‍‍
دسته بندی

هر آزمونی کمی دلهره و استرس را با خود به همراه دارد. آزمون GRE هم یکی از آزمون‌های مهم است که می‌تواند، آینده‌ تحصیلی افراد را خیلی تحت‌تاثیر قرار بدهد. این آزمون تنها ۳/۵ ساعت طول می‌کشد اما نتیجه آن خیلی مهم است و می‌تواند برای آینده شما بسیار تعیین‌‌کننده باشد. برای اینکه در طول آزمون با حفظ آرامش بتوانید نتایج خیلی خوبی کسب کنید، بهتر است نگاهی به تکنیک‌های زیر داشته باشید:

به خودتان زمان بدهید

برای آمادگی در آزمون و حفظ آرامش سر جلسه باید به خودتان زمان بدهید. بنا به استعداد، سابقه علمی و توانایی‌های‌تان چند ماه یا چند هفته قبل از آزمون، شروع به خواندن کنید و تلاش خود را به کار بگیرید تا در بخش‌های مختلف تسلط کافی کسب کنید. یادتان باشد که نمی‌توانید همه نکته‌ها را شب قبل از امتحان یاد بگیرید و بخوانید. شما باید به خود زمان کافی بدهید و ضمن یاد گرفتن مواد امتحانی با ساختار آزمون هم آشنا بشوید.

حفظ آرامش - شرکت در آزمون

برای حفظ آرامش ورزش کنید

ورزش کردن در حفظ آرامش نقش خیلی مهمی دارد. به کمک ورزش می‌توانید بدن خود را سالم نگه دارید و آرامش را به آن وارد کنید. ورزش‌هایی مثل دویدن، پیاده‌روی و یوگا خیلی مفید خواهند بود. کار کردن روی تنفس هم خیلی مهم است. اگر بتوانید تنفس خود را به‌خوبی کنترل کنید، در حفظ آرامش به شما کمک زیادی می‌شود. ورزش کردن به شادابی و نشاط بدن و روح خیلی کمک می‌کند. از آن غافل نشوید.

برای امتحان، آمادگی داشته باشید

البته شاید این توصیه کمی خنده‌دار و بدیهی به نظر برسد اما واقعیت این است که خیلی از افراد قبل از شرکت در هر آزمونی مدام خواندن و کسب آمادگی را به بعد موکول می‌کنند. تا اینکه به نقطه‌ای می‌رسند که دیگر هیچ فرصتی ندارند. در این شراط حفظ آرامش بسیار دشوار می‌شود و فرد تقریبا در آشفتگی و گیجی به سر خواهد برد. پس برنامه‌ریزی کنید و به‌دقت روی نقاط ضعف خود کار کنید تا در زمینه حفظ آرامش دچار مشکل نشوید.

حفظ آرامش - آزمون GRE

مثبت‌اندیش باشید

نه تنها برای شرکت در امتحان GRE بلکه برای موفق شدن در همه ابعاد زندگی نیاز به مثبت‌اندیشی وجود دارد. مثبت‌اندیشی به هیچ عنوان دور شدن از واقعیت نیست اما نوعی ایجاد انگیزه و امید درون قلب شما است که به حفظ آرامش بیشتر خیلی کمک می‌کند. درنهایت، اگر هیچ یک از این راه‌کارها جوابگوی میزان استرسی که برای آزمون تجربه می‌کنید، نبود بهتر است از کمک حرفه‌ای مشاوران و روانشناسان بهره ببرید.

اگر تصمیم گرفته‌اید که در آزمون جی آر ای شرکت کنید، برای پرداخت هزینه ثبت نام در GRE و سایر هزینه‌های اضافی می‌توانید از خدمات پرداخت ارزی پیمنت۲۴ استفاده کنید.

این مطلب را از دست ندهید:  آیلتس چیست؟ همه آنچه که باید در مورد آیلتس بدانید

نویسنده :
انتشار : ۲۰ تیر ۱۳۹۷

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تلگرام
ثبت شرکت و افتتاح حساب بانکی ترکیهمشاوره رایگان ۵۴۵۰۷-۰۲۱