ارز-دیجیتال

ارز دیجیتال چیست

ارز دیجیتال یا ارز رمزپایه یا ارز رمز نگاری شده، واژههایی هستند که این روزها حسابی به گوش میرسند. اما واقعا ارز دیجیتال چیست؟ از چه راهی میتوان اقدام به خرید ارز دیجیتال کرد؟ آیا سرمایه گذاری روی ارزهای دیجیتال میتواند سود مناسبی برای سرمایه گذاران به همراه داشته باشد؟

خرید اتریوم   خرید بیت کوین

 

ارز دیجیتال یا Cryptocurrency را میتوان گونه جدیدی از پول دانست که تحت شبکه بلاک چین توسعه پیدا کردهاند. شاید آشناترین گونه ارز دیجیتال که مدت زیادی از فعالیت آن میگذرد، بیت کوین باشد. در واقع بیت کوین اولین ارز دیجیتال است که از سال ۲۰۰۹ در دسترس افراد قرار گرفت. پس از بیت کوین، اتریوم به عنوان یکی از محبوبترین ارزهای دیجیتال در دسترس افراد قرار گرفت. این دو ارز دیجیتال هم اکنون در بسیاری از اکسچنجهای مطرح دنیا به عنوان ارز مرجع در مبادله ارزهای دیجیتال مورد استفاده قرار میگیرند.

فلسفه ارز دیجیتال

یکی از مهمترین ویژگیهای ارز دیجیتال غیر متمرکز یا مستقل بودن آن است. به عنوان مثال بیت کوین، به عنوان یک ارز دیجیتال شناخته شده، توسط هیچ ارگان یا نهاد دولتی کنترل یا اداره نمیشود. این ویژگی باعث میشود که یک ارز دیجیتال هیچ گاه توسط دولتها تحت کنترل قرار نگیرد و هیچگاه نتوان تحریمی بر آنها وضع کرد.

سرمایه گذاری روی ارزهای دیجیتال

ارزهای دیجیتال تا همین چند وقت پیش قیمت بالایی نداشتند، شاید حجم بازار این ارزها تا سال ۲۰۱۶ به حدی پایین بود که توجه کمتر کسی به سمت آنها جلب شده بود. اما پس از پایان سال ۲۰۱۶ و با رشد سریع قیمت بیت کوین و به دنبال آن بقیه ارزهای دیجیتال، حجم بازار هم به اندازهای بالا رفت که رفته رفته افراد زیادی به سمت سرمایه گذاری در این بازار متمایل شدند.

شاید بهتر باشد پیش از هر اقدامی در زمینه سرمایه گذاری روی ارز دیجیتال، حتما درباره فلسفه  وجود این نوع ارزها و نحوه سرمایه گذاری روی آنها حسابی تحقیق کنید و بی گدار به آب نزنید. ورود به هر بازاری بدون کسب اطلاعات کافی، اگرچه ممکن است سودی مقطعی برای شما به همراه داشته باشد، اما بدون شک در دراز مدت موجب ضرر و زیان شما خواهد بود.

در وبلاگ پیمنت۲۴ اطلاعات فراوانی درباره ارزهای دیجیتال برای شما تهیه شده تا پیش از اقدام به خرید بیت کوین یا خرید اتریوم برای ورود به این بازار، بتوانید اطلاعات مقدماتی کسب کنید. به شما پیشنهاد میکنیم پیش از اقدام به خرید بیت کوین یا اتریوم حتما سری به مطالب مربوط در وبلاگ بزنید و با مفاهیمی مثل بیت کوین، اتریوم، بلاک چین و کیف پول ارزهای دیجیتال آشنا شوید.

خرید ارز دیجیتال در ایران

برای خرید ارز دیجیتال در ایران، میتوانید پس از عضویت در وب سایت پیمنت۲۴ و تکمیل مراحل احراز هویت، به صفحه مخصوص خرید بیت کوین یا خرید اتریوم در سایت ما مراجعه کنید. شما میتوانید به راحتی میزان بیت کوین یا اتریوم مورد نظر خود را وارد کرده و پس از پرداخت هزینه آن، خیلی راحت میزان بیت کوین مورد نیاز را در کیف پول خودتان دریافت کنید.

فراموش نکنید که در تمام مراحل از عضویت تا ثبت سفارش، همکاران ما در بخشهای پشتیبانی و فروش در کنار شما هستند. پس هر سوالی درباره خرید ارزهای دیجیتال داشتید، میتوانید با استفاده از راههای مختلف ارتباطی که در نظر گرفته شده بپرسید. 

خرید اتریوم   خرید بیت کوین