‍‍
دسته بندی

آلمان نه تنها یک کشور زیبا است، بلکه همچنین یکی از قوی‌ترین اقتصاد‌های اروپا به شمار می‌رود. با رشد اقتصادی بالا و نرخ بیکاری کم چنانچه به دنبال کار در خارج از کشور هستید، آلمان یکی از بهترین گزینه‌های پیش روی شما خواهد بود. آلمان آموزش‌های رایگان را برای ساکنین خود ارائه می‌دهد و به عنوان یک محیط بسیار امن و جذاب برای زندگی و کار شناخته می‌شود یکی از شیوه‌های مهاجرت به این کشور ویزای جستجوی کار آلمان است. به علاقمندان به مهاجرت به آلمان مطالعه‌ی این مقاله توصیه می‌شود.

آلمان همچنین یکی از کشورهایی است که به دنبال کارگران بسیار ماهر برای کار در موقعیت‌های شغلی با درآمد خوب است و همه جوانان و افراد ماهر که به دنبال کار هستند را تشویق می‌کند تا از آلمان بازدید کنند. بنابراین اگر تصمیم گرفته‌اید که آنجا کار کنید، اولین کاری که باید انجام دهید این است که برای دریافت ویزای جستجوی کار آلمان اقدام کنید.

ویزای جستجوی کار چیست؟

ویزای جستجوی کار آلمان یک اجازه‌نامه اقامت بلند مدت است، که به شما اجازه می‌دهد تا مدت شش ماه در آنجا اقامت داشته باشید و به دنبال کار بگردید. اگر در پایان دوره شش ماهه کار پیدا کرده باشید، ویزای کار آلمان برای شما صادر می‌شود و شما مجاز به کار و زندگی در آنجا خواهید بود. لطفاً توجه داشته باشید که با داشتن ویزای جستجوی کار نمی‌توانید بلافاصله در آلمان شروع به کار کنید. با داشتن ویزای جستجوی کار تنها می‌توانید وارد کشور آلمان شوید و در مدت اقامت خود به دنبال کار بگردید.

برای دریافت ویزای جستجوی کار آلمان به موارد زیر نیاز دارید:

واجد شرایط درخواست ویزا باشید.

تمام اسناد لازم را تکمیل کنید.

فرم درخواست را تکمیل کرده و وقت مصاحبه ویزای خود را رزرو کنید.

ویزای آلمان

اسناد لازم برای ویزای جستجوی کار آلمان

دارا بودن مدرک کارشناسی از یکی از دانشگاه‌های آلمان یا مدرک خارجی معادل

داشتن حداقل ۵ سال تجربه کار مرتبط

داشتن استطاعت مالی کافی برای تأمین هزینه‌ها در طول مدت اقامت

داشتن بیمه مسافرتی یا درمانی برای طول مدت اقامت در آلمان یا تا زمان دریافت ویزای کار

اسناد لازم برای درخواست ویزا

مرحله بعدی آماده کردن اسنادی است که باید همراه درخواست ارسال شود. با این اسناد تضمین می‌شود که درخواست شما در صورت عدم رعایت شرایط لازم بلافاصله رد نشود، بنابراین اطمینان حاصل کنید که تمام آن‌ها را داشته باشید. این اسناد عبارتند از:

گذرنامه معتبر (بیشتر از ۱۰ سال از زمان صدور آن نگذشته باشد و برای حداقل ۱۲ ماه بعد از برنامه بازگشت شما اعتبار داشته باشد)

کپی صفحه اطلاعات گذرنامه

سه قطعه عکس استاندارد

کاور لتر که در آن هدف شما از سفر، برنامه شما برای پیدا کردن کار و برنامه جایگزین شما در صورت پیدا نکردن کار توضیح داده شده باشد

این مطلب را از دست ندهید:  روابط چین و آمریکا و تاثیرات آن روی دریافت ویزای سفر به چین

مدرک تحصیلی از یک دانشگاه آلمانی یا غیر آلمانی و به علاوه هر گونه گواهی‌نامه تجربه کاری قبلی

CV دقیق و کامل

مدرک محل اقامت در آلمان

اسناد وضعیت مالی مانند صورت حساب بانکی که ثابت می‌کند می‌توانید مخارج اقامت خود را در آلمان تأمین کنید

گواهی مشخصات شخصی مانند گواهی تولد، گواهی ازدواج و سایر (ترجمه شده به زبان انگلیسی)

تأییدیه بیمه درمانی

به منظور رعایت شرایط لازم، شما باید دو سری از این اسناد را تهیه کرده و آن‌ها را به مرکز درخواست خود ارائه کنید. توجه داشته باشید که داشتن تمام این اسناد تضمین نمی‌کند که برای شما ویزا صادر خواهد شد. تصمیم‌گیری در این رابطه به طور کامل به مرکز درخواست بستگی دارد.

ویزای جستجوی کار آلمان

فرم درخواست و وقت مصاحبه

بعد از جمع‌آوری اسناد لازم، مرحله نهایی تکمیل فرم درخواست در دفتر سفارت آلمان برای صدور ویزای جستجوی کار است. پس از ارسال فرم، وقت مصاحبه برای شما تعیین خواهد شد. سابقه و اسناد، فرم درخواست و نتیجه مصاحبه تعیین خواهد کرد که آیا واجد دریافت ویزای جستجوی کار آلمان هستید یا خیر.

در صورتی که به سفر یا مهاجرت به این کشور تمایل داشته باشید، پیمنت‌۲۴ با استفاده از خدمات پرداخت با ویزا کارت می‌تواند کلیه پرداخت‌ها یا رزرو آنلاین هتل‌ها و پرداخت هزینه‌های گرفتن وقت سفارت را به آسانی انجام دهد. رزرو آنلاین پرواز و ارسال و دریافت پول از خارج از کشور از دیگر خدماتی است که برای مهاجران و مسافران عزیز فراهم شده است.

نویسنده :
انتشار : ۲۴ مهر ۱۳۹۷
مطالب مرتبط

دیدگاه ها (1)

  1. سلام وقت بخیر.بنده برنامه نویس اندروید هستم با 5 سال سابقه کار اما مدرک دانشگاهی ندارم و در واقع دانشجوی انصرافی هستم و آخرین مدرکم پیش دانشگاهی تجربی هستش آیا برای ویزای جستجوی کار شانسی دارم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تلگرام
ثبت شرکت و افتتاح حساب بانکی ترکیهمشاوره رایگان ۵۴۵۰۷-۰۲۱