دسته بندی

برای تحصیل در اندونزی باید قبل از هر چیز با بهترین دانشگاه های اندونزی آشنا شوید. تعداد دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی اندونزی بسیار زیاد است. دانشگاه‌ها به شکل دولتی و خصوصی فعالیت می‌کنند اما بیشتر دانشگاه‌ها به صورت خصوصی فعالیت می‌کنند. هم دانشگاه‌های دولتی و هم خصوصی در اندونزی، تحت نظارت وزارت علوم و تحقیقات این کشور هستند. بهترین دانشگاه های اندونزی در شهرهای مختلفی واقع شده‌اند.

تحصیل در بهترین دانشگاه های اندونزی

از سال ۱۹۴۵ به بعد، با استقلال اندونزی رشد آموزش و دانشگاه‌ها در این کشور سرعت فوق‌العاده‌ای یافت. اکنون بالغ بر ۳هزار دانشگاه در سطح کشور اندونزی مشغول به فعالیت هستند. در حدود ۶ هزار دانشجوی خارجی در این کشور مشغول به تحصیل هستند. تعداد زیادی از این دانشجویان از کشور مالزی به اندونزی می‌روند.

بهترین دانشگاه های اندونزی ، در رتبه‌بندی جهانی QS دارای جایگاه خوبی هستند. در این مقاله با بهترین دانشگاه های اندونزی آشنا خواهید شد:

۱. دانشگاه یونیورسیتاز اندونزی

بهترین دانشگاه های اندونزی

دانشگاه Universitas Airlangga در سال ۱۹۸۴ تأسیس شده است. این دانشگاه بهترین دانشگاه اندونزی از نظر رتبه‌بندی جهانی است. یونیورسیتاز مجهزترین و بهترین کتابخانه آسیای شرقی را دارا است. بیش از ۱/۵ میلیون جلد کتاب در این کتابخانه وجود دارد.

بیشتر بخوانید:

بهترین کشورهای آسیا برای تحصیل کدام هستند

در سال ۲۰۰۷، اصلاحات اساسی در این دانشگاه صورت گرفت و تلاش‌ها برای توسعه و بهبود این مکان آموزشی منجر به افزایش درآمد و رشد انتشارات این دانشگاه در زمینه‌های تحقیقاتی مختلف شد. رشد و سرعت توسعه علمی این دانشگاه بسیار زیاد است و از دانشجویان زبده و اساتیدی بسیار مجرب برخوردار است.

۲. دانشگاه فناوری باندونگ

بهترین شهرهای دانشگاهی اندونزی

این دانشگاه در سال ۱۹۲۰ در اندونزی تأسیس شد. دانشگاه باندونگ در ابتدای فعالیت خود به عنوان شاخه‌ای از دانشگاه فناوری دلفت شروع به فعالیت کرد و به در سال ۱۹۵۹، به شکل مستقل فعالیت خود را ادامه داد. بعد از استقلال این دانشگاه، رشد و پیشرفتی سریع را تجربه کرد. امروز دانشگاه فناوری باندونگ یکی از ۳۰۰ دانشگاه برتر جهان در زمینه مهندسی مکانیک است.

بیشتر بخوانید:

قاره آسیا، مقصد تحصیلی کم تر شناخته شده برای ایرانیان

این دانشگاه در شهر باندونگ واقع است و بیش از ۲۰هزار دانشجو دارد. مساحت زمین این دانشگاه بزرگ، که در شهر باندونگ واقع است، به ۷۷۰هزار مترمربع می‌رسد. دانشگاه فناوری باندونگ یکی از وسیع‌ترین مراکز آموزشی در اندونزی به شمار می‌رود.

این مطلب را از دست ندهید:  بورسیه های تحصیلی هند برای دانشجویان خارجی

۳. دانشگاه گاجا‌مادا

دانشگاه گاجامادا هم یکی از معتبرترین دانشگاه‌های آسیا و اندونزی است که در سال ۱۹۴۹ تأسیس شده است. این دانشگاه ۵۰ هزار دانشجو، ۱۸ دانشکده مختلف دارد. تعداد دانشجویان خارجی این مرکز به ۱۱۸۷ دانشجو می‌رسد.

از فعالیت‌های جالب و تازه این دانشگاه می‌توان به توجه و طراحی برنامه‌هایی برای حفاظت از محیط زیست اشاره کرد.  توجه و دل‌مشغولی‌های زیست‌محیطی در این دانشگاه با استقبال دانشجویان مقاطع  مختلف روبرو شده است. بعضی از دانشکده‌های این دانشگاه در شهر یوگی‌آکارتا واقع است.

۴. دانشگاه بوگور

بهترین دانشگاه های اندونزی

این دانشگاه رشته‌های شیلات، جنگل‌داری، علوم کشاورزی و غیره را پوشش می‌دهد و یکی از باکیفیت‌ترین مراکز تحقیقاتی در زمینه علوم زیستی به شمار می‌رود. علوم زیستی، کشاورزی و علوم پایه در دانشگاه بوگور در سطحی بسیار عالی تدریس می‌شود.

دانشگاه بوگور در مقاطع تحصیلی بالاتر همکاری‌های بین‌المللی بسیاری صورت می‌دهد.دانشگاه بوگور در رتبه‌بندی Q.S در جایگاه ۱۴۷‌ام قرار دارد و از نظر بین‌المللی جایگاه ۷۵۱ ام را به خود اختصاص داده است.

۵. دانشگاه ایرلانگا

بیشتر بخوانید:

بهترین دانشگاه های چین برای تحصیل کدام هستند

این دانشگاه در سال ۱۹۵۴ بنیان گذاشته شده است. دانشگاه  ایرلانگا در ۳ زمینه اصلی پزشکی، دندانپزشکی و علوم قضایی فعالیت می‌کند. دانشگاه ایرلانگا بیشتر در مقاطع تحصیلات تکمیلی معروف است و البته علاوه بر رشته‌های اصلی که زمینه کاری و فعالیت این دانشگاه را شکل‌ داده‌اند، رشته‌ها و مقاطع تحصیلی مختلف را پوشش می‌دهد.

۶. دانشگاه پادجاجاران

دانشگاه پادجاجارا (Padjadjaran) در سال ۱۹۵۷ در باندونگ تأسیس شده است. در ابتدای فعالیت، این دانشگاه فقط ۴ دانشکده حقوق، اقتصاد، ریاضی و علوم طبیعی داشته است. اما با گذشت زمان، رشته‌ها و دوره‌های آموزشی بیشتری به این دانشگاه اضافه شده است. دانشگاه پادجاجاران هم ضمن ارائه خدمات و امکانات مناسب به دانشجویان خود، در سطوح و مقاطع تحصیلات تکمیلی حرف‌های زیادی برای گفتن دارد.

۷. دانشگاه دیپانگرا

بهترین دانشگاه های اندونزی

دانشگاه دیپانگرا در مقاطع تحصیلات تکمیلی از سرتاسر دنیا دانشجو جذب می‌کند. تمرکز این دانشگاه بر دوره‌های آموزشی میان رشته‌ای در زمینه فناوری و مهندسی، حقوق و پزشکی است. در این دانشگاه ۸ دوره دکتری و ۲۸ دوره آموزشی کارشناسی ارشد ارائه می‌شود.

بیشتر بخوانید:

۱۰ دانشگاه برتر استونی کدامند؟

دانش میان‌رشته‌ای یکی از مهم‌ترین ابعاد علم در دنیای امروز را در اختیار دانشمندان مختلف قرار می‌دهد و ضرورت توجه آن برای رشد و پیشرفت بسیار زیاد است. پیوند دادن علوم مختلف کاربردی دقیقا چیزی است که در دانشگاه دیپانگرا به آن پرداخته می‌شود.

این مطلب را از دست ندهید:  هزینه تحصیل و زندگی در رومانی چقدر است؟

۸. دانشگاه فناوری سپولو نپامبر

سپولو نپامبر هم یکی دیگر از بهترین دانشگاه های اندونزی است. این دانشگاه در زمینه مهندسی و مدیریت فعالیت می‌کند و تا مقاطع دکتری را پوشش می‌دهد. این دانشگاه با سایر مراکز به شکل بین‌المللی تبادل علمی دارد. بسیاری از سازمان‌های معروف و شرکت‌های معتبر در اندونزی تمایل دارند تا نیروهایی جدب نمایند که علوم مدیریتی را از این دانشگاه آموخته‌اند.

۹. دانشگاه بینوس

بهترین دانشگاه های اندونزی

دانشگاه بینوس مرکز آموزشی خصوصی است و بیش از ۳۰هزار دانشجو دارد. مرکز ارتباط با صنعت این دانشگاه با بیش از ۵ هزار شرکت معتبر همکاری دارد. این دانشگاه در شمار ۱۱ دانشگاه برتر اندونزی شناخته می‌شود.

دانشگاه بینوس در جاکارتا واقع است و بورسیه‌های بسیار جالب توجهی به دانشجویان خارجی اعطا می‌کند. این دانشگاه هم در جذب دانشجویان خارجی از سیاست کلی اندونزی مبنی بر افزایش میزان مشارکت در سطح آموزش بین‌المللی پیروی می‌کند.

۱۰. دانشگاه براوجاوا

بهترین دنشگاه های اندونزی

بیشتر بخوانید:

۱۰ دانشگاه برتر ترکیه که در ردیف بهترین دانشگاه های جهان قرار دارند

این دانشگاه در شهر مالانگ اندونزی واقع است و یکی از بهترین دانشگاه های اندونزی به شمار می‌رود. دانشگاه براوجاوا با تمرکز بر روش‌های آموزشی نوین و صحیح نقش مهمی در تغییر و آموزش فرهنگ، مذهب و علم در اندونزی ایفا کرده است. این دانشگاه در سال ۱۹۶۳ بنا شده است و از مراکز قدیمی و باسابقه اندونزی به حساب می‌آید.

تحصیل در اندونزی فرصت‌های زیادی را در اختیار دانشجویان خارجی قرار می‌دهد. از جمله این فرصت‌ها می‌توان تجربه فعالیت، آموزش و تحقیق به صورت بین‌المللی با سایر نقاط جهان را عنوان کرد.

بهترین دانشگاه های اندونزی با اعطای بورسیه‌ های تحصیلی مختلف، به جذب دانشجویان از سرتاسر نقاط دنیا می‌پردازد. هدف اندونزی بهبود سطح علمی و تداوک رشد آموزشی است. از این رو اقدامات دانشگاه‌های این کشور برای گسترش فعالیت‌های بین‌المللی، مشارکت و همکاری در برنامه‌های تحقیقاتی با سایر نقاط دنیا بسیار جالب توجه است.

آزمون های بین المللی

پس از آشنایی با بهترین دانشگاه های اندوزی ، اگر شما هم به تحصیل در این کشور علاقمند شده‌اید باید بدانید که پیش‌نیاز تحصیل در هر کشور خارجی کسب نمره قبولی در آزمون های بین‌المللی زبان است. برای پرداخت هزینه‌های ثبت‌نام در آزمون‌های بین‌المللی و همچنین پرداخت آنلاین شهریه می‌توانید از خدمات پیمنت۲۴ استفاده کنید.

این مطلب را از دست ندهید:  نکات مهم برای ترجمه رسمی مدارک تحصیلی دانشجویان

نویسنده :
انتشار : ۱۴ آذر ۱۳۹۶
مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار + سیزده =

کانال تلگرام
فروش ویژه کیف پول سخت‌افزاری Ledger Nano S (کیف پول سخت‌افزاری برای ارز‌های دیجیتال)خرید انلاین
+