‍‍
دسته بندی

کمی باورنکردنی است اما واقعیت دارد؛ بر اساس گزارش‌های رسمی تقریباً تمام بانک‌های پاکستانی یک بار مورد هجوم هکرها قرارگرفته‌اند. هک شدن بانک‌های پاکستانی نشان از امنیت ضعیف سامانه‌های بانکی در این کشور دارد. این خبر کمی بعد از قطع عملیات بین‌المللی بانک‌های پاکستانی به خاطر بروز رخنه در سیستم کارت های اعتباری این کشور اعلام شد. وجود رخنه و شکاف امنیتی در کارت‌های اعتباری و دبیت‌کارت‌های پاکستانی موجب قطع تراکنش‌های بین‌المللی بانک‌ها شده بود. آمارها نشان از آن دارند که تقریباًداده‌های تمام بانک‌ها مورد سوء استفاده هکرها قرارگرفته‌اند.

سابقه هک شدن بانک‌ های پاکستانی

بانک‌های تجاری پاکستان برای حفظ امنیت مشتریان خود به‌طور موقتی ارتباطات بین‌المللی خود را متوقف کرده‌اند. هکرها، اطلاعات بیش از ۸ هزار حساب کاربری را تاکنون به فروش رسانده‌اند. حدوداً ۱۰ بانک پاکستانی قطعاً مورد تجاوز دزدان سایبری قرارگرفته‌انددریکی از اولین موارد هک شدن بانک‌های پاکستانی دزدیده شدن ۲/۶ میلیون دلار اعلام شد. این سرقت از کارت های اعتباری بین‌المللی صورت گرفته بود. نقل و انتقالات مالی مجاز برای کارت‌های اعتباری که  فعلاً به دلایل امنیتی مجوز فعالیت بین‌المللی ندارند محدود به تراکنش‌هایی است که در خودپردازها انجام می‌شود.

بانک مرکزی پاکستان از بانک‌های مختلف این کشور درخواست کرده تا اقدامات شدید امنیتی را برای حفظ حقوق کاربران و مشتریان خود پیاده‌سازی کنند. قوانینی در این مورد در حال بررسی و تصویب است و طی آنها بانک‌های مختلف پاکستانی ملزم به راه‌اندازی سامانه‌هایامنیتی قوی هستند که امکان به‌روزرسانی مدام در آنها وجود دارد.

هک شدن بانک‌های پاکستانی

اقدامات امنیتی بانک‌ های پاکستانی

دولت پاکستان و بانک مرکزی این کشور تمایلی به اعلام  اخبار پیرامون هک شدن بانک‌های پاکستانی را ندارند و معتقد هستند که تهدیداتی برای کارت‌های اعتباری رخ‌ داده است که نهایتاً منجر به سرقت و سوء استفاده نشده است. ازاین‌رو اقداماتی نظیر تأیید نهایی کاربر برای هر تراکنش مالی و… به سیستم بانکی کارت‌های اعتباری اضافه‌شده است. محدودیت‌هایی در زمینه تراکنش‌های مالی هم وجود دارد که دولت اجرای آنها را از سوی بانک‌ها زیر نظر گرفته است.

مشتریان پرشماری در طی ماه‌های گذشته خبر از نقل و انتقال پول در حساب خود داده‌اند که کاملا از آنها بی‌خبر بوده‌اند. البته بانک‌های سعی کرده‌اند که خسارت مشتریان را کاملا پرداخت کنند اما با این‌وجود نتوانسته‌اند جلوی انتشار این اخبار را بگیرند. سوءاستفاده از کارت‌های اعتباری علاوه بر سرقت به شکل انتشار اطلاعات هویتی مشتریان بوده است. اطلاعاتی نظیر: نام، شماره تلفن و… در کنار سرقتی که از مبالغ موجود در کارت‌ها شده، این حادثه را غیرقابل پنهان کردن، نموده است.

هک شدن بانک‌های پاکستانی

شرکت پیمنت ۲۴ یکی از مجموعه‌های قوی در حوزه ارائه خدمات مالی بین‌المللی است که در زمینه افتتاح حساب‌هایی نظیر حساب پی‌پال، وب‌مانی، افتتاح حساب بانکی بین‌المللی و… به شما خدمات ارزنده‌ای اعطا می‌کند. اگر در زمینه‌های اقتصادی مختلف دارای فعالیت‌های بین‌المللی گسترده‌ای هستید، می‌توانید از خدمات پیمنت ۲۴ در این زمینه بهره ببرید.

این مطلب را از دست ندهید:  با جالب ترین واحدهای پولی جهان بیشتر آشنا شوید

نویسنده :
انتشار : ۲۳ آبان ۱۳۹۷
مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تلگرام
ثبت شرکت و افتتاح حساب بانکی ترکیهمشاوره رایگان ۵۴۵۰۷-۰۲۱