‍‍
دسته بندی

برای ورود به دانشگاه‌های مطرح اغلب علاوه بر آزمون‌های زبان باید مدرک GRE هم داشته باشید. رشته MBA یا همان کسب‌وکار نیز از جمله رشته‌هایی است که از داوطلبان ورود به دانشگاه، آزمون GMAT می‌گیرد. اما چند سالی است که GRE جایگزین آزمون قبلی شده است. تست GRE مزایای زیادی دارد و آزمون استانداردی به شمار می‌رود. در ادامه به دلایلی می‌پردازیم که این آزمون را استاندارد می‌سازد.

تست GRE، بسیار منعطف است

تست GRE - انعطاف‌پذیری

مدت اعتبار تست GRE، پنج سال است. فارغ از اینکه چند بار در این آزمون شرکت کرده‌اید، می‌توانید بهترین نمره‌ کسب‌شده خود را برای دانشگاه موردنظر خود بفرستید. بیشتر کسانی که در تست GRE شرکت می‌کنند برای بار دوم همان نمره قبلی را در بخش استدلال شفاهی و ریاضی کسب می‌کنند یا به طور کلی شاهد اندکی بهبود در این بخش‌ها هستند. همین که می‌توانید بدون محدودیت در آزمون شرکت کنید و بهترین امتیاز و نمره خود را برای دانشگاه‌ها ارسال کنید، یکی از نقاط قوت تست GRE است. علاوه بر این، به جز رشته MBA، رشته‌های مختلف دیگری هم برای پذیرش دانشجویان از این تست کمک می‌گیرند. در نتیجه دست شما برای انتخاب بازتر خواهد بود.

آزمون GRE بسیار معتبر است

حدود ۱۳۰۰ دانشگاه معتبر دنیا برای پذیرش دانشجو در رشته کسب‌وکار از آزمون GRE کمک می‌گیرند. تعداد زیادی از این دانشگاه‌ها در شمار بهترین دانشگاه‌های آمریکا و سایر نقاط جهان قرار می‌گیرد. بنابراین، اعتبار تست GRE بسیار بالا است. در بسیاری از این دانشگاه‌ها، دانشجویان می‌توانند به اختیار خود در آزمون GMAT یا GRE شرکت کنند. اما تجربه و آمارها نشان می‌دهد که بیشتر متقاضیان ورود به دانشگاه در رشته‌هایی مانند کسب‌وکار ترجیح می‌دهند که در تست GRE شرکت کنند.

هزینه تست GRE کمتر از سایر آزمون‌ها است

تست GRE- هزینه

هزینه آزمون GRE از سایر آزمون‌های مشابه مثل GMAT کمتر است. بدیهی است که در صورت نبود اجبار و وجود حق انتخاب، همه ترجیح می‌دهند که در آزمونی شرکت داشته باشند که از نظر مادی به نفع‌ آن ها است. به همین خاطر است که بسیاری از دانشجویان تست GRE را به دیگر تست‌ها ترجیح می‌دهند.

آزمون آزمایشی نقش مهمی در موفقیت دارد

برگزارکننده تست GRE در سطح بین‌المللی سازمان ETS یا همان خدمات آزمون‌های تحصیلی است. این مرجع برگزارکننده به شرکت‌کنندگان اجازه می‌دهد تا ۲ بار قبل از آزمون اصلی خود را با تست GRE آزمایشی محک بزنند و بیشتر با شرایط این آزمون آشنایی پیدا کنند. در نتیجه، برای شرکت‌کنندگان هیچ عذر و بهانه‌ای در زمینه دور بودن از فضای آزمون وجود ندارد. ضمن اینکه نمره کسب شده در بخش استدلال کمی و شفاهی نیز سریعا از طریق اینترنت به کاربران اعلام می‌شود.

تست GRE، چالش‌برانگیز اما منعطف است

تست GRE - چالش‌ ها

تست GRE طوری طراحی شده است که مهارت‌های مختلفی را در متقاضیان به چالش می‌کشد. سرعت، دقت، عملکرد و… در این آزمون بسیار حائز اهمیت هستند. به همین خاطر است که دانشگاه‌های مختلف و معتبر برای سنجش میزان مهارت ‌های لازم برای تحصیل در رشته‌های کسب‌وکار و تجارت از این تست بهره می‌برند. اما امکان تعدد شرکت در آزمون تا کسب نتیجه دلخواه و شیوه ساختاری که برای پاسخ‌گویی به سوالات وجود دارد، باعث شده تا برای کسانی که آمادگی حضور در آزمون را کسب کرده‌اند، مشکلی به وجود نیاید.

این مطلب را از دست ندهید:  مجله بانکداری مجازی Payment24 | از هشدار پدافند غیر عامل به نرم افزار بانک مرکزی تا مالیات روی pose

 

نویسنده :
انتشار : ۲۱ تیر ۱۳۹۷

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تلگرام
ثبت شرکت و افتتاح حساب بانکی ترکیهمشاوره رایگان ۵۴۵۰۷-۰۲۱