‍‍
دسته بندی

فروش لایت کوین ها توسط مخترع آن کمی ترسناک به نظر می‌رسد. چارلی لی فردی که در سال ۲۰۱۱ ارز دیجیتال لایت کوین را ایجاد کرد روز سه شنبه اعلام کرد که همه سکه‌های لایت کوین خود را برای جلوگیری از اتهامات احتمالی، به فروش رسانده است. این اقدام بعد از آن صورت گرفت که اتهاماتی به وبسایت (Coinbase) مبنی بر معاملات داخلی کوین کش وارد شد.

برایان آرمسترانگ مدیر عامل (Coinbase) در وبلاگ وبسایت اعلام کرد که در مورد درگیر بودن کارمندان شرکت در این معاملات تحقیق می‌کند. چارلی لی خودش مهندس سابق (Coinbase) است. او این شرکت را یکسال بیش به دلیل کار تمام وقت روی لایت کوین ترک کرد. او در وبسایت (reddit) می‌گوید:

هر وقت در مورد قیمت لایت کوین یا خبرهای خوب و بد مرتبط با آن، توئیت می‌کردم با این اتهام مواجه می‌شدم که به خاطر سود شخصی این کار را انجام می‌دهم. عده‌ای حتی تصور می‌کنند من قیمت را به طور مصنوعی پایین می‌آوردم. بنابراین داشتن لایت کوین و توئیت کردن در مورد آن، برای من یک نوع تضاد منافع به حساب می‌آمد چرا که من تاثیر زیادی داشتم. من همیشه قبل از خرید‌ها یا فروش‌های بزرگ، توئیتی ارسال نمی‌کردم اما این موضوع را فقط من می‌دانستم و همیشه این شک وجود داشت که آیا تصمیمات من به خاطر افزایش ثروت شخصی‌ام بوده است یا نه. به همین دلیل در روزهای اخیر تمام لایت کوین‌های خود را یا فروختم یا به خیریه‌ها اهدا کردم.

او ادامه می‌دهد:

لایت کوین از نظر مالی به نفع من بوده است بنابراین خوشحالم که دیگر موفقیت‌های مالی‌ام ربطی به موفقیت لایت کوین نخواهد داشت. برای اولین بار در این ۶ سال، دیگر هیچ لایت کوینی ندارم که در محل‌های فیزیکی ذخیره شده باشد. این حس عجیبی است اما حس تازه‌ای دارم. نگران نباشید من از توسعه لایت کوین دست نخواهم کشید. هنوز هم تمام وقت خود را برای کار روی لایت کوین صرف خواهم کرد.

فروش لایت کوین

لایت کوین

بیشتر بخوانید:

تفاوت اصلی بیت کوین، اتریوم و لایت کوین چیست؟

البته او افشا نکرده که چقدر لایت کوین در اختیار داشته است اما اشاره کرده که میزان آن به اندازه‌ای نبوده است که کار بازار را مختل کند. فروش لایت کوین توسط لی به هر حال جای شک را برای خریداران این ارز بر جای می‌گذارد. لی دوباره در ساعت ۳ بعد از ظهر به وقت شرق آمریکا، این مطلب خود را توئیت و اضافه کرد: ساتوشی ناکاموتو، حالا وقت حرکت تو رسیده است.

ساتوشی ناکاماتو خالق مرموز و ناشناس بیت کوین در سال ۲۰۰۹ است و بعضی‌ها می‌ترسند که میزان بیت کوینی که او در اختیار دارد اگر به صورت ناگهانی وارد بازار شود، مشکلات زیادی را ایجاد کند.

لایت کوین از کد منبع بیت کوین ساخته شده است و روی بلاک چین کار می‌کند. لی قبلا گفته بود که قصد دارد تا لایت کوین تبدیل به نقره در کنار بیت کوین گلد شود.

این مطلب را از دست ندهید:  هارد فورک های جدید بیت کوین و تاثیر آن بر ارز های مجازی

اما تفاوت‌های فنی بین بیت کوین و لایت کوین وجود دارد. شبکه لایت کوین خیلی سریع‌تر از بلاک چین بیت کوین است. مثلا استخراج یک بلاک در لایت کوین به طور متوسط ۲٫۵ دقیقه طول می‌کشد این کار برای بیت کوین ۱۰ دقیقه طول می‌کشد. نرخ تراکنش‌های لایت کوین خیلی ارزان‌تر است و میزان کل لایت کوین‌ها ۸۴ میلیون سکه است در حالی که ۲۱ میلیون بیت کوین وجود دارد. لایت کوین توانسته تا تاریخ ۲۰ دسامبر ۲۰۱۷ بیشتر از ۷۰۰۰ درصد رشد را تجربه کند.

نویسنده :
انتشار : ۲۱ دی ۱۳۹۶
مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تلگرام
ثبت شرکت و افتتاح حساب بانکی ترکیهمشاوره رایگان ۵۴۵۰۷-۰۲۱