‍‍
دسته بندی

کارآموزی بین‌ المللی چگونه فرصتی است؟ قصد دارید این کار را شروع کنید و به اندازه‌ی کافی جوان، پر شور و هیجان و پرانرژی هستید تا همزمان با این کارآموزی بین المللی جهان خود را کشف کنید و کار مورد علاقه خود را تجربه کنید و البته آماده هستید تا با چالش‌های پیش‌رو مواجه شوید؟ هر سفر نقطه‌ی شروعی دارد و احتمالاً  این شروع شما را گیج کرده است و دلیل این است که احتمال دارد در حین این روند برای شما مشکلی به وجود بیاید . شاید در حال حاضر در کشورهای مختلفی مشغول به کار هستید و اکنون به عنوان یک دانشجو برای کارآموزی بین المللی بین المللی به دنبال مکانی متفاوت از محل فعلی‌ خود می‌گردید. تا به حال به دبی فکر کرده‌اید؟

 

کارآموزی بین المللی در دبی

فکر می‌کنید آسمان خراش‌های دبی فوق العاده هستند؟

وقتی از کنار ساختمان‌های بلند می‌گذرید قلب شما تندتر می‌زند؟ اگر زادگاه یا محل سکونت شما جایی با شرایط آب و هوایی سرد و برفی است به احتمال زیاد برای شما پیش آمده که از این اوضاع خسته شده‌ باشید و بخواهید به دنیایی متفاوت با فرهنگی دیگر و متناسب با شرایط مالی‌ خود سفر کنید.

کارآموزی بین المللی

وقت آن رسیده که تعلل را کنار بگذارید و به سرزمین علاءالدین و چراغ جادو وارد شوید. به شهر طلایی دبی؛ جایی که دوره‌های کارآموزی‌ بین المللی متفاوتی در انتظار شما است.

چرا دبی؟

دبی برای افراد زیادی به عنوان پایتخت غیر رسمی‌ امارات شناخته می‌شود. احتمالاً این سوال برای شما پیش آمده است که چرا دبی تا این حد پرطرفدار و منحصر به فرد است. پاسخ این است که این شهر به ویژه برای تازه‌واردان و جوانان فضایی عجیب و در عین حال پر از جنب‌و‌جوش را فراهم می‌کند. چه بخواهید در ساحل‌های طولانی کنار دریا قدم بزنید و چه بخواهید اوقاتی را در خارج از خانه به گشت زدن در پاساژها و تفریحات شبانه اختصاص دهید، دبی بهترین گزینه است. ترکیب بازی و کار در دوران کارآموزی‌ بین المللی در دبی فراهم است، چه گزینه‌ای می‌تواند از این بهتر باشد؟

تجربه‌ی تنوع فرهنگی جدید

دبی همزمان ترکیب خیره‌کننده‌ای از زیبای‌های غرب و شرق را دارد. دریچه‌ای است که به روی شما گشوده شده است تا بهترین‌های خاورمیانه را به شما ارائه دهد. اما آنچه آن را منحصر به فرد می‌کند تنوع فرهنگی است. این شهر نه فقط برای افراد محلی بلکه برای همه‌ی اقوام سرزمین‌های گوناگون محل مناسبی برای زندگی است. در چنین جامعه‌‌ای که چندین  فرهنگ بی‌نظیر دارد، مردم بدون تعارض و درگیری در کنار هم زندگی می‌کنند و شاید این موضوع یکی از جالب‌ترین نکات زندگی در دبی است. کارآموزی در دبی برای دانشجویان به آن‌ها کمک می‌کند تا رشد کنند و به عنوان یک انسان به بلوغ برسند، یعنی می‌توانند یاد بگیرند که ارزش‌های فرهنگی متفاوت را بپذیرند و جالب‌تر این که این تفاوت فراتر از آن چیزی است که شما تصور می‌کنید. بهترین قسمت کارآموزی بین المللی در دبی همین جاذبه‌ی جهانی آن است. فراتر از گذراندن اوقات فراغت و سرگرمی‌، می‌توانید تجربه‌ی حضور در هرگوشه‌ از جهان را در این شهر حس کنید.

این مطلب را از دست ندهید:  فروش در آمازون و راهنمای گام به گام آن

به دنیای فرصت‌ها سلام کنید

منطقه‌ی جغرافیایی عالی، اقتصاد رو به رشد، تعداد زیادی توریست بین‌ المللی و همچنین شرکت‌های مهم همه در دبی هستند. این چه معنایی می‌تواند داشته باشد؟ یعنی موقعیت‌های بی‌پایان برای کارآموزی در هر رشته‌ای که دوست دارید! دبی جزء معدود شهرهایی است که اهمیتی ندارد که بخواهید چه رشته ای را برای کارآموزی بین المللی در آن انتخاب کنید.

چه بخواهید یک نابغه‌ی مالی مستقل شوید و چه بخواهید یک طراح خلاق فوق العاده، یا هر شغل دیگر، گزینه‌های جالبی برای کارآموزی‌ شما وجود دارد. در کنار این موقعیت‌های خاص امتیاز دیگر دبی این است که با کار کردن در آن‌جا، شبکه‌ای از موقعیت‌های رو به موفقیت نیز برای شما به وجود می‌آید. تجربه‌ی کارآموزی بین المللی در دبی بخش مهمی برای پیشرفت آینده‌ی کاری هر دانشجو است. چرا که می‌توانند مطمئن باشند که بعد از تجربه‌ی کاری در دبی، می‌توانند در هر جایی از دنیا کار پیدا کنند. دبی در واقع تنها جایی است که می‌توان با ذهنی باز شروع به کار کرد و دستیابی به موفقیت را فراتر از محدودیت ها و موانع قبلی تضمین کرد.

پنج حوزه‌ی برتر برای دانشجویان در جستجوی کارآموزی بین المللی

دولت امارات ستون اصلی اقتصاد امارات متحده است، اقتصاد قدرتمند و متنوع دبی، انواع صاحبان تجارت‌ها و شرکت‌ها را  به صورت محلی و بین المللی به خود جذب می‌کند. چه بخواهید یک محیط کاری در یک شرکت محلی را تجربه کنید و یا بخواهید بخشی موثر از یک شرکت بزرگ جهانی باشید، در هر دو حالت، فضای مناسب برای شما فراهم است. دبی برای دانشجویانی که به فکر شروع کار هستند، موقعیت‌های جذابی دارد و حتی شرایط پذیرش در برخی از پر طرفدارترین حوزه‌های کارآموزی بین المللی برای دانشجویان آمریکایی و سایر دانشجویان بین‌ المللی یکسان است.

۱.صنعت گردشگری و مهمانداری

با اینکه این منطقه از لحاظ دمایی جزء مناطق با حرارت بالا به شمار می‌رود، دبی در زمینه‌ی گردشگری رشد خوبی داشته است.

نکته اینجا است که آب و هوای گرم این منطقه مانعی بر سر راه ورود توریست‌ها و گردشگران به دبی نبوده است. و این نشان می‌دهد که دبی به اندازه‌ی کافی در زمینه‌ی گردشگری و جاذبه های خود کار کرده است و عجیب نیست که به عنوان یکی از گزینه‌های محبوب کارآموزی برای دانشجویان گردشگری مورد توجه قرار گرفته است.

کارآموزی بین المللی

دولت امارات متحده عربی در زمینه‌ی پیشرفت گردشگری و  برای جذب بیشتر گردشگران تا سقف ۲۰ میلیون نفر، طرح رویکرد گردشگری تا سال ۲۰۲۰ را تدوین کرده است.

انتظار می‌رود که امارات متحده در بخش اشتغال تا سال ۲۰۲۷در زمینه‌ی سفر و گردشگری ۵.۹ ٪ رشد داشته باشد و همچنین محاسبه شده است که تا سال ۲۰۲۷، سرمایه‌گذاری عظیمی ‌به اندازه‌ی ۱۱.۲٪  کل سرمایه گذاری‌ها در امارات متحده انجام شود. اگر چنین ادعایی تأیید شود چیزی وجود ندارد که بتواند این صنعت را متوقف کند.  این اطلاعات کافی است که اگر دانشجوی گردشگری با مهمانداری هستید دبی را برای گذراندن دوره کارآموزی‌ خود انتخاب کنید.

این مطلب را از دست ندهید:  با داشتن خبرنامه، یک فریلنسر حرفه ای باشید!

۲.بانکداری و امور مالی

پیش بینی می‌شود که صنعت بانکداری و امور مالی در دبی به رشد خود ادامه دهد تا به یک ثبات نسبی برسد. اگر از طریق مرکز بین‌المللی مالی دبی اقدام کنید، جذب مراکز مالی گوناگونی برای شروع کارآموزی بین‌المللی در دبی خواهید شد. به علاوه در دبی می‌توانید با متخصصان مالی در ارتباط باشید تا شما را در مسیر شغلی درست قرار ‌دهند. پس چرا از این فرصت کارآموزی بین‌المللی استفاده نمی‌کنید؟

۳. رسانه

اگر برای کارآموزی بین‌ المللی در زمینه صنایع رسانه‌ای و ارتباطی علاقه‌مند هستید، دبی برای کارآموزی بین المللی در این حوزه شهری فوق العاده است. اگر دوست دارید در یک آژانس تبلیغاتی محلی کار کنید یا به آژانس‌های بین‌ المللی رسانه‌ای، سرگرمی‌ و ارتباط جهانی علاقه دارید، در دبی برای شما گزینه‌های مختلفی وجود دارد. البته به خاطر داشته باشید گرچه کار در دبی لذت بخش است اما باید در این رقابت رتبه‌ی برتر به دست آورید.

۴. ساختمان‌ها و طراحی داخلی

شاید تا به حال به زیبایی ساختمان‌ها و معماری در دبی توجه نکرده باشید، ولی این بار با دقت بیشتری نگاه کنید. در دبی به هرجا که نگاه کنید، ساختارهای طراحی شده زیبا و دکوراسیون‌های شیک می‌بینید. در این شهر، تقاضا برای ساختمان‌های جدید و بازسازی زیرساخت‌های موجود برای اهداف تجاری یا مسکونی بسیار زیاد است. به عبارت ساده، دبی همواره در حال گسترش است و این می‌تواند موقعیتی عالی برای کارآموزانی باشد که در ساخت و ساز یا صنعت طراحی ساختمان به دنبال فضای مناسبی برای کار هستند. در دبی، طراحان و معماران در فضای رقابتی تنگاتنگی هستند و  این بهترین فرصت برای یادگیری از این متخصصان باتجربه است.

یک مژده‌ی دیگر این که در سال ۲۰۲۰  ، دبی میزبان نمایشگاه اکسپو خواهد بود. در این رویداد بزرگ صاحبان صنایع مختلف از گردشگری گرفته تا خرده فروشی، مهمانداری، ساخت‌و‌ساز، رسانه و املاک حضور دارند. چه چیزی بهتر از این می‌تواند باشد؟

۵. مهندسی؛ حوزه پر رقابت کارآموزی بین‌المللی

اکنون به بحث به یکی از پر رقابت‌ترین حوزه‌ها در جهان رسیدیم؛ یعنی کارآموزی در رشته‌های مهندسی. تعجب نکنید دبی در این حوزه نیز یکی از بهترین مکان‌ها است. لازم به توضیح نیست. اگر گشتی در شهر دبی می‌زنید کافی است نگاهی به منظره شهر بیندازید. آن‌وقت ویژگی‌های باور نکردنی مهندسی ساختمان‌ها و زیرساخت‌هایی که در ۳۰ سال اخیر رشد چشم‌گیری داشته‌اند را می‌بینید و مجذوب و متحیر می‌شوید.

زمان را از دست ندهید و یک دوره کارآموزی‌ بین المللی در حوزه مهندسی را در دبی و یا برج الخلیفه تجربه کنید. قطعا از چشم‌انداز این برج لذت می‌برید و پس از مدتی رزومه‌ای قوی برای خود فراهم می‌کنید.

پیمنت‌۲۴ با سال‌ها تجربه در ارائه خدمات مالی به مشتریان خود، شما را در پرداخت هزینه ثبت‌نام در آزمون‌های بین‌المللی یاری خواهد کرد.

این مطلب را از دست ندهید:  ۶ مورد از مشکلات کسب و کارهای کوچک و راه هایی برای رفع آنها

نویسنده :
انتشار : ۲۲ خرداد ۱۳۹۷
مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تلگرام
ثبت شرکت و افتتاح حساب بانکی ترکیهمشاوره رایگان ۵۴۵۰۷-۰۲۱