‍‍
دسته بندی

قانون معافیت از ویزای چین معمولا ده گروه از مردم را شامل می‌شود. این قانون شامل مسافرانی است که ویزای ترانزیت چین را  به صورت ۲۴ ساعته دارند، ۵۳ کشور دنیا که می‌توانند از ۷۲ الی ۱۴۴ ساعت در چین بمانند، تورهای محلی که توسط آژآنس‌هایی که مناطق خاصی چون Hainan و Guangdong سفر می‌کنند و داررندگان پاسپورت ژاپن، سنگاپور، بونئی و دارندگان اقامت Alien Residence Certificate چین می‌شود. در ادامه به جزئیات بیش‌تری را توضیح می‌دهیم و می‌توانید متوجه شوید که قانون معافیت از ویزای چین شامل حال شما می‌شود یا خیر.

ویزای ترانزیت چین ۲۴ ساعته

با یک ویزای ترانزیت چین به صورت ۲۴ ساعته برای پروازهای بین المللی، کشتی یا قطارهایی که در طی ۲۴ ساعت شما را مستقیم از چین به یک کشور دیگر وصل می‌کند نیازی به ویزا ندارید . این قانون روی تمام تبعه‌های کشورهای مختلف اجرا می‌شود. اغلب فرودگاه‌ها این قانون را انجام می‌دهند غیر از فرودگاه‌هایی در شنژن، یانگژی، مودانجیانگ و فوجو. مسافران باید بلیط سفر خود به کشور سوم را از پیش تهیه کرده باشند. اگر در این ۲۴ ساعت باید به یک شهر یا فرودگاه دیگر بروند باید پس از فرود در آن‌جا یک اقامت موقت بگیرند. آن‌هایی که در عرض ۲۴ ساعت در بیش از یک شهر چین فرود می‌آیند هم می‌توانند از این قانون استفاده کنند. برای مثال اگر سفر یک نفر به این صورت باشد: لس آنجلس- پکن- شانگهای- بانکوگ و مجموع زمانی که در چین است کم‌تر از ۲۴ ساعت باشد می‌توانند همچنان از ۲۴ ساعت اقامت موقت در چین استفاده کند.

سفر به چین

ویزای ترانزیت چین ۷۲ ساعته

۵۳ کشور که در ادامه معرفی می‌کنیم می‌توانند به مدت ۷۲ ساعت بدون ویزا (با ویزای ترانزیت چین) در آن‌جا بمانند در صورتی که در یکی از فرودگاه‌های مرکزی پکن، فرودگاه شانگهای پودانگ، فرودگاه بین المللی شانگهای هونگچیائو، و فرودگاه‌های گوانگ ژو، چنگدو، چونگ کینگ، شن یانگ، دالیان، هاربین، شی آن، گویلین، کون مینگ، هانگژو، ووهان، تیانجین، چینگ دائو، نانجینگ، چانگشا، شیامن توقف کنید.

کشورهایی که عضو اتحادیه شینگن هستند یعنی اتریش، بلژیک، جمهوری چک، دانمارک، استونی، فنلاند، فرانسه، آلمان، یونان، مجارستان، ایسلند، ایتالیا، لیتوانی، لوکزامبورگ، مالتا، هلند، لهستان، پرتغال، اسلواکی، اسلوانی، اسپانیا، سوئد، سوئیس.

ویزای چین

دیگر کشورهای اروپایی یعنی روسیه، بریتانیا، ایرلند، قبرس، بلغارستان، رومانی، اوکراین، صربستان، کرواسی، بوسنی هرزگوین، مونته نگرو، مقدونیه، آلبانی، بلاروس، موناکو.

کشورهای آمریکایی یعنی آمریکا، کانادا، برزیل، مکزیک، آرژانتین، شیلی.

کشورهای اقیانوسیه یعنی استرالیا و نیوزلند.

کشورهای آسیایی یعنی کره، ژاپن، سنگاپور، برونئی، امارات متحده عربی و قطر.

ویزای ترانزیت چین ۱۴۴ ساعته

مسافرانی که از کشورهای بالا به مقصد فرودگاه‌های شانگهای، چیانگ سو، چجیانگ، پکن، تیانجین، هبئی و لیائونینگ می‌روند می‌توانند از اقامت ۱۴۴ ساعته استفاده کنند. این امکان از فرودگاه گوانگ دونگ هم به زودی قابل استفاده خواهد بود.

ویزای آزاد ۳۰ روزه هاینان

کسانی که پاسپورت یکی از ۵۹ کشور بالا را دارند در صورت سفر به هاینان (Hainan) به صورت تکی یا گروهی و با یک تور محلی احتیاجی به اخذ ویزا ندارند. مدت اقامت آن‌ها حداکثر ۳۰ روزه است و از ساعت 00:00 روز بعدی اقامت در آن‌جا شروع می‌شود.

این مطلب را از دست ندهید:  مهاجرت به دانمارک، کشوری با بهترین کیفیت زندگی و امکانات تحصیلی

ویزای آزاد ۱۵ روزه برای تور با کشتی به شانگهای

مسافرانی که با کشتی به شانگهای سفر می‌کنند و سپس با کشتی دیگری قصد سفر به دیگر بنادر چین را دارند می‌توانند ۱۵ روز بدون ویزا اقامت کنند البته در صورتی که با یک تور محلی سفر کرده باشند. مسافران می‌توانند از طریق کشتی به دیگر شهرهای ساحلی چین مثل پکن، هبئی، تیانجین، شاندونگ، جیانگسو، چجیانگ، گوانگشی، فوجیان و هاینان سفر کنند. تعداد روزهای اقامت از فردای روزی که به آن‌جا می‌رسند حساب می‌شود.

 

ویزای آزاد ۶ روزه برای مقصد پیرل ریور دلتا

مسافرانی که اهل کشورهایی که با چین رابطه دیپلماتیک دارند هستند می‌توانند بدون ویزا و با یک آژانس معتبر در هونگ کونگ یا ماکائو به منطقه پیرل ریور دلتا (Pearl River Delta) سفر کنند و تا ۶ روز در آن‌جا اقامت داشته باشند. این منطقه شامل گوانگ ژو، شن ژن، ژوهای، فوشان، دونگ گوآن، ژوانگ شان، ژاوگینگ و هویژو می‌باشد.

ویزای آزاد ۶ روزه انجمن ملل آسیای جنوب شرقی

تورهایی که از کشورهای عضو انجمن ملل آسیای جنوب شرقی که شامل مالزی، تایلند، اندونزی، ویتنام، کامبوج، لائوس، سنگاپور، میانمار، برونیئ و فیلیپین هستند به گویلین برگزار می‌شود احتیاجی به ویزا ندارند و مسافران می‌توانند تا ۶ روز اقامت کنند. این مسافران باید در فرودگاه گویلین لیانگ جیانگ توسط آژانس‌های مسافرتی معتبر پذیرفته شوند. در طی ۶ روز مسافران نمی‌توانند گویلین را ترک کنند. علاوه بر آن مسافران برای خروج از گویلین تنها می‌توانند از فرودگاه لیانگ جیانگ خارج شوند.

اخذ ویزای چین

ملیت‌های سنگاپور، برونی و ژاپن

شهروندان این سه کشور می‌توانند به قصد گردشگری، کار یا بازدید از دوستان و خانواده بدون ویزا به مدت ۱۵ روز در چین اقامت کنند. برای شهروندان این سه کشور تحت شرایط زیر داشتن ویزا اجباری است:

کسانی که به قصد توریسم، کار یا بازدید از خویشاوندان سفر می‌کنند و بیش‌تر از ۱۵ روز قصد اقامت دارند.

کسانی که به قصد تحصیل، کار، بازدید رسمی یا مصاحبه به چین سفر می‌کنند.

دیپلمات‌های ژاپن و مقامات رسمی ژاپن.

دارندگان ویزای ARC

مسافرانی که برای تحصیل ویزای X1 دارند یا برای کار ویزای Z دارند و روزنامه‌ نگارانی که می‌خواهند به مدت سی روز اقامت ARC بگیرند می‌توانند از این ویزا استفاده کنند. در طول زمانی که این ویزا اعتبار دارد می‌توانید بدون احتیاج به ویزای دیگری چندین بار از چین خارج یا وارد شوید.

دارندگان کارت مسافرتی تجاری APEC

با داشتن کارت مسافرتی تجاری APEC به مدت سه سال می‌توانید به چین رفت و آمد کنید. در طی این مدت هر چند بار که بخواهید می‌توانید به چین وارد شوید تا زمانی که کارت شما اعتبار داشته باشد. مدت زمان هر بار اقامت در ورود شما باید در یک بازه دو ماهه باشد.

دارندگان پاسپورت دیپلماتیک یا مقامات رسمی

کشور چین با برخی کشورهای خارجی به صورت دو طرفه قراردادهای سفر بدون ویزا دارد. اما این قراردادها بیش‌تر برای دیپلمات‌ها و مقامات رسمی کشور است که می‌توانند بدون ویزا حداکثر ۳۰ روز در چین اقامت داشته باشند.

این مطلب را از دست ندهید:  ۱۰ کشور برتر برای مهاجرت در دنیا را می‌شناسید؟

 

در صورتی که مایل به سفر یا مهاجرت به این کشور باشید، پیمنت‌۲۴ با استفاده از خدمات پرداخت با ویزا کارت می‌تواند کلیه پرداخت‌ها یا رزرو آنلاین هتل‌ها و پرداخت هزینه‌های گرفتن وقت سفارت را به آسانی انجام دهد. رزرو آنلاین پرواز و ارسال و دریافت پول از خارج از کشور از دیگر خدماتی است که برای مهاجران و مسافران عزیز فراهم شده است.

نویسنده :
انتشار : ۱۷ مرداد ۱۳۹۷

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تلگرام
ثبت شرکت و افتتاح حساب بانکی ترکیهمشاوره رایگان ۵۴۵۰۷-۰۲۱