‍‍
دسته بندی

گوگل مپ برای به‌دست آوردن مسیرهای رانندگی مفید است؛ ولی هیچ درمورد دیگر کارهای گوگل مپ که می‌توانید با آن انجام دهید می‌دانستید؟ اینجا چند تا از آن نکته‌ها و فوت‌وفن‌های نهفته در گوگل مپ را مشاهده می‌کنید:

مسیرهای پیاده‌روی و حمل‌ونقل عمومی

نه تنها می‌توانید مسیرهای رانندگی را به‌دست بیاورید، بلکه می‌توانید مسیرهای پیاده‌روی و دوچرخه‌سواری را نیز به‌دست آورید. هم‌چنین می‌توانید از مسیرهای حمل‌ونقل عمومی در بیشتر مناطق شهری بزرگ مطّلع شوید.

اگر این در منطقه‌ی شما در دسترس است، انتخاب‌های چندگانه‌ای خواهید داشت. رانندگی، پیاده‌روی، دوچرخه ‌سواری یا حمل‌ونقل عمومی را انتخاب کنید تا مسیرها برای شما نشان‌داده شوند.

مسیرهای دوچرخه‌ای کمی متنوّعند. گوگل ممکن است شما را به بالای یک تپّه یا یک ناحیه با ترافیک بیشتر هدایت کند. پس مطمئن شوید که مسیر را با نمای خیابانی گوگل قبل از استفاده از خیابان‌های ناآشنا از پیش بررسی می‌کنید.

دیگر کارهای گوگل مپ

مسیرهای رانندگی جایگزین

آیا احتیاج دارید از مناطق در حال ساخت‌وساز یا منطق عوارضی دور بمانید؟ یا این که می‌خواهید برای این که سر راه خود به جایی بروید، راه طولانی‌تری انتخاب کنید؟ مسیر خود را با کشیدن مسیر به اطراف تغییر دهید. برای انجام این کار خیلی به نیروی زیادی احتیاج ندارید درحالی که ویژگی بسیار مفیدی است.

جاساز کردن نقشه‌ها در وب‌سایت یا وبلاگ

اگر بالا سمت راست گوگل مپ روی متن link کلیک کنید، به شما URL (آدرس اینترنتی) را برای استفاده به‌عنوان یک لینک به نقشه‌تان می‌دهد. درست زیر آن، به شما کدی را می‌دهد که می‌توانید از آن برای جاساز کردن یک نقشه در هر صفحه‌ی وبی که ضمیمه‌های جاسازی را می‌پذیرد، استفاده کنید. اصولاً اگر شما بتوانید یک ویدئوی یوتیوب را در یک صفحه ضمیمه کنید، می‌توانید یک نقشه را نیز ضمیمه کنید. فقط آن کد را کپی و پیست کنید تا یک نقشه‌ی زیبا و با ظاهر حرفه‌ای در صفحه یا بلاگ خود داشته باشید.

دیگر کارهای گوگل مپ - جاساز کردن نقشه‌ها در وب‌سایت یا وبلاگ

نمایش نقشه‌های جالب

یکی از کارهای گوگل مپ این است که به برنامه‌نویسان اجازه می‌دهد تا به گوگل مپ نفوذ کنند و آن را با منابع اطّلاعاتی دیگر ترکیب کنند. این به این معنی است که ممکن است تعدادی نقشه‌ی جالب و غیرطبیعی به چشم شما بخورد. گاکر (Gawker) زمانی از این بهره برد تا Gawker Stalk را بسازد. این نقشه از گزارش‌هایی با زمان واقعی دیده شدن افراد مشهور استفاده کرد تا مکان را روی گوگل مپ نشان دهد. یکی از فرعیات علمی تخیّلی این ایده، “نقشه‌ی مکان‌های دکتر هو” است که مناطقی را که این سریال تلویزیونی BBC فیلم‌برداری می‌شود را نشان می‌دهد.

یک نقشه‌ی دیگر مرزهای پیش‌شماره‌های تلفنی ایالات متّحده را نشان می‌دهد یا این که می‌توانید بفهمید اثرات یک انفجار هسته‌ای چه خواهد بود.

ساختن نقشه خود

کارهای گوگل مپ بسیار متنوّعند. شما می‌توانید نقشه‌ی خودتان را بسازید. برای انجام این کار احتیاجی به تجربه و تخصّص ندارید. می‌توانید پرچم، شکل و چیزهای دیگر اضافه کنید و نقشه‌ی خود را در دست عموم بگذارید یا این که آن را فقط با دوستان خود به اشتراک بگذارید. آیا میزبان یک جشن تولّد در یک پارک هستید؟ چرا مطمئن نشوید که مهمان‌هایتان می‌توانند به راحتی به محلّ پیک‌نیک برسند؟

این مطلب را از دست ندهید:  پرطرفدارترین بازی ها و اپلیکیشن های آیپد در اپ استور

دیگر کارهای گوگل مپ

نقشه شرایط ترافیک

بسته به شهرتان می‌توانید شرایط ترافیک را هنگام نگاه کردن به گوگل مپ بررسی کنید. این موضوع را با توانایی ایجاد مسیرهای جایگزین تلفیق کنید. به این شکل می‌توانید پرترافیک‌ترین مسیر را پیدا کنید. فقط سعی نکنید که هنگامی که رانندگی می‌کنید این کار را انجام دهید.

هنگامی که رانندگی می‌کنید، هدایت گوگل عموماً به شما درمورد تعویق‌های ترافیکی هشدار می‌دهد.

مشاهده موقعیت مکانی شما را بر روی نقشه از تلفن شما حتی بدون GPS

درست است، گوگل مپِ تلفن همراه، می‌تواند از روی موبایلتان حتّی اگر GPS ندارید، تقریباً بگوید که کجا هستید. گوگل برای توضیح این موضوع ویدئویی تهیّه کرده‌ است. شما به یک گوشی مجهّز به دِیتا برای دسترسی به گوگل مپِ تلفن همراه احتیاج دارید ولی داشتن آن مزیّت خوبی است.

نمای خیابان

نمای خیابانی تصاویری را به شما نمایش می‌دهد که به وسیله‌ی یک دوربین مخصوص (که در تصویر نشان داده شده است) متصل به یک فولکس بیتل سیاه گرفته شده است. در خصوص این ویژگی، گوگل با افرادی که آن را یک ابزار جاسوسی یا نقض حریم خصوصی می‌دانند، با مشکلاتی مواجه شده، اما این ابزار به‌عنوان یک راه برای مسیریابی و یا آشنا کردن شما با محیط مقصدتان ساخته شده است. گوگل به نگرانی‌های موجود در خصوص حریم شخصی با وارد کردن یک تکنولوژی طراحی شده به منظور تار نمودن صورت‌ها و شماره پلاک‌ها از تصاویر گرفته شده پاسخ داده است.

کارهای گوگل مپ - نمای خیابان

اشتراک‌گذاری مکان خود با دوستانتان

یکی دیگر از کارهای گوگل مپ این است که شما قادرید موقعیت خود را از طریق محل‌ها گوگل پلای با دوستان نزدیک یا اعضای خانواده به اشتراک گذارید. این ویژگی قبلا تحت نام «عرض جغرافیایی» موجود بود. بسته به میزان راحتی شما در به اشتراک‌گذاری مکانتان، شما می‌توانید به اشتراک‌گذاری مکان خود را جوری تنظیم نمایید که دقیق و یا کلّی در حدّ نام شهر باشد.

نویسنده :
انتشار : ۱۸ مرداد ۱۳۹۷

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تلگرام
ثبت شرکت و افتتاح حساب بانکی ترکیهمشاوره رایگان ۵۴۵۰۷-۰۲۱