‍‍
دسته بندی

اگر کارفرما هستید و به‌دنبال فریلنسر برای انجام پروژه‌تان می‌گردید؛ حتما در هنگام مذاکره درباره هزینه پروژه تلاش می‌کنید مقرون به‌صرفه‌ترین شرایط را ایجاد کنید. اگر هم فریلنسر هستید، حتما خوب می‌دانید که شرکت‌ها و کارفرماها به‌دنبال پیدا کردن فریلنسرهای حرفه‌ای با هزینه کم هستند. خیلی از فریلنسرها برای این که بتوانند نظر کارفرمایان را جلب کنند، هنگام مذاکره درباره هزینه پروژه قیمت‌های بسیار پایینی را پیشنهاد می‌دهند؛ تنها به این دلیل که بتوانند پروژه را به دست بگیرند. در این مقاله برای شما پیشنهاد‌های بهتری آورده شده است که موقع مذاکره درباره هزینه پروژه شما را یاری می‌کنند. ممکن است یک فریلنسر به مدت زیادی با یک کارفرما همکاری داشته باشد، ولی در پرداخت‌ها پیشرفتی مشاهده نکند. اولین فکری به ذهن این فریلنسر می‌رسد، تغییر در روند کار و شروع همکاری با کارفرمای جدید است. این تصمیم، یکی از اشتباه‌ترین و بی‌پایه‌ترین تصمیماتی است که می‌توان گرفت.

فریلنسرهایی که هنگام مذاکره درباره هزینه پروژه نسبت به بقیه قیمت بالاتری را پیشنهاد می‌دهند، برای خود دلایلی دارند. در فهرست زیر مهم‌ترین دلایل دستمزد بالای فریلنسرهای حرفه‌ای بیان شده است.

وعده تحویل کار در موعد مقرر

تکمیل کار در موعد مقرر یا حتی پیش از آن، نیاز دارد که فرد آموزش آن را دیده باشد. به همین دلیل پیدا کردن این‌گونه افراد و فریلنسرهای خوش‌قول کمی سخت و مشکل است.

کارفرماها برای اینکه بتوانند امور خود را ساده‌تر کنند، فریلنسرها را استخدام می‌کنند. دو اتفاق بد می‌تواند تمام برنامه‌ریزی‌های کارفرمایان را به هم بریزد. اتفاق اول زمانی است که فریلنسر نتواند کار خود را در موعد مقر انجام دهد. دومین و بدترین اتفاق هم زمانی است که فریلنسر کار را برعهده می‌گیرد، ولی در اوسط یا روزهای آخر تحویل کار مدعی می‌شود که توانایی انجام کار را ندارد. همین دو اتقاق کافی است که مدیران را به کلی از پای درآورد!

فریلنسر

می‌توان نتیجه گرفت که فریلنسر خوب، متعهد و متخصص، قیمت‌های بالاتری دارد. جلب اعتماد می‌تواند برای هر دو طرف سود داشته باشد. کارفرماها باید برای نیروی کار خود در رابطه با سوددهی کار در موعد مقرر در روز عقد قرارداد توضیحات کافی بدهند.

کارفرمایانی که به‌دنبال نشان دادن نام و برند تجاری خود در سطح جهانی هستند، به‌دنبال فریلنسر طراح وب‌سایت هستند. کارفرمایانی که به‌دنبال مدیر بازاریابی هستند، به‌دنبال فریلنسری هستند که بتواند روزانه در موعد مقرر ایمیل‌ها را جواب بدهد و همچنین برای وبلاگ وب‌سایتشان، تولید محتوا کند.

شرکت‌ها و صاحبان کاری که به برون‌سپاری روی می‌آورند، دوست دارند مدیریت خود را در آن قسمت‌ها کمتر کنند.

پاسخگویی سریع

یکی از اشتباهات نابخشودنی و بزرگ هنگام مذاکره با کارفرما زمانی است که فریلنسرها هزینه کار خود را بر اساس محصول نهایی قرار دهند. در حقیقت، فریلنسرها یک بسته خدمات کامل را ارائه می‌دهند که می‌تواند شامل برقراری ارتباط، تولید ایده‌ها، پاسخ به بازخورد و موارد دیگر باشد.

این مطلب را از دست ندهید:  ۵ سوالی که باید در مورد خوب یا بد بودن ایده کسب‌وکار از خودتان بپرسید

پاسخگویی به تقاضای مشتری با وفاداری کامل و پاسخ به ایمیل در عرض چند ساعت، دلیل مناسبی است که فریلنسر برای بالاتر بودن قیمت خود می‌تواند بیاورد. اهمیت و اولویت مشتری را با پاسخگویی و عملکردتان در عمل نشان دهید. شما می‌توانید به این صورت عمل کنید که پیشنهاد‌ه راا به سرعت ارسال کنید و اطمینان حاصل کنید که پاسخگویی به سؤالات به سرعت صورت می‌گیرند.

اگر نظرات فریلنسرها را بخوانید، می‌توانید این نکته را بیابید که زمان اولیه و شروع، مهم‌ترین شاخص برای چگونگی انجام کار است.

بازخورد

تخصص

به معنای واقعی کلمه، شما به عنوان فریلنسر تخصص خود را می‌فروشید. اگر فریلنسری را استخدام کنید که نخواهید هزینه‌ زیادی را به آن‌ها پرداخت کنید، می‌توان گفت که شانس زیادی داشته‌اید. به بیان بهتر، شما هر چه را که پرداخت کنید، به همان اندازه هم دریافت می‌کنید.

کارفرمایان از فریلنسرهای خود انتظار بهترین کار با کمترین خطا را دارند. فرض کنید یک فریلنسر جهت ویرایش متون استخدام کرده‌اید. متنی که این فریلسنر ویرایش کرده است، مشکل‌هایی دارد. آن را جهت بازبینی باز به فریلنسر پس می‌دهید اما مشاهده می‌کنید که هیچ تغییری در آن صورت نمی‌گیرد. در این زمان باید خود شما که کارفرما هستید در کنار بقیه کارهای خود دوباره‌کاری هم بکنید. البته شما حق این را دارید که از حقوق نیروی کار خود کم کنید، ولی زمانی را بابت دوباره‌کاری از دست می‌دهید، که بدترین اتفاق است.

برای مشتریان خود به‌گونه‌ای اعتماد ایجاد کنید که می‌توانند تمام کار را به شما بسپارند. شما هم علاوه بر کار خواسته شده، به آن‌ها ایده و پیشنهادهای جدید در مورد کار بدهید تا نظر مشتری بیشتر جلب شود.

تخصص

یک فریلنسر که نرخ ارزان‌تر از شما دارد ممکن است قادر به اجرای خدمات بسیار ساده‌‌تری نسبت به شما باشد. ممکن است از فریلنسرها بپرسند که چرا بابت کارها به شما پول بیشتری می‌دهند؟ یک جواب بسیار ساده این است که نوع خدمات و کیفیتی که ارائه می‌دهید نسبت به بقیه کاملا فرق دارد. کیفیت خوب برای مشتری سود هم به همراه دارد.

ارتباطات

برای ساخت نمونه کارها و ایجاد ارتباطات، زمان زیادی طول می‌کشد؛ اما هنگامی‌که شما این کار را انجام می‌دهید، افرادی که شما در گذشته با آن‌ها کار کرده‌اید و افرادی که در حال کار با آن‌ها هستید، می‌توانند در بیشتر شدن نرخ فریلنسر نقش داشته باشند.

به‌طور خاص در دنیای فریلنسری، اگر شما در نشریات مهم خبره شده‌اید یا تعداد زیادی فالوور خوب در رسانه‌های اجتماعی داشته باشید، این می‌تواند برای شما مدرک اجتماعی معتبری به حساب بیاید.

فعال بودن در فضای مجازی می‌تواند برای شما بسیار سودمند باشد. اگر شما برای آن‌ها پستی را به اشتراک می‌گذارید و به‌دنبال آن کامنت‌ها را جواب می‌دهید، مطمئن می‌شوند که طرف مقابلشان برای آن‌ها ارزش قائل می‌شود و در نتیجه شما هم بیشتر معروف می‌شوید.

این مطلب را از دست ندهید:  ۸ عادت افراد موفق که عمل کردن به آن‌ها آسان است

ارتباطات

ارتباطات خود را در موردهای بالا استفاده کنید. فالوورهای خود را به عنوان نقاط مذاکره قرار دهید. به عنوان مثال، ذکر کنید مقالاتی که می‌نویسید را می‌توانید برای ۱۰۰۰۰ فالوور به اشتراک بگذارید. در این مورد، شما باید پیشنهاد بیشتری نسبت به شخص دیگری، بانفوذ کمتر داشته باشید که می‌تواند همان کار را با قیمت پایین انجام دهد.

نتیجه نهایی

مقاله‌های مرتبط:

به طور کلی، فرض کنید شما یک فریلنسر هستید که هنگام دریافت پول، گرسنه و حریص است. به عبارت دیگر، تا زمانی که هنوز فریلنسر قابل اعتماد و بهتری نسبت به شما پیدا نشده است، می‌توانید به راحتی هزینه خود را افزایش دهید.

شما نسبت به نرخ‌هایی که تعیین می‌کنید مطمئن هستید؛ زیرا می‌دانید که آن‌چه انجام می‌دهید، نسبت به آن‌چه که هر کسی برای چند دلار انجام می‌دهد، ارزش بیشتری دارد.

هدف نهایی

هنگام مذاکره درباره هزینه پروژه از توضیح ارزش خود و این که چرا هزینه شما بیشتر از بقیه است، خجالت نکشید. اگر یک ارائه‌دهنده خدمات با کیفیت بالا هستید، مشتریانی که دارای بودجه مناسب هستند، پول زیادی را برای افرادی که قابلیت اعتماد و پاسخگویی به موقع دارند و کارشان را بسیار ساده‌تر می‌کنند، خرج خواهند کرد.

نویسنده :
انتشار : ۱۰ مرداد ۱۳۹۶
مطالب مرتبط

دیدگاه ها (1)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تلگرام
ثبت شرکت و افتتاح حساب بانکی ترکیهمشاوره رایگان ۵۴۵۰۷-۰۲۱