‍‍
دسته بندی

فقر، جنگ، پیوستن به اعضای خانواده در آن‌سوی مرزها و هزار و یک دلیل دیگر مهاجرت باعث بی‌سامان شدن میلیون‌ها نفر در سراسر دنیا شده است. همه این مشکلات باعث شده تا برخی از افراد در دنیا از راه‌هایی غیرقانونی برای مهاجرت استفاده کنند. در این مهاجرت غیرقانونی، مهاجران همان پناهجویان بی‌گناهی هستند که برای بقا چاره‌ای به جز مهاجرت به کشورهایی دیگر ندارند. موضوع مهاجرت غیرقانونی اما در این روزها به یکی از مباحث داغ دنیا بدل شده است و کشورهای مختلف با اعمال محدودیت‌هایی سعی در کنترل و مدیریت وضعیت دارند.

معرفی کشورهایی که مقصد مهاجرت غیرقانونی هستند

در میان مقاصد مختلف مهاجرتی، تعدادی مقصد مهاجرت غیرقانونی معروف وجود دارد که در ادامه این مقاله به آن‌ها می‌پردازیم:

۱. کانادا

مهاجرت به کانادا آن‌هم به صورت غیرقانونی به دلیل وسعت کانادا، فرصت‌های شغلی و تحصیلی و ثروتی که دارد مورد توجه بسیاری از مهاجران است. برآوردها نشان می‌دهد که حدود ۳۵ تا ۱۲۰ هزار مهاجر غیرقانونی در کانادا وجود دارد.

مهاجرت غیرقانونی

۲. فیلیپین

فیلیپین مشهورترین مقصد مهاجرت غیرقانونی برای چینی‌ها است. براساس گزارش‌ها و برآوردهای دولتی حدود ۱۰۰ هزار مهاجر غیرقانونی چینی در فیلیپین به سر می‌برند.یکی از دلایل سهولت مهاجرت غیرقانونی چینی‌ها به فیلیپین، تسهیلاتی است که برای گردشگری به چینی‌ها ارائه می‌شود و آن‌ها با ورود به فیلیپین دیگر این کشور را ترک نمی‌کنند.

مهاجرت غیرقانونی

۳. کره جنوبی

کره‌ جنوبی هم به واسطه ثروت و شرایط خاصی که دارد مهاجران غیرقانونی زیادی به این کشور می روند. ۱۲ درصد از جمعیت کره‌ جنوبی را مهاجران غیرقانونی تشکیل می‌دهند. البته فقط اهالی کره‌شمالی مایل به مهاجرت غیرقانونی به هم‌تای جنوبی خود نیستند. مهاجران غیرقانونی از کشورهای دیگری مانند: سریلانکا، اندونزی،مغولستان و حتی آمریکا هم به کره‌ جنوبی می‌روند.

مهاجرت غیرقانونی

۴. برزیل

با توجه به گشایش‌های اقتصادی که در کشور برزیل صورت گرفته است و همچنین موقعیت جغرافیایی مناسب مرزهای برزیل برای ورود مهاجران غیرقانونی حدود ۷۰۰ هزار نفر مهاجر به این سبک وارد این کشور شده و در آن مشغول به زندگی کردن هستند. یکی از دلایل عمده استقبال مهاجران غیرقانونی از انتخاب برزیل به عنوان یک مقصد مهاجرت غیرقانونی در دنیا، همراهی دولت با مهاجران است. این کشور در سال ۲۰۰۹ تمام مهاجرت‌های صورت‌گرفته را قانونی اعلام کرد.

مهاجرت غیرقانونی

۵. مالزی

مهاجرت به مالزی هم یکی از مقاصد مهاجران غیرقانونی در آسیا است. اخیرا  برآورد شده که حدود ۸۰۰ هزار نفر مهاجر غیرقانونی در این کشور زندگی می‌کنند. مالزی در تلاش است تا با ایجاد محدودیت‌هایی در زمینه کار کردن مهاجران غیرقانونی به ویژه در مشاغل کارگری و وضع جریمه‌هایی چون زندان و … از نرخ مهاجران غیرقانونی در کشور خود بکاهد.

مهاجرت غیرقانونی

۶. آلمان

مهاجرت به آلمان هم بسیار مورد توجه مهاجران غیرقانونی است. فقط از سال ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۳، نرخ رشد مهاجران به آلمان حدود ۳۱ درصد رشد داشته است. آمارها حاکی از وجود ۱۰۰ هزار تا ۱ میلیون نفر مهاجر غیرقانونی در آلمان است و روند ورود مهاجران غیرقانونی مدام در حال افزایش است. به طوری‌که این موضوع به یکی از مشکلات جدی آلمان بدل شده است. البته لازم به ذکر است که ۱/۸ میلیون پناهجویی که اخیرا به کشور آلمان روانه شدند در شمار مهاجران غیرقانونی قرار نمی‌گیرند.

این مطلب را از دست ندهید:  کار در کشور سوئد

مهاجرت غیرقانونی

۷. انگلستان

حدود ۱/۴ درصد از جمعیت انگلستان را مهاجران غیرقانونی تشکیل می‌دهند. این مهاجران ۵۵۰ تا ۹۵۰ هزار نفر هستند و تعدادشان در سال‌های اخیر و با وجود پناهجویان سوری و… بسیار بیشتر شده است. بسیاری از بریتانیایی‌ها به خاطر نگرانی‌هایی که درباره پذیرش مهاجران احساس می‌کردند حاضر به رای دادن به خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا بودند و به گمانشان با ترک اتحادیه، امکان کنترل این موضوع برایشان مقدورتر خواهد بود.

مهاجرت غیرقانونی

۸. روسیه

روسیه به خاطر وسعت، اقتصاد مطلوب و امتیازات فراوانی که دارد از جمله مناسب‌ترین مکان‌های دنیا برای مهاجرت غیرقانونی از کشورهای آسیایی و اروپایی است. گفته می‌شود که حدود ۱۰ تا ۱۲ میلیون نفر مهاجر غیرقانونی در این کشور زندگی می‌کنند. البته روحیه وطن‌پرستی میان مردم و دولت روسیه تا حدی پذیرش مهاجران را سخت کرده است.

مهاجرت غیرقانونی

۹. هند

هند هم یکی از کشورهایی است که پناهجویان برای شروع زندگی دوباره انتخاب می‌کنند. در کشوری با ۱/۳ هزار میلیارد نفر جمعیت، ده‌ها میلیون نفر مهاجر غیرقانونی زندگی می‌کنند. ۱/۴ میلیون نفر از این مهاجران غیرقانونی از کشور بنگلادش به هند وارد شده‌اند البته آمار دقیقی از ملیت کلیه مهاجران در دست نیست. مرز میان هند و بنگلادش بسیار طویل است و به همین خاطر است که هند یک مقصد مهاجرت غیرقانونی ایده‌آل برای بنگال‌ها به شمار می‌رود.

مهاجرت غیرقانونی

۱۰. آمریکا

آمریکا یکی از معروف‌ترین کشورهای دنیا در ورود مهاجران غیرقانونی است. تا آنجا که ۲۰ درصد از جمعیت این کشور را مهاجران غیرقانونی تشکیل می‌دهند. امروزه، ۲۵ درصد از آمریکایی‌ها را کسانی تشکیل می‌دهند که والدینشان مهاجران غیرقانونی بوده‌اند. حدود ۱۰/۹ میلیون نفر مهاجر غیرقانونی در کشور آمریکا زندگی می‌کنند. فرزندان مهاجران غیرقانونی به واسطه تولد در کشور آمریکا، شهروندی آمریکایی می‌شوند و به نظر می‌رسد که تنوع نژادی در این کشور به واسطه همین موضوع مهاجرت بسیار متنوع است.  حداقل ۸ درصد نوزادان آمریکایی، والدینی دارند که آمریکایی نیستند.

مهاجرت غیرقانونی

مهاجرت سختی و دشواری‌هایی دارد، دشواری‌هایی که پناهجویان به جان می‌خرند تا زنده بمانند، دوباره کار کنند، خانواده خود را مدیریت کنند و سرپا بمانند.

در صورتی که قصد مهاجرت قانونی به این کشور‌ها را دارید، پیمنت‌۲۴ با استفاده از خدمات پرداخت با ویزا کارت می‌تواند کلیه پرداخت‌ها یا رزرو آنلاین هتل‌ها و پرداخت هزینه‌های گرفتن وقت سفارت را به آسانی انجام دهد.

نویسنده :
انتشار : ۳ آذر ۱۳۹۷
مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تلگرام
ثبت شرکت و افتتاح حساب بانکی ترکیهمشاوره رایگان ۵۴۵۰۷-۰۲۱