‍‍
دسته بندی

یادگیری زبان در خارج از کشور ارزان‌ترین و سرگرم‌کننده‌ترین راه برای یادگیری یک زبان خارجی است. این تجربه علاوه بر برقراری رابطه با افراد محلی و ماجراجویی در کشوری دیگر، مهارت‌های زبانی شما را نیز به طور متفاوتی تقویت می‌کند. هیچ کس نمی‌خواهد ضعف زبانی داشته باشد و در جمع دوستان و اطرافیان از این بابت احساس ضعف کند.

مطالعه فشرده زبان خارج از کشور

مطالعه فشرده بهترین راه پیشرفت شما است، دو تا سه هفته مطالعه فشرده مهارت‌های زبانی را به شما می‌آموزد و شما را از درگیری با نرم افزارهای آموزش آنلاین زبان مانند Rosetta Stone نجات می‌دهد. با مطالعه زبان در خارج از کشور میزان یادگیری خود را به طور چشمگیری نسبت به یادگیری در منزل یا آموزش آنلاین بالا می‌برید. به علاوه زمانی که زبانی را در خارج از کشور یاد می‌گیرید دنیای جدیدی را تجربه خواهید کرد. تنها سوال مطرح از زبان‌آموزانی که مصمم به یادگیری چند زبان هستند این است که چرا نمی‌خواهید یک زبان را در خارج از کشور یاد بگیرید؟

به نتایج ملموسی دست خواهید یافت

برای دانشجویان عادی به نظر می‌رسد که در کلاس‌های زبان دلسرد شوند، به همین دلیل است که پس از گذراندن دوره کوتاهی از مطالعه زبان‌های اسپانیایی، آلمانی، فرانسوی و … وسایل خود را جمع می‌کنند و به خانه باز می‌گردند. هنگامی که  در یک کلاس آموزش زبان در داخل کشور هستید، نمی‌توانید توانایی‌های خود را آزمایش کنید و سخت است که در میان کشمکش زبان آموزانی که به زبان مادری صحبت می‌کنند پیشرفت خود را ارزیابی کنید و نتایج واقعی را ببینید.

هنگامی که در خارج از کشور مشغول یادگیری زبان هستید پیشرفت خود را به صورت روزانه می‌بینید. ممکن است در چند روز و یا چند هفته اول کاملا احساس شکست کنید، اما به زودی از اینکه مغز شما چگونه خود را با محیط جدید انطباق داده و شروع به انتخاب کلمات و عبارات جدید می‌کند، بسیار شگفت‌زده خواهید شد. در این بین چیزهایی یاد می‌گیرید که قبل فقط کمی از آن را بلد بودبد. برای مثال تا چند هفته پیش نمی‌توانستید با فروشنده مواد غذایی ارتباط برقرار کنید اما اکنون می‌توانید یک مکالمه‌ای در مورد علاقه‌مندی ‌های خود و درک بیشتری از مکالمات داشته باشید. چیزی که شما را تشویق می‌کند تا انگیزه بیشتری داشته باشید، نتیجه کار است و این یکی از دیگر نکات مثبت یادگیری زبان در خارج از کشور است.

 عاشق فرهنگ کشور میزبان خود می‌شوید

تحصیل در خارج از کشور نه تنها مهارت‌ مکالمه‌ شما را قوی می‌کند، بلکه با اشتیاق برای پذیرش یک فرهنگ جدید نیز آماده می‌شوید. اگر مدت زمان زیادی را بین یک فرهنگ و زبان جدید بگذرانید، قطعا با احترام و تحسین آن فرهنگ به کشور خود بازمی‌گردید.

در اکثر موارد با یادگیری در یک کلاس سنتی، درک درستی از فرهنگ کشور میزبان را به دست نخواهید آورد، زیرا زبان آموزان اغلب در کلاس‌های آموزشی بیشتر از آنکه به فکر مطالب راجع به کشور میزبان باشند درگیر مشغله‌های فکری خود هستند. اغلب معلمان زبان سعی می‌کنند درس‌های فرهنگی را با دستور زبان ترکیب کنند. در همین راستا هر روز در کلاس درس فیلم‌هایی مربوط به فرهنگ کشور میزبان مانند رقص تانگو دو فرد محلی و …  برای زبان‌آموزان پخش می‌کنند.

این مطلب را از دست ندهید:  همه چیز درباره تحصیل در مالزی | بخش اول

زبان آموزی در خارج از کشور

 نمی‌توانید به زبان مادری خود گریز بزنید

آیا بازی‌های عجیب و غریبی که معلم زبان برای بازی کردن شما در کلاس به کار می‌برد را به یاد دارید؟ به خاطر می‌آورید که دوست نداشتید به زبان جدید صحبت کنید؟ اهمیتی نداشت که شما چه احساسی دارید، معلم‌تان این کار را برای عصبی شدن شما نمی‌کرد. بلکه بدین منظور بود که شما را برای حضور در موقعیتی آماده کند که دیگر نتوانید به جایی که با آن آشنا و راحت هستید گریز بزنید.

مورد هجوم قرار دادن نقطه امن شما خطرناک‌ترین بخش یادگیری یک زبان است. وقتی در یک دوره فشرده زبان در خارج از کشور شرکت می‌کنید، همه چیز برای شما عجیب و غریب می‌شود، و یا نمی‌دانید چه چیزی بگویید، هیچ راه جایگزینی به زبان مادری‌تان وجود ندارد. تنها باید از طریق زبان جدید به راه خود ادامه دهید. اگر گزینه فرار به چیزی که با آن احساس راحتی می‌کنید داشته باشید، غریزه انسانی ایجاب می‌کند به آن تکیه کنید. باید خاطر نشان کرد که دوره‌های فشرده زبان از طریق مدارس بین‌المللی زبان برگزار می‌شود، که در آن‌ همکلاسی‌های شما نمی‌توانند به زبان مادری خود صحبت کنند.

یادگیری زبان در خارج از کشور یک سرمایه‌گذاری مادام‌العمر

هزینه برای یادگیری زبان در خارج از کشور چیزی به شما می‌بخشد که برای همیشه با خود به همراه خواهید داشت. برای بسیاری از مردم یادگیری زبان فعالیتی گذرا است؛ آن‌ها سال نو را خوش‌بینانه شروع می‌کنند و در کلاس‌های آنلاین زبان مانند Rosetta Stone با قیمت ۴۰۰ دلار شرکت می‌کنند، بعد از چند ماه خسته و دلسرد می‌شوند و دیگر ادامه نمی‌دهند. برای کسانی که در خارج از کشور تحصیل می‌کنند یادگیری زبان تجربه‌ای است که همیشه بخشی از هویت آن‌ها خواهد بود نه یک سرگرمی برای خودنمایی در پروفایل شبکه‌های اجتماعی‌.

یادگیری زبان در خارج از کشور

ممکن است در نگاه اول چنین به برسد که پول خود را صرف پرواز به کشوری دیگر و ثبت نام در یک کلاس زبان کرده‌اید، اما در واقع یادگیری زبان در خارج از کشور این پول را به خود شما باز می‌گرداند. شاید باور نکنید که هزینه‌های کلاس‌های زبان در برخی از کشورها بسیار مقرون به صرفه‌تر از هزینه‌ای است که در برخی از آموزشگاه‌های زبان در داخل کشور می‌پردازید، در واقع یادگیری زبان در خارج از کشور این امکان را به شما می‌دهد که پول خود را صرف سفر و تجربیات فرهنگی کنید. ترجیح می‌دهید ۴۰۰ دلار برای یک کلاس زبان آنلاین صرف کنید تا همیشه سر در کامپیوتر داشته باشید یا ۸۰ دلار برای ثبت نام در یک کلاس زبان فرانسوی در سنگال بپردازید و  در زمان آزاد خود کار کنید؟ این سوالی است که باید از خود بپرسید.

حتی اگر تنها چند هفته‌ای را صرف یادگیری زبان در خارج از کشور کنید و بخش کوچکی از کشور میزبان را ببینید، این تجربیات به شما کمک می‌کند که خود را بهتر بشناسید. صرف هزینه برای کسب تجربه و مهارت راه بهتری است. به‌علاوه اگر به اندازه کافی به این زبان مسلط شوید تا ابد در ذهن شما باقی خواهد ماند و دیگر آن را فراموش نمی‌کنید. حتی اگر برخی از لغات یا کلمات خاص را هم فراموش کنید، باید بدانید مهارت‌های زبانی مانند دوچرخه‌سواری نیازمند تمرین و تکرار است تا در ذهن باقی بماند.

این مطلب را از دست ندهید:  تحصیل در استونی ؛ کشور وایکینگ ها

 زمینه را برای یادگیری زبان فراهم می‌کند

تقویت مهارت شنیداری لغات و دستور زبان برای زبان‌آموزان تنها بخشی از یادگیری زبان در خارج از کشور است. عوامل بیرونی زیادی در یادگیری زبان موثر هستند. اصطلاحات، واژه‌های عامیانه، استفاده از کلمات خاص و منابع فرهنگی همگی بخشی‌هایی از زبان هستند که تنها با یادگیری در خارج از کشور و شرکت در دوره فشرده زبان می‌توانید آن را بیاموزید. وقتی با یک فرد بومی در ارتباط باشید، کاربرد و معنای کلمات را در جملات دستوری آن زبان بهتر درک خواهید کرد.

یادگیری زبان در خارج از کشور

شما هر روز و هر ساعت در معرض زبان محلی قرار دارید

راهی بهتر از این برای یادگیری زبان وجود ندارد. جز این‌که به‌طور پیوسته با افراد بومی در ارتباط باشید. تمام اطلاعاتی که لازم است را در مورد یادگیری آنلاین یا مطالعه فشرده زبان جمع‌آوری کنید، اما به شما اطمینان می‌دهیم که یادگیری زبان و کسب مهارت در خارج از کشور از سایر روش‌های یادگیری زبان موثرتر است. می‌توانید از تمام عوامل دیگری که برای شروع یادگیری زبان وجود دارد استفاده کنید. ولی مطمئن باشید که در یک مرحله خاص، همه زبان آموزان به بن‌بست خورده و از ادامه راه منصرف می‌شوند.

قرار داشتن در معرض افراد بومی، نه تنها برای تقویت مهارت‌های شنیداری و گفتاری شما مفید است، بلکه شما را واردار می‌کند یاد بگیرید چگونه روی پاهای خود بایستید و با یک زبان متفاوت فکر کنید. این مهارتی کاملا متفاوت است که نمی‌توانید با حضور در کلاس‌های عادی و یا شرکت در کلاس‌های آنلاین به دست آورید. با برقراری ارتباط با افراد بومی در حال ایجاد فضایی هستید که به‌طور پیوسته خود را در کانون توجه قرار می‌دهید و هرچه بیشتر روی ضعف‌های خود کار کنید، بیشتر پیشرفت می‌کنید.

تحصیل

می‌دانیم که صحبت کردن با یک زبان نا آشنا احساس ناخوشایندی به‌وجود می‌آورد و هرگز این احساس از بین نمی‌رود مگر اینکه یادگیری زبان را برای خود راحت کنید. مهم‌ترین بخش یادگیری زبان، توانایی مستقل شدن و بدون فکر پاسخ دادن است. بدون این مهارت‌ها نمی‌توانید پیام خود را سریع انتقال دهید و آن چشم‌انداز زیبایی که به آن چشم دوخته بودید را ببینید.

اکنون که همه چیز را گفتیم فهمیدید که اگر می‌خواهید یک زبان جدید یاد بگیرید که در تمام طول زندگی از آن استفاده کنید،  تنها راه پیشرفت، یادگیری فشرده زبان در خارج از کشور است. با ارتباط با افراد بومی نه تنها از آن‌ها چیزهای جدید یاد می‌گیرید بلکه مهارت‌های زبانی خود را نیز تقویت می‌کنید. این روش سرگرم‌کننده‌ترین راه برای یادگیری است. یادگیری یک زبان هرگز نباید خسته‌کننده یا دلسرد کننده باشد، زیرا یادگیری زبان درهای متفاوتی را به روی همه مردم و دیدنی‌های شگفت‌انگیز دنیا باز می‌کند.

انتخاب با شما است که بین یک کلاس خشک و کتاب‌های درسی در آموزشگاه‌های زبان یا یادگیری پیتزا در ایتالیا کدام را انتخاب کنید. اگر بخواهید کلاس درس خود را انتخاب کنید کجا می‌روید؟ برای ما در بخش نظرات مقاصد خود را بنویسید تا تجربه بی‌نظیری را با یکدیگر به اشتراک بگذاریم.

این مطلب را از دست ندهید:  نحوه اخذ پذیرش دانشگاه تورنتو

پیمنت‌۲۴ با سال‌ها تجربه در ارائه خدمات مالی به مشتریان خود، شما را در پرداخت هزینه ثبت‌نام در آزمون‌های بین‌المللی یاری خواهد کرد.

نویسنده :
انتشار : ۲۲ خرداد ۱۳۹۷
مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تلگرام
ثبت شرکت و افتتاح حساب بانکی ترکیهمشاوره رایگان ۵۴۵۰۷-۰۲۱