‍‍
دسته بندی

کسانی که تجربه تنها سفر کردن به خارج از کشور را دارند، از آن به عنوان فرصتی ایده‌آل در زندگی یاد می‌کنند. بیشتر این افراد معتقد هستند که از طریق تنها سفر کردن توانسته‌اند، تجربه‌هایی به شدت ارزشمند کسب کنند و با ماجراهایی جدید رو به رو شوند. رفتن به کشورهایی که هیچ شناختی از فضا و مردم آنها ندارید، شما را بسیار قوی خواهد کرد. این روزها به کمک وبسایت‌ها و اپلیکیشن‌های متفاوت، تنها سفر کردن به خارج از کشور را بسیار راحت‌تر کرده است. فقط باید شجاعت داشته باشید و با آگاهی از شرایط پیش روی خود، رهسپار مقاصد مختلف بشوید. در ادامه تعدادی توصیه و علت برای مفید بودن تنها سفر کردن، قید شده که مطالعه آنها خالی از لطف نخواهد بود.

 می‌توانید هر جا که دوست دارید، بروید

برای تنها سفر کردن باید به این بیاندیشید که به دنبال کسب چه نوع تجربه‌ای هستید. بازه وسیعی از انتخاب‌ها پیش روی شما قرار دارد و باید با دقت به در نظر گرفتن ویژگی‌های خود، مقصد پیش رو را انتخاب کنید. اگر در سفر کردن، کسی شما را همراهی کند، قطعا محدودتر می‌شوید اما تنها سفر کردن به شما اجازه می‌دهد تا به راحتی مانند پرنده‌ای آزاد هر جا که میل‌تان می‌کشد، بروید.

تنها سفر کردن - زندگی مستقل

می‌توانید زندگی کاملا جدیدی بسازید

تنها سفر کردن به خارج و زندگی در کشوری جدید، دنیایی از فرصت‌ها را به شما نشان می‌دهد. در کشوری دیگر بدون اینکه مورد مقایسه قرار بگیرید، می‌توانید عوض بشوید و کسی متوجه تغییراتی که در زندگی خود داده‌اید، نشود. برای نمونه امکان تغییر عادت‌ها، سبک پوشش و به طور کلی سبک زندگی برای شما کاملا فراهم است و به راحتی می‌توانید به تجربه روش‌ها و رفتارهای تازه‌ای در زندگی دست بزنید. سفر کردن به تنهایی شما را قوی و مستقل می‌کند. ضمن اینکه در پرتوی آزادی موجود در زندگی مستقل و به دور از آشنایان، راحت‌تر می‌توانید خود را تغییر بدهید و نیازی به توضیح پس دادن به کسی وجود نخواهد داشت. در واقع با انبوهی از انتخاب‌ها، روش‌ها و عادت‌های جدید در زندگی رو به رو خواهید شد.

می‌توانید از ناحیه امن خود خارج بشوید

خروج از منطقه امن برای هر شخصی، پاداش‌ها و دستاوردهای زیادی به همراه می‌آورد. تنها سفر کردن به کشوری دیگر یکی از بهترین فرصت‌ها برای خروج از منطقه امن است. وقتی از منطقه امن خود خارج می‌شوید، امکان شکوفایی خلاقیت بیشتر برایتان فراهم می‌شود، بهره‌وری در زندگی شما افزایش پیدا می‌کند و با آگاهی ذهنی بیشتری قادر به مواجهه با چالش‌های آتی خواهید بود. وقتی در خانه و وطن هستید، برای انجام کارهای مختلف، افرادی هستند که می‌توانند از شما حمایت کنند بنابراین از میزان استقلال شما تا حدودی کاسته می‌شود. اما با تنها سفر کردن مجبور هستید که خودتان گلیم‌ خودتان را از آب بیرون بکشید.

این مطلب را از دست ندهید:  با ۶ هتل مشرف به دریا تعطیلات بی‌نظیری را برای خود رقم بزنید

تنها سفر کردن - خروج از ناحیه امن

می‌توانید نوع جدیدی از زندگی را تجربه کنید

تنها سفر کردن به شما دیدگاه‌های تازه‌ای نسبت به جهان پیرامون‌تان می‌بخشد. این دیدگاه‌های تازه به خاطر درک تفاوت‌هایی است که محل زندگی شما با کشوری تازه داشته است. تفاوت‌های مختلف از جمله تفاوت‌های فرهنگی باعث می‌شود که هر جامعه‌ای انتظارات و خواسته‌های متفاوتی را دنبال کند. پس با تنها سفر کردن و اقامت در کشوری دیگر به خوبی می‌توانید زندگی را از دریچه نگاه‌هایی تازه پیگیری کنید و به عمق نگاه خود نسبت به زندگی بیافزایید.

تنها سفر کردن - تجربه های تازه

می‌توانید شجاعانه‌تر به جهانگردی بپردازید

تنها سفر کردن و تجربه‌های تازه باعث می‌شود که راحت‌تر نقاط مختلف دنیا را بگردید. وقتی به قصد تنها سفر کردن و اقامت در کشوری خارجی، وطن خود را ترک می‌کنید، در حقیقت جرئت و شجاعت زیادی را در نهاد خود بیدار می‌کنید. این میزان از بی‌باکی به شما کمک می‌کند تا مقاصد جدید را در دنیا تجربه کنید و دیگر از رفتن نهراسید.

می‌توانید با تنها سفر کردن اعتماد به نفس خود را تقویت کنید

تنها سفر کردن، شما را با واقعیت‌ها رو به رو می‌سازد. منظور این است که وقتی تنها به سر می‌برید، تمام مسئولیت‌هایتان را خود به تنهایی بر دوش می‌کشید. بنابراین باید روی پاهای خودتان بایستید. به همین خاطر قوی و قدرتمند می‌شوید و با موفقیت در عبور از سدهای مختلف، میزان اعتماد به نفس‌تان افزایش پیدا می‌کند. تلاش کنید در کشورهای خارجی نیز برای خود دوست و آشنایانی پیدا کنید. البته معاشرت با دیگران در کشوری غریب کار سختی است، به ویژه اگر فردی درونگرا باشید اما باید تلاش خود را به کار بگیرید.

تنها سفر کردن - استقلال

می‌توانید زبانی تازه بیاموزید

یادگیری زبانی تازه بسیار توانایی خوبی محسوب می‌شود اما بسیاری از افراد سال‌ها به کلاس‌های زبان مختلف می‌روند و هزاران جلد کتاب و جزوه را مطالعه می‌کنند تا زبانی خارجی بیاموزند. متاسفانه عده اندکی در این راه موفق می‌شوند. اما با وجود تنها سفر کردن به کشوری خارجی مجبور به یادگیری زبان می‌شوید. قرار گرفتن در محیطی که همه به زبانی تازه صحبت می‌کنند، اثرات فوق‌العاده مفیدی در یادگیری زیان دارد. با یادگیری زبانی تازه بر دانش و مهارت‌های شما افزوده می‌شود.

تنها سفر کردن - زیان جدید

می‌توانید ارتباطات تازه‌ای برای خود بیابید

وقتی به کشوری جدید می‌روید، باید برای خود روابط جدیدی ایجاد کنید. تا می‌توانید از فرصت ارتباط برقرار کردن با دیگران بهره ببرید. اگر به جایی سفر کنید که همه با شما آشنا هستند یا با خود همراهی داشته باشید، سخت‌تر می‌توانید دایره آشنایان خود را گسترش بدهید اما با تنها سفر کردن، فرصت‌های زیادی برای آشنایی با افراد جدید خارجی خواهید داشت.

تنها سفر کردن - ارتباطات

می‌توانید فرصت‌های شغلی جدیدی به دست آورید

با سفر کردن به کشوری دیگر و اقامت در آن، امکان یافتن شغلی خوب را نیز برای خود بیشتر می‌کنید. وقتی به جای دیگری از دنیا می‌روید، تجربه‌های تازه کشف خواهید کرد و در نتیجه حتی اگر به کشور خود بازگردید، فرصت‌های شغلی بیشتری پیش روی شما خواهد بود.

این مطلب را از دست ندهید:  بهترین نمایشگاه های هنرهای مدرن اروپا

برای سفر به این مناطق هیچ زمان دیر نیست و کافی است به زودی برنامه سفر خود را بچنید. مجموعه پیمنت۲۴ برای رزرو هتل و خرید بلیط هواپیما شما به عنوان یاری همیشگی در کنار شما خواهد بود. کافیست در سایت ما ثبت‌نام کرده و به پنل کاربری خود بروید و در آنجا به راحتی سفارش خود را ثبت کنید. همچنین می‌توانید با همکاران ما در پیمنت۲۴ تماس حاصل نمایید. سفر خوشی را برای شما آرزومندیم.

نویسنده :
انتشار : ۲۲ خرداد ۱۳۹۷

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تلگرام
ثبت شرکت و افتتاح حساب بانکی ترکیهمشاوره رایگان ۵۴۵۰۷-۰۲۱