دسته بندی

این روزها در هر زمینه شغلی که فعالیت کنید، سر و کارتان به فریلنسرها هم خواهد افتاد. مدیریت فریلنسرها گاهی واقعا سخت می‌شود. در این ارتباط فشار خون‌تان بارها و بارها تا مرز سکته نیز شما را همراهی می‌کند.

شیوه پرداخت و دریافت پروژه، زمان‌بندی کارها و پیشبرد امور طبق برنامه‌ای که توافق می‌شود، همه و همه نیاز به قلق‌هایی دارد که در برخورد با فریلنسرها باید از آنها باخبر باشید. اگر شیوه برقراری ارتباط و مدیریت فریلنسرها را به خوبی بدانید اسیر مشکلاتی که نام برده شد، نخواهید شد.

همه چیز درباره فریلنسرها

فریلنسرها معمولا سرشان شلوغ است و به تماس‌های شما درست و حسابی جواب نمی‌دهند یا پیام‌های‌تان را به موقع جوابگو نیستند. همه این‌ها یعنی باید ۵ توصیه برای مدیریت فریلنسرها را بخوانید و شیوه درست برخورد با آن‌ها را بدانید. فقط باید خونسرد بمانید و درست عمل کنید. پس با ما همراه باشید:

توصیه ۱: زمان‌بندی دقیق و انتظارات مشخص

زمان‌بندی در مدیریت فریلنسرها

بیشتر بخوانید:

یکی از مهم‌ترین نکاتی که می‌توان درباره مدیریت فریلنسرها در نظر داشت، مشخص کردن دقیق انتظارات خود از زمان‌بندی تحویل کار است. باید دقیقا بدانید که تا چه زمانی پروژه را می‌خواهید و اهمیت این موضوع را نیز به دورکار گوشزد کنید. یادتان نرود که صحبت کردن از حدود بازه‌ای زمانی به درد شما نمی خورد. باید به طور واضح و خیلی دقیق عنوان کنید که در چه تاریخی خواستار دریافت نتیجه پروژه هستید.

گاهی اوقات میان افراد بر سر این موضوع درگیری‌هایی به وجود می‌آید. فریلنسر مدعی می‌شود که زمانی دقیق به او گفته نشده است و سمت دیگر مذاکره اصرار دارد که درباره مهلت کاری بارها صحبت کرده است. برای پرهیز از بروز چنین مسائلی باید شفاف‌سازی‌های لازم را صورت بدهید و به شکلی مکتوب یا کاملا واضح خواسته خود را درباره زمان‌بندی مطرح کنید.

توصیه ۲: تعیین معیارها و استانداردهای شفاف

معیارها نمونه‌ای از ۵ توصیه برای مدیریت فریلنسرها

بیشتر بخوانید:

در مورد خواسته‌ها و انتظاراتی که از فریلنسر مقابل‌تان دارید نیز شفاف عمل کنید. اگر برای‌تان مقدور است، نمونه کاری مشابه آنچه می‌خواهید در اختیار او قرار بدهید تا بداند که کار باید چطور پیش برود. به عبارت دیگر درباره بایدها و نبایدها صریح باشید. لازم نیست نسخه‌ای که ارائه می‌کنید، خیلی حرفه‌ای و دقیق باشد، بلکه باید برنامه و طرح پیشنهادی را در قالبی منطقی و قابل فهم برای او در اختیارش بگذارید.

این مطلب را از دست ندهید:  چطور از اینستاگرام برای موفقیت کسب و کار خود استفاده کنیم؟

حواس‌تان باشد کارهایی که نباید صورت بگیرند به اندازه کارهایی که انتظار انجام‌شان را دارید، حائز اهمیت هستند. برای اینکه فریلنسری که برای‌تان کار می‌کند، دچار سردرگمی نشود می توانید از نبایدها نیز مثال‌ها و نمونه‌هایی مشخص به او نشان بدهید. در این صورت او به خوبی درمی‌یابد که به سراغ چه چیزهایی نباید برود.

تعریف و تعیین استانداردها به شکل ذهنی راه به جایی نمی‌برد. باید آنچه را که در ذهن‌‌تان برآورد کرده‌اید و برنامه‌ریزی می‌کنید با فریلنسر در میان بگذارید. وجود برنامه‌ها، طرح‌ها و راهبردهای مشخص، از خرابکاری‌های احتمالی در حین کار جلوگیری به عمل می‌آورد.

توصیه ۳: پیگیری امور در مدیریت فریلنسرها

پیگیری امور در مدیریت فریلنسرها

بیشتر بخوانید:

شما قطعا خواهان رسیدن به نتیجه‌ای مطلوب هستید. پس باید مراحل انجام کار را به دقت پیگیری کنید و بر روند کار فریلنسر نظارت داشته باشید. البته نه به این معنا که وقت و بی‌وقت مزاحم او بشوید. لازم نیست با پیام‌های پشت سر هم و یا تماس‌های نا به جا فریلنسر را کلافه کنید.

برای خود استراتژی و راهبرد مشخصی در پیگیری امور و مدیریت فریلنسرها داشته باشید. میان کار ضروری و تماس‌های نه چندان واجب، تمایز قائل بشوید. فراموش نکنید که فریلنسرها فقط در اختیار شما نیستند. پس باید ملاحظات لازم را رعایت بفرمایید. احترام و تعامل از اصول لازم برای هر گونه همکاری است.

در هر کاری رعایت تعادل ضروری است. پس به موقع و در چارچوبی مشخص امور را تحت کنترل داشته باشید.

توصیه ۴: حفظ آرامش و خونسردی

۵ توصیه برای مدیریت فریلنسرها، حفظ خونسردی

بیشتر بخوانید:

کاملا بدیهی است که هر کاری دردسرهایی دارد. مدیریت و ارتباط با افراد مختلف در انجام پروژه‌های کاری نیز نیاز به صبر و از کوره در نرفتن دارد. اگر بتوانید آرامش خود را در مواجهه با دوستان فریلنسر حفظ کنید، قطعا به نتایج بهتری دست پیدا خواهید کرد.

این ۵ توصیه برای مدیریت فریلنسرها نیز به شما کمک شایانی در رسیدن به خروجی‌های مورد انتظارتان می‌کند. پس خونسرد بمانید و آرام باشید. اگر سریع عصبانی بشوید و صبر و تحمل کافی برای پیشبرد کار و دریافت نتیجه به خرج ندهید، هم خودتان و هم فریلنسری که با او کار می‌کنید را مشوش و نگران می‌سازید.

این مطلب را از دست ندهید:  ۱۰ شغل پر درآمد دورکاری در سال ۲۰۱۸ را بشناسید

توصیه ۵: نگاهی نقادانه در آینه

نگاهی نقادانه به خود یکی از ۵ توصیه برای مدیریت فریلنسرها

بیشتر بخوانید:

با خودتان روراست باشید. شما چه شخصیتی دارید؟ آیا خیلی زود عصبانی می‌شوید و هیچ کس جرئت ندارد با شما بحث و گفت‌وگو کند؟  از آن دسته افرادی هستید که رساندن خبرهای ناخوشایند به شما کاری سخت و وحشتناک است؟ خیلی زود از کوره در می‌روید؟ یا جز کسانی هستید که توقع و انتظارات زیادی از اطرافیان خود دارند؟

بعضی از افراد درک نمی‌کنند که دیگران نیز مسئولیت‌ها و وظایف مختلفی دارند و نمی‌توانند تمام قد و همیشه در اختیار آن‌ها باشند. اگر شما هم این‌چنین هستید، به طور حتمی با فریلنسرها مشکل پیدا خواهید کرد. باید به رفتارهای خودتان فکر کنید و در صورتی که چنین خصوصیاتی دارید، حتما آن‌ها را تغییر بدهید. رمز موفقیت در مدیریت فریلنسرها و داشتن ارتباطی سالم و مؤثر در این است که رویکردی مثبت و همراه با همکاری داشته باشید و با به کار بردن استراتژی‌ها مشخص و منطقی به نتایجی قابل قبول برای طرفین برسید.

همه این توصیه‌ها برای مدیریت فریلنسرها نکته ظریفی نیز در خود پنهان دارند و آن شناخت دقیق خود و کنترل رفتارها برای مدیریت خود نیز است. علاوه بر اینکه باید بدانید چگونه ارتباطی مؤثر با فریلنسرها برقرار کنید، باید بدانید که چه ویژگی‌هایی دارید و چگونه باید خود را در ارتباطات کاری‌تان کنترل کنید. این روزها شمار افرادی که در قالب آزاد و فریلنسری مشغول به فعالیت در بازار کار هستند، با سرعت زیادی رو به افزایش است.  این جمعیت در نقاط مختلف جهان از جمله ایران در حال توسعه هستند و بخش مهمی از هر بازار و صنعتی را به خود اختصاص می‌دهند. پس باید شیوه معاشرت و کار کردن با آن‌ها را یاد گرفت و به کار بست.

اگر یک فریلنسر هستید که با شرکت‌های خارجی کار می‌کنید می‌توانید از خدمات پیمنت ۲۴ برای نقد کردن درآمد ارزی خود استفاده کنید.

نویسنده :
انتشار : ۱۹ مهر ۱۳۹۶
مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 2 =

کانال تلگرام
فروش ویژه کیف پول سخت‌افزاری Ledger Nano S (کیف پول سخت‌افزاری برای ارز‌های دیجیتال)خرید انلاین
+