آزمون USMLE

پزشک هایی که می خواهند برای ادامه تحصیل و یا طبابت به آمریکا بروند باید از FSMB تاییدیه بگیرند و در آزمون USMLE و یاUnited States Medical Licensing Examination نمره قبولی کسب کنند. این آزمون توسط اتحادیه فدراسیون انجمن پزشکی آمریکا FSMB و هیئت ملی بازرسان پزشکی آمریکا NBME برگزار می شو د و در آن توانایی پزشکان در استفاده از دانش، مفاهیم و اصول مهارت های بیمار محور که برای مراقبت موثر و مطمئن بیمار لازم است، ارزیابی می شود.

ثبت سفارش
آزمون USMLE

این آزمون در 3 مرحله انجام می شودبرای دادن مجوز پزشکی امتیازهای هر سه مرحله مورد ارزیابی قرار می گیرد. این امتحان در کشور ایران برگزار نمی شود. دو مرحله اول (USMLE Step 1 و USMLE Step 2 CK ) را می توانید در یکی از کشورهای همسایه (مثل امارات متحده عربی و ترکیه)‌ شرکت کنید ولی دو مرحله آخر (USMLE Step 2 CS و USMLE Step 3) فقط در ایالت متحده آمریکا و در 5 شهر هیوستون، اتلانتا، فیلادلفیا، لس انجلس و شیکاگو برگزار می شود:

USMLE STEP1
که در آن تسلط داوطلب بر مفاهیم پایه ای علوم پزشکی و استفاده از آنها در عمل مورد ارزیابی قرار می گیرد.

USMLE STEP2که شامل:

 • USMLE STEP 2 - CK، دانش بالینی شما را ارزیابی می کند.
 • USMLE STEP 2 - CS، مهارت شما را در شرح حال گرفتن از بیمار و معاینه کردن او می سنجد. همچنین مهارت شما در وارد کردن اطلاعاتی که از بیمار می گیرید و تشخیص بیماری و درمانی که برای او تجویز می کنید را مورد ارزیابی قرار می دهد.

USMLE STEP3
یک آزمون دو روزه می باشد که در این مرحله از آزمون، مهارت شما در مدیریت بیمار آزمایش می شود. همچنین مهارت و دانش پزشکی شما برای تامین مراقبت های عمومی یک بیمار مورد ارزیابی قرار می گیرد.نکته:‌ گذراندن این step برای طبابت در آمریکا و در نتیجه اخذ ویزای کار (H1) الزامی می باشد ولی برای ورود به رزیدنتی لازم نمی باشد. چون برای موفقیت در این آزمون باید به سیستم پزشکی و بیمارستانی آمریکا به خوبی مسلط باشید بنابراین می توانید این مرحله از آزمون USMLE را در پایان سال اول رزیدنتی در آمریکا شرکت کنید.

آزمون USMLE Step 3USMLE Step 3 یک آزمون دو روزه می باشد که در این مرحله از آزمون، مهارت شما در مدیریت بیمار آزمایش می شود. همچنین مهارت و دانش پزشکی شما برای تامین مراقبت های عمومی یک بیمار مورد ارزیابی قرار می گیرد.گذراندن این step برای طبابت در آمریکا و در نتیجه اخذ ویزای کار (H1) الزامی می باشد ولی برای ورود به رزیدنتی لازم نمی باشد. چون برای موفقیت در این آزمون باید به سیستم پزشکی و بیمارستانی آمریکا به خوبی مسلط باشید، می توانید این مرحله از آزمون USMLE را در پایان سال اول رزیدنتی در آمریکا شرکت کنید.این آزمون در دو روز برگزار می شود.

سوالات روز اول شامل 256 سوال چند گزینه ای است که در 6 بخش (42 الی 43 سوال در هر بخش) تنظیم شده است و برای پاسخ گویی به هر بخش 1 ساعت فرصت دارید.
مدت زمان اختصاص داده شده به این آزمون 8 ساعت می باشد. (البته با در نظر گرفتن 45 دقیقه استراحت و 15 دقیقه آموزشی )

سوالات روز دوم در دو بخش ارائه می شود که تقریبا 9 ساعت به طول می انجامد.
نصف روز را باید به 198 سوال چند گزینه ای پاسخ داد که این سوالات در 6 بخش ارائه شدند (33 سوال در هر بخش) و 45 دقیقه برای پاسخ دادن به سوالات هر بخش زمان دارید.
در نیمه روز دوم به شما یک آموزش 7 دقیقه ای برای اینکه چه طور با سیستم کامپیوتری کیس های شبیه سازی شده را بررسی کنید، داده می شود که گذراندن این آموزش (CCS tutorial) ضروری می باشد و بعد از آن باید 13 کیس شبیه سازی شده را به وسیله کامپیوتر و مطابق استانداردهای آمریکا مدیریت کنید.(از لحظه ورود به مطب و یا بیمارستان تا لحظه ای که کامل خوب شود)

مثلا یک بیمار اوژانسی به شما می دهند و شما باید بدانید که چه زمانی باید او را به بخش منتقل کنید، چه آزمایش هایی باید انجام دهید، چه سوالاتی را باید از بیمار بپرسید، با چه متخصص هایی مشاوره کنید و …. تاثیر تشخیص و درمان شما به وسیله کامپیوتر بر روی بیمار اعمال می شود و نتیجه آن اعلام می شود. اگر تشخیص اشتباه دهید برای شما این پیغام می آید که "متاسفم! بیمار شما فوت کرد. :( " خلاصه اینکه باید بیمارتان را به طور کامل مدیریت کنید.
برای بررسی هر کیس 10 الی 20 دقیقه زمان دارید.
در نهایت در صورتی که زمان اضاف آوردید می توانید به صورت اختیاری یک براورد کلی از آزمون کنید. اطلاعات بیشتر در مورد محتوای این آزمون و نحوه نمره دهی را می توانید اینجا ببینید.

هزینه ثبت نام در آزمون USMLE را می توانید:‌

 • با کارت های اعتباری و یا کارت هدیه ویزا/ مستر بپردازید. (نیازی نیست که الزاما ویزا کارت/ مسترکارتی که از آن برای پرداخت استفاده می کنید به نام خود شما باشد.
 • و یا ازطریق ثبت سفارش در Payment24 پرداخت کنید.
  • تمامی مراحل ثبت نام و آپلود کردن مدارک را تا مرحله پرداخت در سایت IWA طی کنید.

جهت پرداخت هزینه ثبت نام آزمون

 • در صورتی که عضو سایت ما (Payment24) نیستید،‌ اول باید جهت عضویت در سایت ثبت نام کنید و سپس وارد پنل کاربری خود شوید.
 • از بخش “سفارشات” روی “سفارش جدید” کلیک نمایید
 • از دسته بندی خدمات “ویزاکارت/ مسترکارت” و  سپس “خرید با درگاه ویزا/مسترکارت” را  انتخاب کنید.
 • میزان ارز را مطابق مبلغی که در فاکتور شما آمده قرار دهید
 • لینک آدرس سایت IWA را در آدرس خرید سرویس/محصول قرار دهید.
 • در قسمت « حساب کاربری »، بلی را انتخاب کنید. و نام کاربری و رمز عبور خود در سایت IWA را در آن بنویسید.
 • تیک کنار « شرایط استفاده را با دقت مطالعه نموده و قبول دارم » را بزنید و سفارش خود را ثبت کنید.
 • در صفحه بعد مبلغ قابل پرداخت ریالی برای سفارش شما نمایش داده می شود که باید مشخص کنید که این مبلغ را می خواهید چگونه پرداخت کنید.
  • اینترنتی
  • کارت به کارت
  • یا اگر در سایت Payment24 موجودی دارید می خواهید از این موجودی کسر شود. ( کسر از موجودی)

پس از واریز هزینه و ثبت سفارش ، همکاران ما در کمترین زمان ممکن آن را بررسی کرده و انجام می دهند. شما می توانید از طریق ایمیل/پیامک از انجام سفارش خود در سایت مطلع شوید. زمان انجام سفارش ها در ساعات اداری کمتر از 2 ساعت و در ساعات غیر اداری کمتر از 3 ساعت می باشد.