‍‍
دسته بندی

چند روز گذشته برای بازار ارزهای دیجیتال، تبدیل به یک کابوس شده بود و سقوط بازار ارزهای دیجیتال و همه را ترسانده بود اما به نظر می‌رسد، همه چیز به پایان رسیده است. بیت کوین برای اولین بار از نوامبر سال گذشته به زیر ۷۰۰۰ دلار سقوط کرد و شاهد چرخشی ناگهانی از قیمت ۲۰,۰۰۰ دلاری ماه دسامبر بود.

اما بعد از اظهارنظرهای مثبت روسای کمیسیون اوراق بهادار آمریکا (SEC) و کمیسیون تبادلات کالاهای تجاری آمریکا (CFTC)، بازار شاهد یک گردش کامل بوده است. در طول هفته گذشته بنا به آمار وبسایت (Coinmarketcap) ارزش کل بازار ارزهای دیجیتال به ۲۷۶٫۸ میلیارد دلار کاهش یافت و ۱۰۰ میلیارد دلار از ارزش خود را از دست داد. البته در حال حاضر دوباره این ۱۰۰ میلیارد را جبران کرده است.

هفته پیش شاهد فروش بیت کوین از سوی سرمایه‌گذارهایی بودیم که سال پیش با خرید بیت کوین سبب افزایش قیمت آن شدند. البته زمزمه‌های نظارت بیشتر از طرف بانک‌ها و دولت‌ها هم باعث حس عدم اطمینان از طرف بازار شده و همه می‌خواهند ضرر کمتری بکنند.

روی کاغذ همه چیز بد به نظر می‌رسد اما سقوط بازار ارزهای دیجیتال به صورت کنایه آمیزی تحت الشعاع سقوط بازار سهام قرار گرفت.

سقوط بازار ارزهای دیجیتال، سقوط بازار سهام را تحت الشعاع قرار داد

سقوط بازار ارزهای دیجیتال

سقوط بازار ارزهای دیجیتال و بازار جهانی سهام، همزمان صورت گرفت. بنا به گزارش خبرگزاری رویترز، هفته پیش ۴ تریلیون دلار در بازار سهام از بین رفت.

بیشتر بخوانید:

قوانین نظارتی روی ارزهای دیجیتال در آمریکا مثل گذشته خواهد بود

لحظه‌ای به بزرگی این عدد فکر کنید. بازار سهام ۱۵ برابر کل بازار ارزهای دیجیتال، ارزش خود را در طی ۷ روز از دست داد. در مقام مقایسه بازار ارزهای دیجیتال در طی ۲ هفته گذشته ۲۰۰ میلیارد دلار از ارزش خود را از دست داد اما برخورد رسانه‌ها خیلی منفی‌تر بود. این به ما نشان می‌دهد که میزان پول نیست که می‌تواند میزان محبوبیت شما در میان رسانه‌ها را مشخص کند.

سقوط بازار سهام را ناشی از نرخ بالای بازده آنها در سال ۲۰۱۷ می‌دانند که باعث ایجاد ترس از افزایش نرخ بهره و افزایش تورم شده است.

شفافیت در میان این آشفته بازار

چندین عامل باعث ایجاد ترس در بازار ارزهای دیجیتال شده است. چندین بانک بزرگ استفاده از کارت‌های اعتباری را برای خرید ارزهای دیجیتال ممنوع اعلام کردند که باعث خروج این خریداران از بازار شد.

خبرهای محدودیت بیشتر که از چین به گوش می‌رسید همراه با شایعات نادرست از موضع کشور هند در مورد ارزهای دیجیتال باعث ناپایداری بازار شد. این باعث وحشت بازار شد که بالاخره در ۶ فوریه به پایان رسید.

۲۴ ساعت بعد، بازار دوباره خود را پیدا کرد. در این میان می‌توان به (SEC) و (CTFC) به خاطر اظهار نظرهای مثبت‌شان، امتیاز داد. با بازیابی بازار، بعضی کارشناسان برای سال ۲۰۱۸ پیش‌بینی‌های مثبتی می‌کنند.

این مطلب را از دست ندهید:  تب عرضه اولیه سکه فروکش نکرده است

نویسنده :
انتشار : ۲۴ بهمن ۱۳۹۶
مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تلگرام
ثبت شرکت و افتتاح حساب بانکی ترکیهمشاوره رایگان ۵۴۵۰۷-۰۲۱