‍‍
دسته بندی

علاقه مردم کره جنوبی به ارزهای دیجیتال همیشه مایه تعجب بوده است. این علاقه زیاد باعث ایجاد یکی از بزرگ‌ترین بازارهای ارزهای دیجیتال شده است. همین موضوع سبب می‌شود تا هر نوع تغییری در شرایط اقتصادی این کشور تاثیر مستقیم روی بازار جهانی ارزهای دیجیتال بگذارد. در ادامه نگاهی می‌اندازیم به نحوه نظارت کره جنوبی روی ارزهای دیجیتال و همچنین حوادثی که در این کشور روی داد که باعث شد بر نوسانات قمیت ارزهای دیجیتال تاثیر بگذارد.

نظارت کره جنوبی روی ارزهای دیجیتال چه اثری روی این صنعت می‌گذارد؟

نظارت کره جنوبی روی ارزهای دیجیتال

تحلیل‌گران باور دارند که کره جنوبی بعد از آمریکا و ژاپن، بزرگ‌ترین بازار ارزهای دیجیتال در دنیا است. جمعیت کره جنوبی به اندازه مجموع جمعیت ایالت کالیفرنیا و آریزونا است اما این تعداد بالای سرمایه‌گذارها است که اثر آن‌ها را بیشتر می‌کند و باعث تغییر ارزش ارزهای دیجیتال در سراسر دنیا می‌شود. تب ورود سرمایه‌گذارهای کره جنوبی به بازار خیلی زیاد بوده و دولت می‌خواهد این حوزه را به کنترل خود در بیاورد.

کره جنوبی چطور باعث نوسان قیمت ارزهای دیجیتال می‌شود؟

نظارت کره جنوبی روی ارزهای دیجیتال

اتحادیه صنعت بلاک چین تخمین زده که این کشور بیش از ۱۲ صرافی ارز دیجیتال دارد که مهم‌ترین آن‌ها شامل Bithumb ، Korbit و Coinone هستند. کره جنوبی کشوری است که جمعیتش نزدیک به ۵۰ میلیون نفر می‌رسد اما تقاضا برای ارزهای دیجیتال چنان بالا است که گاهی اوقات قیمت ارزها در بازار این کشور تا ۳۰ درصد بیشتر از بازارهای جهانی ارائه می‌شود.

بیشتر بخوانید:

دولت کره جنوبی موضع جدید خود درباره ارزهای دیجیتال را اعلام کرد

بنا به نتایج یک تحقیق، ۸۰ درصد سرمایه‌گذارهای کره جنوبی از این سرمایه‌گذاری خود سود کرده‌اند. بیش از یک سوم درآمدی که کره‌ای‌ها از این راه به دست آورده‌اند به طور متوسط ۵۰۰۰ دلار است. این نشانه پذیرش خیلی بالای این نوع سرمایه‌گذاری در کره جنوبی است.

در بازار کره جنوبی چه خبر است؟

اتفاقات زیادی رخ داده تا بازار ارز دیجیتال در کره جنوبی به وضعیت فعلی رسیده‌ است. همه چیز به ماه جولای ۲۰۱۷ باز می‌گردد که دولت این کشور استفاده از خدمات مالی بیت کوین برای پرداخت، تبادل و معامله را قانونی اعلام کرد. این موضوع باعث رشد بی‌سابقه این ارزها در بازار کره جنوبی شد.

در ماه آگوست ۲۰۱۷ خبرهایی منتشر شد مبنی بر اینکه هکرهای کره شمالی، صرافی‌های کره جنوبی را مورد حمله قرار دادند و با شروع ماه سپتامبر، شایعاتی مطرح شد که دولت کره جنوبی قصد دارد تا قوانین نظارتی بیشتری را در این حوزه به تصویب برساند.

تا ماه دسامبر این شایعات به جایی رسید که دولت قصد ممنوعیت کامل فعالیت صرافی‌ها را دارد. تا این لحظه، کره جنوبی در حجم معاملات، کشور چین را پشت سر گذاشته است.

سال ۲۰۱۸ چطور خواهد بود؟

دولت اعلام کرده که مقررات نظارتی بیشتری را اعمال می‌کند با این هدف که جلوی معاملات مشکوک را بگیرد. درست بعد از این خبر بود که وب‌سایت CoinMarketCap اطلاعات چندین صرافی کره‌ای را از وب‌سایت خود به علت اختلاف زیاد قیمت‌ها، حذف کرد.

این مطلب را از دست ندهید:  ارز رمزپایه دش (Dash) در ۱۳ هزار نقطه کشور برزیل قابل استفاده است

بیشتر بخوانید:

اختلاف قیمت بیت کوین بین کره جنوبی و دیگر بازارها کاهش یافت

این موضوع باعث از بین رفتن ۲۰ میلیارد دلار از ارزش بازار ریپل شد. خبرهای ممنوعیت فعالیت صرافی‌ها دوباره اوج گرفت. علت این اتفاق، بیانیه‌ای بود که وزیر دادگستری کره جنوبی مبنی بر ممنوعیت فعالیت ارزهای دیجیتال اعلام کرد. هر چند به سرعت این خبر توسط دفتر نخست وزیری تکذیب شد.

صرافی‌ های کره جنوبی چطور کار می‌ کنند؟

نظارت کره جنوبی روی ارزهای دیجیتال

بانک‌های بزرگ مانند بانک شینهان (Shinhan)، خدمات پرداخت را برای صرافی‌های بزرگ فراهم می‌کنند. هر معامله‌گر یا سرمایه‌گذار می‌تواند با کمک حساب‌های مجازی، حساب خود را در صرافی شارژ کند یا اینکه ارز خود را به پول رایج تبدیل کند و این کار نیازمند داشتن حساب‌های اصلی بانکی نیست.

این یکی از دلایلی است که باعث می‌شود اشتیاق به سرمایه‌گذاری روی ارزهای دیجیتال در کره جنوبی شدت بگیرد. هر چند این صنعت در حال حاضر مستقیما تحت نظارت دولت قرار دارد. دولت نگران ورود سرمایه‌های غیرقانونی به این بازار و دستکاری در قیمت‌ها است.

آیا ممنوعیتی در آینده ایجاد خواهد شد؟

از سپتامبر ۲۰۱۷، دولت متوجه شده است که سوداگران بازار، باعث بخش بزرگی از نوسانات قیمت هستند. برای جلوگیری از پول‌شویی و سایر جرایم مرتبط با این حوزه، از دسامبر ۲۰۱۷، قوانینی را در مورد ممنوعیت معامله بدون تایید هویت در خاک این کشور تصویب کرد.

بیشتر بخوانید:

معامله ارز دیجیتال در کره جنوبی تنها با هویت مشخص امکان‌پذیر شد

لی یاک یوآن نخست وزیر این کشور در مورد خطر ارزهای دیجیتال برای تبدیل شدن به راه آسانی برای ورود نسل جوان به فعالیت‌های مجرمانه مثل قاچاق مواد مخدر و کلاه‌برداری‌های هرمی هشدار داد. با وجود شایعات غلط در مورد ممنوعیت فعالیت‌ها، کیم دانگ یون وزیر امور اقتصادی این کشور اطمینان داد که هیچ ممنوعیتی در کار نخواهد بود.

آیا نظارت کره جنوبی روی ارزهای دیجیتال بیشتر خواهد شد؟

در کنار خبرهای مربوط به ممنوعیت، بعضی مقامات دولتی در مورد خطر انجام معاملات داخلی هشدار داده‌اند. دولت همچنین اعلام کرده است که صرافی‌ها باید ۲۴٫۲ درصد مالیات بدهند. این دستور در راستای قانون این کشور است که شرکت‌هایی با درآمد سالانه بیشتر از ۲۰ میلیارد وون (Won) مشمول چنین مالیاتی می‌شوند. همچنین برای افراد بیگانه و افراد زیر سن قانونی هم محدودیت باز کردن حساب گذاشته شده است.

نظارت کره جنوبی روی ارزهای دیجیتال چطور اعمال می‌شود؟

دولت جلوی باز شدن حساب‌های مجازی جدید را گرفته است و صرافی‌ها هم اجازه ندارند تا این حساب‌ها را شارژ کنند مگر این که نام ثبت شده در صرافی، منطبق با حساب‌های بانکی افراد باشد. مقامات دولتی همچنین از صرافی‌ها درخواست کرده‌اند که از سیاست‌های شناسایی مشتری (KYC) و ضد پول‌شویی (AML) استفاده کنند.

این محدودیت‌ ها چقدر هزینه به صنعت ارزهای دیجیتال تحمیل می‌کنند؟

نظارت کره جنوبی روی ارزهای دیجیتال

بازار کره جنوبی آنچنان بزرگ است نظارت کره جنوبی روی ارزهای دیجیتال روی بازار جهانی هم اثر خواهد گذاشت و در کوتاه مدت اثر این محدودیت‌ها زیاد خواهد بود. در دراز مدت خیلی سخت است که بتوان پیش‌بینی کرد، اما به نظر می‌رسد بازار خود را با شرایط جدید وفق می‌دهد. تاکنون هم در میانه خبرهای مربوط به ممنوعیت فعالیت‌ها، شاهد هستیم که خرید و فروش ارزهای دیجیتال در حال رخ دادن است. در زمانی که این خبرها در حال منتشر شدن بود، ارزش کل بازار فقط در طی یک روز ۴۰ درصد کاهش پیدا کرد، هر چند بعدا دوباره خود را بازیافت. با وجود نقش بزرگ فعالیت‌های سوداگرایانه در این بازار، هر نوع تغییری در قانون و تصمیمات اقتصادی در این بازار باعث نوسانات قیمتی در سراسر دنیا می‌شود. اما با این وجود، این بازار دوباره خود را بازسازی می‌کند این همان اتفاقی است که در چین نیز رخ داده است.
خرید و فروش بیت کوین
در صورتی که مایل به خرید و فروش ارزهای دیجیتال هستید، می‌توانید با اطمینان خاطر از خدمات پیمنت۲۴ جهت سرمایه‌گذاری استفاده کنید.

این مطلب را از دست ندهید:  تحلیل تکنیکال قیمت ارزهای دیجیتال در تاریخ ۲۰ ژانویه ؛ از بیت کوین تا کاردانو

نویسنده :
انتشار : ۲۳ بهمن ۱۳۹۶
مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تلگرام
ثبت شرکت و افتتاح حساب بانکی ترکیهمشاوره رایگان ۵۴۵۰۷-۰۲۱