دسته بندی

نگاهی به درس‌های کارآفرینی و روش‌های تبلیغات از گذشته تا به امروز، میزان تغییرات شگرفی را که در این حوزه اتفاق افتاده است را بهتر نشان می‌دهد. علاوه بر پیشرفت فناوری، روانشناسی فروش و نوع نگاه مشتریان هر کسب و کار هم همواره در حال تغییر است؛ ضمنا ورود مخترعان و نوآوران جوان به این عرصه را هم نباید فراموش کرد. در این مقاله مهمترین نکات کارآفرینی و چند پیش­‌بینی احتمالی ارائه خواهد شد تا بتوانید خود را با تمام تحولات آینده همراه کنید. در بیست سال قبل، مهم‌ترین نکات کارآفرینی شامل موارد زیر بود:

  • نحوه استفاده از تبلیغات صوتی در فروشگاه؛ چرا که ۷۰ درصد تصمیمات فروش زمانی گرفته می‌شد که مشتری در فروشگاه حضور دارد.
  • اهمیت تبلیغات تلویزیونی؛ زیرا این نوع از تبلیغات از طرفی بسیار در دسترس هستند و از طرف دیگر، این توانایی را دارند که در یک گستره جغرافیایی وسیع، گروه ویژه‌ای از مشتری‌ها را در نظر بگیرند.
  • نحوه ارائه خدمات به مشتریان از طریق نامه، کارت پستال و تماس‌های تلفنی به تلفن ثابت

اما برای داشتن یک تجارت موفق در آینده به چه نکاتی باید توجه کرد؟

مهم‌ترین نکات کارآفرینی

بیشتر بخوانید:

۱۴ کاری که بهتر است پیش از کارآفرین شدن عاشق آن‌ها باشید

حتما تا به حال متوجه شده­‌اید که بیشترین میزان سود کارآفرینی، بعد از چندین سال تلاش و به اصطلاح جا افتادن در حوزه کاری مورد نظر به دست می­‌آید. بنابراین اگر شما نکات مهم برای تداوم و پیشرفت حرفه خود در سال­‌های آینده را ندانید، دقیقا در زمانی که باید به بیشینه موفقیت برسید، شکست می­‌خورید.

در این مقاله سه نکته مهم کارآفرینی و سه پیش­‌بینی احتمالی از شرایط آینده را ارائه خواهیم داد که به شما برای موفقیت کمک خواهد کرد.

وسواس نداشتن برای کار با شبکه‌های اجتماعی

کار کردن با شبکه های اجتماعی برای رونق کارآفرینی

امروزه کارآفرینان به ارتباط تنگاتنگ میان میزان فروش خود با تبلیغات موفق در شبکه‌های اجتماعی عادت کرده‌اند. حتی استخدام متخصصان تبلیغات در شبکه‌های اجتماعی به یک رویه معمول تبدیل شده است. این وضعیت ممکن است در آینده تغییر کند.

بیشتر بخوانید:

۴ توصیه برای این که کسب و کار کوچک خود را با شبکه‌های اجتماعی نجات دهید

قبلا فارغ التحصیلان دانشگاهی توجه زیادی به حضور آنلاین خود نداشتند. در یک نظرسنجی از بیش از ۱۰۰۰ نفر که در سنین بین ۲۰ تا ۲۵ سال قرار داشتند، اکثریت آن‌ها پاسخ دادند که تمایل به انجام کار خاصی برای این که پروفایل آن‌ها مورد توجه کارفرما قرار بگیرد، ندارند. ۸۶ درصد تمایلی ندارند که حساب کاربری جعلی برای فریب دادن کارفرماها ایجاد کنند. در ضمن ۶۸ درصد پاسخ دادند که هرگز تلاشی برای پنهان کردن حساب‌های کاربری خود از کارفرماها نخواهند کرد. اما جالب‌ترین نکته نظرسنجی اینجا است که «فارغ التحصیلان کارآفرینی اطمینان دارند که می‌توانند از طریق تبلیغات در باشگاه‌ها، جشنواره‌ها، لباس‌ها و نوشیدنی‌ها دیده شوند».

این مطلب را از دست ندهید:  با ارزش ترین برندهای ۲۰۱۷ کدامند؟

یک دارایی شغلی امروزه یعنی داشتن تعداد زیادی دنبال‌کننده (Followers) در شبکه‌های اجتماعی، یک دهه قبل وجود نداشت و دلیلی ندارد در آینده هم وجود داشته باشد. در سال ۲۰۱۷ فقط ۱۲ درصد از پاسخ‌دهندگان به نظرسنجی، آن را به عنوان یک مهارت برای کار ذکر کرده‌اند.

پیش‌بینی برای ۱۵ سال آینده

نسل بعدی کارآفرینان اهمیت زیادی به حضور مجازی خود به منظور موفقیت شغلی نخواهند داد. در واقع آن‌ها بیش از هر نسلی بین فعالیت معمول مجازی خود با فعالیت حرفه‌ای شرکت تمایز قائل خواهند شد.

تعامل بین خرید آنلاین و خرید حضوری

نوآوری در خرید آنلاین

آیا کارآفرینان امروز به آنچه مشتری‌های فردا آرزو خواهند داشت بی‌توجه شده‌اند؟ خرید آنلاین بسیار آسان شده است؛ مشتری می‌تواند نام مدل ماشین را در سایتی مثل آمازون وارد کند، سپس با مجموعه‌ای از هر چیزی، از شیشه پاک کن ماشین گرفته تا اجزای موتور، روبرو شود. این شگفت‌انگیز است، ولی باید فراموش نشود که جوانان عاشق خرید کردن به صورت حضوری هستند. گزارش‌های جدید نشان می‌دهد که پنجاه درصد مردم خرید در فروشگاه را ترجیح می‌دهند. پس اگر کارآفرینان به این افراد توجه نکنند، جمعیت زیادی از خریداران را از دست خواهند داد.

پیش‌بینی برای ۱۵ سال آینده

بیشتر بخوانید:

۵ گام مهم که برای راه‌اندازی یک فروشگاه آنلاین خوب باید بدانید

نسل بعدی هم به خرید آنلاین و هم به خرید در فروشگاه اهمیت خواهد داد. این می‌تواند به صورت یک فرآیند پیوسته طرح‌ریزی شود؛ به این صورت که خرید، آنلاین شروع شود و در فروشگاه خاتمه پیدا کند. مثلا نوعی از خرید که خریدار چندین بار جنس را به صورت آنلاین بررسی کند و سپس برای خرید نهایی به صورت فیزیکی در فروشگاه حاضر شود.

پس یکی از مهم‌ترین نکات کارآفرینی در آینده این است که در زمینه خرید آنلاین به نوآوری‌های بیشتری نیاز خواهیم داشت.

نترسیدن از امتحان ایده‌های نو

نکات کارآفرینی

سبک زندگی که جوانان امروزی ترجیح می‌دهند، در حال نابود کردن برخی صنایع است. این نابودی ساده‌ترین چیزها، حتی صنعت لبنیات را هم شامل می‌شود. علاقه­‌مندی‌های ورزشی جدید جوانان پولدار امروزی، صنایع مرتبط با ورزش‌های سنتی مثل گلف را با مشکل روبرو کرده است. با وجود این که آن‌ها ورزش کردن را دوست دارند، ولی حتی باشگاه‌های ورزشی سنتی هم با مشکل روبرو شده‌اند؛ چرا که این جوانان مراکز جدیدتر را می‌پسندند.

این مطلب را از دست ندهید:  بازاریابی دیجیتال را با توصیه های جاش هریس تجربه کنید

بیشتر بخوانید:

بهترین ایده‌ها برای راه‌اندازی کسب و کارهای کوچک در سال ۲۰۱۷

چه چیزی در بین جوانان امروزی مشترک است؟ آن‌هایی که در دوره رکود رشد کرده‌اند، برای نمایش واضح ثروت ارزش قائل نیستند. آن‌ها بیشتر تمایل دارند دوستان خود را با کشفیات جدید خود تحت تاثیر قرار دهند، نه با هر چیزی که گران‌تر است. آن‌ها نمی‌خواهند روی هیچ کالا یا خدماتی دوبار پول خرج کنند.

پیش‌بینی برای ۱۵ سال آینده

در ۱۵ سال آینده راه‌اندازی کسب و کار جدید آسان‌تر خواهد شد؛ زیرا نسل بعد بر خلاف پیشینیان خود، از امتحان ریسک و پاداش خجالت نخواهند کشید. البته باید دقت کنید هر برند یا شرکت جدیدی که ایجاد می‌شود می‌تواند خیلی زود با «برند جدید» دیگری جایگزین شود. بنابراین کاملا مراقب استفاده از ایده‌های نو و هیجان‌انگیز باشید.

نقد کردن درآمد ارزی

کسی پیشگو نیست و ما مطمئن نیستیم پیش‌بینی‌های ارائه شده در این مقاله کاملا تحقق پیدا کنند و مهم‌ترین نکات کارآفرینی ذکر شده دقیقا درست باشند؛ ولی آنچه که مطمئن هستیم این است که وضعیت کارآفرینی در سال ۲۰۳۰ بسیار متفاوت با امروز خواهد بود. اگر شما هم با مشتریانی خارج از کشور همکاری می‌کنید، برای تسهیل در فرآیند نقد کردن درآمد ارزی خود می‌توانید از خدمات پیمنت۲۴ استفاده کنید و راه موفقیت در کسب و کار خود را هموار کنید.

نویسنده :
انتشار : ۲۰ مهر ۱۳۹۶
مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × چهار =

کانال تلگرام
فروش ویژه کیف پول سخت‌افزاری Ledger Nano S (کیف پول سخت‌افزاری برای ارز‌های دیجیتال)خرید انلاین
+