دسته بندی

روسیه اعلام کرده است که وب مانی، استفاده از بیت کوین را به منظور پشتیبانی از کیف پول فیات، در دستور کار خود قرار می دهد. این اقدام به تاجران امکان می‌دهد که پرداخت‌های مبتنی بر بیت کوین را از طرف مشتریانی که به وب مانی دسترسی ندارند، قبول کنند.

مقاله‌های مرتبط:

بر اساس این امکان که اواخر این هفته توسط شرکت راه اندازی شد، تاجران می‌توانند با استفاده از وب مانی، پرداخت‌ها را قبول کنند، بدون این‌ که مجبور باشند مراحل متعددی را مانند نسخه‌ قبلی طی کنند. قبل از این تاجران پرداخت‌های بیت کوین را فقط می‌توانستند از طریق کیف پول آنلاین ایکس پرس (X Purse) قبول کنند. اما در حال حاضر، این امکان برای آن‌ها فراهم شده که هر ارز دیجیتالی را در کیف پول مربوط به خودش قبول کنند. مثلا دلار آمریکا را در کیف پول Z Purse و روبل روسیه را در کیف پول R Russian و گریونای اوکراین را در کیف پول U Purse قبول کنند.

استفاده ی کیف پول آنلاین فیات از بیت کوین

وقتی یک مشتری از بیت کوین برای پرداخت استفاده می‌کند، وب مانی، معادلی را برای پول‌های بدون پشتوانه (فیات) ایجاد می‌کند که به کیف پول مورد نظر اعتبار می‌دهد. بازرگانان می‌توانند یک گزینه‌ پرداخت اضافی در اختیار داشته باشند، بدون اینکه هیچ زحمتی برای ادغام آن به خود بدهند.

برنامه‌های حمایت از ارزهای دیجیتال زمانی مطرح شد که محیط‌های نظارت بر ارزهای رمزپایه در شرایط متعادلی قرار داشت. اخیرا وزارت دارایی روسیه اعلام کرده است در حال تهیه‌ پیش‌نویس قانون ارزهای رمزپایه با کمک کارشناسان است. اما دیگر نهاد‌های دولتی همچنان به سرکوب ارزهای دیجیتال ادامه می‌دهند و مایل به استفاده از آن نیستند.

با وجود اینکه بخش مالی روسیه مخالف ارزهای رمز‌نگاری شده است، اما بانک مرکزی و سایر موسسات مالی زمینه‌ اجرای این فناوری را فراهم کرده‌اند. با وجود همه‌ این تردید‌ها، وب مانی هنوز در مرحله‌ آزمایش قرار دارد و اگر موفقیت آمیز باشد می‌توانیم انتظار داشته باشیم که شرکت های بیشتری از بیت کوین و سایر ارزهای رمزپایه، به عنوان جایگزینی برای روش‌های پرداخت قدیمی استفاده کنند.

نویسنده :
انتشار : ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۶
مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − 2 =

کانال تلگرام
فروش ویژه کیف پول سخت‌افزاری Ledger Nano S (کیف پول سخت‌افزاری برای ارز‌های دیجیتال)خرید انلاین
+