‍‍
دسته بندی

تحصیل در شهرهای اروپایی و دانشگاه‌های معتبر آن تقریبا آرزوهای بسیاری از افرادی است که مایل به تحصیل در مکانی زیبا و با امکانات رفاهی خوب هستند. شهرهای اروپا بسیار زیبا هستند و محیط زندگی در آنها برای جوانانی که در پی کسب تجربه هستند بسیار جالب توجه است. به همین خاطر است که بسیاری از جوانان آمریکایی هم طالب سفر و مهاجرت تحصیلی به اروپا هستند. در این مقاله از تحصیل در شهرهای اروپایی گفته‌ایم. با ما همراه باشید:

۱. بارسلونا؛ اسپانیا

دانشگاه‌های اسپانیا در رشته‌های مختلف و رده‌بندی‌های گوناگون جهانی از جایگاه خوبی برخوردار هستند. این دانشگاه‌ها به دانشجویان خدمات آموزشی و رفاهی خوبی ارائه می‌کنند. اما کیفیت دانشگاه‌ها تنها چیزی نیست که تحصیل در بارسلون را رویایی می‌کند. شور و شوق موجود در فرهنگ اسپانیایی‌ها در کنار زندگی پرشوری که شب‌های بارسلون را جذاب و دیدنی می‌کند باعث شده تا بارسلون یکی از بهترین انتخاب‌ها برای تحصیل در شهرهای اروپایی باشد. فرهنگ، معماری و روابط مردم این شهر در کنار سواحل زیبا و غذاهای خوش‌طعم اسپانیایی، بارسلونا را به مقصدی بی‌نظیر بدل کرده است.

تحصیل در شهرهای اروپایی - بارسلونا

۲. لیسبون؛ پرتغال

دانشگاه‌های لیسبون کیفیت خوبی دارند اما این تنها چیزی نیست که باعث می‌شود در فهرست شما برای تحصیل در شهرهای اروپایی جای بگیرد. لیسبون شهر جمع و جوری است و فضای دوستانه‌ای دارد. مردن آن گرم و مهمان‌پذیر هستند و برای پیدا کردن دوستانی که تا آخر عمر با شما صمیمی می‌شوند، مکان فوق‌العاده‌ای است. پرتغال یک کشور قدیمی هم به شمار می‌رود و در آن تاریخ و دیدنی‌های باستانی و قدیمی بسیاری وجود دارند. پس در کنار فرهنگ و تاریخی غنی، زیبایی‌های باورنکردنی طبیعی و مردمی خونگرم، زندگی یک جوان دانشجو چه چیزی کم خواهد داشت؟

تحصیل در شهرهای اروپایی - لیسبون

۳. برلین؛ آلمان

برلین یکی از بزرگ‌ترین شهرهای اروپایی است و حدود ۳ میلیون نفر جمعیت دارد. اگر قصد تحصیل در شهرهای اروپایی دارید باید برلین را در صدر فهرست انتخاب‌های خود قرار بدهید. به محض اینکه پا در این شهر بگذارید، متوجه خواهید شد که با یک شهر عادی طرف نیستید، در تمام ذرات هوای این شهر، تاریخ، فرهنگ و میل به رشد و ترقی شناور است. حضور آلمان در جنگ جهانی و جنگ سرد باعث شده که ابعاد تاریکی از تاریخ هم در آن نمایان باشد که این موضوع را می‌توان با بازدید از موزه‌ها به خوبی حس کرد. نکته مهمی که با تحصیل در دانشگاه‌های خوب برلین متوجه خواهید شد این است که این شهر علیرغم میل به پیشرفت و کار و تلاش زیادی که مردمانش انجام می‌دهند همچنان پرشور است و زندگی با هیجان و نشاط در آن جاری است.

تحصیل در شهرهای های اروپایی -برلین

۴. میلان؛ ایتالیا

بیشتر افراد برای تحصیل در ایتالیا به فلورانس و رُم فکر می‌کنند اما اگر هدف شما تحصیل در شهرهای اروپایی است باید میلان را در صدر انتخاب‌های خود از کشور ایتالیا بگذارید. دانشگاه‌های بسیار معتبری در میلان ایتالیا وجود دارند. ضمن اینکه این شهر مهد فرهنگ، هنر، مُد و … است. امکان سفر کردن از میلان به شهرهای دیگر و سایر نقاط اروپا مانند فرانسه هم به راحتی مقدور است و اگر برای تحصیل به این شهر زیبای اصیل بروید، آخر هفته‌ها برنامه‌های متنوعی برای سفر و گشت و گذار خواهید داشت.

این مطلب را از دست ندهید:  چگونه به سادگی مجوز تحصیل در کانادا را دریافت کنیم؟

تحصیل در شهرهای اروپایی - میلان

۵. لیون؛ فرانسه

لیون یکی از دیدنی‌ترین نقاط فرانسه و سومین شهر بزرگ این کشور به شمار می‌رود. اگر می‌خواهید به تحصیل در شهرهای اروپایی فکر کنید، لیون را هم در نظر بگیرید. این شهر در نزدیکی سوئیس قرار دارد و طبیعت فوق‌العاده آن در مجاورت کوه‌های آلپ، زبانزد خاص و عام است. لیون زیبا دارای دانشگاه‌های معتبر متعدد است و از نظر فناوری بسیار پیشرفته محسوب شده و شهری ثروتمند قلمداد می‌شود. آثار تاریخی باارزشی هم در این شهر وجود دارد که بعضی از آنها در یونسکو ثبت جهانی شده‌اند.

تحصیل در شهرهای اروپایی -لیون

۶. پراگ؛ جمهوری چک

بیشتر دانشجویان خارجی برای تحصیل در شهرهای اروپایی به غرب این قاره فکر می‌کنند در حالی که تحصیل در اروپای مرکزی هم می‌تواند با تجربه‌های شگفت‌انگیزی همراه باشد. پراگ در جمهوری چک یکی از این گزینه‌ها است. برخی از دانشگاه‌های پراگ یعنی پایتخت جمهوری چک در شمار برترین‌های اروپا قرار دارند. اگر می‌خواهید در فضایی زندگی و تحصیل کنید که روشنفکران و متفکران درجه یک در آن هستند قطعا به پراگ هم فکر کنید. پراگ، فضا و جوی به شدت دانشجویی دارد. زیرا عناضر فرهنگی متعددی در آن دیده می‌شود.

۷. کمبریج؛ انگلستان

تحصیل در کمبریج یک تجربه بی‌نظیر است. البته برای اینکه بتوانید در دانشگاه قدیمی و به شدت معتبر آن درس بخوانید باید وضعیت علمی فوق‌العاده خوبی داشته باشید. حدود ۲۰ هزار دانشجو در این دهکده زندگی می‌کنند و در کنار تلاش زیادی که برای تحصیل به خرج می‌دهند از موزه‌ها، گالری‌ها و خانه‌های باستانی و آجری موجود در کمبریج هم دیدن می‌کنند و لذت می‌برند. برای اینکه در دانشگاهی درس بخوانید که استفن هاوکینگ مرحوم هم در آنجا روزگار سپری می‌کرده باید حسابی نخبه و زبده باشید.

تحصیل در شهرهای اروپایی - پراگ

۸. آمستردام؛ هلند

آمستردام هر انتظاری را که از یک شهر برای تحصیل دارید، کاملا برآورده می‌کند. موقعیت دانشگاه‌های آن، زیبایی شگفت‌انگیز طبیعی‌اش، برگزاری سمینارها و کنفرانس‌های متعدد علمی و حرفه‌ای در رشته‌های مختلف در آن و جایگاه استراتژیکی که در اتحادیه اروپا دارد همگی دست به دست هم می‌دهند تا با یکی از بهترین شهرهای اروپایی برای تحصیل رو به رو باشید. دانشگاه‌های آمستردام در رتبه‌بندی‌های جهانی از جایگاه به شدت مطلوبی برخوردار هستند به طوری که بسیاری از جوانان آمریکایی برای تحصیل به این شهر و کشور مهاجرت می‌کنند.

تحصیل در شهرهای اروپایی - هلند

۹. آتن؛ یونان

اگر قصد تحصیل در رشته‌های تاریخی و هنری دارید بی‌تردیدی یکی از برترین گزینه‌های پیش روی شما تحصیل در آتن است. این شهر قدیمی به شدت زیبا و باستانی است و با دانشگاه رفتن در آن در واقع پا به شهری می‌گذارید که اولین و مهم‌ترین فضای آکادمیک دنیا در آن شکل گرفته است. یونان زیبا یادگار افلاطون و سقراط و ارسطو است. تحصیل در این شهر به معنای مرور تاریخ است. تاریخ تمدن بشریت که بقایای آن هم هنوز باشکوه و پرعظمت است. در سال‌های اخیر، مشکلات اقتصادی یونان باعث بحران‌هایی در این کشور شده است که کیفیت زندگی در این کشور را تا حد زیادی تحت تاثیرات منفی قرار داده است. اما همچنان زیبایی‌های آن پابرجاست و به عنوان یک مکان برای تحصیل و گردشگری می‌توان روی آن حساب کرد.

این مطلب را از دست ندهید:  دانشگاه مک گیل یا تورنتو؛ کدام یک برای تحصیل بهتر است؟ | قسمت دوم

تحصیل در شهرهای اروپایی - آتن

پیمنت۲۴ با سال‌ها تجربه در زمینه کمک به دانشجویان برای اخذ پذیرش از دانشگاه‌های خارجی می‌تواند در تمامی مراحل از پرداخت‌های آنلاین دانشجویی گرفته تا تعیین وقت سفارت همراه شما باشد.

نویسنده :
انتشار : ۱۵ آذر ۱۳۹۷

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تلگرام
ثبت شرکت و افتتاح حساب بانکی ترکیهمشاوره رایگان ۵۴۵۰۷-۰۲۱