دسته بندی

با توجه به پیشرفت تکنولوژی و امکان انجام کارها به‌وسیله اینترنت، دورکاری هم روند رو به رشدی به خود گرفته است. از آنجایی که جالب توجه است در کار هم رییس خودت باشی و هم درآمد خوبی داشته باشی، پیش‌بینی می‌شود تا سال ۲۰۲۰ اغلب نیروی کار امریکا را پیمانکاران خصوصی و کارآفرینان شخصی تشکیل دهند.
اما متاسفانه برای بسیاری از افرادی که می‌خواهند فریلنسر یا دورکار شوند، آنچه که انتظار دارند با آنچه که در واقعیت برایشان اتفاق می‌افتد کاملا متفاوت است. اگر شما هم قصد دارید یک فریلنسر موفق شوید و کارهایتان را از راه دور انجام دهید با ما در ادامه مطلب همراه باشید.

مجله تخصصی ارز دیجیتال

سومین شماره مجله ارزهای دیجیتال پیمنت ۲۴ منتشر شد

در این شماره از مجله تحصصی ارز دیجیتال که اولین مجله سال ۱۳۹۷ محسوب می‌شود، به بررسی اتریوم و ریپل و همچنین داستان‌های جالب در مورد بیت کوین و دیگر ارزهای دیجیتال پرداخته‌ایم. ما در پیمنت۲۴ همیشه به دنبال این هستیم که در کنار بازتاب اخبار مهم ارزهای دیجیتال، اطلاع‌رسانی در حوزه جدیدترین خبرهای فناوری بلاک چین را هم در دستور کار خود قرار بدهیم که با مطالعه سومین شماره از مجله ارزهای دیجیتال پیمنت۲۴ به این موضوع پی خواهید برد. جهت مشاهده اولین و دومین مجله ارز دیجیتال پیمنت۲۴ می‌توانید روی لینک معرفی شده کلیک کنید.

دانلود رایگان سومین مجله تخصصی ارزهای دیجیتال

 نداشتن امنیت مالی

اولین نکته‌ای که باید در مورد دورکاری یا فریلنسینگ بدانید این است که به ندرت پیش می‌آید یک دورکار از همان ابتدا درآمد ثابت خوبی داشته باشد. طبق آخرین گزارش‌های منتشر شده توسط Payoneer، فریلنسرها به ازای هر ساعت کار، تقریبا ۲۱ دلار درآمد دارند. با این وجود اغلب فریلنسرها در مورد درآمدشان احساس رضایت ندارند.

باید بدانید که با دورکاری هم می‌شود درآمد خوبی داشت اما در چند ماه اولیه‌ی شروع به کارتان نباید انتظار خیلی زیادی داشته باشید. اگر پس‌انداز خوبی برای هزینه در ماه‌های اولیه شروع کارتان نداشته باشید ممکن است مجبور شوید دورکاری را رها کنید. شاید هم مجبور شوید برای مدتی حسابی در هزینه‌هایتان صرفه‌جویی کنید.

روحیه دورکاری

تنوع روحیه کاری

آیا ترجیح می‌دهید روز‌های کاریتان را صرف انجام کارهایی که به آن‌ها علاقه دارید کنید؟ اگر این‌طور است این نشانه‌ای است که دورکاری مناسب روحیه شما نیست.

بعضی افراد از تنوع وظایف کاری لذت می‌برند اما بعضی دیگر از این که مجبور شوند کاری را انجام دهند که تمایلی به انجام آن ندارند احساس رضایت نمی‌کنند. تحقیقات نشان داده است افرادی که از انجام وظایف و کارهای اداری که ربطی یه تخصص و مهارت آن‌ها ندارد خسته و دل‌زده می‌شوند فریلنسرهای موفقی نمی‌شوند. این نکته را به خاطر داشته باشید که در دورکاری از آنجایی که شما مالک و چرخاننده برند و کسب و کار خود هستید، مجبورید کارهای حسابداری، منشی‌گری و فنی را خودتان انجام دهید و نمی‌توانید کل روزتان را صرف کارهایی که در آن استعداد دارید و از انجام آن لذت می‌برید کنید.

محیط دورکاری

نداشتن محیط کار مناسب

مقاله‌های مرتبط:

بدون تردید یکی از جاذبه‌های دورکاری محیط کار مستقل است. قطعا خیلی خوشایند است که در کافه‌ی محبوبتان یا یک پارک زیبا کارهایتان را انجام دهید. اما اغلب فریلنسرها پی بردند به یک مکان ثابت مانند گوشه ای از خانه یا دفتر اجاره‌ای که به کار اختصاص داده شده نیاز دارند. این امر موجب اختلال در کارتان نخواهد شد، اما اگر شما قصد دارید فریلنسر شوید بهتر است جدی‌تر در مورد محیط کارتان فکر کنید.

نکاتی برای دورکاری

شخصیت درون‌گرا

یکی از بدی‌های کارمند بودن این است که معمولا مدیر بالا دستتان، مشتریان را به شما واگذار می‌کند یا کاری را به شما می‌سپارد و خودش می‌رود و شما مجبورید آن کار را انجام دهید. اما اگر قصد دارید فریلنسر باشید و از این گونه عذاب‌ها رهایی پیدا کنید باید شخصیت برونگرا داشته باشید و بتوانید توانایی‌ها و استعداد خود را به دیگران ارائه دهید.

اگر شما با برداشتن تلفن و صحبت کردن با افرادی که نمی‌شناسید یا هیچ گونه آشنایی با آن‌ها ندارید راحت نیستید شما دوران سختی را برای موفق شدن در کسب و کار مستقل خود پیشرو خواهید داشت.

انگیزه دورکاری

نداشتن انگیزه

فریلنسرها یا دورکاران موفق با رفت و آمدهای زیادی سر و کار دارند. گاهی اوقات ممکن است شما مجبور شوید صبح زود بیدار شوید و ساعت‌های طولانی کار کنید. نکته ناراحت کننده اینجاست که شما بیشتر اوقات برای انجام این کارها هیچ گونه پاداشی هم دریافت نخواهید کرد و تنها انگیزه می‌تواند فکر کردن به موفقیت باشد. گاهی اوقات حتی یک چک هم وجود ندارد که به شما برای آینده انگیزه دهد.

ثابت شده است که برای موفق شدن در هر چیزی نیاز به انگیزه وجود دارد. وقتی صحبت از موفق شدن در دورکاری است، حتی نیاز به انگیزه بیشتر هم احساس می‌شود.

نکاتی برای دورکاری

انتظارات و توقعات غیرواقعی

«من خیلی زود پول بیشتری به دست می آرم»

«من فقط پروژه‌هایی که دوس دارم رو قبول می‌کنم»

«وقتی من دست از کار بکشم مشتری‌ها خودشون میان دنبالم»

«دیگه احتیاجی نیست با رئیسم جرو بحث کنم»

تجربه نشان داده‌است دورکاری کمی ناامیده کننده است و آنچه که فریلنسرها انتظار دارند با آنچه واقعا اتفاق می‌آفتد کاملا متفاوت است. یکی از نکات موفقیت در دورکاری مدیریت انتظارات است. قبل از اینکه وارد این عرصه شوید بهتر است یک مربی و کسی که از شما تجربه بیشتری دارد کمک بگیرید تا با اتفاقاتی که در آینده در انتظار شماست شما را آشنا کند تا بتوانید شروع مناسب‌تری داشته باشید.

دورکاری

اگر شما درک درستی از آینده کاریتان داشته باشید و انتظارات خود را مدیریت کنید و خود را برای یک شورع سخت آماده کنید می‌توانید امیدوار باشید که در فریلنسینگ یا دورکاری موفق خواهید بود.

نویسنده :
انتشار : ۲۷ فروردین ۱۳۹۶
مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 4 =

کانال تلگرام