دسته بندی

سفر به کشوری جدید یکی از بهترین تجربه‌هایی است که می‌توانید بدون هیچ شک و تردیدی داشته باشید. اما قبل از سفر به خارج از کشور باید اطلاعاتی داشته باشید تا در مواجهه با چالش‌های مختلف، راحت‌تر اوضاع را مدیریت کنید. هر چقدر اطلاعات شما از جایی که به آن رهسپار می‌شوید، بیشتر باشد، تجربه‌های شیرین‌تری را پشت سر خواهید گذاشت. پس اگر از افراد باتجربه درباره اینکه چه چیزی قبل از سفر ضروری است، سوال کنید قطعا توصیه‌هایی برای شما دارند که بسیار مفید خواهد بود. در ادامه به این توصیه‌ها اشاره شده است:

وطن دیگر معنای سابق را نخواهد داشت

وقتی به کشور دیگری می‌روید، دنیای شما به دو جهان متفاوت تقسیم می‌شود. قبل از سفر باید بدانید که وطن برای شما مفهوم دیگری پیدا خواهد کرد. بنابراین شما با سفر به کشوری دیگر و اقامت در آن در واقع زندگی خود را میان دو دنیای متفاوت به اشتراک می‌گذارید و دوری از هر یک باعث دلتنگی‌های خاص خود می‌شود.

قبل از سفر - معنای زندگی

روابط و ارتباطات عوض خواهند شد

قبل از سفر باید بدانید که فاصله باعث بروز محدودیت‌هایی در روابط و ارتباطات پیشین شما خواهد شد. وقتی شما نباشید، دوستان و اطرافیان‌تان به زندگی ادامه می‌دهند و احتمالا دوستان و آدم‌های تازه‌ای به زندگی خود راه می‌دهند. پس باید بدانید که ممکن است ابعاد رابطه شما با آشنایان‌تان در وطن دست‌خوش تغییراتی بشود. این تغییرات طبیعی است و نباید از آنها برنجید. ضمن اینکه با چنین پیش‌فرضی می‌توانید به دنبال مدیریت بهتر روابط از دور خود باشید. ضمن اینکه شما هم در کشوری دیگر، با افراد تازه‌ای آشنا خواهید شد و حتی ممکن است عاشق هم بشوید. پس قبل از سفر یادتان باشد که چه چیزهای تازه‌ای می‌بینید و گذشته‌ها تا حدودی تغییر خواهند کرد.

سفر کردن و مهاجرت سرشار از چالش‌ها است

قبل از سفر یادتان باشد که تصویری که از سفر و مهاجرت در فیلم‌ها و کتاب‌ها به نمایش گذاشته می‌شود بسیار رویایی‌تر از واقعیت است. در زندگی حقیقی، شما مانند هنرپیشه حذاب فیلم بی‌دغدغه و در سفری شیرین با تجربه‌های جدید رو به رو نخواهید شد. واقعیت این است که مدیریت مالی داستان، رسیدگی به حساب‌های مالی، بانکی و امور ویزا و… از جمله فرآیندهای دشوار سفر کردن و اقامت در کشوری تازه هستند که قبل از سفر باید با مراحل آن به خوبی آشنا باشید.

قبل از سفر - چالش ها

زاویه دید شما تغییر خواهد کرد

سفر کردن به شما دید تازه‌ای می‌بخشد و مفهومی به شدت زیبا و ارزشمند را در ذهن شما شعله‌ور می‌سازد. وقتی به نقاط مختلف دنیا سفر کنید و مدتی در کشوری به غیر از وطن خود اقامت داشته باشید به خوبی درمی‌یابید که دنیا واقعا هم آنقدرها که فکر می‌کردید بزرگ نیست. علی‌رغم تمام تفاوت‌های فرهنگی و اقلیمی که کشورها و نقاط مختلف دنیا با هم دارند، در نهایت همه انسان هستیم و شیوه کلی زندگی‌مان با هم مشابه است. در همه جای دنیا، افراد خانواده تشکیل می‌دهند، سر کار می‌روند و… قبل از سفر کردن باید بدانید که دید شما بسیار وسیع‌تر خواهد شد و معنای زندگی و جهان را بهتر احساس خواهید کرد.

این مطلب را از دست ندهید:  ۷ مسیر عالی برای سفر جاده ای در اروپا

یاد‌گیری زبان جدید قبل از سفر تلاش زیادی می‌طلبد

همه فکر می‌کنند با قرار گرفتن در محیط به مدت چند ماه به سادگی قادر به حرف زدن خواهند بود. اما واقعیت با این ادعا کاملا متفاوت است. اگر بخواهید در کشوری تازه اقامت کنید تنها با شنیدن واژه‌ها و عبارت‌های خارجی نمی‌توانید به زبان آنها مسلط بشوید. شما باید با خواندن متون اصولی، زبان را دقیق یاد بگیرید و با قرار گرفتن در محیط، آنچه را آموخته‌اید تمرین کنید.

قبل از سفر - زبان جدید

تنهایی آنقدرها هم ساده نیست

قبل از سفر کردن به کشوری جدید و اقامت در آنجا باید بدانید که فرصت آشنایی با افراد تازه بر سر راه‌تان به وجود می‌آید و آدم‌های متنوع و جدیدی را ملاقات می‌کنید. اما هیچ‌کدام آنها رفیق و یار همیشگی شما نخواهند شد. بلکه دوستی‌هایی گذرا و لحظه‌ای با آنها صورت خواهید داد. پس تنهایی، آنقدرها هم ساده پیش نخواهد رفت. در کشور و محیطی جدید باید زندگی خود را مانند زندگی عادی در وطن مدیریت کنید. یعنی نیاز دارید که در اجتماع تازه شرکت داشته باشید و روابط خود را گسترش بدهید. پس به ابعاد تنهایی در مهاجرت نیز بی‌اندیشید و خود را برای مواجهه با آن آماده سازید.

برای خداحافظی‌های متعدد آماده می‌شوید

همان‌طور که پیش‌تر هم عنوان شد، با سفر کردن و اقامت در نقاط مختلف جهان متوجه می‌شوید که دنیا جای چندان بزرگی هم نیست. ضمن اینکه به کمک فناوری، دهکده جهانی ایجاد شده است و ارتباطات با هر نقطه از دنیا به شدت دست‌یافتنی است. قبل از سفر باید بدانید که مسیر پیش روی شما باعث می‌شود که بارها مجبور به خداحافظی کردن با افراد و محیط‌های مختلف بشوید. این یعنی در دل کندن مهارت بیشتری پیدا خواهید کرد. شما با رفتن به کشوری جدید رابطه خود با وطن را از دست نمی‌دهید. بنابراین بارها و بارها می‌توانید به وطن بازگردید. این فرآیند مستلزم خداحافظی‌ها و بدرودهای بسیار است که با وجود غمی که به شما تحمیل می‌کنند، امکان قوی‌تر شدن را نیز فراهم می‌سازند.

قبل از سفر - عادات جدید

سفر باعث قدرشناسی می‌شود

سفر کردن به کشوری دیگر باعث می‌شود که قدر داشته‌های‌تان را خیلی بیشتر بدانید. مثلا برای همه ما پیش آمده که از مکانی به شدت دیدنی در شهر و خانه‌مان غافل مانده‌ایم و در حالی که گردشگران خارجی بسیاری وقت و انرژی صرف می‌کنند تا به دیدن چنین جایی بیایند، خودمان ارزش آن را درک نکرده‌ایم. این وضعیت با سفر کردن به کشوری دیگر کاملا تغییر خواهد کرد و قدر داشته‌های‌مان را بیشتر خواهیم دانست.

وابستگی خود با مُد و جریان‌های رایج را از دست خواهید داد

قبل از سفر کردن بهتر است با یکی از جذاب‌ترین دستاوردهای سفر به خارج و اقامت در آن آشنا بشوید. وقتی به کشوری دیگر می‌روید دیگر اسیر مُدهای رایج در جامعه خود نخواهید بود. لازم نیست از فلان روند تازه لباس پوسیدن باخبر باشید و… . در کشوری جدید، شما را کسی نمی‌شناسد و می‌توانید از دلتان پیروی کرده و آن‌طور که دوست دارید زندگی را دنبال کنید.

این مطلب را از دست ندهید:  چگونه ارزان به اروپا سفر کنیم؟

قبل از سفر - رهایی از وابستگی

تعلقات اضافی را حذف خواهید کرد

وقتی می‌خواهید به مقصدی تازه رهسپار بشوید، قبل از سفر باید وسایل خود را جمع و جور کنید. در حین این عملیات به خوبی متوجه می‌شوید که به بسیاری از چیزهایی که دور و بر خود جمع کرده‌اید، کوچک‌ترین نیازی ندارید و خیلی راحت می‌توانید زندگی خود را در یک چمدان جمع کنید و به هر کجا که دوست دارید، بروید.

احساسات شما رنگارنگ خواهد بود

قبل از سفر باید بدانید که احساسات شما کاملا رنگارنگ خواهد بود. این جمله بسیار جالب است. وقتی به جایی غیر از وطن می‌روید، حس‌های متفاوتی در طیف احساسات انسانی شما فعال می‌شود. مثلا در یک سر طیف، خبر از هیجانات تجربه‌های جدید بیداد می‌کند و در سر دیگر آن غربت و دلتنگی. به همین خاطر قبل از سفر کردن باید به خوبی متوجه تغییرات احساسی و عاطفی خود باشید و بدانید که نهایتا این برانگیختگی احساسات مختلف باعث شناخت بهتر شما از خود خواهد شد.

برچسب‌های مختلفی خواهید خورد

یکی از عمده‌ترین دستاوردهای مهاجرت، قوی‌تر شدن روحیه شما است. از جمله موضوعاتی که به قوی‌تر شدن شما کمک می‌کند، قضاوت‌ها و برچسب‌های مختلفی است که دیگران به کار می‌برند. یادتان باشد که به‌ هیچ‌ وجه به این قضاوت‌ها اعتنا نکنید و راه قلب و منش عقلی‌تان را پیگیری نمایید. نگذارید که دورنمایی که برای آینده و زندگی خود متصور می‌شوید، تحت تاثیر حرف‌های دیگران قرار بگیرد.

قبل از سفر - قضاوت‌

خود را بهتر خواهید شناخت

با سفر کردن به فرد دیگری بدل نخواهید شد اما می‌توانید خود را بهتر بشناسید و در مواجهه با چالش‌های مختلف، زندگی خود را بهتر مدیریت کنید. سفر کردن باعث پخته‌تر شدن می‌شود و به شما کمک می‌کند تا ظرفیت‌های پنهان خود را بیشتر و بهتر کشف کنید.

برای سفر به این مناطق هیچ زمان دیر نیست و کافی است به زودی برنامه سفر خود را بچنید. مجموعه پیمنت۲۴ برای رزرو هتل و خرید بلیط هواپیما شما به عنوان یاری همیشگی در کنار شما خواهد بود. کافیست در سایت ما ثبت‌نام کرده و به پنل کاربری خود بروید و در آنجا به راحتی سفارش خود را ثبت کنید. همچنین می‌توانید با همکاران ما در پیمنت۲۴ تماس حاصل نمایید. سفر خوشی را برای شما آرزومندیم.

نویسنده :
انتشار : ۲۲ خرداد ۱۳۹۷

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست + دوازده =

کانال تلگرام
فروش ویژه کیف پول سخت‌افزاری Ledger Nano S (کیف پول سخت‌افزاری برای ارز‌های دیجیتال)خرید انلاین
+