دسته بندی

از زمان پیدایش بیت کوین، این ارز اسرارآمیز همواره با باید و نبایدهایی همراه بوده است. با توجه به این که دنیای ما انسان‌ها با مرزهای کشورها از هم جدا شده است، این ارز رمزپایه نقش یکسانی در همه‌ جای دنیا از نظر اقتصادی ندارد. در برخی کشورها حتی استفاده از بیت کوین غیر قانونی اعلام شده است. بسیاری کشورها هم قانون مشخصی برای آن ندارند. این عوامل و همچنین نوسانات اخیر بازار ارزهای مجازی، تصمیم برای خرید و فروش با بیت کوین را با تردید همراه کرده است. در این مقاله می‌خواهیم فهرست ۱۰ کشور را با استناد به وب‌سایت رسمی بیت کوین اعلام کنیم که بیت کوین به عنوان یک ارز قانونی رشد قابل توجهی داشته است. در این کشورهای بیت کوین دوست، حتی می‌توانید پول پیتزا را هم با ارز بیت کوین پرداخت کنید!

۱۰ کشوری که در آن‌ها، بیت کوین ارز قانونی است

استونی

کشور جمهوری استونی در منطقه بالتیک، در شمال اروپا پیش از این هم سابقه‌ی استفاده از تکنولوژی‌های روز را دارد. دولت استونی به پیاده‌سازی فناوری‌هایی مثل بلاک‌چین (Blockchain) در حوزه سلامت، خدمات بانکی و حتی خدمات دولتی تمایل دارد.

این کشور شناخته شده به عنوان زادگاه اسکایپ، حال با داشتن دستگاه‌های خودپرداز بیت کوین و استارتاپ‌هایی مثل Paxful، یک سرویس خرید و فروش جهانی بیت کوین، شناخته می‌شود. استونی یکی از بهترین کشورها برای کاربران ارزهای رمزپایه است؛ چون از بالاترین میزان نفوذ در اینترنت برخوردار است.

ایالات متحده آمریکا

همان طور که چندان هم دور از انتظار نیست، آمریکا میزبان بیشترین تعداد کاربران ارز رمزپایه و بالاترین حجم معاملات بیت کوین در جهان است. این کشور از همان ابتدا با حمایت سیلیکون ولی، که مراکز متعدد ارزهای رمزپایه، استاراتاپ‌های مربوط به بلاک چین و دستگاه‌های خودپرداز بیت کوین در آنجا قرار دارند، در عرصه‌ی ارزهای مجازی پیشتاز بوده است.

علاوه بر این، به عنوان یک ابرقدرت مالی در جهان، دیگر کشورها پیرو سبک این کشور هستند و این پیروی نه تنها از واشنگتن، بلکه از ایالت‌هایی مثل کالیفرنیا، نیویورک و نیوهمپشایر هم وجود دارد. به نظر می‌رسد دیگر کشورها که هنوز تصمیمی در مورد بیت کوین اتخاذ نکرده‌اند، منتظر هستند تا ببینند چه رویکردی بنا به موفقیت آن در آمریکا صحیح است!

این مطلب را از دست ندهید:  بیت کوین هنوز در اول مسیر است

ارز قانونی در آمریکا

دانمارک

کشور دانمارک از نظر استانداردهای زندگی و استفاده از تکنولوژی روز، جزو پیشرفته‌ترین کشورها است. دانمارک علاوه بر این از پیشتازان طرح حذف پول نقد و استفاده از ارز دیجیتال است، اما این که بیت کوین به عنوان جایگزینی برای حذف پول نقد خواهد بود یا نه، سوالی است که هنوز پاسخ مشخصی به آن داده نشده است. با این حال بانک مرکزی دانمارک، بیت کوین را به عنوان ارز قانونی در این کشور اعلام کرده است. آمارها در این کشور حاکی از این است که معاملات بیت کوین پس از اعلام طرح حذف پول نقد رشد تدریجی و قابل ملاحظه‌ای داشته است. استارتاپ‌هایی نظیر CCEDK، که از نوآوری‌های قدرتمند در زمینه‌ی ارزهای رمزپایه و به خصوص بیت کوین است، در کشور دانمارک قرار دارد. مدیرعامل این شرکت در سخنانی اظهار داشت:

اساسی‌ترین بخش آموزش در مدارس ما به این مساله اختصاص دارد که آزادی، مسئولیت در پی دارد. اکنون یا این دسترسی آسان به ارزهای رمزپایه، این مسئولیت بر دوش ما است تا این ارز مورد پذیرش باشد. دانمارک به عنوان شادترین کشور جهان شناخته می‌شود و پذیرش ارز رمزپایه با ذهنی باز، تنها یکی از دلایل شاد زیستن در این کشور است.

سوئد

سوئد هم همانند دانمارک، طرح‌هایی برای استفاده کمتر از پول نقد و حذف تدریجی آن دارد. با نرخ بهره‌ی منفی بانک‌های سوئدی، افزایش تقاضا برای ارز قانونی بیت کوین در آینده‌ای نه چندان دور می‌تواند راهی برای پس‌انداز و افزایش ثروت شهروندان سوئدی باشد.

اداره نظارت بر امور مالی سوئد، با به رسمیت شناختن بیت کوین به عنوان ارز قانونی و قابل پرداخت، رشد روزافزون صنعت در این کشور را سرعت بخشیده است. سوئد خواستگاه استارتاپ‌های نظیر Safello در زمینه مبادلات بیت کوین و KnCMiner یکی از مهم‌ترین توسعه‌دهندگان سخت‌افزاری برای استخراج بیت کوین است. حجم مبادلات بیت کوین در سوئد با رشد دائمی در میزان تقاضا برای رمزنگاری و استخراج بیت کوین همراه است.

کره جنوبی

صنعت تکنولوژی در کشور کره جنوبی، با وجود غول‌هایی مثل سامسونگ و ال‌جی از پیشتازان در سطح جهانی است. با این سطح از تکنولوژی، جای تعجب نیست که بیت کوین به عنوان ارز قانونی در معاملات و سرمایه‌گذاریهای این کشور به چشم می‌خورد.

این مطلب را از دست ندهید:  بیت کوین گران شد و به بالاترین قیمت خود در تاریخ رسید

برای تنظیم استفاده از بیت کوین، استارتاپ‌هایی نظیر Korbit، که یک سرویس امن و جامع برای خرید و فروش با بیت کوین است، به فعالیت می‌پردازند. این شرکت همچنین در زمینه پرداخت‌های بین‌المللی هم فعال است. کمپانی بیت کوین کره جنوبی اخیرا در کمپینی، مردم را تشویق به خرید بیت کوین می‌کند و به این منظور، امکان خرید در فروشگاه‌های زنجیره‌ای خاصی در سراسر دنیا را با ارز قانونی بیت کوین میسر ساخته است.

کره جنوبی به طور مرتب میزبان کنفرانس‌های بیت کوین است و محیطی دوستانه برای جامعه جهانی بیت کوین به وجود آورده است.

بیت کوین در کره جنوبی

هلند

کشور هلند با شهر آرنهم که به شهر بیت کوین هلند معروف است، از معروف‌ترین کشورهای بیت کوین‌دوست در جهان است. قدرت خرید با بیت کوین در این کشور بسیار بالا است. با ارز قانونی بیت کوین می‌توان همه چیز از جمله گاز، مسکن و حتی خدمات دندانپزشکی دریافت کرد. استارتاپ‌های زیادی برای تنظیم استفاده از بیت کوین راه‌اندازی شده‌اند. خودپردازهای متعدد و همچنین سفارت بیت کوین در قلب آمستردام، نشان از موردقبول بودن این ارز رمزپایه در هلند است.

علاوه بر این، سیستم بانکی کشور هلند، از بیت کوین به عنوان راهی برای ارتقای تکنولوژی خود و کاهش هزینه‌ها یاد می‌کنند. میزبانی منظم شرکت‌های جهانی بیت کوین نظیر بیت‌پی در هلند به دفعات صورت می‌گیرد.

فنلاند

فنلاند هم مانند دیگر همسایگان اسکاندیناوی خود، بر پایه‌ی تکنولوژی‌های روز دنیا عمل می‌کند. این کشور که به زادگاه نوکیا مشهور است، ارز قانونی بیت کوین را به عنوان یک سرویس مالی معتبر و قانونی اعلام کرده است و آن را از مالیات بر ارزش افزوده معاف کرده است.

مقاله‌های مرتبط:

تعداد قابل توجهی از خودپردازهای بیت کوین با توجه به جمعیت در شهرهای مختلف فنلاند وجود دارند. از جمله ۱۰ خودپرداز در پایتخت فنلاند، هلسینکی، برای استفاده شهروندان نصب شده‌اند. مبادلات بین‌المللی بیت کوین با شرکت‌هایی فعال در این زمینه، خواستگاهی فنلاندی دارند. گران‌ترین خرید با بیت کوین در سال 2016 در هلسینکی صورت گرفت که خرید یک وسیله نقلیه لوکس بود.

کانادا

کانادا با دستگاه‌های خودپرداز متعدد و استارتاپ‌های مربوط به ارز قانونی بیت کوین در این کشور و همراه با همسایه جنوبی‌اش، فضایی بیت کوین دوستانه را فراهم کرده است. تورنتو و ونکوور قطب‌های بیت کوین این کشور محسوب می‌شوند. ونکوور به تنهایی بیست دستگاه خودپرداز بیت کوین دارد و تورنتو میزبان بزرگ‌ترین کنفرانس بلاک چین بوده است. حجم مبادلات بیت کوین از سال ۲۰۱۳ به طور مداوم افزایش داشته است.

این مطلب را از دست ندهید:  بیت کوین یک سرمایه‌گذاری سودآور است یا خیر؟

ارز قانونی در کانادا

استرالیا

با این که بانک‌های بزرگ استرالیا رویکرد مثبتی نسبت به بیت کوین ندارند، ولی دولت این کشور با حذف مالیات بیت کوین، رشد مبادلات را بیشتر از پیش کرد. هیچ قانونی علیه مبادلات بیت کوین در این کشور وجود ندارد و می‌توان خرید و فروش با این ارز را بدون منع قانونی در استرالیا انجام داد.

بورس اوراق بهادار استرالیا به دنبال آزمایش پروژه‌ای در زمینه تکنولوژی بلاک چین است که به مردم امکان می‌دهد تا ارزهای رمزپایه خود را با هویت دیجیتالی در آن نگهداری کنند.

بیتکوین در استرالیا

انگلستان

کشور انگلیس اغلب به عنوان مرکز اصلی مالی در جهان شناخته می‌شود. همراه شدن این با نوآوری‌های روز، وجود استارتاپ‌های بیت کوین و بلاک چین را در این کشور تایید می‌کند. بانک انگلستان در مورد بیت کوین بسیار دوستانه عمل می‌کند و حتی برای بهبود سیستم پولی خود به آن نگاه می‌کند.

در حال حاضر بیت کوین در انگلستان به عنوان یک ارز قانونی و همراه با مالیات بر ارزش افزوده به کار گرفته می‌شود. محاسبات سود و زیان و خرید و فروش آن، قوانینی مشابه ایالات متحده در این کشور دارد. موسسات مالی از جمله بارکلیز، به دنبال فناوری‌های مبتنی بر ارزهای دیجیتال هستند تا بتوانند به عنوان یک سرمایه‌گذاری موفق در این زمینه دست پیدا کنند.

نویسنده :
انتشار : ۲۱ مرداد ۱۳۹۶
مطالب مرتبط

دیدگاه ها (3)

    1. سلام آقای رضایی. خیلی ممنون از مطالعه مقاله وبلاگ ما. شما اگر تمایل به سرمایه‌گذاری در زمینه بیتکوین دارید می‌توانید از قسمت تماس با ما، با متخصصان تیم پیمنت24 مشورت کنید.

    2. و اما در مورد سوالتون، شبکه نقل و انتقالات بیتکوین کاملا مستقل از دولتهاست و بنابراین تحت تسلط و کنترل سیاستهای مختلف نیست؛ بنابراین تحریمها تاثیری در خرید و فروش بیتکوین ندارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست + 9 =

کانال تلگرام
فروش ویژه کیف پول سخت‌افزاری Ledger Nano S (کیف پول سخت‌افزاری برای ارز‌های دیجیتال)خرید انلاین
+