‍‍
دسته بندی

اگر برای اولین بار دنبال ساخت اپلیکیشن موبایل هستید، بدون شک سوالات زیادی در سر خواهید داشت. مهمترین سوالاتی که ممکن است به ذهن شما بیاید مواردی مربوط به کاربردی بودن، جذابیت برای مردم و ارزش سرمایه‌گذاری خواهد بود. در این مقاله به بخش زیادی از این قبیل سوالات پاسخ داده می‌شود.

ایده‌های زیادی دارید ولی نمی‌دانید کدام یک را توسعه دهید

بسیاری از کارآفرینان موفق، کسب و کار خود را از بین چندین ایده مختلف توسعه داده‌اند. بنابراین سعی نکنید که خودتان را فقط محدود به یک ایده کنید. انتشار یک اپلیکیشن مثل منتشر کردن تک آهنگ‌های خواننده‌ها است، زیرا نمی‌دانید که کدام یکی باعث محبوبیت شما خواهد شد. برای هر اپلیکیشن چهار تا شش ماه وقت بگذارید و بعد از آن در صورتی که هیچ پیشرفتی در تعداد کاربرانش ندیدید، می‌توانید آن را رها کنید و به سراغ ایده و اپلیکیشن بعدی خود بروید.

یک ایده خوب برای اپلیکیشن دارید ولی نمی‌دانید از کجا شروع کنید

از پیاده کردن ایده خود روی کاغذ شروع کنید. سپس از ابزارهای تهیه نمونه اولیه موجود در اینترنت استفاده کنید تا یک نسخه دقیق و صفحه به صفحه از اپلیکیشن خود به دست آورید. وقتی از نیازمندی‌های اپلیکیشن خود آگاه شدید، دنبال شرکتی یا اشخاصی بگردید که بتواند این طرح اولیه را طراحی کرده و آن را برای شما بسازد.

باید بدانید کاربران به اپلیکیشن شما نیاز دارند

ساخت اپلیکیشن موبایل

هرچه زودتر یک نمونه کوچیک از اپلیکیشن نهایی تهیه کنید و وارد بازار شوید. لازم نیست که منتظر باشید تا اپلیکیشن با همه امکانات تکمیل شود و سپس آن را عرضه کنید. می‌توانید ابتدا ساخت اپلیکیشن موبایل خود را با مقدماتی‌ترین امکانات شروع کنید و ببینید کاربران علاقه‌ای به دانلود و خرید آن نشان می‌دهند یا اهمیتی نمی‌دهند. اگر علاقه نشان دادند، می‌توانید اپلیکیشن خود را با توجه به پیشنهاداتی که آن‌ها می‌دهند، تکمیل کنید.

بهتر است اپلیکیشنی برای موبایل نوشته شود

نزدیک یک میلیون اپلیکیشن موبایل در فروشگاه‌های اندروید و IOS وجود دارد و شما قرار است با بهترین اپلیکیشن‌های موجود در این فروشگاه‌ها رقابت کنید. اپلیکیشن‌های مبتنی بر وب تجربه کاربری خوبی عرضه نمی‌کنند و هیچ ارزشی هم برای کاربران موبایل قائل نیستند. اپلیکیشن برای موبایل مثل وبسایت برای کامپیوترهای شخصی است، پس این دو را با هم ترکیب نکنید.

در طراحی بخشی را برون‌سپاری کنید و بخشی را خودتان مدیریت کنید

بیشتر بخوانید:

۱۰ اپلیکیشن تلفن همراه؛ ضرورتی اجتناب ناپذیر برای هر کسب و کار

برون‌سپاری یعنی بخشی از فرآیند طراحی، ساخت و بازاریابی اپلیکیشن را به عهده یک شرکت دیگر قرار دهیم. بسیاری از اپلیکیشن‌های محبوبی که امروزه از آن استفاده می‌کنیم در اوایل کارشان برون‌سپاری شده بودند. از جمله اپلیکیشن‌ها و کسب و کارهایی مثل «علی‌بابا» (Alibaba)، دیگ (Digg) یا اسکایپ (Skype) را می‌توان نام برد.

وقتی اولین نمونه از اپلیکیشن خود را می‌سازید، بهتر است هزینه را تا حد امکان پایین نگه دارید و با یک شرکت دیگر که نیازهای شما را به خوبی درک می‌کند همکاری کنید. مهمترین چیز برای شما در این مرحله این است که هرچه سریع‌تر محصول خود را به دست مشتری برسانید. بعد از آن اگر دیدید اپلیکیشن‌ شما مورد تقاضای کاربران زیادی است و کشش لازم وجود دارد، می‌توانید توسعه آن را خودتان به طور کامل در اختیار بگیرید.

این مطلب را از دست ندهید:  اینفوگرافی: اولین تلاش‌‌های حرفه‌ای بزوس، بافت و سایر اسطوره‌های دنیا

اپلیکیشن خود را در مارکت‌ اندروید و اپ‌استور منتشر کنید

ساخت اپلیکیشن موبایل

باید یک حساب کاربری مخصوص توسعه‌دهنده‌ها در این دو سرویس ایجاد کرده و سپس مبلغ ورودی درخواستی آن‌ها را هم پرداخت کنید. این مبلغ برای اپ‌استور ۹۹ دلار و برای اندروید‌مارکت ۲۵ دلار است. بارگذاری نهایی اپلیکیشن در این سایت‌ها را باید تیمی که اپلیکیشن را توسعه داده است، انجام دهد.

اپلیکیشن می‌توانید در ابتدا رایگان باشد

احتمال این که شما فیس‌بوک یا تویتر بعدی باشید چیزی حدود یک به میلیون یا حتی کمتر است. اگر می‌خواهید اپلیکیشن شما تجاری باشد باید از همان ابتدا استراتژی کسب در آمد از آن را برنامه‌ریزی کنید.

اپلیکیشن خود را بازاریابی کنید

محصولات خود به‌ خود به فروش نمی‌روند. شما باید آن‌ها را از گاو صندوق خود بیرون ببرید و در ویترین مغازه‌ها قرار دهید. سپس باید به مشتری‌ها بگویید که کجا آن‌ها را پیدا کنند. برای اپلیکیشن‌های خود هم باید این کار را انجام دهید. هرچند درست است که با برخی ترفند‌ها می‌توانید کاری کنید که محصولتان بهتر در جستجوی این مارکت‌ها پیدا شود، ولی با این‌ حال هنوز هم نیاز به بازاریابی خارجی برای جذب بازدیدکننده و مشتری وجود دارد.

بیشتر بخوانید:

۱۰ ایده تبلیغاتی پربازده برای کسب و کارهای کوچک

بهترین روش تبلیغات برای اپلیکیشن شما مانند هر کسب و کار دیگری، تایید و تعریف از آن‌ها توسط افراد دیگر است. نقد و بررسی سایت‌های فناوری، انتشار اخبار مربوط به اپلیکیشن شما در سایت‌های خبری و حتی تبلیغات زبانی در دنیای واقعی بهترین نمونه‌های این گونه تبلیغات هستند. نکته مهم این است که وقتی دیدید کشش لازم وجود دارد، تبلیغات را بیشتر کنید تا محبوبیت اپلیکیشن شما سریع‌تر افزایش یابد. همچنین باید با دقت به نقد و بررسی‌هایی که از اپلیکیشن شما می‌شود، نگاه کنید و در کوتاه‌ترین زمان ایرادات ذکر شده را برطرف کنید.

یک اپلیکیشن چندسکویی بسازید

ساخت اپلیکیشن موبایل

یک اپلیکیشن چندسکویی (Cross Platform) یعنی یک برنامه با یک زبان بنویسید که بدون هیچ کار اضافی در سیستم عامل‌های مختلف مثل اندروید و IOS کار کند. این گونه اپلیکیشن‌ها به ندرت تجربه کاربری خوبی را برای کاربرانشان فراهم می‌کنند. مطمئن باشید حتما دلیلی وجود داشته که برای پلتفرم‌های مختلف، زبان‌های برنامه‌نویسی متفاوتی وجود دارد چرا که هرکدام «کیت‌های توسعه نرم‌افزار» (SDK) جداگانه‌ای دارند. این اپلیکیشن‌ها معمولا دارای اشکالات نرم‌افزاری زیادی هستند که توانایی ارائه یک تجربه یکپارچه برای پلتفرم‌های مختلف را ندارند.

برای ساخت اپلیکیشن موبایل پول خرج کنید

پرسیدن این سوال درست مثل پرسیدن هزینه خرید یک خانه یا ماشین است. جواب بستگی به فاکتورهای زیادی دارد. با این حال اگر بخواهیم حدودی مشخص کنیم باید بگوییم که ساخت اپلیکیشن موبایل در خارج از کشور، چیزی بین ۳ هزار دلار تا ۱۰۰ هزار دلار یا بیشتر هزینه در بر خواهد داشت که بستگی به پیچیدگی و امکانات کلی اپلیکیشن دارد.

این مطلب را از دست ندهید:  کسب و کار آنلاین با سایت های درآمدزا را بشناسیم

اگر کسب و کار شما موفق نشود ناامید نشوید

بیشتر بخوانید:

۱۰ اپلیکیشن در حوزه کسب و کار که استفاده از آن ها ضرورت دارد

بسیاری از ایده‌های ساخت اپلیکیشن موبایل درست مثل ایده‌های کسب‌ و کارهای دیگر، ناموفق هستند. آدم‌های موفق هم اکثر اوقات تصمیمات اشتباه می‌گیرند اما آن‌ها از این اشتباهات درس گرفته و به سراغ ایده جدید بعدی خود می‌روند. شما هم اگر شکست خوردید و نتیجه دلخواه خود را نگرفتید، به سراغ ساخت اپلیکیشن موبایل بعدی خود بروید.

اگر شما هم ایده خاصی در ذهن دارید یا سوال بیشتری در این مورد به ذهنتان خطور کرده است، می‌توانید از فرم نظرات در انتهای این مطلب، ایده‌ها و سوالات خود را ثبت کنید. همچنین اگر می‌خواهید در یکی از این سرویس‌ها، اپلیکیشن خود را ثبت کنید و در بازارهای جهانی درآمد کسب کنید، جهت نقد کردن درآمد ارزی خود پیمنت۲۴ آماده همکاری با شماست. حتی در صورتی که می‌خواهید برای خود حساب پی‌پال ایجاد کنید، می‌توانید از خدمات افتتاح حساب با پی‌پال پیمنت۲۴ استفاده کنید.

نویسنده :
انتشار : ۲۶ فروردین ۱۳۹۷
مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تلگرام
ثبت شرکت و افتتاح حساب بانکی ترکیهمشاوره رایگان ۵۴۵۰۷-۰۲۱