دسته بندی

سرویس وبلاگ پیمنت ۲۴ تلاش می‌کند برای آگاهی مخاطبان گرامی از جدیدترین فرصت‌های بورسیه در کشورهای مختلف دنیا، در طول هر ماه، برنامه‌های جدید پذیرش و اعطای بورس‌های متنوع را مورد بررسی قرار دهد.

در قسمت نخست معرفی فرصت‌های بورسیه در کشورهای مختلف دنیا در سال ۲۰۱۷ برای این ماه، به بررسی فرصت‌های دریافت کمک هزینه‌ی تحصیلی در کشور‌هایی مانند سوئد، سوئیس، فرانسه وانگلیس پرداختیم. اگر در بخش دوم هم با ما همراه شوید، شماری دیگری از این فرصت‌ها در مقاطع مختلف دانشگاه‌های اروپایی و آمریکایی را به شما معرفی کنیم.

نکته‌های مهم برای اخذ بورسیه

همان‌طور که در طول چند ماه اخیر عنوان کردیم، دریافت پذیرش (admission) و بورسیه (scholarship) از دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی خارج از کشور، یک فرآیند رقابتی است که ارائه‌ی مدارک کامل در زمان مقرر، رزومه‌ی قوی، توصیه نامه، نوشتن بیانیه هدف و ترجمه رسمی دقیق مدارک تحصیلی در زمان مقرر و دانستن نکات طلایی برای دریافت بورسیه تاثیر بسیار مهمی در کسب جایگاه در این رقابت دارد. با توجه به این فضای رقابتی و عوامل متعددی که در آن دخیل هستند بهتر است تنها برای یک بورسس اقدام نکنید و مدارک خود را برای دریافت بورسیه به دانشگاه‌های مختلفی ارسال کنید.
شانس شما برای دریافت بورسیه در دانشگاه‌های کشورهای شمال اروپا مانند سوئد، آلمان، فرانسه، انگلیس و حتی نروژ معمولاً بیشتر از دانشگاه‌های کشورهای دیگر حوزه‌ی یورو است. همچنین برای مشتاقان تحصیل در آسیا هم ژاپن، کره جنوبی و سنگاپور از جمله مقصدهای پر مخاطبی هستند که بورس‌های خوبی را به علاقه‌مندان اعطا می‌کنند.

فرصت های بورسیه تحصیلی

 

فرصت‌های بورسیه در دانشگاه‌های ایتالیا

Bocconi Scholarships in Italy for International Students
آخرین مهلت درخواست پذیرش: آوریل ۲۰۱۷ میلادی
محل تحصیل: میلان
مقطع تحصیلی: کارشناسی و کارشناسی ارشد
ترم تحصیلی: پاییز ۲۰۱۷
دانشگاه ارائه دهنده: دانشگاه BOCCONI
تعداد بورسیه: نامحدود
واجدان شرایط: کلیه‌ی دانشجویان بین‌المللی
میزان بورسیه: سالانه ۱۱۵۰۰ یورو برای ۳ سال متوالی
برای کسب اطلاعات درباره‌ی این بورسیه به بخش پذیرش دانشگاه‌ها مراجعه کنید.

فرصت‌های بورسیه در دانشگاه‌های هلند

Radboud Scholarship Programme for International Students

آخرین مهلت دریافت پذیرش: ۱ آوریل ۲۰۱۷ میلادی
مقطع تحصیلی: کارشناسی ارشد
ترم تحصیلی: پاییز ۲۰۱۷
دانشگاه ارائه دهنده بورس: radboud University
رشته‌های مورد نظر: هنر، فلسفه، علوم دینی، علوم اجتماعی، علوم پایه، علوم دارویی، حقوق، علوم کسب و کار و مدیریت
تعداد بورسیه: ۳۰ مورد
میزان بورسیه: معافیت کامل از پرداخت شهریه‌ی تحصیلی در دانشگاه به میزان ۱۰ هزار یورو در سال
شرایط: دارا بودن مدرک کارشناسی مورد تایید، و عدم شهروندی اتحادیه اروپا
برای کسب اطلاعات بیش‌تر به بخش بورسیه مراجعه کنید.

تحصیل در میلان

 

فرصت‌های بورسیه در دانشگاه ناتینگهام انگلستان

Nottingham Developing Solutions Scholarships
آخرین مهلت دریافت پذیرش: ۲۴ مارچ ۲۰۱۷
ترم تحصیلی: ۲۰۱۷
مقطع تحصیلی: کارشناسی ارشد
دانشگاه ارائه دهنده: دانشگاه ناتینگهام
رشته‌های مورد نظر: کلیه رشته‌های فنی و مهندسی، علوم دارویی و بهداشتی، علوم پایه و علوم اجتماعی
تعداد بورسیه: ۱۰۵ مورد
برای کسب اطلاعات تکمیلی به قسمت پذیرش وب‌سایت دانشگاه مراجعه فرمایید.

معافیت از پرداخت شهریه در دانشگاه سلطنتی استکهلم

KTH Tuition Fee Waiver for Non-EU Students
دانشگاه سلطنتی فنی و مهندسی استکهلم سوئد (kth) که در فهرست برترین دانشگاه‌های سوئد و جهان قرار دارد، در سال ۲۰۱۷ میلادی، ۳۰ معافیت از پرداخته شهریه را در اختیار علاقه‌مندان به تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد این دانشگاه قرار می‌دهد.

دانشگاه استکهلم

علاقه‌مندان به دریافت این بورسیه، باید مدارک خود را جهت بررسی تا اواسط ژانویه به دانشگاه ارسال کنند. جهت بررسی فرصت‌های تحصیلی این دانشگاه می‌توانید به مقاله‌ی مربوطه مراجعه کنید.

فرصت بورسیه در دانشگاه‌های هلند

Holland Scholarship for Non-EEA International Students

هلند، یکی از مقصدهای تحصیلی خوب در اروپا است که در دو دهه‌ی اخیر، با استقبال دانشجویان ایرانی هم بوده است. برای دریافت بورسیه‌ی ارائه شده در دانشگاه Nuffic این کشور، تا اول فوریه فرصت دارید تا مدارک خود را ارسال فرمایید.
این بورسیه توسط Dutch Ministry of Education برای شهروندان خارج از اتحادیه اروپا ارائه می‌شود و مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد را پشتیبانی می‌کند. تعداد بورسیه‌ها مشخص نشده است اما سالانه ۵ هزار یورو به دانشجویان واجد شرایط پرداخت می‌شود.
اطلاعات مورد نیاز دریافت این بورسیه را در قسمت Scholarship ملاحظه کنید.

بورسیه در دانشگاه LEUVEN

Science@Leuven Scholarships for International Students

دانشگاه لوون بلژیک، یکی از دانشگاه‌های معتبر این کشور بوده که در فهرست دانشگاه‌های ارزشیابی شده توسط اداره‌ی کل دانش آموختگان وزارت علوم نیز قرار دارد. متقاضیان دریافت بورسیه این دانشگاه باید مدارک خود را تا اواسط فوریه ۲۰۱۷ میلادی از طریق وب‌سایت دانشگاه برای بخش مربوطه ارسال کنند.
این بورسیه، تنها رشته‌هایی که در مقطع کارشناسی ارشد ارائه می‌شود را پشتیبانی کرده و می‌کوشد تا دانشجویان واجد شرایط تحصیل که از شهروندان اتحادیه اروپا نیستند را برای بورس بررسی کند.
رشته‌های مورد نظر به شرح زیر خواهد بود:
–    کارشناسی ارشد نجوم
–    کارشناسی ارشد بیولوژی
–    کارشناسی ارشد بیو فیزیک
–    کارشناسی ارشد شیمی
–    کارشناسی ارشد جغرافیا
–    کارشناسی ارشد ریاضیات
–    کارشناسی ارشد فیزیک
–    کارشناسی ارشد آمار و تحلیل داده
–    کارشناسی ارشد زمین شناسی
–    بورسیه‌ی اراسموس موندس (ErasMus Munds) برای رشته کارشناسی ارشد شیمی حرارتی
–    بورسیه‌ی اراسموس موندس برای رشته کارشناسی توسعه پایدار منطقه ای

میزان بورسیه: ۱۰ هزار یورو در سال
شرایط مورد نیاز:
شرایط مورد نیاز این دانشگاه برای بررسی پرونده‌های متقاضیان، همچون روش اکثر دانشگاه ها بود که برای آشنایی علاقه‌مندان، متن کامل نیازمندی‌های پذیرش را ارائه می‌کنیم:
متقاضیان این بورس باید در زمان ارسال مدارک، سابقه‌ی تحصیل در این دانشگاه را نداشته باشند. هم‌چنین، متقاضیانی که مدرک کارشناسی از یک دانشگاه خارجی دارند و برای مقطع کارشناسی ارشد به ارسال مدارک اقدام می‌نمایند، به موارد زیر توجه کنند:
–    تا کنون مدرک کارشناسی ارشد یا دکتری از دانشگاهی نگرفته باشند.
–    بتوانند رزومه‌ای قوی جهت امکان تحصیلات عالی در این دانشگاه ارائه نمایند که قابل اثبات باشد.
–    دانش زبان انگلیسی قوی و قابل احراز داشته باشند.
–    انگیزش نامه خوبی برای تحصیل در دانشگاه لوون ارایه نمایند.

فرصت‌های جدید بورسیه در دانشگاه اوپسالا

Uppsala IPK Scholarships for International Students

اوپسالا، قدیمی‌ترین دانشگاه سوئد و منطقه‌ی اسکاندیناوی، در فهرست ۱۰۰ دانشگاه برتر جهان قرار دارد و اکنون به مناسبت آغاز سال نو میلادی، تعدادی بورسیه در اختیار متقاضیان تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه قرار می‌دهد.
علاقه‌مندان می‌توانند تا ۲۰ ژانویه‌ی امسال، مدارک خود را به سایت دانشگاه ارسال کنند. با توجه به اینکه تحصیل دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا در این کشور رایگان نیست، بورسیه‌ی دانشگاه اوپسالا، تنها هزینه‌ی شهریه سالانه را پشتیبانی کرده و هزینه‌های زندگی به عهده‌ی دانشجو خواهد بود.
برای دریافت این بورسیه، باید ابتدا در دانشگاه اوپسالا به عنوان دانشجوی ارشد پذیرفته بشوید و هزینه‌ی ۹۰۰ کرون مربوط به اپلیکیشن فی را پرداخت کنید. برای پرداخت اپلیکیشن فی دانشگاه‌ها می‌توانید از خدمات پرداخت ارزی پیمنت ۲۴ و ثبت سفارش پرداخت آنلاین با درگاه ویزا یا مستر کارت استفاده کنید. پس از دریافت پذیرش در مقطع مورد نظر می‌توانید از این لینک مدارک خود را برای بررسی جهت دریافت بورسیه به بخش پذیرش دانشگاه اوپسالا ارسال کنید.

دانشگاه اوپسالا سوئد

بورسیه ایفل

Eiffel Scholarships in France for International Students

بورسیه‌ی موسوم به ایفل برای دانشجویان خارجی مشتاق به تحصیل در دانشگاه‌های فرانسه در سال ۲۰۱۷ میلادی تعریف شده است. برای پذیرش، مدارک خود را در ماه جاری میلادی به سایت معرفی شده ارسال کنید. این بورسیه، برای متقاضیان تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا در دانشگاه‌های فرانسه است و محدودیت رشته‌ای ندارد.
این بورسیه، هزینه‌ی تحصیل دانشجویان را به مدت ۱۲ تا ۳۶ ماه پشتیبانی کرده و توسط وزارت امور خارجه فرانسه، تامین می‌شود. رشته‌های مهندسی، اقتصاد و علوم سیاسی مد نظر بورس ایفل اعلام شده است.
میزان بورسیه به دانشجویان واجد شرایط، ماهانه ۱۱۸۱ یورو خواهد بود. اگر خواهان دریافت بورسیه‌ی کارشناسی ارشد هستید، سن شما نباید بیش از ۳۰ سال باشد و برای مقطع دکترا هم باید کم‌تر از ۳۵ سال سن داشته باشد.
برای کسب اطلاعات بیش‌تر به وب‌سایت مربوطه مراجعه کنید.

فرصت‌های بورسیه در دانشگاه Oregon آمریکا

ICSP Scholarships at University of Oregon USA
بورسیه‌های دانشگاه اورگان آمریکا در سال ۲۰۱۷ میلادی، در مقطع کارشناسی ارائه می‌شود. آخرین فرصت ثبت نام نیر در ۱۵ ژانویه بوده و کلیه‌ی دانشجویان خارجی می‌توانند برای این دانشگاه اقدام کنند.
میزان بورسیه به صورت معافیت از پرداخت شهریه سالانه ۷ تا ۳۰ هزار دلار اعلام شده است. برای دریافت این بورسیه لازم است که معدل دیپلم شما حداقل ۳ از ۴ باشد و باید مدارک خود را از طریق سا‌یت دانشگاه ارسال کنید.

فرصت‌های بورسیه در دانشگاه‌های بلژیک

VLIR-UOS Training and Masters Scholarships in Belgium

دانشگاه‌های بلژیک را می‌توان از طریق بورس‌های تحصیلی، در فهرست اولویت‌های تحصیلی در خارج از کشور به حساب آورد. رشته‌های کارشناسی ارشد در دانشگاه‌های بلژیک اکنون از طریق بورس VLIR-UOS در دسترس است.
دوره‌هایی که به زبان انگلیسی در این کشور تدریس می‌شوند، سالانه تعداد محدودی بورس دارند که برای کسب اطلاعات بیش‌تر به پرتال این مجموعه مراجعه کنید.
متقاضی در زمان اپلای، نباید بیش از ۳۵ سال سن داشته باشد. برای تحصیل در بلژیک، این وب‌سایت انتخاب خوبی خواهد بود که در آینده درباره‌اش بیش‌تر سخن خواهیم گفت.

پیمنت۲۴ علاوه بر همراهی با دانشجویان متقاضی تحصیل در خارج از کشور در زمینه‌ی پرداخت هزینه‌ی موسوم به Application Fee‌ و هزینه‌های مربوط به ثبت نام، تلاش دارد تا با معرفی موقعیت‌های دریافت بورسیه‌ی تحصیلی راه‌ را برای علاقه‌مندان هموارتر کند. اگر با وبلاگ ما همراه باشید، در روزهای آینده شما را با فرصت‌های تحصیلی و بورس در کشورهای مختلف دنیا آشنا می‌کنیم.

نویسنده :
انتشار : ۲۲ دی ۱۳۹۵

دیدگاه ها (3)

  1. سلام… این قسمت وبلاگ خیلی عالی هست اگر امکانش هست اطلاعات مشابه این بورس ها رو در طول سال قرار بدید و یا نحوه دسترسی و اطلاع پیدا کردن از این بورس رو توضیح بدید….ممنون

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × دو =

کانال تلگرام