دسته بندی

امروزه استفاده از اپلیکیشن‌های موبایل در هر زمینه‌ای، راه را برای کاربران بسیار ساده کرده است. در زمینه یادگیری زبان دوم هم برنامه‌هایی وجود دارد که می‌توانید با تکیه بر آن‌ها، بسیاری از مسائلی که در کاربرد یک زبان خارجی با آن روبه‌رو می‌شوید را مرتفع سازید. در قسمت اول مقاله با ۴ اپلیکیشن یادگیری زبان Duolingo، HelloTalk، MindSnack، Busuu آشنا شدیم. در این قسمت و در ادامه مطالب گذشته ۶ اپلیکیشن مفید و کاربردی دیگر را به شما معرفی می کنیم.

مطالعه قسمت اول

Babbel

اپلیکیشنی از نسل Duolingo، که قسمت‌های رایگان بیشتری نسبت به Bussu دارد. در نسخه رایگان این اپلیکیشن یادگیری زبان ۴۰ مجموعه آموزشی ارائه شده است؛ لذا بدون هزینه کردن، شما می‌توانید مقدار نسبتا زیادی از عبارات و اصطلاحات را در یکی از ۱۳ زبانی که آموزش داده است، بیاموزید.

هر مجموعه آموزشی از آموزش گام به گام لغات با کمک تصاویر آغاز می‌شود. سپس کلمات در عبارات مرتبط و گفتگوهای کوتاه متناسب با سطح دانش‌آموز استفاده می‌شوند تا مهارت و سرعت مکالمه آن‌ها تقویت شود. این اپلیکیشن یادگیری زبان دارای تمرین‌های تشخیص گفتار هم هست.

اپلیکیشن های یادگیری زبان

پاپ آپ‌های دستی این اپلیکیشن، مهمترین نکات گرامری مربوط به مطالب آموزشی را توضیح می‌دهند و نسخه دسکتاپ این اپلیکیشن یادگیری زبان شامل نکات فرهنگی کوتاه است.

اپلیکیشن Babbel به جز دوره‌های مبتدی عمومی، بسته‌های جداگانه‌ای برای بهبود مهارت‌های خاص مانند دستور زبان یا لغت‌شناسی ارائه می‌دهد؛ اگر شما تجربه یادگیری یک زبان خاص را دارید و نقاط ضعف خود را در آن زبان می‌شناسید، می‌توانید با استفاده از Babbel و تمرکز بر آن مهارت خاص، مشکل خود را رفع کنید. آموزش‌های این اپلیکیشن برای مطالعات آفلاین شما قابل دانلود هستند و همچنین پیام‌های یادآوری برای شما ارسال می‌شود تا هیچ کلاسی را از دست ندهید.

 Leaf

این اپلیکیشن یادگیری زبان که مجموعه‌ای از عبارات و اصطلاحات قرن بیست و یکم در هر زمینه‌ای را به شما ارائه می‌دهد؛ سطح انگلیسی شما را تا جایی بالا می‌برد که در هر شرایطی بتوانید سلیس و روان صحبت کنید. مثلا اگر شما به عنوان یک دانشجوی بین‌المللی که می‌خواهد در رستورانی انگلیسی زبان، غذا سفارش دهد یا یک خارجی که می‌خواهد برای گواهینامه رانندگی ثبت‌نام کند و یا اینکه می‌خواهید اصطلاحات مقاله‌ای در یک زمینه خاص مثلا هوش مصنوعی را بفهمید، Leaf کلمات کلیدی مورد نیاز شما را به انگلیسی ساده برای شما شرح می‌دهد.

درس‌های ارائه شده در Leaf کوتاه هستند و به زبان انگلیسی ساده نگاشته شده‌اند. هر درس، یک مهارت عملی خاص را به شما می‌آموزد و در چند دقیقه قابل خواندن است.

اپلیکیشن های یادگیری زبان

Lingua.ly

هدف این اپلیکیشن یادگیری زبان این است که شما بتوانید متون انگلیسی که توسط انگلیسی زبانان بومی (Native) یا برای آن‌ها نگاشته شده است را در همان سطوح ابتدایی آموزش خود به راحتی بخوانید. مبنای مطالب تدریس شده، متون استخراج شده از اینترنت است. بنابراین هیچ‌گاه گله و شکایتی راجع به کمبود موضوع یا عدم تنوع مطالب وجود نخواهد داشت.

مقاله‌های مرتبط:

این اپلیکیشن در ابتدا با پرسیدن برخی کلمات خاص، سطح شما را می‌سنجد  و دامنه لغات شما را برآورد می‌کند.  هنگام آموزش شما، یک متن به شما نشان داده می‌شود. با کلیک بر کلمه‌ای که نمی‌دانید، می‌توانید ترجمه آن را ببینید و تلفظ آن را بشنوید و آن را به فهرست لغات خود اضافه کنید. بر اساس این بازخورد شما، اپلیکیشن قادر خواهد بود متون بعدی را با دقت بیشتری مطابق با سطح شما انتخاب کند.

هدف اپلیکیشن Lingua.ly این است که به شما در مطالعه متون کمک کند و متونی را به شما ارائه دهد که با ۹۰ درصد لغات آن آشنا باشید.

شما می‌توانید کلمات را در دوره‌های مطالعه ۵، ۱۰ یا ۱۵ دقیقه‌ای مرور کنید. اگر Chrome add on Lingua.ly را نصب کنید، به شما یادآوری می‌شود که باید به لغات ذخیره شده برگردید و آن‌ها را مرور کنید. با Lingua.ly شما می‌توانید محتوا و مقدار آموزش را کنترل کنید.

این برنامه ۱۰ زبان از جمله روسی، فرانسوی و اسپانیایی را پشتیبانی می‌کند.

اپلیکیشن یادگیری زبان

TripLingo

همان‌گونه که از نام این اپلیکیشن پیدا است، مناسب مسافرانی است که می‌خواهند مهارت‌های زبانی خود را قبل از رفتن به تعطیلات رویایی در جزیره موریس یا یک سفر تجاری به مکزیک، ارتقا دهند.

این اپلیکیشن یادگیری زبان در نظر دارد که شما را قادر به صحبت کردن و درک زبان مورد نظر کند، به‌طوری‌که در کشور بیگانه احساس کمبود نداشته باشید و نه تنها اقامتی غنی از نظر فرهنگی داشته باشید، بلکه استرس شما در طول سفر کمتر باشد.
به علاوه طراحان این اپلیکیشن سعی کرده‌اند این برنامه به گونه‌ای باشد که شما حداقل تلاش کنید مانند افراد محلی صحبت کنید و اصطلاحات رایج فعلی را به جای جملات کتابی استفاده کنید. یکی از قسمت‌های این نرم‌افزار تحت عنوان Slang Slider (کشوی اصطلاحات عامیانه)، سطوح مختلف رسمی‌ یا عامیانه بودن هر عبارت را به نمایش می‌گذارد؛ از این طریق شما می‌توانید هر عبارت را در هر زمینه خاصی که با آن روبه‌رو هستید به کار ببرید.

اپلیکیشن های یادگیری زبان

HiNative

با این اپلیکیشن می‌توانید از مزایای ارتباط با افراد بومی (Native) برخوردار شوید، بدون اینکه زحمت جستجو برای یک یافتن یک هم‌صحبت یا برنامه‌ریزی برای یک گفتگو را به خود داده باشید.

فرض این اپلیکیشن بر این است که افراد بومی را با زبان‌آموزان کنار هم آورده تا به یکدیگر کمک کنند که تنازعات زبانی اندک (یا نه چندان اندک) را حل کنند. هیچ سؤالی احمقانه و یا بسیار ساده نیست، شما می‌توانید درخواست ترجمه بدهید، تلفظ کلمات را بخواهید و مشاوره‌ای در زمینه هنجارهای فرهنگی بگیرید.
علاوه بر این، این برنامه چون باعث می‌شود بفهمید دانشی که در مورد زبان مادری خود دارید مطلوب است، به شما اعتماد به نفس بالایی القا می‌کند تا بتوانید بدون تلاش زیاد به دیگر زبان‌آموزان کمک کنید. نکته جالب دیگر، این است که نه تنها افراد بومی می‌توانند سوالات شما را پاسخ دهند، بلکه دیگر زبان‌آموزان هم می‌توانند در پاسخ به سوالات شما مفید باشند.

اگر همه مطالب فوق شما را متقاعد نکرده است، بهتر است بدانید که همه این مجموعه که به‌طور منظمی ‌طراحی شده، یک نسخه دسکتاپ دارد و رایگان است.

اپلیکیشن موبایلی برای یادگیری زبان

How to Pronounce

هنگامی‌که با یک زبان بیگانه سر و کار داریم، ممکن است موقعیتی پیش بیاید که با کلمات یا عباراتی روبه‌رو شویم که نمی‌دانیم چگونه باید تلفظ شوند تا قابل فهم باشند. شاید این تجربه را داشته باشید که در رستوران برای درخواست ساده‌ترین غذا مجبور شده باشید چند بار یک عبارت ایتالیایی که با پشتکار فراوان آموخته‌اید را سه بار تکرار کنید و باز هم تنها دستاورد شما مشاهده سردرگمی‌ و پریشانی پیشخدمت باشد.

اپلیکیشن های یادگیری زبان

شما می‌توانید به راحتی با استفاده از اپلیکیشن How to Pronounce، از این موقعیت شرم‌آور  و خسته‌کننده جلوگیری کنید. در حال حاضر این برنامه تنها از چند زبان اصلی پشتیبانی می‌کند؛ ولی در یک حرکت هوشمندانه، چهار زبان  را به دو صورت مختلف ارائه می‌دهد. لذا شما دو حالت برای هریک از زبان‌های انگلیسی، اسپانیایی، پرتغالی و فرانسوی را به علاوه زبان روسی و ایتالیایی در اختیار دارید.

نویسنده :
انتشار : ۲۹ خرداد ۱۳۹۶
مطالب مرتبط

دیدگاه ها (2)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 4 =

کانال تلگرام
فروش ویژه کیف پول سخت‌افزاری Ledger Nano S (کیف پول سخت‌افزاری برای ارز‌های دیجیتال)خرید انلاین
+