‍‍
دسته بندی

هنوز هم برای بسیاری افراد شغل واقعی مساوی با حضور در یک اداره، روزی ۸ ساعت کار و گرفتن حقوق در انتهای ماه است. این نوع نگاه به اشتغال در حال تغییر است و روش‌های کسب درآمد جدیدی پدید آمده که دیگر نیازی به محل کار ندارد. یک آمار جالب نشان می‌دهد از سال ۲۰۰۵ تا اکنون تعداد افرادی که از خانه‌هایشان کار می‌کنند ۱۱۵ درصد افزایش یافته است؛ یعنی بیش از دو برابر شده است. مهم‌ترین دلیل فراهم شدن شرایط برای دورکاری، اینترنت بوده است که با راهکارهای نوین توانسته انسان‌ها را از مناطق مختلف جهان به هم ارتباط دهد و بهره‌وری را افزایش دهد. با وجود همه این امکانات که برای دورکاری فراهم است بازهم مدیران و فریلنسرها در مدیریت تیم دورکاری دچار چالش‌هایی می‌شوند.

مدیریت تیم دورکاری

اگر شما هم جزو افراد دورکار و فریلنسر هستید، برای اعضای تیم شما توصیه‌هایی داریم. با ۴ توصیه‌ای که در ادامه می‌خوانید می‌توانید مدیریت تیم دورکاری خود را به بهترین شکل به دست بگیرید.

خود را به شهر یا منطقه‌ای محدود نکنید

خود را به شهر یا منطقه‌ای محدود نکنید

بیشتر بخوانید:

۵ توصیه برای مدیریت فریلنسرها ؛ فقط باید خونسرد باشید

اکثر تیم‌های دورکار به صورت ۱۰۰ درصد دورکار نیستند و در مواقعی نیاز به حضور در دفتر یا محلی برای انجام کارها لازم می‌شود. در مدیریت تیم دورکاری باید سعی شود تا جایی که امکان دارد کارها به گونه‌ای تقسیم شود که اکثر اعضا بدون حضور در محلی خاص بتوانند کارهایشان را انجام دهند و در صورت نیاز به کارهایی مثل ارسال مرسولات پستی فروشگاه، انجام کارهای اداری و برخی کارهای دیگر این کارها بر عهده یک فرد گذاشته شود.

اگر این هدف محقق شود دیگر محدودیتی در استخدام افراد نخبه از هر جای دنیا نخواهید داشت و چندین سایت برای یافتن نیروی دورکار در اینترنت وجود دارد که صدها فرد با استعداد را به شما معرفی می‌کنند.

پدیده تاثیر آب سرد کن را فراموش نکنید

پدیده تاثیر آب سرد کن را فراموش نکنید

در فرهنگ شرکت‌ها و سازمان‌های دولتی پدیده‌ای به نام تاثیر آب سرد کن وجود دارد که ریشه آن به جمع شدن اتفاقی کارکنان در کنار آب سرد کن برای صحبت برمی‌گردد؛ این پدیده مزایایی دارد که بیشتر از معایب آن است. وقتی صحبت از تیم‌های دورکاری مطرح است باید محل تجمع مجازی تدارک دیده شود تا اعضا بتوانند با یکدیگر صحبت کنند.

سرویس‌های پرطرفداری مثل HipChat و Slack از بهترین ابزارهای ارتباط جمعی هستند و امکاناتی مثل مدیریت و اولویت‌بندی کارها و تقویم را هم در کنار پیام‌رسانی ارائه می‌کنند.

سازماندهی و نظم کلید پیشرفت در کارها است

سازماندهی و نظم کلید پیشرفت در کارها است

یکی از دغدغه‌های اصلی در مدیریت تیم دورکاری اطمینان از انجام کارها و سازماندهی امور است. در محیط‌های کاری با دفترچه‌های یادداشت و بردهای دیواری کارها نظم داده می‌شود و در دورکاری از ابزارهای کمکی مثل ترلو استفاده می‌شود که با کمک آن فهرست کارها اولویت‌بندی می‌شود و هرکسی می‌داند چه کاری را باید انجام دهد.

این مطلب را از دست ندهید:  ۱۰ دلیل شکست استارتاپ‌ها

بیشتر بخوانید:

۱۰ ابزار برای مدیریت آنلاین کسب و کار خود، از هرکجای جهان که باشید

برای به اشتراک‌گذاری اسناد و مدارک هم Dropbox Paper هر آنچه نیاز دارید را در اختیارتان قرار می‌دهد. گوگل درایور هم گزینه قدیمی‌تر و شناخته شده‌تری برای به اشتراک‌گذاری فایل است. برگزاری جلسات هم می‌تواند با استفاده از اسکایپ یا Hangout گوگل انجام شود که هر دو امکان برگزاری کنفرانس صوتی یا تصویری را دارند.

ارتباط حضوری را به حداقل برسانید اما حذف نکنید

مدیریت تیم دورکاری

بیشتر بخوانید:

با ابزارهای رایگان مدیریت کسب و کار که از وجودشان خبر ندارید آشنا شوید

همان طور که گفته شد در مدیریت تیم دورکاری باید سعی شود شرایط برای افراد به گونه‌ای فراهم شود که کمترین نیاز به بیرون رفتن از خانه یا حضور در محل کار ایجاد شود؛ چون با این شرایط هزینه‌ها کاهش می‌یابد و کارکنان شما هم راحت‌تر خواهند بود. اما این نمی‌تواند باعث شود در چند ماه یک بار یا حداقل سالی یک بار یک جلسه یا دورهمی با کارکنان نداشته باشد.

این دورهمی‌ها می‌تواند در قالب کارگاه‌های آموزشی باشد که باعث تبادل نظر و ارتباط بهتر اعضای تیم خواهد شد. اگر از یک فریلنسر یا دورکار بپرسید چرا دورکاری را ترجیح می‌دهد پاسخ وی شاد نبودن در محیط کار و کاهش بهره‌وری خواهد بود. این یک فرصت ویژه برای کارآفینان است تا با کمترین هزینه و بدون نیاز به خروج از خانه کسب و کار ایجاد کنند اما نباید فراموش کرد مدیریت تیم دورکاری نیاز به تلاش بیشتر، استراتژی و انعطاف‌پذیری دارد.

اگر یک فریلنسر حرفه‌ای هستید که نیاز به نقد کردن درآمد ارزی سفارش‌های خارج از کشور دارید، پیشنهاد ما استفاده از خدمات نقد کردن درآمد ارزی پیمنت۲۴ است که کار را برای فریلنسرها راحت کرده است تا بدون نگرانی وقت خود را صرف کارهایشان کنند.

نویسنده :
انتشار : ۲۶ فروردین ۱۳۹۷
مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تلگرام
ثبت شرکت و افتتاح حساب بانکی ترکیهمشاوره رایگان ۵۴۵۰۷-۰۲۱