دسته بندی

مهاجرت کردن به قصد کار یا تحصیل تجربه دشواری است. برای شروع، سردرگمی‌هایی وجود دارد و آغاز کردن مسیری کاملا تازه در زندگی ممکن است کمی استرس‌آور و بعضا وحشتناک باشد. اما علی‌رغم تمام ترس‌ها و غم‌هایی که درباره ترک وطن وجود دارد، گاهی اوقات رفتن و عزیمت کردن نتایج بسیار بهتری نسبت به ماندن به همراه دارد. در حقیقت، گاهی به جان خریدن سختی‌ها ارزش دارد و باعث می‌شود به مقصدی بسیار بهتر از محل فعلی زندگی‌ خود بروید. شادترین کشورهای جهان برای تحصیل که در ادامه معرفی می‌شوند، نمونه‌ای از مقاصد ایده‌آل برای تحصیل در خارج از کشور یا مهاجرت هستند.

شادترین کشورهای جهان برای تحصیل یا مهاجرت

فرقی نمی‌کند که قصدتان از مهاجرت تحصیل است یا هدف دیگری دارید، در هر حال بر اساس گزارشی شادترین کشورهای جهان، فضایی فوق‌العاده برای ادامه تحصیل و زندگی خواهند بود. با ما همراه بشوید تا با شادترین کشورهای جهان برای تحصیل بیشتر آشنا بشوید:

۱. کشور فنلاند؛ کشوری که تعداد حمام‌ها بیشتر از خودروها است

تحصیل در فنلاند

فنلاند یکی از شادترین کشورهای جهان برای تحصیل یا مهاجرت است. استانداردهای بالای زندگی در زمینه‌های رفاهی گوناگون موجب شده تا مردم این کشور زندگی راحت و آرامی داشته باشند. هر چند کمی آب و هوای سردی دارد اما درک و پذیرش عقاید مختلف، تحصیل رایگان و آزاد و رواج زبان انگلیسی در میان مردم از جمله مزایای زندگی در این کشور است.

بیشتر بخوانید:

شرایط تحصیل و ویزای تحصیلی فنلاند چگونه است؟

بنابراین اگر قصد تحصیل در کشوری امن و آرام دارید که در آن خدمات رفاهی زیادی ارائه می‌شود، حتما به تحصیل در فنلاند فکر کنید. دوره‌های مختلف تحصیلی در مقاطع کارشناسی تا کارشناسی ارشد همگی با کیفیتی عالی در این کشور ارائه می‌شود. معروف است که تعداد حمام‌های بخار فنلاندی که شهرت زیادی دارند در این کشور خیلی زیاد است.

۲. کشور دانمارک؛ کشوری که علاقه زیادی به ازدواج جوانان دارد

شادترین کشورهای جهان - دانمارک

بیشتر بخوانید:

هزینه تحصیل در دانمارک چقدر است؟

زندگی در دانمارک مانند زندگی در دیزنی‌لند است. این کشور یکی از شادترین کشورهای جهان برای تحصیل یا مهاجرت به شمار می‌رود و در آن به سنت ازدواج علاقه زیادی دارند؛ به طوری که در قالب شوخی و جشن روی سر جوانان بالای ۲۵ سالی که ازدواج نکرده‌اند، دارچین می‌ریزند.

این مطلب را از دست ندهید:  راهنمای تحصیل ارزان در کشور پرتغال با Payment24 | بخش دوم

این کشور هم خدمات رفاهی و دانشگاه‌های بسیار خوبی دارد که تحصیل در دانمارک را به تجربه‌ای فراموش نشدنی تبدیل می‌کند. از جمله رشته‌های معروف و محبوب در دانشگاه‌های این کشور می‌توان به علوم اجتماعی و رایانه و مدیریت و کسب و کار اشاره کرد.

۳. کشور نروژ؛ غواصی زیر آب را در این کشور تجربه کنید

نروژ از شادترین کشورهای جهان برای تحصیل

بیشتر بخوانید:

هزینه تحصیل در نروژ چقدر است؟

نروژ هم کشور سردی است. بعضی‌ها به شوخی معتقد هستند که زندگی در این حجم از سرما باعث می‌شود که به کلی غم‌ها و غصه‌ها را از یاد ببرید. به همین خاطر است که نروژ یکی از شادترین کشورهای جهان برای تحصیل به شمار می‌رود؛ اما واقعیت این است که کیفیت بالای شاخص‌های مختلف زندگی این کشور را به مکانی مناسب برای زندگی راحت بدل کرده است.

اگر می‌خواهید در نروژ تحصیل کنید و تجربه‌های شگفت‌انگیزی از جمله غواصی را تجربه کنید، بهتر است نیم‌نگاهی به معروف‌ترین رشته‌های ارائه شده در این کشور یعنی مطالعات محیط زیست، رشته‌های مهندسی، علوم طبیعی و ریاضیات داشته باشید.

۴. کشور ایسلند؛ کشوری که باید مواظب باشید در آن منجمد نشوید

شادترین کشورهای جهان برای تحصیل

کشور ایسلند هم بسیار سرد است. به طوری که نسل حشرات در آن منقرض شده است. اگر برای تحصیل و زندگی به کشور ایسلند می‌روید، باید خیالتان از بابت وجود پشه‌هایی که شب‌ها آسیایش را از شما سلب می‌کنند، راحت باشد. ایسلند بعضا قوانین عجیبی هم دارد. مثلا برای نام‌گذاری فرزند در این کشور، کمیته‌ای وجود دارد که نام انتخابی شما را بررسی و تایید می‌کند. کشور ایسلند سرد است و هزینه تحصیل در ایسلند کمی بالا است. اما با وجود همه این‌ها یکی از شادترین کشورهای جهان برای تحصیل به حساب می‌آید.

بیشتر بخوانید:

مزایا و معایب تحصیل در شهرهای کوچک یا بزرگ اروپا

اگر قصد دارید در این کشور تحصیل کنید باید مستقیما به دانشگاه منتخب خود رفته و درخواست تحصیل بدهید؛ زیرا در ایسلند سیستمی عمومی و وبسایتی کلی برای این امر وجود ندارد. از جمله مدارک لازم برای درخواست تحصیل در دانشگاه‌های ایسلند می‌توان به مدارک تحصیلی دوره قبلی تحصیل، رزومه، مدرک زبان و چند توصیه‌نامه اشاره کرد. برای ترم‌های تحصیلی که از پاییز شروع می‌شوند در بازه مارس تا ژوئن پذیرش صورت می‌گیرد.

این مطلب را از دست ندهید:  برترین دانشگاه‌های کانادا برای دوره کارشناسی کدامند ؟

۵. کشور نیوزلند؛ کشوری که همیشه با استرالیا اشتباه گرفته می‌شود

شادترین کشورهای جهان برای تحصیل

پرچم کشور استرالیا و نیوزلند بسیار به هم شبیه است و در بیشتر موارد این دو پرچم با هم اشتباه گرفته می‌شوند. البته علیرغم شباهت‌های زیادی که این دو کشور به هم دارند، در بعضی موارد تاریخی مانند اعطای امکان حق رای به زنان، نیوزلند گوی رقابت را از دست استرالیا می‌رباید. دانشگاه‌های معتبری در این کشور وجود دارند و سال تحصیلی در آن‌ها از فوریه تا نوامبر به طول می‌انجامد.

۶. کشور استرالیا؛ زندگی در کنار کانگروهای بامزه را تجربه کنید

شادترین کشورهای جهان - استرالیا

بیشتر بخوانید:

هزینه تحصیل در استرالیا چقدر است؟

کشور استرالیا هم یکی از شادترین کشورهای جهان برای تحصیل و مهاجرت است. سالانه تعداد زیادی دانشجوی بین‌المللی برای تحصیل در دانشگاه‌های این کشور از سراسر نقاط جهان اقدام می‌کنند. از جمله رشته‌های معروف و معتبر برای تحصیل در استرالیا می‌توان به کارشناسی در رشته آموزش، علوم اجتماعی و مهندسی و IT اشاره کرد.

۷. کشور کانادا؛ زندگی در کنار مردمی بشاش و خوش‌رو را تجربه کنید

شادترین کشورهای جهان برای تحصیل و مهاجرت

نیمی از جمعیت کشور کانادا دارای مدارج علمی و دانشگاهی هستند. این کشور یکی از تحصیل‌کرده‌ترین جمعیت‌ها را دارا است. این کشور تجربه‌های فوق‌العاده‌ای در زمینه تفریح در اختیاز افراد قرار می‌دهد و مردم خوش‌رو و بشاشی دارد که رفاه و خدمات مناسب زندگی باعث شده رفتار دوستانه و زندگی شادی داشته باشند. برای تحصیل درکانادا هم می‌توانید رشته‌های معروف و معتبر دانشگاهی ریز را در نظر بگیرید:

بیشتر بخوانید:

هزینه تحصیل در کانادا چقدر است؟

  • هنر، طراحی و معماری
  • پزشکی و سلامت
  • علوم طبیعی

کانادا یکی از شادترین کشورهای جهان برای تحصیل و مهاجرت است. علت این شهرت در رفاه موجود در این کشورها ریشه دارد. وقتی خدمات رفاهی متعدد و آسایش و امنیت در کشوری رواج داشته باشد و سطوح مدیریتی مختلف به بهترین شکل ممکن وظایف خود را پیش ببرند، بدیهی است که میزان رضایت و شادابی جامعه هم دو چندان می‌شود.

نتیجه گیری

شادترین کشورهای جهان

در میان ۱۹۵ کشور جهان، واضح و بدیهی است که برخی کشورها وضعیت و رفاه بیشتری دارند و در نتیجه زندگی در آن‌ها هم تجربه‌ای شادتر است. علاوه بر کشورهای نام‌برده در فهرست بالا، کشورهای دیگری هم وجود دارند که تجربه تحصیل در آن‌ها می‌تواند بسیار شاد و رضایت‌بخش باشد. برای مثال موارد زیر از جمله کشورهایی هستند که به دلیل استانداردهای بالای رفاه و زندگی، سالانه تعداد زیادی دانشجوی خارجی از سراسر نقاط دنیا پذیرش می‌کنند:

این مطلب را از دست ندهید:  نکات مهم برای ترجمه رسمی مدارک تحصیلی دانشجویان

بیشتر بخوانید:

راهنمای پذیرش از دانشگاه های خارجی در سال ۲۰۱۸

اگر به تحصیل در خارج از کشور و گرفتن بورسیه دانشجویی علاقه‌مند هستید، همکاران ما در پیمنت۲۴ می‌توانند در بسیاری از موارد به شما کمک کنند. با استفاده از خدمات پرداخت با مستر کارت می‌توانید کلیه پرداخت‌ها از جمله پرداخت شهریه دانشگاه را به آسانی انجام دهید؛ بنابراین هزینه‌های تعیین وقت سفارت و ثبت نام آزمون‌های بین‌المللی زبان، رزرو آنلاین پرواز و ارسال و دریافت پول از خارج از کشور به شما برای افزایش آمادگی برای تحصیل در خارج از کشور کمک می‌کنند.

نویسنده :
انتشار : ۲۸ فروردین ۱۳۹۷
مطالب مرتبط

دیدگاه ها (1)

  1. اول تشکر کنم از سایت خوبتون، من خیلی دلم میخواد در کشور نروژ ادامه تحصیل بدم با توجه به اینکه رشته دانشگاهیم هم ریاضی بوده ولی با این وضعیت و دلار بعید میدونم که میسر بشه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار + سیزده =

کانال تلگرام
فروش ویژه کیف پول سخت‌افزاری Ledger Nano S (کیف پول سخت‌افزاری برای ارز‌های دیجیتال)خرید انلاین
+