‍‍
دسته بندی

سوئیفت با رد همکاری خود با شرکت تازه‌کار ریپل، آب سردی بر همه شایعات اخیر ریخته است. اخیرا شایعاتی مبنی بر همکاری سوئیفت و ریپل برای رشد ارز مجازی ریپل یعنی XRP مطرح شده بود. اما سوئیفت تمام این ادعاها را انکار کرده است. خبرها حاکی از آن بود که همکاری سوئیفت و ریپل برای ایستادن در مقابل اتریوم صورت گرفته است. در ادامه این مقاله به شایعاتی می‌پردازیم که پیرامون همکاری‌های این دو شرکت مطرح شده است. با ما همراه باشید:

همکاری سوئیفت و ریپل صحت ندارد

برخی منابع اعلام کرده بودند که در به روزرسانی تازه شبکه سوئیفت به محصولات ریپل امکان ارائه در بیش از ۴ هزار بانک جهانی داده شده است. سخنگوی سوئیفت اعلام کرده که تمام این شایعات بی‌اساس است و ریشه واقعی ندارد. به روزرسانی تازه شبکه سوئیفت که در ماه مارس انجام شده نوعی به روزرسانی فنی بوده است که امکان پیگیری منبع تراکنش‌ها را میسر می‌کند.

سوئیفت این روزها دوباره به صدر اخبار رسانه‌ها بازگشته است. علاوه بر شایعاتی که پیرامون همکاری سوئیفت و ریپل صورت گرفته، تحریم‌های آمریکا و اجبار سوئیفت برای قطع همکاری با موسسات مالی و بانک‌های ایرانی هم موضوع پراهمیتی است. سوئیفت علاقه‌ای به قطع همکاری با ایران ندارد اما برای پیشبرد فعالیت‌های جهانی خود ملزم به حرف‌شنوی از تحریم آمریکایی‌ها است. قطع همکاری با موسسات و بانک‌های مالی ایران در سیاست‌های سوئیفت چندان پذیرفتنی نیست اما ظاهرا برای تداوم حضور بین‌المللی‌اش باید از این ماجرا پیروی کند.

همکاری سوئیفت و ریپل - ارز

به روزرسانی سیستم سوئیفت

به روزرسانی قبلی سیستم سوئیفت در سال ۲۰۱۷ صورت گرفته بود. مدلی که در برقراری پیام‌رسانی در سیستم سوئیفت مورد استفاده بود از سال ۱۹۹۸ تغییرات اندکی داشت بنابراین لزوم به روزرسانی سیستم و تطبیق آن با نیازهای سال‌های اخیر بیش از هر زمانی احساس می‌شد. امکان پیگیری منبع تراکنش‌ها به طور سریع و برای همه بانک‌های حاضر در سیستم سوئیفت از جمله اقدامات و امکاناتی است که در مدلسازی جدید سوئیفت به شدت مورد توجه قرار گرفته است. فعلا خبری از همکاری سوئیفت با هیچ‌یک از ارزهای دیجیتالی نیست.

اگر هم همکاری در شرف صورت گرفتن باشد، به نظر می‌رسد که فعلا زمان اعلام آن فرا نرسیده است. این در حالی است که ارزهای دیجیتالی مختلف مانند اتریوم، بیت‌کوین و… به شدت در حال رقابت هستند و عرصه ارزهای دیجیتالی روز به روز در حال گسترش بیشتری است. با وجود رشد و توسعه کریپتوکارنسی‌ها بعید است که شبکه عظیمی چون سوئیفت میل همکاری و همراهی با هیچ‌یک را نداشته باشد.

همکاری ریپل و سوئیفت - شبکه

پیمنت‌۲۴ با استفاده از خدمات پرداخت با ویزا کارت می‌تواند کلیه پرداخت‌ها یا رزرو آنلاین هتل‌ها و پرداخت هزینه‌های گرفتن وقت سفارت را به آسانی انجام دهد. رزرو آنلاین پرواز و ارسال و دریافت پول از خارج از کشور از دیگر خدماتی است که برای مهاجران و مسافران عزیز فراهم شده است.

این مطلب را از دست ندهید:  سوئیفت چیست؟ و درباره آن چه چیزهایی را باید یاد بگیرید؟

نویسنده :
انتشار : ۱۹ آبان ۱۳۹۷

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تلگرام
ثبت شرکت و افتتاح حساب بانکی ترکیهمشاوره رایگان ۵۴۵۰۷-۰۲۱