‍‍
دسته بندی

اخیرا گزارش جهانی خوشبختی (WHR) در سال ۲۰۱۸،منتشر شده است، که شرح مختصری از سطوح خوشبختی تمام کشورهای جهان را نشان ‌می‌دهد. این گزارش سالانه از شبکه‌های راه حل توسعه پایدار سازمان ملل متحد منتشر شده است که به معرفی شادترین کشورهای جهان می‌پردازد و حاوی داده‌هایی از دیدگاه‌های مختلف شادی ملی و رتبه بندی آنها بر اساس تجزیه و تحلیل رفاه و استانداردهای زندگی مردم است. مهمترین یافته کل گزارش این است که رتبه بندی کشورها با توجه به سعادت افرادی که به این کشور مهاجرت کرده‌اند تقریبا دقیقا مشابه سایر اقشار جامعه است. در اینجا لیستی از شادترین کشورهای جهان در سال ۲۰۱۸ آورده شده است.

۱۰. استرالیا، شاخص شادی: ۷.۱۳۹

استرالیا از سال ۲۰۱۸ در فهرست شادترین کشورهای جهان قرار دارد. این کشور مستقل به طور رس‌می‌به عنوان کشور مشترک المنافع استرالیا شناخته ‌می‌شود. این کشور سرزمین اصلی قاره اقیانوسیه ‌‌است و جزایر متعددی را پوشش ‌می‌دهد. پایتخت این کشور کانبرا، ششمین کشور بزرگ جهان، و بزرگترین شهر سیدنی است. استرالیا با داشتن سواحل طلایی و شرایط آب و هوایی منحصر به فرد مقصد توریستی هزاران گردشگر ‌‌است. مکان‌های زیادی برای فرار از جمعیت وجود دارد و شیوه زندگی مردم در کشور قابل توجه است. جاده اقیانوس بزرگ در کشور، یک مقصد گردشگری مهم بین المللی است.

این کشور به عنوان سیزدهمین اقتصاد بزرگ جهان شناخته ‌می‌شود و دارای دهمین میزان درآمد سرانه است. کیفیت زندگی در کشور با توجه به سلامت عمومی، آزادی اقتصادی و حقوق سیاسی بسیار بالا است. این کشور عضو سازمان ASEAN Plus، Commonwealth of Nations، G20، سازمان ملل متحد و سازمان تجارت جهانی نیز ‌‌است. جمعیت این کشور حدود ۲۵ میلیون نفر است و جامعه شهری دارد. در میان جمعیت این کشور، ۲۶٪ آن مردم سراسر جهان هستند که مهاجرت به استرالیا را برای ادامه زندگی انتخاب کرده‌اند. گزارش خوشبختی جهان، این کشور را با نمره کلی ۷.۱۳۹ رتبه بندی کرده است، که موقعیت خود را در لیست تایید ‌می‌کند.

شادترین کشورهای جهان

۹. سوئد، شاخص خوشبختی: ۷.۳۱۴

پادشاهی سوئد یک کشور اسکاندیناوی در منطقه شمال اروپا است. مرزهای این کشور با نروژ، فنلاند و از طریق پل تونل به دانمارک متصل است. این کشور به عنوان سومین کشور از نظر بزرگی در کل اتحادیه اروپا شناخته ‌می‌شود. جمعیت این کشور ۱۰.۲ میلیون نفر است که  ۲.۴ میلیون نفر از آن مهاجر هستند. یکی دیگر از واقعیت‌هایی که در مورد سوئد وجود دارد این است که تراکم جمعیت در آن نسبتا کم است. حدود ۸۵ درصد مردم تمایل دارند مناطق شهری کشور را برای زندگی انتخاب کنند. به عنوان یک نتیجه، این کشور به عنوان یک کشور شهری شناخته ‌می‌شود.

سوئد به عنوان هفتمین کشور ثروتمند جهان محسوب ‌می‌شود. به دلیل نرخ بالای درآمد سرانه تولید ناخالص داخلی، مردم در کشور دارای یک استاندارد زندگی بالا هستند. اقتصاد این کشور بر ماهیت صادرات آهن، چوب و منابع آبی تمرکز دارد. به همین ترتیب، کشور تاکید زیادی بر تجارت خارجی دارد. این کشور امکانات شهروندی و مراقبت‌های بهداشتی بهتری را برای شهروندان خود فراهم ‌می‌کند. عملکرد ملی، رفاه و برابری، شاخص‌هایی هستند که به مقام بالای کشور در بین شادترین کشورها کمک ‌می‌کند. با این حساب مهاجرت به سوئد و زندگی در این کشور شاد گزینه بسیار ایده‌آلی برای افراد است چرا که گزارش جهانی، خوشبختی مردم این کشور را با شاخص شادی ۷.۳۱۴  و جزو شادترین کشورهای جهان رتبه بندی کرده است. زیبایی‌های استکهلم جذابیت دیگری از این کشور شاد است.

شادترین کشورهای جهان

۸.  نیوزیلند، شاخص شادی: ۷.۳۲۴

نیوزیلند شادترین جزیره پادشاهی است که در جنوب غربی اقیانوس آرام واقع شده است. این کشور از دو جزء اصلی، جزایر شمالی و جنوبی و جزایر متعدد دیگر تشکیل یافته است. این کشور در ناحیه دور افتاده ای قرار دارد و از این رو جزو آخرین زمین‌هایی هستند که توسط انسان کشف شده است. روش زندگی و محیط بی نظیری که در آنجا وجود دارد، ساکنان و همچنین مسافران این کشور را جزو شادترین کشورها قرار داده است. این کشور به داشتن تنوع زیستی متنوع و زندگی گیاهی غنی معروف است. این کشور دارای جاذبه‌های دیگر مانند کوه‌ها و توپوگرافی‌های گوناگون است. ولینگتون پایتخت این کشور است و اوکلند پرجمعیت‌ترین شهر آن محسوب ‌می‌شود.

این مطلب را از دست ندهید:  ۱۰ مورد از زشت ترین خودروهای جهان را تا کنون دیده اید؟

این کشور توسعه یافته در اقدامات ملی مؤثر از جمله افزایش میزان سلامت، آموزش و کیفیت زندگی پیشگام است. در دهه ۱۹۸۰، این کشور یک تجارت آزاد را با سایر کشورها آغاز کرد. این کشور سلطه خود را در بخش‌های کشاورزی، صنعتی و اقتصادی نشان ‌می‌دهد. توسعه گردشگری نقش مه‌می‌در منبع درآمد این کشور دارد. Kaikoura در کشور محل اصلی جذب توریست است. همانطور که در مورد شاخص شادی منتشر شده توسط سازمان ملل متحد اشاره شده، این کشور با امتیاز ۷.۳۲۴ رتبه بندی شده است. بنابراین این کشور توسعه یافته، در جایگاه هشتم در میان شادترین کشورهای جهان در سال ۲۰۱۸ قرار ‌می‌گیرد.

شادترین کشورهای جهان

۷. کانادا، شاخص خوشحالی: ۷.۳۲۸

زندگی در کانادا به عنوان زندگی در هفتمین کشور در لیست شادترین کشورهای جهان در رتبه بندی سال ۲۰۱۸ محسوب ‌می‌شود. معیارهای خوشبختی که این کشور را در این  موقعیت قرار داده، نسبت طول زندگی بالا، جمعیت کوچک و چشم انداز زیبا است. این کشور در شمال امریکا واقع شده است. پوشش گسترده ای که این کشور دارد باعث ‌می‌شود که به عنوان دومین کشور بزرگ دنیا بر اساس منطقه ای محسوب شود. بخش عمده ای از جمعیت موجود در کانادا در جامعه شهری متمرکز هستند. اتاوا پایتخت این کشور است. بزرگترین مناطق شهری کشور مونترال، ونکوور و تورنتو هستند. آب و هوای کانادا بسته به مناطق مختلف متفاوت است و معمولا چهار فصل متفاوت دارد.

جمعیت این کشور دارای افراد ناهمگن است. کانادا یک دموکراسی پارلمانی فدرال با سیستم قانون اساسی سلطنتی دارد. ملت آن دارای فرهنگ‌های گوناگون و دو زبان رسمی ست. سهم اصلی رفتار چند فرهنگی کشور به دلیل تعداد زیاد مهاجران است. این کشور دهمین اقتصاد بزرگ در جهان است. این رتبه وابسته به منابع طبیعی و شبکه‌های تجاری خوب این کشور است. یکی دیگر از ویژگی‌های مهم کانادا، ارتباط طولانی مدت با ایالات متحده است که تعادل اقتصادی را در بر ‌می‌گیرد. این کشور توسعه یافته دارای رتبه دهم در شاخص توسعه انسانی در سطح جهان است. شاخص خوشبختی کشور ۷.۳۲۸ است. به این ترتیب این کشور را در رتبه هفتم در لیست خوش بخت‌ترین و شادترین کشورهای جهان قرار ‌می‌دهد.

شادترین کشورهای جهان

۶. هلند، شاخص شادی: ۷.۴۴۱

هلند یک کشور مشهور در اروپای غربی با جمعیت ۱۷ میلیونی است. این کشور اغلب با عنوان هلند (Holland) نامیده ‌می‌شود. این کشور به پیشرفت سریع، صلح آمیز و نمادین مشهور است. اصطلاح هلند به معنای کشورهای پایینتر، با جغرافیای کم ارتفاع و مسطح است. این کشور دومین صادر کننده محصولات کشاورزی و غذا در سراسر جهان است. این امر به دلیل باروری خاک و شرایط آب و هوایی ملایم این کشور است. روش‌های کشاورزی توسعه یافته نیز در کسب این موقعیت کمک کننده بوده اند.

نمایندگان برای کنترل فعالیت‌های دولت انتخاب ‌می‌شوند. دموکراسی پارلمانی مسئول حکومت سازمان یافته کشور است. این کشور به عنوان یک کشور لیبرال شناخته ‌می‌شود. این کشور یک سیستم سیاست مدرنیستی دارد. ساختار اقتصادی مخلوطی با سایر کشورها دارد و بر اساس شاخص آزادی اقتصادی، در رتبه هفتم قرار دارد. گزارش جهانی شادی سازمان ملل متحد، به دلیل کیفیت بالای زندگی، این کشور را در رده ششمین کشور شاد در جهان قرار داده است. این کشور دارای خدمات بهداشتی بهتر، خدمات آموزشی خوب و همچنین مزایای اجتماعی بالایی است، و آن را مناسب این رتبه کرده است.

شادترین کشورهای جهان

۵. سوئیس، شاخص شادی: ۷.۴۸۷

سوئیس یک کشور مستقل اروپا و جزو شادترین کشورهای جهان است. این منطقه در اروپای غربی و مرکزی قرار دارد که با ایتالیا، فرانسه، آلمان، لیختن اشتاین و اتریش همسایه است. این کشور به مناطق آلپ، سوئیس و جورا تقسیم شده است. زوریخ و ژنو دو شهر جهانی این کشور هستند. مهاجرت به سوئیس به عنوان یک انتخاب خوب برای زندگی کردن محسوب ‌می‌شود. ویژگی‌های منحصر به فرد این کشور عبارتند از: اقتصاد پر‌رونق، زیرساخت‌های فوق العاده و خدمات آموزشی خوب. این ویژگی‌های گوناگون به عنوان اسرار کلیدی برای موفقیت بین المللی این کشور محسوب ‌می‌شود. محیط پاک کشور باعث افزایش امید به زندگی مردم تا اواسط دهه هشتاد ‌می‌شود.

این مطلب را از دست ندهید:  تفاوت رزومه و CV در چه مواردی خلاصه می شود؟

این کشور به عنوان جایگاه تولد سازمان‌های بین المللی، از جمله صلیب سرخ و دفتر سازمان ملل متحد معرفی شده است. سوئیس به عنوان یکی از اعضای بنیاد اتحادیه تجارت آزاد اروپا در نظر گرفته شده است. آلمانی‌ها، فرانسوی‌ها، ایتالیایی‌ها و رومانیایی‌ها، مناطق زبان شناسی و فرهنگی کشور را شامل ‌می‌شوند. پیشینه تاریخی و ارزشهای مشترک فدرالیسم به هویت ملت کمک ‌می‌کند. این کشور با نام‌های مختلف مانند سوئیس، سوئیزا و سوزرا شناخته شده است. لاتین به عنوان یک زبان رسمی ‌در تمبر و سکه‌های این کشور استفاده ‌می‌شود. سوئیس به عنوان یکی از کشورهای پیشرفته که دارای ثروت اسمی ‌بالایی به ازای هر بزرگسال است. بر طبق گزارش صندوق بین المللی پول، سوئیس هشتمین تولید ناخالص داخلی را دارد. ویژگی‌های این کشور عبارتند از شفافیت دولت، آزادی‌های مدنی، کیفیت زندگی بالا، توسعه انسانی و رقابت اقتصادی. با در نظر گرفتن تمام معیارها، در ماه مارس ۲۰۱۸، سازمان ملل متحد شاخص سعودی ۷.۴۸۷ را برای این کشور تعیین کرد.

شادترین کشورهای جهان

۴. ایسلند، شاخص شادی: ۷.۴۹۵

ایسلند یک کشور صلح آمیز و عادل است که در شمال آتلانتیک با جمعیت حدود ۳۴۸،۵۸۰ نفر قرار دارد. این کشور جزیره نوردیک، یک کشور کم جمعیت در اروپا است. ریکیاویک پایتخت و بزرگترین شهر ایسلند است. مناطق ریکیاویک و نزدیکتر حدود دو سوم جمعیت کل کشور را تشکیل ‌می‌دهند. این کشور با نرخ مالیات پایین و خدمات غنی در سیستم‌های آموزشی و بهداشتی شناخته شده است. این کشور به عنوان کشوری که سرانه انتشار بسیار بالایی دارد مشهور است، که در آن از هر ده نفر یک نفر کتاب منتشر ‌می‌کند.

ایسلند از نظر زمین شناسی یک کشور فعال است که شامل زمینه‌های گدازه و یخچال‌ها است. این کشور معمولا توسط Gulf Stream گرم شده و آب و هوای معتدل دارد. سیستم رفاه اجتماعی Nordic در کشور خدمات آموزشی و مراقبت‌های بهداشتی جهانی فراهم ‌می‌کند. این کشور بر مبنای تجارت انرژی‌های تجدید پذیر استوار است. ثبات سیاسی، اقتصادی، و برابری اجتماعی ویژگی‌های اصلی این کشور است. در سال ۲۰۱۶ این کشور به عنوان نهمین کشور توسعه یافته جهان شناخته شد. شاخص صلح جهانی کشور نیز بالا است. این کشور دارای هیچ نیروی ارتش دائمی‌ به جز نور شارژ گارد دفاع ساحلی نیست. براساس حمایت اجتماعی، ادراک فساد و بزهکاری، گزارش جهانی سازمان ملل در سال ۲۰۱۸ ، این کشور با شاخص خوشبختی ۷.۴۹۵ رتبه بندی شده است. بدین ترتیب چهارمین کشور شاد در جهان در سال ۲۰۱۸ را به خود اختصاص ‌می‌دهد .

۳. دانمارک، شاخص شادی: ۷.۵۵۵

پادشاهی دانمارک یک کشور مستقل و نوردیک است که جمعیت آن حدود ۵،۷۸۱،۱۹۰ نفر در سال ۲۰۱۸ ‌‌است. از قرن نوزدهم، این کشور دارای مقام برتری در صادرات و تولید محصولات کشاورزی ‌‌است. اصلاحات اجتماعی و بازار کار نیز در این اقتصاد مخلوط آغاز شد. کشور دانمارک دارای یک قانون اساسی سلطنتی با سیستم دموکراتیک پارلمانی است. پایتخت کشور کپنهاگ است. کپنهاگ یک شهر بزرگ تجاری و یکی از بزرگترین شهرهای کشور محسوب ‌می‌شود.

دانمارک به عنوان یکی از کشورهای توسعه یافته و اقتصادی در سراسر جهان و همچنین جزو شادترین کشورهای جهان محسوب ‌می‌شود. ارز این کشور کرون است، که با استفاده از آن و متناسب با استانداردهای مختلف با دیگر کشورها مبادله ‌می‌کند. این کشور عضو شورای اقتصادی اروپا و شورای اروپا نیز است. مردم در سطح بالایی زندگی ‌می‌کنند. دلایل این امر شامل آموزش، مراقبت‌های بهداشتی، رفاه و توسعه انسانی خوب است. این کشور به بالاترین سطح تحرک اجتماعی و سطح بالای برابری درآمد شناخته شده است. نرخ فساد اداری کشور نیز کم است. نرخ سرانه افزایش یافته و بالاترین نرخ مالیات بر درآمد شخصی نیز در مورد این کشور قابل توجه است. در مجموع پادشاهی دانمارک دارای شاخص خوشبختی ۷.۵۵۵ در سال ۲۰۱۸ است. این ارزیابی باعث ‌می‌شود این کشور در مقام سوم خوشحال‌ترین و شادترین کشورهای جهان قرار گیرد.

این مطلب را از دست ندهید:  هویت دیجیتالی جهانی- خداحافظی با گذرنامه های ملی و جغرافیای جدید حقوق بشر

شادترین کشورهای جهان

۲. نروژ، شاخص شادی: ۷.۵۹۴

نروژ دومین کشور در رتبه بندی از نظر شادتر بودن در بین کشورهای جهان در سال ۲۰۱۸ قرار دارد. نروژ یا نروژی یک دولت مستقل در شمال غرب اروپا است. جمعیت این کشور حدود ۵،۲۵۸،۳۱۷ تخمین زده ‌می‌شود. این کشور مرزهای خود را با فنلاند، روسیه، تنگه Skagerrak و دانمارک به اشتراک ‌می‌گذارد. این کشور یک خط ساحلی گرانقیمت دارد که در امتداد اقیانوس اطلس شمالی و دریای بارنته قرار دارد. ویژگی‌هایی که نروژ را شگفت انگیز ‌می‌کند، برابری اجتماعی و رتبه رفاه، شاخص‌های بالای رفاه جهانی و مناظر زیبا است.

این کشور دارای بخش‌های اداری سیاسی است که یک سیستم حاکمیت درست را تضمین ‌می‌کند و کشور روابط سالم با اتحادیه اروپا و ایالات متحده دارد. این کشور عضو موسسین سازمان‌هایی مانند سازمان ملل متحد، ناتو، اتحادیه تجارت آزاد اروپا و شورای اروپا است. سیستم‌های جامع تامین اجتماعی و افزایش سیستم مراقبت‌های بهداشتی ارزش بیشتری برای شهروندان فراهم ‌می‌آورد. این کشور نقش مهمی‌ ‌در بخش‌های نفت و آب و برق دارد و دارای مقدار زیادی منابع گاز طبیعی است. نروژ بزرگترین تولید کننده گاز طبیعی در مناطق خاورمیانه است. این کشور دارای درآمد سرانه بالا و بزرگترین صندوق دارایی‌های مستقل است. رتبه بندی شاخص توسعه انسانی برای این کشور نیز بالاتر است. این کشور دارای کمترین میزان جرم است. همانطور که در گزارش جهانی خوشبختی در سال ۲۰۱۸منتشر شده، این کشور دارای شاخص خوشبختی ۷.۵۹۴ است. بنابراین جایگاه دوم را در لیست شادترین کشورهای جهان نگه ‌می‌دارد.

شادترین کشورهای جهان

۱. فنلاند، شاخص شادی: ۷.۶۳۲

پادشاهی فنلاند شادترین کشورهای دنیا در سال ۲۰۱۸ است. این کشور در شمال اروپا واقع شده است. هلسینکی پایتخت و بزرگترین شهر این کشور است. جمعیت این منطقه ۵.۵ میلیون نفر است و بخش جنوبی بخش عمده ای از جمعیت را تشکیل ‌می‌دهد. این کشور هشتمین کشور بزرگ اروپا است. تا سال ۱۹۵۰ این کشور بر روی توسعه کشاورزی متمرکز بود. بعد از آن به قسمت صنعتی وارد شده و به طور ناگهانی به عنوان یک استاندارد اقتصادی توسعه یافته است. این امر باعث افزایش بیشترین درآمد سرانه در جهان شد.

این کشور در عرصه‌های گوناگون مانند آموزش، آزادی‌های مدنی، کیفیت زندگی و توسعه کلی انسان‌ها نقش برجسته ای دارد. این کشور از نظر سرمایه انسانی و شاخص آزادی مطبوعات در رتبه نخست جهان رتبه بندی شده است. شاخص‌های دیگر کشور شامل رتبه دوم در گزارش جهانی جابجایی جنسیتی و همچنین با ثبات ترین کشور در جهان است. ساکنان کشور برای لذت بردن از مناظر، مناطق جنگلی بیشتری نسبت به سایر کشورهای اروپایی دارند. استانداردهای زیست محیطی بالا و سطح تهدید پایین باعث ‌می‌شود فنلاند، کشوری عالی برای زندگی باشد. کشور اغلب به عنوان خانه فنلاند نامیده ‌می‌شود، چرا که تعداد زیادی از مهاجران به سوی آن حرکت ‌می‌کنند. گزارش جهانی شادی منتشر شده در مارس ۲۰۱۸ به ذکر گزارش خاصی از ثبات شادی در میان مهاجران و ساکنان فنلاند اشاره کرده است. همانطور که در گزارش سازمان ملل آمده است، شاخص خوشبختی این کشور، ۷.۶۳۲ است. بنابراین بالاترین شاخص و رتبه اول را در بین شادترین کشورهای جهان به خود اختصاص ‌می‌دهد!

شادترین کشورهای جهان

در صورتی که شما نیز مایل به سفر یا مهاجرت به این کشورها باشید، پیمنت‌۲۴ با استفاده از خدمات پرداخت با ویزا کارت می‌تواند کلیه پرداخت‌ها یا رزرو آنلاین هتل‌ها و پرداخت هزینه‌های گرفتن وقت سفارت را به آسانی انجام دهد. رزرو آنلاین پرواز و ارسال و دریافت پول از خارج از کشور از دیگر خدماتی است که برای مهاجران و مسافران عزیز فراهم شده است.

نویسنده :
انتشار : ۱۵ آذر ۱۳۹۷

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تلگرام
ثبت شرکت و افتتاح حساب بانکی ترکیهمشاوره رایگان ۵۴۵۰۷-۰۲۱