‍‍
دسته بندی

پس از ساعت‌ها مطالعه و شب بیداری قبل از شب امتحان بالاخره دیپلم خود را می‌گیرید ولی هنوز هم راه زیادی دارید. قدم بعدی برای کسانی که می‌خواهند یک پله بالاتر بروند موفقیت در آزمون GRE است. آزمون GRE یا همان Graduate Record Examination می‌تواند شما را در کسب موفقیت‌های بیشتر در دانشگاه‌های بین المللی یاری کند.

این تست از سه بخش تشکیل شده است: درک مطلب، درک ریاضی و نوشتن. توانایی نوشتن امتیازی بین ۰ تا ۶ دارد و بارم‌بندی سوالات نیم نمره است. قسمت درک مطلب و ریاضی نمره‌ای بین ۱۳۰ الی ۱۷۰ دارد و بارم بندی سوالات ۱ نمره است. با این حساب به طور کلی هر کسی که در این آزمون شرکت می‌کند یکی از ۴۱ نمره ممکن را می‌گیرد (کل حالت‌هایی که می‌توانید نمره کسب کنید ۴۱ حالت است). بنابراین پاسخ دادن به تنها چند سوال اضافی می‌تواند بین نمره معمولی و نمره عالی تفاوت ایجاد کند.

معمولا آزمون GRE به عنوان یک آزمون سخت و دشوار شناخته می‌شود اما موفقیت در آزمون GRE تاثیر بسیاری در موفقیت تحصیلی شما خواهد داشت. اما جای نگرانی نیست. ما با تعدادی از کسانی که در این آزمون شرکت کرده بودند و در آزمون GRE به موفقیت رسیده‌اند صحبت کردیم. با تعدادی از شرکت کننده‌هایی که در این آزمون حداقل امتیاز ۳۲۵ را گرفته‌اند مصاحبه کردیم تا بفهمیم چگونه موفق شده‌اند.

نمره آزمون gre

موفقیت در آزمون GRE و مطالعه هوشمند

تمرکز روی مطالب خاص و داشتن یک برنامه متمرکز به موفقیت در آزمون GRE کمک زیادی می‌کند. اگر با یک برنامه سیستماتیک به این آزمون نگاه کنید راحت‌تر می‌توانید نقاط ضعف خود را برطرف کنید. همچنین با این کار سریع‌تر نتیجه می‌گیرید و به امتیاز هدف خود نزدیک‌تر می‌شوید. بهتر است ابتدا پی ببرید که یادگیری شما چگونه است؟ برخی مردم با خواندن بهتر یاد می‌گیرند و برخی دیگر با نوشتن سریع‌تر یاد می‌گیرند. هر کسی بهتر می‌تواند تشخیص دهد که از چه طریقی مطالب را بهتر یاد می‌گیرد.

اما تراش، دانشجوی دکترا که در میان ۶٪ برتر آزمون GRE بود می‌گوید من تابستان را به خواندن آزمون GRE اختصاص دادم. من متوجه شدم که امتیازات کیفی مهم‌تر هستند و بهتر است روی آن‌ها بیشتر وقت بگذارم. بنابراین از همان ابتدا با یادگیری لغات شروع کردم. بهتر است روشی پیدا کنید که اطلاعات از ذهن شما بیرون نرود.

از ابزار مناسب برای مطالعه استفاده کنید

یک برنامه مطالعه‌ی خوب به اندازه‌ی استفاده از ابزار مناسب تاثیرگذار است. خوشبختانه منابع زیادی برای مطالعه وجود دارد که به شما کمک می‌کند تا مطالعه مفید داشته باشید. بنابراین با استفاده از ابزار مناسب می‌توانید مطالعات خود را مرور کنید و به خاطر بسپارید.

فشرده نخوانید

فشرده درس خواندن بسیار مضر است و کمکی به شما نمی‌کند. اگر شما چند روز مانده به تست شروع به درس خواندن کنید نه تنها بسیار خسته می‌شوید بلکه احتمالا نمرات کمتری هم می‌گیرید. هر چیزی که فشرده بخوانید از ذهن شما پاک می‌شود. برای موفقیت در آزمون GRE بسیار مهم‌ است که یک روز قبل آزمون استراحت کنید. بگذارید ذهن شما استراحت کند تا در روز آزمون خسته نباشید.

این مطلب را از دست ندهید:  مقایسه GRE و GMAT، کدام آزمون برای شما مناسب‌تر است؟

تراش می‌گوید یکی از مهم‌ترین و مفید‌ترین کارهایی که برای موفقیت در آزمون GRE کردم این بود که توانایی آزمون دادن خود را بهبود بخشیدم. برای اینکه در یک آزمون ۴ ساعته آمادگی کسب کنم هر شنبه دو تست پشت سر هم از خود می‌گرفتم. همه این‌ها علاوه بر سه ماه درس خواندن بسیار به من کمک کرد.

 

الیه نایپاور که دانشجوی ارشد است به ما گفت که او به مدت دو هفته برای آزمون GRE مطالعه کرد و خوشبختانه امتیاز لازم را کسب کرد اما کاش بیش‌تر مطالعه می‌کرد. او می‌گوید من در تست‌های تمرینی آنلاین شرکت کردم و جواب تمام سوال‌ها را به دقت مطالعه کردم. من اپلیکیشن‌هایی روی موبایل نصب کردم تا بتوانم هر زمان خوانده‌های خود را مرور کنم و در هر تست آنلاینی که پیدا می‌کردم شرکت کردم. البته من معتقدم که باید بهتر و بیش‌تر می‌خواندم.

آیا اغلب دانش‌جویان این تست را چندین بار می‌دهند؟

تقریبا ۶۸٪ شرکت کنندگان دفعه اولی که در آزمون شرکت می‌کنند امتیاز مورد نظر خود را کسب می‌کنند. اما تراش می‌گوید گرچه بار اول در این آزمون امتیاز لازم را کسب کردم اما آماده بودم که در صورت نیاز برای بار دوم هم شرکت کنم. پیدا کردن یک روش بهینه برای درس خواندن در زمان و هزینه کمک بسیاری به شما می‌کند. البته طبق آمار از هر چهار نفر یک نفر دوباره در آزمون GRE شرکت می‌کند. یک دلیل قانع کننده برای شرکت مجدد در آزمون این است که ۵۹٪ کسانی که برای بار دوم آزمون داده‌اند در بخش درک مطلب و ۶۲٪ در بخش ریاضی امتیاز بهتری کسب کرده‌اند.

موفقیت در آزمون gre

نگران نباشید

جیمی پاتر که امتیاز بالایی در این آزمون کسب کرده است می‌گوید ممکن است احمقانه به نظر بیاید اما بهترین راه برای موفقیت در این آزمون این است که خود را باور داشته باشید. هنگامی که شما به خود ایمان می‌آورید با هیجان بیش‌تری مطالعه می‌کنید و می‌دانید که می‌توانید موفق شوید. خونسردی و حفظ آرامش روانی در پیشبرد برنامه‌ها به شما کمک می‌کند. یک روز پیش از آزمون به محلی که آزمون در آن برگزار خواهد شد بروید تا دقیقا بدانید که چگونه باید خود را در زمان مقرر به جلسه برسانید و تا چه میزان در راه ترافیک وجود دارد. همراه یک دوست به آزمون بروید و حتی بهتر است قبل از آزمون برای آرامش بیشتر چند حرکت آسان انجام دهید.

فراموش نکنید که قبل از آزمون باید تمرین زیادی کنید. همراه خود آب و یک خوراکی ببرید. همچنین سوالات را از طریق حذف گزینه‌های ناممکن حل کنید و به زمان باقی مانده نیز دقت کنید. اگر به برنامه خود پایبند بمانید و منبع مناسبی برای آزمون پیدا کنید موفقیت در آزمون GRE بسیار راحت می‌شود. هنوز مطمئن نیستید که چرا باید در آزمون GRE شرکت کنید؟ از اینجا بخوانید که چرا آزمون GRE یک آزمون مهم برای تحصیل در خارج از کشور است.

این مطلب را از دست ندهید:  چرا معتاد سرزمین دیجیتال شده ایم؟

نویسنده :
انتشار : ۱۹ تیر ۱۳۹۷

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تلگرام
ثبت شرکت و افتتاح حساب بانکی ترکیهمشاوره رایگان ۵۴۵۰۷-۰۲۱