‍‍
دسته بندی

سالانه تعداد زیادی از مردم نه تنها در ایران بلکه در جهان قصد مهاجرت به سوئد را دارند. سوئد که از کشورهای منطقه اسکاندیناوی است، با وضعیت رفاه خوب و شرایط کار و زندگی مناسب مقصدی عالی برای مهاجران است. در این مطلب قصد داریم علاوه بر آشنایی با این کشور، روش‌های مهاجرت به سوئد را هم بررسی کنیم.

آشنایی با کشور سوئد

مهاجرت به سوئد

سوئد کشوری است با تبار وایکینگ‌ها که نرخ بیکاری پایین، کیفیت زندگی و وضعیت اقتصادی بالا در این کشور موجب شده که به یکی از قطب‌های مهاجرپذیر در اروپا تبدیل شود. این کشور که در شمال اروپا قرار دارد از غرب با نروژ، از شمال شرق با فنلاند، از جنوب غرب با دانمارک، از جنوب شرق با دریای بالتیک و از شرق با خلیج بوتنی همسایه است. پایتخت سوئد شهر استکهلم است.

زبان مردم سوئد

بیشتر بخوانید:

مهاجرت به هلند ؛ روش‌های دریافت اقامت کشور گل‌ها

مرد سوئد به زبان سوئدی با همدیگر صحبت می‌کنند. زبان انگلیسی زیاد در این کشور رایج نیست؛ به همین خاطر بهترین کار برای مهاجرت به سوئد یادگیری کامل زبان سوئدی است. کلاس‌های آموزش زبان برای مهاجران در این کشور تشکیل می‌شود. مهاجران با یادگیری زبان این کشور علاوه بر سهولت در برقراری ارتباطات روزمره خود می‌توانند راحت‌تر به اشتغال بپردازند.

شرایط آب و هوایی سوئد

شرایط آب و هوایی سوئد

زمستان‌های طولانی و سرد سوئد در روابط افراد بی‌تاثیر نیست. با توجه به سرمای زیاد مردم سوئد در زمستان بیرون از خانه همدیگر را ملاقات نمی‌کنند و برای این دید و بازدیدها به کافه‌، رستوران یا خانه همدیگر می‌روند. اما اغلب زمستان برای مردم سوئد به این معنی ا‌ست که دوستان و آشنایان خود را کمتر از تابستان ملاقات خواهند کرد. وضعیت روابط اجتماعی در تابستان شکل کاملا متفاوتی دارد. مردم بیشتر به دیدن هم می‌روند و زمان زیادی را در معاشرت با اطرافیان صرف می‌کنند.

اگر در حال آماده شدن برای مهاجرت به سوئد هستید، حتما با خود یک کت خیلی گرم و با کیفیت ببرید! زمستان‌های کشور سوئد به دلیل پایین بودن دمای زیر خاک و موقعیت جغرافیایی این کشور سرد و طولانی‌ است. بنابراین بهتر است خود را برای تاریکی طولانی مدت به همراه سرمای زیاد آماده کنید. البته این در حالی است که تابستان‌های کشور سوئد به دلیل عرض جغرافیایی این کشور حتی می‌تواند بیست ساعت از بیست و چهار ساعت در روشنایی روز به سر رود!

طبیعت سوئد

طبیعت سوئد

سوئد در فعالیت‌های بین‌المللی نقش به سزایی در حفاظت از محیط زیست دارد. مردم سوئد علاقه زیادی به طبیعت و فضای سبز دارند. از این رو دولت حق دسترسی عموم مردم به زمین‌های خصوصی را با تصویب قانونی در این زمینه ایجاد کرده است.

بیشتر بخوانید:

مهاجرت به اتریش؛ یکی از زیباترین کشورهای اروپایی

این قانون به افراد اجازه می‌دهد که در حومه سوئد آزادانه و بدون در نظر گرفتن صاحب زمین، در آن حضور داشته باشند. به همین خاطر است که طبیعت و حق دسترسی به آن به عنوان یک فرهنگ و نماد در هویت سوئد شناخته می‌شود.

این مطلب را از دست ندهید:  مهاجرت به دانمارک، کشوری با بهترین کیفیت زندگی و امکانات تحصیلی

دین در کشور سوئد

دین در کشور سوئد

مسیحیت برای مدت طولانی در سوئد از جایگاه به خصوصی برخوردار بوده است؛ به همین خاطر است که بسیاری از افراد در جامعه سوئد بر مبنای ارزش‌های مسیحیت عمل می‌کنند. بسیاری از مراسم‌ها از جمله جشنواره‌ها، غسل تعمید، مراسم عروسی و تدفین در کلیساهای مسیحی برگزار می‌شوند.

بیشتر بخوانید:

مهاجرت به آلمان؛ روش‌هایی موثر برای ورود به کشوری با فرهنگ و نظم بالا

بالغ بر ۶۰ درصد از مردم سوئد عضو کلیساهای مسیحی هستند. با این حال تعداد کمی از این افراد در فعالیت‌های کلیسا مشارکت دارند. ۴۵ درصد از کودکان سوئد در بدو تولد در کلیساها غسل تعمید داده شده‌اند و بیش از نیمی از ازدواج‌ها خارج از کلیساهای مسیحیت سوئد صورت گرفته و ۷۵ درصد از مراسم‌های تدفین در کلیسا برگزار می‌شوند.

امروزه کشور سوئد تبدیل به یکی از کشورهای سکولار جهان شده است. این به این معنی است که دین به یک امر کاملا خصوصی تبدیل شده و نقشی در سیاست‌های دولت ندارد. بنابراین مردم می‌توانند طبق دین و اعتقاد خود عمل کنند. همین امر باعث شده امروزه در کشور سوئد علاوه بر مسیحیت پروتستان، شاهد وجود ادیان مختلف از جمله اسلام، هندوئیسم، یهودیت، بودائیسم، کاتولیک و مسیحیت ارتدوکس هم باشیم.

اقتصاد و کار در سوئد

اقتصاد و کار در سوئد

سوئد را می‌توان یکی از رهبران جهانی در صنایع مختلف از جمله مخابرات، جنگلداری، تولید آهن، فولاد و مواد شیمیانی نام برد. به همین دلیل مهاجرت به سوئد یکی از انتخاب‌های محبوب برای کارگران و کارفرمایان به شمار می‌رود.

بیشتر بخوانید:

بهترین کشورهای اروپایی برای کار و اقامت

با توجه به شرایط اقتصادی نسبتا بالای کشور، کارفرمایان سوئدی می‌توانند به شکل سودآوری از فرآیند مهاجرت بهره ببرند؛ چرا که با توجه به مدت اقامت محدود کارکنان که ۱۸۰ روز در طول یک سال است مالیات‌های گزاف از این طریق کاهش چشمگیری پیدا می‌کنند و پرداخت حقوق کارکنان موقت که از طریق شرکت‌های خدماتی با صلاحیت کم مالیاتی صورت می‌گیرد، باعث کاهش در مبلغ پرداختی حقوق خواهد بود.

وضعیت مهاجرت به سوئد

مهاجرت به سوئد

سوئد جمعیتی بالغ بر ۱۰ میلیون نفر دارد. سه میلیون و پانصد نفر از این جمعیت در شهرهای بزرگ استکهلم، گوتیبرگ و مالمو سکونت دارند. علاوه بر این ۱۷۰۰ نفر از مردم سوئد در سایر کشورها زندگی می‌کنند. از قرن بیستم به بعد چیزی که این کشور را جالب توجه کرده است نرخ مثبت مهاجرت به سوئد است. بنابراین می‌توان به جرات گفت که سوئد یک کشور مهاجرپذیر است.

در فاصله سال‌های ۱۹۵۰ و ۱۹۶۰ میلادی کشور سوئد برای ارتقای سطح و کیفیت کار و اقتصاد خود به تکمیل کادر کاری مشاغل موجود در کشورش نیاز پیدا کرد. از این رو افراد مختلف از کشورهای همجوار برای کار مهاجرت به سوئد کردند. بسیاری از این افراد از کشورهای ترکیه، یونان، یوگسلاوی و ایتالیا آمده بودند.

بیشتر بخوانید:

مهاجرت به کانادا، هفتمین کشور زیبای دنیا

این مطلب را از دست ندهید:  مهاجران کارآفرین و موفقیتی که باعث شگفتی است

با افزایش تعداد مهاجرین کشور سوئد در سال ۲۰۰۱ تصمیم گرفت که به همکاری شنگن ملحق شود. این همکاری به این معنی بود که تمام افرادی که در منطقه شنگن حضور دارند بدون نیاز به گذرنامه و آزادانه در مرزهای بین‌المللی رفت و آمد کنند.

در سال ۲۰۰۶ بیش از ۱۶۳۰۰۰ هزار نفر به سوئد مهاجرت کردند. ۵۶ درصد از مهاجرین مرد بودند و ۴۴ درصد دیگر از این تعداد را زنان تشکیل می‌دادند.

روش‌های مهاجرت به سوئد

مهاجرت به سوئد

مانند هر کشوری، برای مهاجرت به سوئد هم روش‌های گوناگونی وجود دارد. اشخاص می‌توانند با توجه به شرایط زندگی، مالی و اهداف خود بهترین و مناسب‌ترین روش را جهت مهاجرت به سوئد انتخاب کنند. به طور کلی روش‌های مختلف مهاجرت به سوئد از قرار زیر هستند:

  • با توجه به توانایی شغلی خود به دنبال یک کارفرما باشید.
  • از طریق تحصیل برای اخذ اقامت در سوئد اقدام کنید.
  • از طریق بستگان خود برای رفتن به این کشور درخواست بدهید یا با یک تبعه سوئدی ازدواج کنید.
  • به دنبال یک سرمایه‌گذاری در سوئد باشید.

اخذ اقامت در سوئد از طریق کار

مهاجرت به سوئد از طریق ویزای کار

اگر قصد دارید با استفاده از توانایی شغلی خود به دنبال کسب اقامت در کشور سوئد باشید، باید ابتدا یک کارفرما شما را برای کار در این کشور دعوت کند. بنابراین لازم است در این راستا رزومه کاری خود را به سایت‌های کاریابی این کشور که در جستجوی نیروی کار هستند ارسال کنید. پس از اخذ تایید توسط کارفرما، یک دعوت‌نامه کاری برای شما ارسال خواهد شد. از این طریق می‌توانید ویزای مهاجرت به سوئد خود را از طریق کار کسب کنید.

دانستن زبان سوئدی در این مورد کمک به سزایی خواهد کرد؛ چرا که دانستن برقراری ارتباط کلامی با کارفرما در پیشبرد کار شما بسیار موثر خواهد بود و مطمئنا به عنوان یک امتیاز مثبت در رزومه شما به چشم خواهد آمد.

شرایط اخذ اقامت از طریق ادامه تحصیل

مهاجرت به سوئد از طریق ویزای تحصیلی

یکی از بهترین راه‌های مهاجرت به سوئد گرفتن ویزای تحصیل این کشور است. نواحی جنوبی این کشور با توجه به شرایط آب و هوایی بهتری که دارد مکان مناسبی برای تحصیل در سوئد هستند. با وجود این که مردم سوئد به زبان سوئدی تکلم می‌کنند، برای ادامه تحصیل نیازی به دانستن زبان سوئدی نیست و حتی می‌توان با نمره ۵ مدرک آیلتس زبان انگلیسی به دانشگاه‌های انگلیسی زبانی که در این کشور وجود دارد وارد شد.

علاوه بر این می‌توان به صورت رایگان زبان سوئدی را آموخت و از همین راه در طول تحصیل به بازار کار این کشور وارد شد. در همین حین افراد می‌توانند به دنبال اقامت دائم در این کشور باشند. همچنین می‌توانند از این طریق برای همراهان خود ویزای همراه را فراهم کنند.

اقامت در سوئد از طریق بستگان و ازدواج

مهاجرت به سوئد از طریق بستگان

بیشتر بخوانید:

مهاجرت به ایتالیا ؛ مهد تاریخ، فرهنگ و هنر در قلب مدیترانه

این مطلب را از دست ندهید:  مهاجرت به باکو ؛ زندگی، کار و تمام چیزهای دیگری که باید در این باره بدانید

شرایط سنی برای درخواست اقامت در سوئد داشتن حداقل ۱۸ سال است؛ مگر این که افرادی از خانواده در سوئد اقامت داشته باشند. البته راه دیگری برای اقامت افراد زیر ۱۸ سال وجود دارد. به این صورت که متقاضی باید توسط یک خانواده به فرزند خواندگی پذیرفته شود.

شرایط اقامت برای کودکان برخلاف بزرگسالان بسیار ساده‌تر است. والدین می‌توانند به سادگی برای فرزند خود چنانچه کمتر از ۱۲ سال سن داشته باشد اقامت بگیرند. اما اگر کودک بیش از ۱۲ سال داشته باشد باید رضایت‌نامه خود را مبنی بر این که علاقه‌مند به شهروندی کشور سوئد است ارائه دهد و در سن ۱۵ سالگی یعنی پس از گذشت سه سال از مهاجرت به سوئد باید به اداره مهاجرت سوئد نشان دهد که در طی این سه سال به خوبی توانسته است در کشور سوئد زندگی کند.

از دیگر راه‌های مهاجرت به سوئد ازدواج است. چنانچه شما قصد داشته باشید با یک شهروند سوئدی ازدواج کنید کشور سوئد بلافاصله به شما اقامت در این کشور را خواهد داد.

مهاجرت به سوئد از طریق سرمایه‌گذاری

مهاجرت به سوئد از طریق سرمایه گذاری

برای مهاجرت به سوئد از طریق سرمایه‌گذاری باید مبلغ مورد نظرتان برای سرمایه‌گذاری را به سوئد منتقل کنید و آن را در جریان یک سرمایه‌گذاری قرار دهید. سپس به دنبال اخذ اقامت خود به این کشور بروید و با مبلغی که از قبل منتقل کرده‌اید شروع به سرمایه‌گذاری کنید.

کار دیگری که می‌توانید در این زمینه انجام دهید پرداخت مبلغ مورد سرمایه‌گذاریتان در چند مرحله است. البته برای این کار باید یک طرح تجاری داشته باشید و این طرح مورد تایید کشور سوئد قرار گیرد. پس از تایید طرح، شما می‌توانید شرکت خود را ثبت کنید. توجه داشته باشید که این شرکت باید فعال باشد و در این راستا شما ملزم به پرداخت مالیات به کشور خواهید بود. در غیر این صورت قادر به دریافت اقامت دائم نخواهید بود.

با همه این روش‌ها برای اقامت در کشور سوئد لازم است صلاحیت اقامت خود را به کشور ثابت کنید. داشتن بدهی بالا، تخلف در قوانین و اجرای جرم و جنایت در این کشور ویزای اقامت را باطل خواهد کرد.

پس از آشنایی با روش های مهاجرت به سوئد ، در صورتی که مایل به سفر یا مهاجرت به این کشور باشید، پیمنت‌۲۴ با فراهم کردن امکان پرداخت هزینه ثبت‌نام در آزمون‌های بین‌المللی برای ویزای تحصیلی و کاری با شما همراه خواهد بود. همچنین با استفاده از خدمات پرداخت با ویزا کارت می‌توانید کلیه پرداخت‌ها یا رزرو آنلاین هتل‌ها و پرداخت هزینه‌های گرفتن وقت سفارت را به آسانی انجام دهید. رزرو آنلاین پرواز و ارسال و دریافت پول از خارج از کشور از دیگر خدماتی است که برای مهاجران و مسافران عزیز فراهم شده است.

نویسنده :
انتشار : ۲۲ اسفند ۱۳۹۶
مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تلگرام
ثبت شرکت و افتتاح حساب بانکی ترکیهمشاوره رایگان ۵۴۵۰۷-۰۲۱