‍‍
دسته بندی

افزایش قیمت بیت کوین کش اتفاق بسیار مهمی بود که در دنیای ارز دیجیتال رخ داد. مدت‌ها بود که همه روی این موضوع که چه زمانی اتریوم می‌تواند جایگاه بیت کوین را به دست آورد، بحث می‌کردند اما حالا این بیت کوین کش است که توانسته اتریوم را شکست بدهد و در جایگاه دوم ارزهای رمز پایه قرار بگیرد.

افزایش قیمت بیت کوین کش امکان رقابت بیشتر را فراهم می‌کند

در آخر هفته افزایش قیمت بیت کوین کش را مشاهده کردیم. قیمت آن در جمعه از ۶۶۰ دلار به ۲۴۴۶ دلار در روز یکشنبه رسید. قیمت‌ها در ظرف ۲ روز ۴ برابر شدند. هر چند افزایش قیمت‌ها بیشتر از سمت کره‌ای‌ها بود اما سایر بازارهای جهانی نیز اقدام به خرید کردند.

در این لحظه که مطلب را می‌نویسم قیمت‌ها کمی افت کرده است اما رشد آن ناشی از حباب قیمتی نبوده است. حجم کل بازار در حال حاضر بیشتر از ۳۱ میلیارد دلار است که ارزش آن را بیشتر از اتریوم می‌کند. با اینکه همه اتریوم را رقیب بیت کوین می‌دانستند اما به نظر می‌رسد بیت کوین کش جایگاه اتریوم را بدست آورده است.

حتی ویتالیک بوترین بنیانگذار اتریوم نیز این موضوع را تبریک گفته است.

از بین رفتن بیت کوین

بیت کوین کش

بیشتر بخوانید:

داستان دو بیت کوین؛ بیت کوین و بیت کوین کش

افزایش قیمت بیت کوین کش همراه با ایجاد هزینه برای بیت کوین بوده است. قیمت بیت کوین پس از لغو فورک (Segwit2X) به صورت ثابت در حال کاهش است. افراد زیادی به امید دریافت سکه‌های رایگان (Segwit2X) اقدام به خرید بیت کوین کردند. کارشناسان پیش‌بینی می‌کردند که این اقدام سبب انتقال سرمایه‌ها به سایر آلتکوین‌ها بشود اما به نظر می‌رسد برنده بزرگ این ماجرا بیت کوین کش بوده است. مجموع قیمت بیت کوین و بیت کوین کش روی هم ۸۰۰۰ دلار است که نسبت به روز جمعه تفاوتی نداشته است.

تراکنش‌های تایید نشده مشکل دیگر بیت کوین

افزایش قیمت بیت کوین کش

بیشتر بخوانید:

ارزش تراکنش های تایید نشده بیت کوین به ۷۰۰ میلیون دلار رسید

جدای از مشکل فورک (Segwit2X)، مسئله دیگری که به بیت کوین ضرر می‌رساند مشکل مربوط به تراکنش‌ها است. با وجود ۱۳۵ هزار تراکنش تایید نشده و افزایش قیمت‌ تراکنش‌ها به نظر می‌رسد شبکه بیت کوین به بن بست خورده است. فورک (Segwit2X) قرار بود همه چیز را عوض کند اما اجرای آن لغو شد.

سایر راه‌حل‌ها برای ایجاد مقیاس‌پذیری در بیت کوین مثل: شبکه نوری (Lightning Network) با اینکه نیاز زیادی به آنها احساس می‌شود اما به نظر نمی‌رسد در آینده نزدیک اجرایی شوند. در کنار این مشکلات به نظر می‌رسد بیت کوین کش خیلی بهتر عمل می‌کند.

مردم به دنبال پیدا کردن آلتکوینی بودند که بتواند حریف بیت کوین باشد، آینده‌ی خوبی داشته باشد و ارزش آن از بیت کوین پیشی‌ بگیرد. اما به نظر می‌رسد این راه‌حل همیشه جلوی چشم آن‌ها بوده است. بیت کوین کش با توجه به سرعت عمل در تایید تراکنش‌ها و هزینه کم می‌تواند رشد خوبی را تجربه کند.

این مطلب را از دست ندهید:  چرا دولت های بزرگ با بیت کوین و اوبر سر ناسازگاری دارند؟

با همه این اوصاف، نمی‌توان منکر قدرت همیشگی بیت کوین بود. هنوز هم خرید بین کوین در حجم زیادی انجام می‌شود. اگر به دنبال مطمئن‌ترین راه برای خرید آن هستید، پیمنت۲۴ همیشه همراه شما است تا با ارائه بهترین راهکارها در خدمت شما باشد.

نویسنده :
انتشار : ۲۳ آبان ۱۳۹۶
مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × دو =

کانال تلگرام
فروش ویژه کیف پول سخت‌افزاری Ledger Nano S (کیف پول سخت‌افزاری برای ارز‌های دیجیتال)خرید انلاین
+