‍‍
دسته بندی

الکسی کوزیرف معاون وزیر ارتباطات روسیه اعلام کرد که برای این که بلاک چین در سطح دولتی مورد پذیرش قرار بگیرد باید بتواند بستری را فراهم کنند که عملیات استخراج روی آن قابل اجرا نباشد. الکسی کوزیرف در ابتدای مراسم Kritposredsa اشاره کرد که استفاده از بستر های بلاک چین به حل مشکل ذخیره‌سازی و محافظت از داده‌ها و هویت کمک می‌کند. برای این که به این اهداف برسیم باید این بستر یکپارچه و جهانی باشد. او می‌افزاید:

راه‌حل‌های جالب بلاک چین از دیدگاه یک سازمان، همچنان ناپایدار است. بنا به اطلاعات وبسایت Tokendata، بیش از ۵۰ درصد بستر های بلاک چین ، تا حالا ورشکست شده‌اند. اگر در این مورد صحبت کنیم که دولت چطور بلاک چین را می‌پذیرد، پس نمی‌توانیم روی بسترهایی که توسط بخش خصوصی ایجاد شده‌اند حساب باز کنیم چرا که آن‌ها ناپایدار هستند. به همین دلیل ما باید بستر های بلاک چین خودمان را ایجاد کنیم.

اهداف روسیه در ایجاد بستر های بلاک چین

دولت روسیه از سال گذشته، به سمت استفاده از نوآوری‌های بلاک چین رفته است. در اوایل ماه دسامبر، دولت مسکو، شروع به استفاده از یک بستر آزمایشی استفاده از بلاک چین برای بهبود سیستم رای‌گیری محلی و ایجاد شفافیت در فعالیت‌های شهروندان کرد.

بیشتر بخوانید:

کاربردها و مورد استفاده بلاک چین چیست؟

دولت‌ها بیشتر به سه جنبه از تکنولوژی بلاک چین علاقه‌مند هستند. حقوق مالکیتی که حول مالکیت، لغو، تولید، انتقال یا از دست رفتن کلیدهای رمزنگاری شده به وجود می‌آید اولین بعد بلاک چین است که دولت‌ها به آن علاقه‌مند هستند. همچنین این‌ که چه کسی می‌تواند بخشی از شبکه بلاک چین باشد هم از دیگر بخش‌های مورد علاقه دولت‌ها است. و در آخر پروتکل‌های بلاک چین هم برای دولت‌ها جذاب است. زیرا همین پروتکل‌ها اجازه انجام معاملات را می‌دهند. با این حال بلاک چین در حوزه‌های دیگر هم کاربرد دارد و می‌تواند در آینده آن‌ها را متحول کند.

در ۱۹ دسامبر ۲۰۱۷، بانک دولتی Sberbank اعلام کرد که با موسسه ضد انحصار فدرال روسیه (FAS) برای ارسال و ذخیره اسناد از طریق بلاک چین همکاری می‌کند.

این مطلب را از دست ندهید:  راه اندازی بستر بلاک چین برای حراجی آثار هنری

نویسنده :
انتشار : ۲۳ اسفند ۱۳۹۶
مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تلگرام
ثبت شرکت و افتتاح حساب بانکی ترکیهمشاوره رایگان ۵۴۵۰۷-۰۲۱