‍‍
دسته بندی

شروع به تلاش برای یادگیری زبان جدید می‌تواند ترسناک باشد و بسیاری از افراد حتی قبل از شروع، به دنبال راه‌حلی برای یادگیری سریع هستند. توانایی در خواندن، نوشتن و صحبت کردن به زبانی دیگر، مهارتی است که در تمام عمرتان به شما سود می‌رساند و تلاشی ارزشمند است. در ادامه با برخی از برنامه‌های آموزشی در دسترس برای سیستم عامل‌های کامپیوتر و موبایل آشنا می‌شویم. اپلیکیشن‌ها و خدمات آنلاین زیادی در دسترس است که به شما در کل فرآیند یادگیری از آموزش زبان تا روان صحبت کردن کمک می‌نمایند. اگر شما علاقمند به یادگیری زبان جدید برای پیشرفت در شغل خود هستید، شخص خاصی را می‌خواهید تحت‌تأثیر قرار دهید یا مایل هستید آن را به برنامه آموزشی کودک خود اضافه کنید، راه‌حل را در اینجا پیدا خواهید کرد.

دولینگو (Duolingo) بهترین وبسایت رایگان یادگیری زبان جدید

در Duolingo یادگیری زبان جدید به مهارت‌های مختلفی تقسیم می‌شود و هر درسی مثل بازی ویدئویی طراحی شده است. هر بخشی را که هنگام بازی با موفقیت تکمیل می‌کنید، نکات جدیدی را می‌آموزید و زمانی که اشتباه می‌کنید، تجربه به دست می‌آورید و با نقاط ضعف خود آشنا می‌شوید.

از آنجا که درس‌ها به عنوان مینی بازی‌ها طراحی شده‌اند، گاهی اوقات فراموش می‌کنید که در حال یادگیری زبان جدید هستید. سلیس خواندن توسط درصد کنترل می‌شود، زمانی‌که شما بر زبان تسلط می‌یابید به طور تدریجی افزایش می‌یابد. Duolingo تعداد روزهایی را که صرف یادگیری کرده‌اید در نموداری نشان می‌دهد و شما را به ادامه یادگیری تشویق می‌کند.

نکات مثبت در یادگیری سریع زبان با دولینگو

اهداف روزانه را می‌توان در چهار سطح از Casual تا Insane تعیین کرد و همچنین این امکان وجود دارد که از طریق حساب کاربری گوگل یا فیسبوک خود ثبت‌نام کنید. اگر از قبل با زبانی آشنا هستید و می‌خواهید در آن استاد شوید، Duolingo یک آزمون تستی به شما پیشنهاد می‌کند تا مشخص شود که از کدام مرحله برنامه باید شروع نمایید. Duolingo به شما امکان انتخاب بیش از ۲۴ زبان را می‌دهد. از طریق اپلیکیشن‌ های موبایل می‌توانید حتی در شلوغ‌ترین زمان‌ها به اهداف یادگیری خود برسید.

اگرچه Duolingo به اندازه دیگر گزینه‌های این لیست، از نظر یادگیری به روش گفتگو در زندگی واقعی یا تعیین اهداف براساس علایق شخصی کامل نیست اما نسبت به رایگان بودن آن بسیار کارآمد است. با پرداخت اشتراک ماهیانه برای Duolingo Plus تبلیغات حذف می‌شوند و این امکان را خواهید داشت که درس‌های خودتان را برای استفاده به صورت آفلاین دانلود کنید تا در مکان‌هایی که امکان اتصال به اینترنت وجود ندارد به یادگیری خود ادامه دهید.

همچنین پلتفرم Duolingo for Schools platform نیز رایگان است و به معلمان اجازه می‌دهد تا از این ابزار یادگیری زبان جدید برای کلاس درس خود استفاده کنند. معلمان می‌توانند Duolingo را از طریق یک رابط داشبورد متمرکز کنترل کنند و این امکان وجود دارد تا درس‌ها را متناسب با دانش‌آموزان و بازخوردها تغییر دهند.

این مطلب را از دست ندهید:  ۷ دوره آموزش الکترونیکی که کارآفرینان تازه کار برای شروع کسب و کار نیاز دارند

سازگار با:

 • مرورگرهای معروف وب (گوگل کروم توصیه می‌شود)
 • اندروید
 • iOS
 • ویندوز ۱۰
 • ویندوز موبایل ۱۰
 • ویندوز فون ۸.۱

یادگیری زبان جدید

ممرایز (Memrise) بازی‌های یادگیری سریع زبان برای افزایش انگیزه

Memrise حدود ۲۴ زبان و ۱۰ هزار ویدئو به زبان اصلی را در اختیار شما قرار می‌دهد که می‌توانید از طریق حساب کاربری ایمیل، گوگل یا فیسبوک خود ثبت‌نام کنید. دوره‌های مبتدی و پیشرفته آن در بسیاری جهات بازی محور هستند و یادگیری زبان جدید به سطوح ساختارمندی تقسیم شده است. یک تخته‌ امتیازات در کنار هر دوره انتخابی قرار دارد که امتیازات هفتگی، ماهیانه و بالا را نشان می‌دهد تا در دانش‌آموزان از طریق رقابت و رجزخوانی انگیزه ایجاد کند.

Ziggy، دوست یادگیری شخصی شما، همیشه در تمامی درس‌هایتان حاضر است و در واقع هرچه به مراحل بالاتر دست می‌یابید، از یک تخم‌مرغ به موجود بزرگتر و قدرتمندتر تبدیل می‌شود. مرور سریع، مهارت‌های شنیداری، کلمات دشوار و چندین چالش دیگر از بخش‌های این برنامه هستند که هر روز یادگیری زبان جدید را برای شما راحت‌تر می‌سازند.

اپلیکیشن Memrise دارای یک دکمه چت است که به شما این امکان را می‌دهد تا مهارت‌هایتان را از طریق مکالمات واقعی تقویت کنید. Grammabot هم به روش مشابه‌ای ایجاد شده تا مجموعه‌ای از سوالات را ارائه دهد و شما را مجبور می‌کند تا با کمک مجموعه خاصی از کلمات به پرسش‌ها پاسخ دهید. این ربات‌ها فقط در نسخه Pro در دسترس هستند که ساختار گرامری و واژگان شما را از طریق تأثیر متقابل بهبود می‌بخشند.

در حالی‌که تعداد قابل‌توجهی از ابزارهای یادگیری و محتوا به صورت رایگان در دسترس هستند، اگر می‌خواهید از ربات‌ها استفاده کنید و بازی‌های بهتری انجام دهید، باید اشتراک ماهیانه یا بسته Memrise Pro را خریداری کنید. همچنین با این نسخه پولی می‌توانید در حالت آفلاین از دستگاه‌های دارای سیستم‌ عامل اندروید و iOS به یادگیری خود ادامه دهید و دیگر عذر و بهانه‌ای برای یک یا دو روز تنبلی نخواهید داشت. همچنین از نتایج برای تعیین بهترین زمان یادگیری برای خودتان استفاده کنید.

گزینه ایجاد دوره‌های شخصی از طریق رابط کابری مبتنی بر مرورگر Memrise در اختیار شما است که با اپلیکیشن موبایل همگام‌سازی می‌شود. همچنین شما می‌توانید دیگر دوره‌های ایجاد شده توسط دیگر اعضا را انتخاب کنید یا از بازی فلش کارت رایگان Memrise که برای معلمان در نظر گرفته شده استفاده کنید.

سازگار با:

 • مرورگرهای معروف وب
 • اندروید
 • iOS

یادگیری زبان جدید

باسو (Busuu) افراد بومی شما را راهنمایی می‌کنند

Busuu از یک رویکرد نسبتا متفاوت با استفاده از یک مدل اجتماعی انبوه‌سپاری با دسترسی جهانی، برای یادگیری زبان جدید بهره می‌برد. بسیاری از تمرینات حرف زدن و نوشتن شما توسط افرادی که زبان مادری‌شان است، اصلاح و نمره داده می‌شود. برخلاف بسیاری از فرآیندهای خودکار، شما مطمئن خواهید بود که بازخوردی متناسب با سطح دانش فعلی خود دریافت خواهید کرد.

این مطلب را از دست ندهید:  ۱۰ نکته که بهتر است در مورد موک بدانید

شما می‌توانید این افراد را به لیست دوستان خود اضافه کنید و حتی آن‌ها را برای دروس آینده خود انتخاب نمایید. اگر تمایل داشته باشید می‌توانید به اعضای busuu بپیوندید و به دیگران در یادگیری زبان مادری خودتان کمک کنید.

همچنین ویژگی مربی لغت این امکان را به شما می‌دهد تا با افراد بومی صحبت کنید. اگر شما آشنایی قبلی با زبانی دارید و به دنبال یادگیری کامل آن هستید، آزمون‌های آزمایشی این امکان را برای شما فراهم می‌کنند تا برنامه busuu از مرحله متناسب با خودتان شروع کنید. حتی شما می‌توانید با طی کردن تمامی مراحل، گواهینامه رسمی McGraw-Hill دریافت کنید.

کارت‌های فلش رایگان در دسترس شما است اما دسترسی به اکثر ویژگی‌های آن نیازمند داشتن حق اشترک است. قیمت ماهانه آن ۹.۹۹ دلار است که اگر مدت زمان بیشتری را انتخاب کنید، قیمت‌ها به تدریج کاهش می‌یابد. شرکت busuu ادعا می‌کند که ۲۲ ساعت از خدمات پولی آن برابر با یک ترم آموزش زبان در کالج است.

سازگار با:

 • مرورگرهای معروف وب
 • اندروید
 • iOS

یادگیری زبان جدید

روستا استون (Rosetta Stone) گران اما نرم‌افزاری قوی

Rosetta Stone به کسانی پیشنهاد می‌شود که به طور جدی خواهان یادگیری زبان جدید هستند چون برنامه ارزانی نیست. در ابتدا نسخه رایگانی به شما ارائه می‌دهد تا ببینید این نوع سبک یادگیری که شامل تکنیک‌های کاملا درگیر شدن و مربیانی با لهجه عالی است را می‌پسندید.

دروس تعاملی Rosetta Stone در موقعیت‌های واقعی با بیش از ۲۰ زبان مختلف در دسترس هستند. قابلیت تشخیص گفتار آن، به تلفظ صحیح با هدف صحبت کردن به آن زبان عمل می‌کند اگر زبان اول‌تان نباشد. از شما خواسته می‌شود تا داستان‌ها را با صدای بلند بخوانید و این امکان برای شما فراهم می‌شود تا به یک روش جالب و لذتبخش تمرین کنید درحالی‌که آهنگ و تلفظ شما مورد تحلیل قرار می‌گیرد.

به شما این فرصت داده می‌شود تا با مربیانی که زبان مادری‌شان است تعامل داشته باشید، بسیاری از آن‌ها معلمان با تجربه‌ای هستند که سطح دیگری به برنامه اضافه می‌کنند و فراتر از درس‌های مورد نظر شما هستند. همچنین Rosetta Stone یک فایل صوتی قابل دانلود ارائه می‌دهد که می‌توانید در حالت آفلاین به یادگیری زبان جدید خود ادامه دهید و همانند یک کتاب الکترونیکی برای سفر یا زمانی‌هایی که نیاز به گفتن جمله متداولی در موقعیت روزمره دارید استفاده کنید.

پیشرفت کلی این برنامه تدریجی و تصاعدی است به گونه‌ای که با زبان جدید راحت می‌شوید و دروس سخت را بدون هیچ مشکلی یاد خواهید گرفت. با وجود قیمت نسبتا بالای این برنامه می‌توانید از بسته‌های ماهیانه یا یک بار استفاده استفاده کنید. Rosetta Stone آزمونی تست شده است چون اثبات شده که اگر به درستی عمل کنید به نتیجه خواهید رسید.

سازگار با:

 • اندروید
 • iOS
 • سیستم عامل مک
 • ویندوز

یادگیری زبان جدید

بابل(Babbel)درس‌های منفعل و مبتنی بر علاقه

Babbel واقعا رویکرد درگیر شدن با زبان را که دیگر برنامه‌های این لیست انجام می‌دهند دنبال نمی‌کند، در مقابل نکات و راهنمایی‌هایی را به زبان مادری خودتان ارائه می‌دهد. با استفاده ترکیبی از زبان مادری‌تان و گویش جدید مخالف درگیر شدن کامل است، روش Babbel طراحی شده است که مغز شما منفعلانه براساس محتوای گفتگو زبان جدید را یاد بگیرد.

این مطلب را از دست ندهید:  کورسرا (Coursera) از چه طریقی کسب درآمد می کند؟

Babbel درس‌هایی را ارائه می‌دهد که معمولا بین ۱۰ تا ۱۵ دقیقه طول می‌کشند و بسیاری از آن‌ها شامل واژگانی مبتنی بر علایق شما هستند. یادگیری تعاملی با تشخیص گفتار، تلفظ و لهجه شما را تصحیح می‌کند تا به توانایی همانند زبان مادری خود دست یابید.

مدیر بازبینی Babbel چیزهایی را که آموخته‌اید، بررسی می‌کند و نتایج را به روش‌های مختلف ارائه می‌دهد و اطمینان حاصل می‌کند که شما صرفا به یاد نمی‌آورید بلکه واقعا در حال پردازش و حفظ کلمات و عبارات جدید هستید. اولین درس رایگان است و هزینه بعدی براساس زمان انتخابی شما متفاوت خواهد بود. کوتاه‌ترین دوره موجود یک ماه با هزینه ۱۲.۹۵ دلار است، اگر دوره یکسال را خریداری کنید هزینه آن به مقدار قابل توجهی کاهش می‌یابد.

سازگار با:

 • اندروید
 • iOS
 • سیستم عامل مک
 • ویندوز

یادگیری زبان جدید

تاندم (Tandem) همیشه شخصی در یادگیری به شما کمک می‌کند

تبادل زبان موبایلی Tandem، شما را به افرادی از سراسر جهان متصل می‌کند تا بتوانید زبان مادری آن‌ها را تمرین کنید و یاد بگیرید. این اپلیکیشن دارای یک میلیون عضو از ۱۵۰ کشور است اما با وجود اعضای زیاد و  گستردگی‌اش، این ضمانت را به شما می‌دهد که همیشه کسی برای ارتباط در دسترس‌‌تان خواهد بود.

Tandem این امکان را به شما می‌دهد تا فردی را برای تبادل بدون هیچ هزینه‌ای برای زبان‌های انگلیسی، چینی، فرانسه، آلمانی، ایتالیایی، ژاپنی، پرتغالی و اسپانیایی پیدا کنید. تعامل صوتی و تصویری یک تجربه شخصی را برایتان به ارمغان می‌آورد و همچنین شما می‌توانید از طریق پرداخت هزینه برای یک معلم حرفه‌ای درخواست دهید تا دروس آماده‌ای برای زمان مورد نظر شما رزرو شود.

سازگار با:

 • اندروید
 • iOS

یادگیری زبان جدید

اگر قصد اخذ ویزای شینگن را دارید، کارشناسان ما در پیمنت۲۴ آماده راهنمایی و پاسخ‌دهی به شما هم‌وطنان عزیز هستند. همچنین با استفاده از خدمات پرداخت با ویزا کارت می‌توانید کلیه پرداخت‌ها یا رزرو آنلاین هتل‌ها و پرداخت هزینه‌های گرفتن وقت سفارت  را به آسانی انجام دهید. رزرو آنلاین پرواز و ارسال و دریافت پول از خارج از کشور از دیگر خدماتی است که برای مهاجران و مسافران عزیز فراهم شده است.

نویسنده :
انتشار : ۱۷ مرداد ۱۳۹۷
مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تلگرام
ثبت شرکت و افتتاح حساب بانکی ترکیهمشاوره رایگان ۵۴۵۰۷-۰۲۱