دسته بندی

تحصیل در خارج از کشور مانند هر سفر دیگری الهام بخش شما در کسب دیدگاهی متفاوت نسبت به رویدادهای مختلف زندگی است. با پشت سر گذاشتن تمام وابستگی‌ها برای رسیدن به مقصدی که گمان می‌کنیم آینده بهتری را برایمان رقم خواهد زد، در مسیر جدیدی گام برمی‌داریم که هر لحظه فرصت‌ها و چالش‌هایی را پیش رویمان قرار می‌دهد.

مجله تخصصی ارز دیجیتال

سومین شماره مجله ارزهای دیجیتال پیمنت ۲۴ منتشر شد

در این شماره از مجله تحصصی ارز دیجیتال که اولین مجله سال ۱۳۹۷ محسوب می‌شود، به بررسی اتریوم و ریپل و همچنین داستان‌های جالب در مورد بیت کوین و دیگر ارزهای دیجیتال پرداخته‌ایم. ما در پیمنت۲۴ همیشه به دنبال این هستیم که در کنار بازتاب اخبار مهم ارزهای دیجیتال، اطلاع‌رسانی در حوزه جدیدترین خبرهای فناوری بلاک چین را هم در دستور کار خود قرار بدهیم که با مطالعه سومین شماره از مجله ارزهای دیجیتال پیمنت۲۴ به این موضوع پی خواهید برد. جهت مشاهده اولین و دومین مجله ارز دیجیتال پیمنت۲۴ می‌توانید روی لینک معرفی شده کلیک کنید.

دانلود رایگان سومین مجله تخصصی ارزهای دیجیتال

مطالعه قسمت دوم

آشنایی با کشور دانمارک

شاید بتوان گفت تحصیل در دانمارک در سال‌های اخیر مورد توجه طیف وسیعی از دانشجویان ایرانی بوده است. توجه دولت دانمارک به قشر متخصص، خیل از دانشجویان بین‌المللی را به این کشور حوزه اسکاندیناوی سوق داده‌است. این کشور کوچک و سرسبز در بخش شمالی قاره سبز قرار دارد. هیچ نقطه‌ای در دانمارک وجود ندارد که بیش از ۵۰ کیلومتر از دریا فاصله داشته باشد. چند کیلومتر خارج از شهرهای بزرگی مثل کپنهاگ و آرهوس، می‌توانید روستاهایی بسیار زیبا یا جنگل‌ها و دریاچه‌های بکری را بیابید.

تحصیل در دانمارک

موقعیت مکانی دانمارک آن را به دروازه‌ای به سوی سایر کشورهای حوزه اسکاندیناوی و اروپا تبدیل کرده است. مثلا از برلین تا دانمارک با پرواز فقط یک ساعت راه است. فاصله با لندن و پاریس کمتر از دو ساعت و بارسلونا، رم، وین و پراگ هم فقط چند ساعت با دانمارک فاصله دارند.  از آنجایی که جمعیت مسن دانمارک رو به افزایش است، این کشور برنامه‌هایی را برای جذب دانشجوی بین‌المللی در بهترین شرایط و با کم‌ترین هزینه، در نظر گرفته است.

امکانات برای تحصیل در دانمارک

به عنوان یک دانشجوی بین‌المللی می‌توانید انتظار آموزش در سطح  استاندارد جهانی در رشته‌هایی مانند مهندسی، علوم زندگی، علوم اجتماعی و فناوری اطلاعات داشته باشید. تحصیل در دانمارک در محیطی امن، دوستانه و نوآورانه انجام می‌شود. تمرکز مقاطع عالی بر یافتن راهکار برای مسائل دنیای واقعی است. بنابراین تدریس سنتی با متدهای نوینی مثل همکاری با صنایع مختلف و متدهای آموزشی که توانایی دانشجو را برای استفاده از آنچه آموخته‌اند بالا می‌برد، ادغام شده است. دانشجو می‌تواند دوره‌های کارآموزی خود را در سازمان‌های بین‌المللی مطرح بگذراند. علاوه بر این، همکاری‌های جهانی میان موسسات آموزش عالی، کسب و کارها، پارک‌های علم و فناوری و موسسات تحقیقات عمومی، تضمین می‌کند که تحصیل و تحقیق در دانمارک، منعکس کننده آخرین دانش‌های روز و مبتنی بر نیاز بازار کار بین‌المللی است.

مقاله‌های مرتبط:

این روش آموزشی مستلزم سطح بالای تفکر نوآورانه و مستقل است. بنابراین برای برخی از افراد، تحصیل در دانمارک می‌تواند چالش‌برانگیز و متفاوت از آنچه تاکنون به آن عادت داشته‌اند، باشد. اما شاید به طور قطع بتوان گفت که شیوه آموزشی دانشگاه‌های دانمارک که مبتنی بر خلاقیت، نوآوری و تفکر نقادانه و تحلیلی است، الهام‌بخش شما بوده و به شما کمک می‌کند تا در هر تصمیمی که در زندگی خود می‌گیرید، موفق عمل کنید.

دانشگاه‌های دانمارک ارائه دهنده بیش از ۷۰۰ رشته به زبان انگلیسی هستند و سطح کیفی آن‌ها منطبق بر استاندارد‌های بین‌المللی اتحادیه اروپا است. این رشته‌ها عمدتا شامل علوم، فناوری، علوم دارویی، کسب و کار، معماری، طراحی و علوم انسانی هستند. هر رشته‌ای را که انتخاب کنید بهترین و با کیفیت‌ترین سطح آموزشی در آن رشته در اختیار شما قرار خواهد گرفت. جلسات بحث و گفتگو و آموزش مساله محور، باعث تشویق شما در ابراز خود می‌شود تا با اعتماد به نفس بالاتر به همکاری با دیگران بپردازید.

تحصیل در دانمارک

زندگی دانشجویی در دانمارک

زندگی در دانمارک خیلی هم ارزان نیست اما اگر صرفه‌جویی کنید، با دوچرخه به دانشگاه بروید و غذایتان را خودتان در خانه تهیه کنید، هزینه‌ها به طور چشمگیری کاهش پیدا می‌کند. بیش از یک سوم جمعیت کپنهاگ با دوچرخه به محل کار یا دانشگاه می‌روند. آنها حتی تفریحات آخر هفته را هم با دوچرخه سواری می‌گذرانند و گاهی برای دیدن غروب خورشید، با دوچرخه به ساحل می‌روند. سال‌هاست که تحقیقات نشان داده است دانمارک شادترین کشور دنیاست. البته به آن معنی نیست که دانمارکی‌ها دائما در حال جشن و پایکوبی در خیابان هستند. تعادل میان زندگی و کار، امنیت مالی و اجتماعی، آزادی و فرصت‌هایی برای پیگیری اهداف شخصی باعث شده تا دانمارک عنوان شادترین کشور دنیا را از آن خود کند.

تحصیل در دانمارک

تحصیل در دانمارک

چه به برنامه‌های تحصیلی تحقیق محور علاقه‌مند باشید و چه به برنامه‌های عملی، در هر صورت گزینه‌های فراوانی برای تحصیل در دانمارک در اختیار شما قرار دارد. می‌توانید از میان برنامه‌های تحصیلی متعددی که کاملا به زبان انگلیسی تدریس می‌شوند، یکی را انتخاب کنید. در ادامه به بررسی گزینه‌های مختلف تحصیلی در کشور دانمارک می‌پردازیم.

دانشجویان بین‌المللی می‌توانند از بین بیش از ۶۰۰ برنامه تحصیلی مختلف موسوم به Degree Program، که با تمام کردن هر دوره مدرک معتبر دانشگاهی به شما ارائه می‌شود، برنامه مورد نظر خود را انتخاب کنند. در صورت تمایل به تحصیل در دانمارک، فهرست کاملی از برنامه‌های Degree Program در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

قبل از آنکه بخواهید برنامه تحصیلی خود را انتخاب کنید، ابتدا باید هدفتان از تحصیل مشخص باشد. آیا می‌خواهید مدرک بگیرید تا در شغل خاصی استخدام شوید؟ پس شاید Academy Profession مناسب شما باشد. این برنامه‌ها ترکیبی از دروس تئوری و عملی هستند و ارتباط تنگاتنگی با فعالان حوزه‌ی تخصصی خود دارند. از این رو می‌توان مطمئن شد که مهارت‌های لازم و پیشرفته را فرا خواهید گرفت.

مدرک کارشناسی که معادل Academy Profession می‌باشد، در دانشگاه‌های دانمارک پس از گذراندن یک دوره سه ساله به دانشجو اعطا می‌شود. تدریس در این رشته‌ها صرفا مبتنی بر تحقیق است و دانش تخصصی را در اختیار دانشجو قرار می‌دهد. در پایان دوره کارشناسی، دانشجو ملزم به ارائه یک پروژه است. این روش تحصیلی یا شما را برای ورود به بازار و یا ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد آماده می‌کند.

مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه‌های دانمارک یک دوره پیشرفته و مبتنی بر تحقیق است که تکمیل آن دو سال طول می‌کشد. این دوره دانش تئوری ویژه‌ای را به دانشجو ارائه می‌دهد و همراه با توسعه توانایی‌ها، دانشجو را در به کار گیری عملی آموخته‌ها یاری می‌کند. این مقطع شامل یک پایان‌نامه در موضوعات مشخص و عملی است. پس از تکمیل این دوره، آماده ورود به بازار کار یا شرکت در مقاطع بالاتر مثل PhD هستید.

مقطع دکتری در دانشگاه‌های دانمارک سه ساله است. این دوره‌ها در انستیتوهای تحقیقاتی و دانشگاه‌هایی ارائه می‌شود که دارای دپارتمان PhD باشند. در این دوره، امکانات بی‌نظیری برای تحقیق، استفاده از کتابخانه و لابراتوار‌ها در اختیار دانشجو قرار می‌گیرد. دانشجو می‌توانند تحقیقات خود را تحت نظارت اساتید و با دسترسی به آخرین تجهیزات و اطلاعات تکمیل کند.

برخی از دانشگاه‌های دانمارک می‌توانند دوره PhD و ارشد را به صورت پیوسته ارائه دهند که اصطلاحا به آن hybrid PhD گفته می‌شود. در این خصوص هر دانشگاهی قوانین خود را دارد. نمونه‌ای از این روش، بورسیه‌های ۴ و ۵ ساله دوره دکترا در دانشگاه Aarhus می‌باشد.

تحصیل در دانمارک

در دانشگاه‌های دانمارک دوره‌های کوتاه مدت و تابستانی هم برگزار می‌شود که فرصت خوبی برای ارتقاء مهارت و دانش دانشجو در حوزه تخصصی خود و سایر حوزه‌ها است. دانشجو می‌تواند با سایر دانشجوهای بین‌المللی تعامل داشته باشد. اگر قصد تحصیل در دانمارک را دارید، دوره‌های تابستانی و کوتاه مدت می‌تواند شروع خوبی برای شما باشد. این دوره‌ها معمولا بین ۴ تا ۶ هفته طول می‌کشند.

اگر با وبلاگ پیمنت۲۴ همراه باشید، در قسمت دوم مقاله تحصیل در دانمارک به بررسی نحوه پذیرش، هزینه‌ها و اقامت دانشجویی در دانمارک صحبت خواهیم کرد.

نویسنده :
انتشار : ۲۲ اسفند ۱۳۹۵
مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × یک =

کانال تلگرام