‍‍
دسته بندی

استفاده از فناوری بلاک چین چین امروزه موضوعی داغ در دنیای فناوری و کسب و کار محسوب می‌شود، از همین رو نشریه ایرلند تایمز (The Irish Times) گزارش داد، گروهی از محققان در دانشگاه ملی ایرلند که روی پذیرش فناوری بلاک چین مطالعه می‌کردند، از دولت ایرلند درخواست کردند تا تکنولوژی بلاک چین را در این کشور گسترش دهد.

در این مطالعات به دولت پیشنهاد شده است، در جهت افزایش آگاهی و پذیرش بلاک چین تلاش شود چرا که این امر می‌تواند تاثیر مثبت روی رشد اقتصادی بگذارد و یک بستر مناسب برای دولت و سازمان‌های ایرلندی برای انجام کسب و کار فراهم کند.

 

دکتر ترور کلوسی (Trevor Clohessy) از دانشگاه ملی ایرلند که سرپرستی این تحقیق را بر عهده داشت و خواستار اقدام دولت در گسترش فناوری بلاک چین از طریق ایجاد یک طرح ابتکار ملی است در این باره می‌گوید:

فراتر از موضوع کسب و کار، یکی دیگر از مزایای استفاده از این تکنولوژی در سیستم رای گیری و جعبه‌های رای است که با به کارگیری از فناوری بلاک چین در سیستم شناسایی و تشخیص هویت به طور بالقوه از امکان تقلب انتخاباتی جلوگیری می‌شود.

پذیرش استفاده از فناوری بلاک چین در ایرلند

پذیرش تکنولوژی بلاک چین

این مطالعه که تحت عنوان (استفاده از فناوری بلاک چین در ایرلند) صورت پذیرفته با همکاری انجمن بلاک چین ایرلند (Blockchain Association of Ireland) و دانشگاه ملی ایرلند (National University of Ireland) انجام شده است.

در این مطالعه عوامل موثر  بر شرکت‌های ایرلندی که خواهان بکارگیری استفاده از فناوری بلاک چین هستند بررسی شده است. یافته‌های این تحقیق نشان می‌دهد تنها ۵۰ درصد از شرکت‌های ایرلندی تمایل به استفاده از این تکنولوژی را دارند که این میزان از نظر محققان ایرلندی نسبتا پایین است.

همچنین این تحقیق نشان می‌دهد عوامل اصلی تاثیرگذار روی پذیرش استفاده از فناوری بلاک چین حمایت از طرف مدیران ارشد، آمادگی سازمانی، عدم اطمینان قانونی، عدم وجود موارد تجاری و نبود متخصص داخلی است.

انجمن بلاک چین ایرلند

در رتبه بندی شاخص نوآوری بلومبرگ (Bloomberg 2018 Innovation Index) در سال ۲۰۱۸ ایرلند با نمرات بالا در بهره‌وری و ارزش افزوده تولید و زیرساخت‌های پیشرفته فناوری اطلاعات در جایگاه ۱۳ قرار دارد. در سال‌های اخیر ایرلند خودش را به عنوان مرکز کسب و کارهای فین‌تک و بلاک چین معرفی کرده است و نرخ مالیات را تنها ۱۲.۵ درصد برای شرکت‌ها با یک همکاری دو جانبه با ۷۲ کشور در نظر گرفته است.

در یک تحقیق مشابه که به وسیله بنیاد تحقیقات مدیران مالی (Financial Executives Research Foundation) از جامعه آماری مدیران مالی در سراسر جهان صورت گرفته است این نتیجه به دست آمد که ۳۰ درصد از مدیران مالی برنامه دارند تا یک سال و نیم آینده روی فناوری‌های بلاک چین سرمایه‌گذاری کنند.

ماه گذشته شرکت ارائه دهنده خدمات مالی مسترکارت اعلام کرد برنامه دارد طیف گسترده‌ای از متخصصان مانند مهندسان نرم افزار، متخصصان تحلیل داده، کارشناسان امنیت اطلاعات و متخصصان بلاک چین را به منظور افزایش نوآوری در زمینه پرداخت در دفتر دوبلین استخدام کند.

این مطلب را از دست ندهید:  ۲۰ اپلیکیشن خوب برای فریلنسرهای خوب

مسترکارت

نظر شما چیست؟ آیا فناوری بلاک چین می تواند ترند تازه ای در دنیای دنیای کسب و کار محسوب شود؟ آیا دولت‌ها می‌پذیرند از این فناوری غیر متمرکز برای راه‌اندازی و گسترش کسب و کارها استفاده کنند؟ اگر به موضوع بلاک چین و حواشی پیرامون آن علاقه‌مند هستید می‌توانید از طریق وبلاگ پیمنت۲۴ جدیدترین اخبار در این حوزه را دنبال کنید.

 

 

نویسنده :
انتشار : ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تلگرام
ثبت شرکت و افتتاح حساب بانکی ترکیهمشاوره رایگان ۵۴۵۰۷-۰۲۱