‍‍
دسته بندی

ثبت‌نام در دانشگاه یکی از گزینه‌هایی است که تصمیم‌گیری در مورد آن مشکل است. تعداد زیادی از افراد نه تنها در موضوع ثبت‌نام در دانشگاه بلکه در همه زندگی خود را در شک درونی می‌گذرانند. اولین مرحله برای غلبه بر این شک تعیین الگوهای تفکر منفی است.نمی‌خواهم شمارا با این الگوها نگران کنم قرار نیست این الگوها برای همیشه با شما بمانند و خروج از این افکار منفی برایتان امکان‌پذیر است و تنها به یک تحول در ذهنیت فعلی شما نیازمند است. تردید و ناامنی درونی می‌تواند بسیار ناتوان‌کننده باشد و ممکن است شمارا از روبرو شدن با چالش‌ها بترساند و باعث شود که فرصت‌هایتان را از دست بدهید و بدتر از آن باعث می‌شود که در باور به خودتان نیز دچار تردید شوید.

در این مقاله ۶ راهی که از طریق آن‌ها می‌توانید شک و تردید درونی خود را در موضوع ثبت‌نام در دانشگاه برطرف کنید و به آموزش آکادمیک خود با اعتمادبه‌نفس ادامه دهید را با شما به اشتراک می‌گذاریم.

۱. بازخورد مثبت را در موضوع ثبت‌نام در دانشگاه انتخاب کنید

معمولاً ریشه همه شک‌ها از ذهن شما شروع می‌شوند. پس یک گام به‌عقب بردارید و از خودتان بپرسید: آیا شما به‌طور مداوم به افکار مخرب فکر می‌کنید؟ این دسته از افراد تمایل دارند به موقعیت‌هایی توجه کنند یا به چیزهایی بازخورد بدهند که کم‌ارزش بودن آن‌ها را تأیید کند. ولی این کار باعث می‌شود که هرلحظه افسرده‌تر و ناامیدتر شوید پس به‌جای تمرکز بر نکات منفی و کاهش تمرکز بر نقاط قوت خود به‌صورت هوشمندانه بازخوردهای مثبت را انتخاب کنید و شک و تردیدهای خود را رها کنید.
ثبت‌نام در دانشگاه

۲. ارزش خود را در هنگام ثبت‌نام در دانشگاه دوباره تعریف کنید

تعریف ارزش‌هایتان می‌تواند به شما کمک کند تا شک و تردید درونی شما برای رسیدن به اهداف و آرزوهایتان کاهش یابند. پس زمانی را برای نوشتن اهداف تحصیلی، شغلی و اهداف زندگی‌تان بگذارید و سپس آنچه واقعاً برای شما مهم است را برای خود بازبینی کنید. سپس آن‌ها را درجایی بگذارید که جلوی چشمانتان باشند. اهداف را برای خودتان و برای افرادی که به شما نزدیک هستند بازخوانی کنید. بر نتایج یا انتهای هدف خود تمرکز کنید و درباره گام‌های کوچک و قابل‌دسترسی که می‌توانید بردارید تا به آن‌ها برسید تمرکز کنید.

ثبت‌نام در دانشگاه

۳. مهارت خود را ارزیابی و خودتان را مورد سؤال قرار دهید

با خودتان مهربان باشید و درباره آنچه از انجام دادنش لذت می‌برید فکر کنید. قوی‌ترین مهارت‌های شما کد ام‌ها هستند؟ این سؤال و سوا لات مشابه را از خودتان بپرسید و درباره‌ی مهارت‌هایی که در آغاز نیاز دارید فکر کنید تا بتوانید نقشه‌ی شغلی خود را بکشید. از این نترسید که از کسی کمک بگیرید. از منابع توسعه حرفه‌ای مانند نوشتن رزومه، آماده‌سازی برای مصاحبه و برنامه‌ریزی شغلی نیز غافل نشوید.

ثبت‌نام در دانشگاه

۴. برای ثبت‌نام در دانشگاه یک سیستم حمایتی برای خودتان داشته باشید

*اگر توانستید پیش کارفرماهای قبلی بروید یا اگر قبلاً در مدرسه حضورداشته‌اید به موسسه فارغ‌التحصیلان مراجعه کنید تا بتوانید از بین این فارغ‌التحصیلان ارتباطات خوبی برقرار کنید و با یکسری از آن‌ها شبکه‌ی ارتباطی بسازید. این کار باعث افزایش اعتمادبه‌نفس شما هم خواهد شد.

این مطلب را از دست ندهید:  برای درست کردن پادکست به چه چیزهایی نیاز دارید؟

* به یک گروه لینک شوید و یا به اجتماع آنلاین بپیوندید. اینترنت می‌تواند مکان بسیار قدرتمند و مثبتی برای ساختن ارتباطات حرفه‌ای با دیگران باشد.

*به جستجوی یک درمانگر بروید تا درباره‌ی اهداف و احساساتتان با آن صحبت کنید. سپس فراز و نشیب‌های خود را با آن‌ها به اشتراک بگذارید و به خودتان اجازه دهید که ارزشمند باشید. با پذیرفتن اینکه چگونه احساس می‌کنید شما قادر خواهید بود که ریشه‌های شک و تردیدتان را به خوبی شناسایی و رفع کنید.

ثبت‌نام در دانشگاه

۵. برای زمانتان برنامه‌ریزی کنید

در فعالیت‌هایی که از آن‌ها لذت می‌برید شرکت کنید و مثبت بمانید. عادت‌های روزانه شما اثر بزرگی بر سلامتی شما و احساسی که از خودتان دارید دارند. هرروز یک کار مطلوب ولذت‌بخش انجام دهید و زمانی را نیز به مطالعه یا خواندن اختصاص دهید. درباره برنامه‌های کلاسی بالقوه خود با عزیزانتان صحبت کنید تا هرکسی بتواند برنامه‌هایش را با شما تطبیق دهد. خواب کافی، رژیم غذایی سالم، و فرصت‌ها و موقعیت‌هایی که شمارا بهتر آماده می‌کند، احساس انگیزه‌ی بیشتر داشتن و پرداختن به بهترین برای خودتان به سبک خودتان عواملی هستند که بهتر است به آن‌ها بپردازید.

ثبت‌نام در دانشگاه

۶. قدم نهایی مرتبط با ثبت‌نام در دانشگاه را بردارید

جالب‌ترین مرحله قدمی است که خودتان برمی‌دارید. به منتقد درونی خود خدانگه‌دار بگویید و تحصیل خود را دنبال کنید. شاید بگویید مدرک ممکن است به‌کارتان نیاید اما گرفتن مدرکتان ممکن است یکی از رضایت‌بخش‌ترین تجربیات در زندگی شما باشد و حتماً به شما کمک می‌کند تا اهداف آینده خود را دنبال کنید. پس به شک درونی‌تان اجازه ندهید که بیدار شود و به جای آن به هر چالشی خوش‌بینانه خوش‌آمد بگویید.

ثبت‌نام در دانشگاه

شک درونی همیشه هم بد نیست

اگر شک درونی از نرسیدن شما به یک زندگی غنی و ارزشمند ممانعت کند به آن بها بدهید. یعنی اگر احساس می‌کنید که ممکن است مسیر ویرانگری در پیش داشته باشد یک گام به‌عقب بردارید و اهداف کلی‌تان را نگاه کنید و به‌جای اینکه به هر مانعی اجازه دهید که پروبال بگیرد خودتان را تشویق کنید. هیچ‌کسی عالی نیست وزندگی خیلی کوتاه‌تر از آن است که اهدافتان را دنبال نکنید. جاده موفقیت بدون خطر نیست اما منابعی موجود است که به دانش آموزان و خانواده‌هایشان کمک می‌کند تا حمایت شوند. اگر شما هم به تحصیل در خارج از کشور علاقه‌مند هستید، پیمنت‌۲۴ با فراهم کردن امکان پرداخت هزینه ثبت‌نام در آزمون‌های بین‌المللی با شما همراه خواهد بود؛ همچنین با استفاده از خدمات پرداخت با ویزا کارت می‌توانید کلیه پرداخت‌ها از جمله پرداخت شهریه دانشگاه را به آسانی انجام دهید.

نویسنده :
انتشار : ۲۴ آبان ۱۳۹۷
مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تلگرام
ثبت شرکت و افتتاح حساب بانکی ترکیهمشاوره رایگان ۵۴۵۰۷-۰۲۱