دسته بندی

مستر کارت که یکی از کمپانی‌های بزرگ فعال در زمینه پرداخت‌های بین‌المللی است و سهم ۳۰ درصدی این بازار را در دست دارد، اخیرا از روش جدیدی رونمایی کرده است که با هدف تسریع پرداخت‌‌ با دستگاه‌های کارت‌خوان (POS) که اصطلاحا آن را Chip-and-Pin می‌نامند، طراحی شده است. تفاوت این کارت‌ها با کارت‌هایی که دارای نوار مغناطسی هستند، در این است که کارت‌های chip-and-pin مانند کارت‌های تلفن دارای یک چیپ بر روی خود است و از همان قسمت وارد دستگاه کارت‌خوان شده و برای استفاده از آن باید یک pin وارد کرده و تا پایان انجام تراکنش نمی‌توان کارت را از دستگاه خارج کرد.

مستر کارت اعلام کرد که با همکاری کمپانی‌های Verifone و Global Payments، تکنولوژی جدید خود را در پایانه‌های کارت‌خوان پیاده‌سازی خواهد کرد. هدف اصلی این روش کاهش چشمگیر زمان انتقال پول از حساب خریدار به حساب فروشنده و ایجاد تجربه‌ای مثبت برای فروشندگان و خریدارانی است که از روش پرداخت POS برای تراکنش‌های خود استفاده می‌کنند. از سال ۲۰۱۵ در آمریکا به جای استفاده از کارت‌های اعتباری و دبیت کارت‌ها، از کارت‌های قابل استفاده در دستگاه‌های کارت‌خوان استفاده شده و این روند رو به افزایش است.

مستر کارت

اما این رویه برای مشتریان و فروشندگان خیلی نا‌امیدکننده بوده است. برخی از فروشندگان نمی‌توانستند پایانه‌های پرداخت خود را برای پذیرش استانداردهای جدید آپدیت کنند و حتی در صورت پذیرش، کارت‌خوان‌های جدید در مقایسه با کارت‌های دارای نوار مغناطیسی، زمان بیشتری برای پردازش کارت‌های Chip-and-Pin نیاز داشتند.

مقاله‌های مرتبط:

با فناوری جدید مستر کارت، سرعت پردازش تراکنش‌ با کارت‌های چیپ‌دار در هر جای دنیا بین ۸ تا ۱۳ ثانیه خواهد بود. مستر کارت اعلام کرد که فناوری جدید آن تحت عنوان «M/Chip Fast» سرعت تراکنش کارت‌های چیپ دار را برابر با کارت‌های دارای نوار مغناطیسی خواهد کرد. کمپانی Verifone این فناوری جدید را در تمام دستگاه‌های POS خود در سراسر ایالات متحده آمریکا قرار خواهد داد.

مستر کارت اولین کمپانی ارائه دهنده خدمات مالی نیست که این مشکل را در مورد کارت‌های خود حل می‌کند. سال گذشته کمپانی Square از کارت‌خوان‌های جدید کارت‌های چیپ‌دار خبر داد، که ادعا می‌کرد می‌تواند سرعت تراکنش کارت‌های چیپ‌دار را تا ۲۵ درصد کاهش دهد.

ارائه خدمات و فناوری‌های جدید از سوی شرکت‌های خدمات مالی یکی از روش‌های رایج و قدرتمند آن‌ها در مطرح کردن خود در بازار و جلب مشتری بیشتر است. باید دید کمپانی مستر کارت می‌تواند به وعده‌ خود در مورد این فناوری عمل کند؟ در این صورت موفقیت بزرگی نصیب این کمپانی شده و آن را یک گام از رقبا جلوتر می‌راند.

نویسنده :
انتشار : ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۶
مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت + سه =

کانال تلگرام
فروش ویژه کیف پول سخت‌افزاری Ledger Nano S (کیف پول سخت‌افزاری برای ارز‌های دیجیتال)خرید انلاین
+