‍‍
دسته بندی

اگر قصد خروج از کشور و مهاجرت کردن به کشوری دیگر نظیر آلمان را دارید باید درباره ابعاد مختلف مهاجرت به آلمان را به‌خوبی اطلاعات کسب کنید. یکی از مواردی که در وهله اول باید به آن بپردازید، مقوله کار کردن است. برای نمونه اگر می‌خواهید در کشور آلمان مشغول به زندگی بشوید باید با کار در آلمان آشنا باشید. کار در آلمان نیازمند داشتن مهارت‌ها و توانایی‌هایی است که این کشور نیاز دارد و سعی می‌کند این نیاز خود را از طریق جذب مهاجران متخصص رفع کند. در ادامه به مشاغلی که در آلمان بسیار موردتوجه و نیاز است، پرداخته‌ایم:

کار در آلمان به‌عنوان مهندس

اگر در رشته‌های فنی و مهندسی تحصیل کرده باشید، کار در آلمان برایتان بسیار ساده خواهد شد. این کشور از مهندسین متخصصی که در رشته‌های مهندسی مکانیک، مکاترونیک، الکترونیک، متالوژی، کامپیوتر و IT تحصیل کرده باشند، استقبال خوبی به عمل می‌آورند. فقط مهندسان نیستند که می‌توانند با کار در آلمان به وضعیت خوبی دست پیدا کنند. کسانی که در رشته‌های فنی و حرفه‌ای تحصیل کرده‌اند هم در آلمان به‌خوبی جذب می‌شوند.

رشته‌های فنی و حرفه‌ای باعث تربیت نیروهای متخصص عملی می‌شود. بنابراین به‌عنوان نیروی کار متخصص در زمینه‌های: انرژی، لوله‌کشی، بهداشت، فناوری‌های گرمایشی و سرمایشی و تعمیرات خودرو و… هم می‌توان در آلمان مشغول به کار شد.

کار در آلمان - مهندس

کار در زمینه پزشکی و درمانی

جذب نیرو در زمینه ارائه خدمات پزشکی و درمانی هم در آلمان به‌طور گسترده‌ای صورت می‌گیرد. درواقع، کار در آلمان با داشتن تخصص در حوزه پزشکی بسیار راحت خواهد بود. اگر در زمینه‌های مختلف درمانی مانند پزشکی عمومی، پرستاری، بهیاری و… دارای تخصص هستید، کار در آلمان برایتان مقدور خواهد بود. زیرا این رشته‌های تحصیلی برای کار در آلمان موردنیاز هستند.

فعالیت در حوزه خدماتی

جمعیت آلمان با سرعت زیادی در حال پیر شدن است. به همین خاطر این کشور اقدام به جذب مهاجران می‌کند. مشاغل خدماتی این کشور هم نیاز به مدیریت از سوی جمعیت جوانی دارد که در این کشور وجود ندارند. بنابراین در حوزه فعالیت‌های خدماتی مختلف مثل: هتل‌داری، رستوران‌داری، فعالیت در مراکز تهیه غذا و… نیز نیاز به نیروی کار وجود دارد.

مشاغلی که عنوان شد از جمله مشاغل پرطرفداری هستند که به دلیل کمبود نیروی کار جوان، آلمان به‌شدت به دنبال جذب نیروهای خارجی در این زمینه‌ها است. اگر به دنبال کار در آلمان هستید و تخصصی ویژه در زمینه‌های نام‌برده دارید، شانستان برای پذیرش بسیار زیاد خواهد بود.

کار در آلمان - خدمات

در پایان لازم به ذکر است پیمنت۲۴ با تجربه‌ای که در زمینه کمک به اخذ مجوز اقامت در خارج از کشور دارد می‌تواند در تمامی مراحل اخذ مجوز تحصیل، کار و پرداخت‌های بین‌المللی همراه شما باشد. پیمنت۲۴ در خدمت شما است تا با ارائه‌ی خدمات در زمینه‌ ثبت‌نام آزمون‌های بین‌المللیو تعیین وقت سفارت، در امور مهاجرتی و تحصیلی شما را همراهی کند.

این مطلب را از دست ندهید:  ده نکته درباره پناهجویان و پناهندگی در آلمان که باید بدانید

نویسنده :
انتشار : ۱۸ تیر ۱۳۹۷

دیدگاه ها (1)

  1. سلام من طاهر قهرمان جهان و اسیا و سر مربی تیم ملی و مربی تیم ملی و جزو ۱۹نفر حرفه ای های دنیا ..لیسانس تربیت بدنی فوق دیپلم گیاهان دارویی دیپلم پرورش گوجه و صیفی و مسئول تربیت بادی گارد شخصی ایران و نائب رییس رزمی mmaایران برای المان میخواستم با خانواده اقدام کنم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تلگرام
ثبت شرکت و افتتاح حساب بانکی ترکیهمشاوره رایگان ۵۴۵۰۷-۰۲۱