دسته بندی

پی پال سیستم پرداخت آنلاین جهانی است که به افراد و شرکت‌ها کمک می‌کند تا به صورت الکترونیکی پول را انتقال دهند. این شرکت نقش مهمی را در توسعه‌ تجارت الکترونیکی به عنوان اولین بنیان‌گذار کیف پول دیجیتال و همچنین به عنوان جایگزین مناسب برای معاملات کاغذی قدیمی ایفا می‌کند.

در سال ۱۹۹۸، مکس لوچین (Max Levchin) و پیتر تیل (Peter Thiel) اولین پایه‌های PayPal را بنیان‌گذاری کردند. در حالی که فقط کسانی می‌توانستند از آن استفاده کنند که دستگاه PDA (دستیار دیجیتال شخصی) داشته باشند. در سال ۱۹۹۹، حباب دات کام (Dot Com Bubble) آغاز شد و اینترنت به پلتفرمی کارآمدتر با کاربران بیشتر تبدیل شد.

پشتیبانی نوکیا از پی پال

شرکت پی پال با گرفتن پشتیبانی از شرکت نوکیا، سیستم ساده‌ای را طراحی کرد که کاربران فقط با استفاده از حساب ایمیل و کارت بانکی خود می‌توانستند برای هر کسی در هر جای دنیا پول ارسال کنند. پی پال هنگامی بیشتر پیشرفت کرد که در سال ۲۰۰۲ با شرکت eBay که یکی از پیشروهای بازار اینترنتی بود، همکاری کرد. در آن زمان برای خرید از شرکت eBay از چک‌های کاغذی استفاده می‌شد.

سیستم پرداخت آنلاین پی پال

مقاله‌های مرتبط:

در آن زمان سیستم پرداخت آنلاین پی پال چند رقیب داشت. یکی از آن‌ها شرکت X.com بود که توسط آلون ماسک تأسیس شد. در سال ۲۰۰۰ این دو شرکت باهم ادغام شدند؛ حرکتی که به پی پال کمک کرد تا در حباب دات کام سرپا بماند. تیم ابتدایی پی پال، آغاز چیزی بود که امروزه مافیای پی پال نامیده می‌شود و شامل شرکت‌های بزرگی مانند یوتیوب، Tesla، Yelp و لینکدین (LinkedIn) می‌شود.

در سال ۲۰۱۱ سیستم پرداخت آنلاین پی پال به مرز ۱۰۰ میلیون کاربر در جهان رسید. در سال ۲۰۱۷، پس از تقویت گزارش‌های امنیتی و کلاهبرداری توانست رکورد ۲۰۰ میلیون کاربر را کسب کند و خود را در بین ۵۰۰ شرکت برتر قرار دهد.

امروزه ونمو (Venmo)، پلتفرم مستقل پی پال، به سیستم پرداخت راحت‌تری دست پیدا کرده است. پلتفرم جدید آن ثابت کرده است که می‌تواند موجب رشد و گسترش کاربران و افزایش درآمد پی پال بشود. در گزارش درآمدهای شرکت‌ها در فصل دوم سال، کاربران ونمو به‌وسیله‌ی آن ۸ میلیارد تراکنش انجام داده‌اند که این موجب رشد سالیانه ۱۰۳ درصد شده است. این شانزدهمین فصل متوالی است که رشد سالیانه این شرکت سه رقمی است.

این مطلب را از دست ندهید:  پی پال چیست ؟

انتشار : ۲۰ مرداد ۱۳۹۶
مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − هشت =

کانال تلگرام
فروش ویژه کیف پول سخت‌افزاری Ledger Nano S (کیف پول سخت‌افزاری برای ارز‌های دیجیتال)خرید انلاین
+