دسته بندی

به عنوان یک فریلنسر وردپرس، باید خط فکری مدیر یک سازمان را داشته باشید. به این فکر کنید که چطور می‌توانید زائدات را حذف کرده و وب سایت‌های بهتری ایجاد کنید. قیاس عملکرد شرکت و کسب و کار فریلنسری ممکن است به ذهن شما احساس محدودیت بدهد. چرا که در هر صورت آزادی عمل در کسب و کار فریلنسری بسیار بیشتر از محیط‌های سازمانی و شرکتی است.

برای عملکرد بهتر در اداره‌ی کارهای آنلاین می‌توان از تجربیات گروه‌های موفق استفاده کرد. اول از همه، اتوماسیون نقش مهمی را در اداره‌ی کسب و کار ایفا می کند. اگر بتوانید نکات مربوط به اتوماسیون را در کسب و کار فریلنسری خود به کار بگیرید؛ هم زمان بیشتری برای انجام فعالیت‌های مورد علاقه‌تان خواهید داشت، هم از انجام کارهای تکراری خسته نخواهید شد. دانستن مواردی از این دست بهترین کمک برای یک مدیر است.

12 گام برای مدیریت بهتر کسب و کار فریلنسری

در هر شغلی که مسئولیت‌ها و کارهای کوچکتآن را تشکیل می‌دهند، اتوماسیون نقش یک ناجی را ایفا می‌کند. هرچه پروسه‌ها و روش ها را آسان‌تر کنیم مقیاس گذاری کسب و کار هم آسان‌تر خواهد شد. در قسمت اول این مقاله چند پیشنهاد مطرح کرده‌ایم تا بتوانید به کمک آن‌ها کسب و کار خود را مانند یک شرکت اداره کنید.

کاغذبازی های اداری را کنار بگذارید

اگر می‌خواهید کسب و کار فریلنسری خود را بهتر اداره کنید باید روش‌های ثبت و پیگیری قدیمی را کنار بگذارید. هر اقدامی که برای کسب و کارتان انجام می‌دهید از مدیریت پروژه‌ها گرفته تا مدیریت زمان، ارتباط تیمی و دیگر موارد باید به طور کامل در یک یا دو نرم افزار ذخیره و مدیریت شوند. ابزاری که در میان تیم‌های مختلف رایج است Asana  نام دارد که به وسیله آن می‌توان پروژه‌ها را تک به تک و با کنترل بیشتری زمان بندی کرد و تمام ارتباطات با مشتری، فایل ها، کارها و جداول زمانی را در یک محل نگهداری کرد.

مدیریت آنلاین پروژه

بزرگتر از آنچه هستید به نظر بیایید

یکی از مشکلاتی که اغلب هنگام کار برای شرکت‌های کوچک با آن مواجه می‌شوید؛ این باور عمومی است که شرکت‌های کوچک نمی توانند به خوبی پاسخگوی نیاز‌های مشتریان باشند. این تصور غلط نباید در کار یک فریلنسر وقفه بیندازد. اگر شما حرفه‌ای هستید، پس وظایف خود را به خوبی می‌دانید. برای حل این مسئله باید کسب و کار فریلنس خود را بزرگترتر از آنچه هست، جلوه دهید. نکته مثبت این است که وقتی خود را بزرگ تر از آنچه هستید نشان می‌دهید نیازی به استخدام فرد دیگری برای انجام این پروسه‌ها نخواهید داشت.

در قیمت گذاری حدس و گمان را کنار بگذارید

مقاله‌های مرتبط:

آیا تا به حال پیش آمده که مشتری در مورد قیمت یکی از خدمات سوال کرده باشد اما نتوانسته باشید قیمت آن را به یاد بیاورید؟ یا حتی قیمتی اشتباه برای آن تعیین کرده باشید؟ اگر این طور است، پیشنهاد می‌کنیم یک لیست قیمت گذاری تهیه کنید. زمانی که این لیست را تهیه کردید آن را در صفحه ی ورودی یا همان Landing Page سایت ورد پرس قرار دهید. زمانی که قیمت‌گذاری کردید؛ مشتریان دیگر بر سر قیمت چانه‌زنی نخواهند کرد و اگر قیمت‌ها مناسب و کم باشند در‌آمدتان بیشتر خواهد شد.

صورت حساب ها را ساده کنید

احتمالا مشتاقانه منتظر روزی هستید که توانایی استخدام یک مدیر مالی را داشته باشید. تا آن روز یک نفر باید به قرارداد‌های مشتریان، صورت‌حساب‌ها و وصول مبالغ رسیدگی کند. تا پیش از این‌که فردی را به تیمتان اضافه کنید بهتر است این موارد را هنگام ساده کردن صورت حساب مد نظر بگیرید. یک قالب برای قرارداد‌ها تهیه کنید. سپس آن را برای هر مشتری به صورت اختصاصی بازنویسی کنید. از ابزاری استفاده کنید که به طور خودکار فاکتور نویسی می‌کند تا زمانی که یک پروژه تمام شد، اولین فاکتور هم حذف شود .به محض تکمیل پروژه بعدی، باز هم فاکتور آن حذف می‌شود و این روال ادامه خواهد داشت. باید سیستمی داشته باشید که پرداخت‌های معوقه را یاد‌آوری کند.

مدیریت کسب و کار فریلنسری
مطالعه قسمت دوم

انتشار : ۲۶ تیر ۱۳۹۶
مطالب مرتبط

دیدگاه ها (2)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 1 =

کانال تلگرام
فروش ویژه کیف پول سخت‌افزاری Ledger Nano S (کیف پول سخت‌افزاری برای ارز‌های دیجیتال)خرید انلاین
+