‍‍
دسته بندی

کشور زیبای ایتالیا به خاطر جاذبه‌های مختلفی که دارد در دنیا شهره عام و خاص است و اگر قصد مهاجرت به ایتالیا را دارید بدانید زمانی که پای تحصیل و ادامه تحصیل در کشوری دیگر به میان می‌آید، پرطرفدارترین رشته ها در ایتالیا معطوف به رشته‌های هنر، معماری و علوم انسانی می‌شود. فرهنگ غنی ایتالیا در شکوفایی برخی از رشته‌های دانشگاهی نقش مهمی داشته است. این کشور یکی از پایتخت‌های فرهنگی مهم جهان به شمار می‌رود. بدیهی است که کشوری با هنرمندان معروف و اثرگذار جهانی یکی از قطب‌های مهم فرهنگ و هنر در دنیا خواهد بود. در این مقاله از پرطرفدارترین رشته ها در ایتالیا گفته می‌شود. رشته‌هایی که بیشتر دانشجویان خارجی مایل به ادامه تحصیل در آن‌ها هستند.

۱. طراحی یکی از پرطرفدارترین رشته ها در ایتالیا

طراحی شاخه‌های متنوع بسیاری برای تحصیل دارد: طراحی صنعتی، طراحی مُد، طراحی داخلی، طراحی لوازم زینتی، طراحی وسایل نقلیه و… . همه این شاخه‌ها در کشور ایتالیا به خوبی ارائه می‌شوند و با حضور در دانشگاه‌های این کشور می‌توان در آن‌ها به تخصص رسید. حتما نام شرکت‌ها و برندهای مختلف مُد دنیا که در این زمینه تصمیم گیرنده و رهبر هستند (پرادا، دولچی‌گابانا، دیور و…) را شنیده‌اید. هزینه تحصیل در ایتالیا با وجود این برندها و صنایع قوی در زمینه طراحی، بالا بوده و وجود دانشگاه‌هایی باکیفیت هم در این کشور چندان دور از انتظار نیست. تحصیل در رشته طراحی و شاخه‌های مختلف این رشته در کشور ایتالیا از شیوه‌ای بسیار صحیح پیروی می‌کند. دروس و واحدها هم به شکل تئوری و هم به صورت عملی آموزش داده می‌شوند. در طول هر ترم، تعداد زیادی سمینار و کنفرانس برگزار می‌شود که در کنار آن‌ها، دانشجویان باید در کارگاه‌ها و تورهای علمی هم شرکت کنند. قرار گرفتن در محیطی که چشم‌انداز جالبی از رشته تحصیلی‌تان ارائه می‌کند باعث افزایش تلاش و انگیزه می‌شود و دانشجویان را وادار می‌کند تا برای رسیدن به جایگاهی عالی با پشتکار بهتری مشغول به فعالیت شوند.

پرطرفدارترین رشته ها در ایتالیا

۲. تحصیل در رشته هنر در مهد هنر و فرهنگ

هنر هم یکی از پرطرفدارترین رشته ها در ایتالیا است. بنا به گزارش یونسکو، بسیاری از آثار هنری و دیدنی‌های جهان از حیث هنر در کشور ایتالیا هستند. در این کشور، فرصت‌های تحصیل فراوانی برای دانشجویان خارجی در رشته هنر وجود دارد. نقاشی، مجسمه‌سازی و طراحی از جمله رشته‌های هنری مهمی هستند که سالانه انگیزه تحصیل در خارج از کشور تعداد زیادی از دانشجویان برای تحصیل در این کشور هستند.

اگر از استعداد موسیقی برخوردار باشید هم دانشگاه‌های متعددی در رُم، بولونیا، میلان و… وجود دارد که به شما کمک می‌کند به استعداد خود جهت بدهید. وجود تعداد زیادی نویسنده مهم و اثرگذار دنیا در این کشور و هنرمندانی که با کارهای خود جهان را تغییر داده‌اند، باعث می‌شود که با تحصیل در ایتالیا به منبعی بی‌نظیر از الهام و شوق برای یادگیری بیشتر هنر و فرهنگ متصل شوید.

این مطلب را از دست ندهید:  هزینه تحصیل در بلژیک چقدر است؟

پرطرفدارترین رشته ها در ایتالیا

۳. تحصیل در رشته معماری در کشور ایتالیا

آثار تاریخی و سابقه ساخت بناهای به شدت زیبا و عظیم در کشور ایتالیا به طور قطع، نقش بسیار مهمی در شکل گرفتن طراحی و معماری دنیا داشته است. در دانشکده‌های هنر و معماری ایتالیا از دانشجویان برای شرکت در برنامه‌های تحقیقاتی فراوانی کمک گرفته می‌شود.

در دوران تحصیل خود در بهترین دانشگاه های ایتالیا می‌توانید در پروژه‌های ساخت و ساز متعددی همکاری داشته باشید و علاوه بر آن تجربه مرمت بعضی از بناهای واقعی را هم به کارنامه خود اضافه کنید. شهرهای سیِنا، رُم و مِنتووا از جمله بهترین شهرها برای تحصیل در رشته‌های معماری هستند. وجود بناهای قدیمی و ارزشمند متعدد در این کشور باعث می‌شود تا به عنوان یک دانشجوی معماری همیشه از الهامات خوبی بهر‌ه‌مند شوید.

پرطرفدارترین رشته ها در ایتالیا

۴. ادامه تحصیل در رشته‌های علوم انسانی

رشته‌های علوم انسانی هم از پرطرف دارترین رشته ها در ایتالیا به شمار می‌روند. علاوه بر هنر، کشور ایتالیا در توسعه فلسفه و ادبیات در جهان هم نقش مهمی داشته است. آثار نویسندگان و فیلسوف‌های ایتالیایی در دنیا باعث پیشبرد علوم در زمینه‌های فلسفه و ادبیات شده است. برای مثال از مشاهیر در این عرصه می‌توان به نیکولو ماکیاولی، امبرتو اِکو، دانته و… اشاره کرد. رشته‌های معروفی که در زمینه علوم انسانی در کشور ایتالیا ارائه می‌شود و از اعتبار آموزشی بالایی هم برخوردار هستند شامل: تاریخ، فلسفه، نویسندگی خلاق و… می‌شود.

ونیز، بولونیا و سیِنا از بهترین شهرهای ایتالیایی هستند که دانشگاه‌های بسیار خوبی در زمینه علوم انسانی دارند. وجود سمینارها و کنفرانس‌های جهانی متعددی که در طول سال در ایتالیا برگزار می‌شود به یادگیری هر چه بهتر دروس مختلف کمک می‌کند. مجلات پژوهشی باارزشی هم از سوی دانشگاه‌های ایتالیایی منتشر می‌شوند که در سراسر جهان از اعتباری به شدن زیاد برخوردار هستند.

پرطرفدارترین رشته ها در ایتالیا

در آخر

تحصیل در این کشور و انتخاب پرطرفدارترین رشته ها در ایتالیا باعث رشد علمی و عمیق‌تر شدن دید دانشجویان در زمینه‌های نام‌برده می‌شود. ضمن اینکه بیشتر دانشگاه‌های مهم و بین‌المللی ایتالیا، دروس و واحدها را به زبان انگلیسی ارائه می‌دهند و نیازی به دانستن زبان ایتالیایی برای رفتن به این کشور وجود ندارد. اما چیزی که باید به آن توجه کرد، درک بهتر مفاهیم به شرط دانستن زبان ایتالیایی است.

بنابراین، برای مدیریت هزینه در هنگام تحصیل در ایتالیا و تحصیل در این کشور، بهتر است برنامه‌ای هم برای یادگیری زبان ایتالیایی برای خود ترتیب بدهید. به طور کلی اگر بخواهیم از مزایای تحصیل در کشور ایتالیا نام ببریم باید به موارد مختلفی اشاره کنیم. نخست اینکه، بسیاری از دانشگاه‌های موجود در کشور ایتالیا بسیار معتبر و قدیمی هستند و در سراسر جهان شناخته‌شده هستند. این دانشگاه‌ها، مدرکی به شما اعطا می‌کنند که از ارزش زیادی برخوردار است و هر جای دنیا که بروید، از شما پذیرفته می‌شود.

هزینه تحصیل و زندگی در کشور ایتالیا نسبت به سایر نقاط اروپا بسیار به صرفه‌تر است و بورسیه‌های تحصیلی خوبی هم به طور سالانه به دانشجویان خارجی اعطا می‌شود که خود انگیزه بسیار خوبی برای ادامه تحصیل در این کشور به شمار می‌رود. یعنی می‌توانید در دوران درس خواندن خود از مکان‌های دیدنی متعددی در این کشور بازدید کنید. مردم ایتالیا هم بسیار خون‌گرم و مهمان‌نواز هستند و با زندگی در میان آن‌ها به هیچ عنوان احساس دلتنگی و غربت نخواهید کرد.

این مطلب را از دست ندهید:  مزایای تحصیل در ارمنستان و دانشگاه های آن را بهتر بشناسید

پرطرفدارترین رشته ها در ایتالیا

در صورتی که قصد مهاجرت به این کشور را داشته باشید، پیمنت‌۲۴ با استفاده از خدمات پرداخت با ویزا کارت می‌تواند کلیه پرداخت‌ها یا رزرو آنلاین هتل‌ها و پرداخت هزینه‌های گرفتن وقت سفارت را به آسانی انجام دهد. رزرو آنلاین پرواز و ارسال و دریافت پول از خارج از کشور از دیگر خدماتی است که برای مهاجران و مسافران عزیز فراهم شده است.

نویسنده :
انتشار : ۲۱ آذر ۱۳۹۷
مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تلگرام
ثبت شرکت و افتتاح حساب بانکی ترکیهمشاوره رایگان ۵۴۵۰۷-۰۲۱