‍‍
دسته بندی

دنیای فریلنسر و دورکار ها، بخشی از دنیای تجارت الکترونیک و کارآفرینی دیجیتالی دهکده جهانی وب هستند که گزارش امروز سرویس وبلاگ پرتال پرداخت الکترونیک پیمنت ۲۴ تلاش می کند تا شما را با یکی از ابزارهای درآمدزایی در فضای مجازی آشنا کند. با ما در قسمت نخست گزارش فریلنسرها، همراه باشید.

فریلنسرینگ

سرویس وبلاگ پرتال Payment24 تلاش دارد تا مشتریان گرامی خود را که خواهان دریافت خدمات ارزی و کارت های اعتباری بین المللی برای پرداخت های مجازی و غیر مجازی هستند، با ظرفیت های مختلفی در دنیای وب آشنا کند. اگر برای نخستین بار مخاطب این سایت هستید، ضمن خوش آمد گویی به شما به اطلاع می رساند که سرویس وبلاگ پرتال، در طول هفته با مطالب خواندنی در عرصه های تحصیل، بورس، مهاجرت، شرکت در کنفرانس های بین المللی و آشنایی با سایت ها و اپلیکیشن های کاربردی رایگان و غیرر رایگان، اطلاع رسانی می کند.

تا کنون مقالات متنوعی در حوزه های فوق الذکر در سرویس وبلاگ سایت ارائه شده است که برای علاقمندان به تحصیل در خارج از کشور، مشتاقان مهاجرت، علاقمندان به دریافت روادید از سفارتخانه های مخاطب ایرانی و هم چنین کسانی که به دنبال استفاده از کنفرانس های بین المللی و سایت های گردشگری برای سفر و تفریح و فعالیت های علمی هستند، مطالب کاربردی را ارائه می کند.

هدف سرویس وبلاگ، آموزش گسترده موضوعاتی است که در طول چند سال اخیر مورد استفاده مخاطبان کارت های اعتباری ارزی پرداخت الکترونیک پیمنت ۲۴ قرار گرفته و ما را به پوشش نیازهای اطلاعاتی مشتریان گرامی، ترغیب کرده است.

همان طور که می دانید، اکنون دنیای جامعه اطلاعاتی ایران با ۴۹ میلیون کاربر اینترنت مواجه است که بیش از ۲۰ میلیون نفر از آن ها، مخاطب پیام رسان محبوب تلگرام و اینستاگرام هستند. کسب و کارهای عجیب ایرانیان در چند سال اخیر در این دو پرتال نشان می دهد که ایرانیان روز به روز، به کسب و کارهای اینترنتی و فعالیت های مجازی علاقه نشان می دهند و وجود ۱۷ هزار فروشگاه اینترنتی دارای نماد اعتماد الکترونیک از وزارت صنعت، معدن و تجارت نیز، چنین ادعایی را اثبات می کند.

بخشی از کاربران ایرانی اینترنت، از پهنه وب برای آشنایی با فرصت های تحصیلی، بورس، استخدام و مهاجرت استفاده کرده تا سبک زندگی دیجیتالی خود را در آن سوی مرزها نیز هدایت کنند. سالانه ده ها هزار نفر مشتاق دریافت مدرک IELTSTOEFLGRE هستند و دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی در آسیا، اروپا و آمریکا و حتی اقیانوسیه را برای ادامه تحصیل و انجام فرصت های مطالعاتی و تحقیقاتی اپلای می کنند.

یکی از اهداف بلند مدت سرویس وبلاگ، معرفی فرصت های تحصیلی و بورس گسترده در سراسر جهان است تا مخاطبان محترم سایت که از سرویس های پرداخت مجازی برای شرکت در آزمون های بین المللی، اپلای در دانشگاه ها ، خرید بلیط هواپیما و مسائلی از این دست استفاده می کنند، همواره در جریان جدید ترین اطلاعات از پاتوق های تحصیلی ایرانیان در آن سوی مرزها باشند.

در کنار موارد تحصیلی و بورس و مهاجرت، معرفی اپلیکیشن هایی که از طریق APP STORE های معروف وب، امکان خرید و یا دانلود رایگان فراهم است نیز از جمله برنامه های سرویس وبلاگ است که تا کنون به مواردی پرداخته شده است. دنیای اپ ها، دنیای جالب و درامدزایی است که بسیاری را در ایران، شیفته خود کرده است و سایت هایی مانند کافه بازار نیز در هیجان بخشی به این مقوله، تاثیرگذار بوده است.

دنیای کارآفرینی دیجیتالی، امروزه از طرق دیگری نیز با استقبال میلیون ها کاربر وب مواجه شده است که به نظر می رسد، دنیای فریلسنر ها (FREELANCERS) از آن جمله باشند. گزارش امروز سرویس وبلاگ پرتال پرداخت الکترونیک پیمنت ۲۴، شما را با یکی از ظرفیت های تجارت الکترونیک فعال دنیا آشنا می کند.

با ما در گزارش امروز همراه باشید.

فریلنسر و دورکار کیست؟

نمودار نرخ رشد فعالیت های فریسلنر

(نمودار نرخ رشد فعالیت های فریسلنر از سال ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۴ میلادی)

فریلسنر (freelancer) یا آزاد کار یا دور کار ، فعالیتی است که به صورت مشارکتی انجام می شود و یکی از مفاهیم نوظهور در کسب و کار های دیجیتالی به شمار می رود. فریلنسینگ، پیش از خلق دهکده جهانی نیز به شیوه های سنتی در دنیا رواج داشت، اما اکنون با جادوی صفر و یک ها به خصوص شبکه های اجتماعی، شاهد رونق گرفتن گسترده فعالیت های فریلنسینگ در دنیا هستیم.

الان خیلی ها برای انجام پروژه های مختلف ترجمه، برنامه نویسی، انجام پروژه های فنی و مهندسی در رشته های گوناگونی صنعت و خدمات و هم چنین در اختیار داشتن مشاوره های ساعتی، هفتگی، ماهانه و حتی سالانه در زمینه های متنوع، از ظرفیت های فریلنسر و دورکار ها استفاده می کنند.

ماهیت برخی از کارها در دنیای کنونی، در بستر فضای مجازی قابل تعریف، هدایت و راهبری است. شما فکر کنید که به تیمی نیاز دارید که نقشه های ساخت مخازن تحت فشار، مبدل های حرارتی، طراحی های صنعتی و حتی بروشور های تبلیغاتی شرکت یا سازمان شما را طراحی، ویراستاری یا حتی منتشر کنند.

فریلنسرها

(نمودار دسته بندی پروژه هایی که در دنیای فریلنسر ها اتفاق می افتد و فناوری، بیش ترین سهم را دارد)

چه روشی بهتر از استفاده از تیم های کوچک در فضای مجازی است که بتوان کارها را به آن ها واگذار کرد و پس از این واگذاری، از طریق بستر اینترنت و پیام رسان ها و دنیای شبکه های اجتماعی متنی، تصویری و ویدئویی با آنان در تعامل بود؟ چه روشی کم هزینه تر و سریع تر و آسان تر از این فضا سراغ دارید؟

این مطلب را از دست ندهید:  تجارت کوچک خود را مثل یک برند بزرگ اداره کنید

در واقع فریلنسر و دورکار ها، افراد دور کاری هستند که پروژه های برون سپاری شده را دریافت و بر اساس قیمت های مورد توافق بین کارفرما و پیمانکار، در زمان مقرر و شیوه مورد نظر انجام می دهند.

فریلسنر ها که در اوایل دوران دات کام ها در دهه نود میلادی، چند هزار نفر بیش تر نبودند، اکنون جامعه ای چند ده میلیون نفری بوده که در بسیاری از کشور های دنیا، آماده انجام پروژه های مختلف دور کاری با قیمت های باورنکردنی هستند.

شاید شما در کشوری خاص در دنیا، یک پروژه طراحی اپلیکیشن موبایل یا طراحی سایت را با قیمت ۱۰۰۰ دلار بتوانید انجام دهید. اما وقتی مشخصات این پروژه را با دقت در سایت های فریلنسر و دورکار ها تشریح  منتشر می کنید و منتظر  bid‌های متقاضیان انجام پروژه می شوید، بعضا می بینید که در فضای رقابتی، قیمت های جالبی به شما پیشنهاد می شود که تا نصف قیمت در نظر گرفته شده را نیز در بر می گیرد.

فریلنسرینگ

(فهرست ۱۰ کشور دنیا که بیشترین سهم را از فعالیت های فریلسنرینگ به خود اختصاص داده اند)

به هر حال، به نظر می رسد ظرف یک دهه آینده، قدرت جادویی فریلنسر و دورکار ها در دنیای کارآفرینی دیجیتالی و تجارت الکترونیک دنیا روز به روز در حال گسترش باشد و همان طور که اکنون شمار قابل توجهی از فعالیت های کسب و کار در کشورهایی مانند سوئد و ایالات متحده آمریکا توسط شرکت های کوچک چند نفره و فریلسنر ها هدایت می شود، شاهد فراگیر شدن این فرهنگ در اقصی نقاط جهان باشیم.

پس، فریلسنر به زبان ساده ، یعنی این که بدون عقد قرارداد طولانی مدت، خدماتی از سوی کارفرما دریافت و در مدت و بودجه مشخص انجام و تحویل شود. در فریلنسرینگ، باید تخصص و تبحر کافی داشت. چرا که هم چون دندان پزشکی که برای نیم ساعت کار روی دندان شما، هزینه می گیرد و کسی که به عنوان ناظر کنترل فنی کار او را نظارت نمی کند (جز قوانین پزشکی مرسوم)، فریلنسر می بایست کیفیت خوبی را ارائه کند.

کیفیت خوب کار ارائه شده در مدت مقرر، بستر را برای ارجاع کارهای بعدی فراهم می کند. اصطلاحا، فریلنسر و دورکار ها را کار بلد هایی می دانند که توانایی انجام سریع کار در قیمت رقابتی و مدت مشخص را در اختیار دارند و کارفرما ها را از ارجاع به بروکراسی های اداری سازمان ها و موسسات که قیمت های بالاتری طلب می کنند، بی نیاز می کند.

شرایط عمومی و اختصاصی فریلنسر و دورکار ها

برای فریلنسر شدن، شرایط خاصی نیاز نیست. تنها می بایست نسبت به کاری که ادعای انجامش را دارید، توانایی و تخصص داشته باشید. توانایی و تخصص هم موضوعی نیست که بشود فقط بر روی ان ادعا داشت. چرا که هر روزمه ای که شما ارائه کنید، می بایست رفرنس داشته باشد و رزومه ای رفرنس داشته باشد، به راحتی قابل ارزشیابی و راستی آزمایی (verify) خواهد بود.

بنابراین، ادعاهای فریلنسر و دورکار ها می بایست مستند و مستدل باشد. یعنی بتوان بر اساس موضوعی که قابلیت ارجاع به فریلسنر خاص دارد، توانایی وی را نسبت به کارهای مشابه، ارزشیابی و بررسی کرد.

یعنی اگر شما مدعی هستید که در طراحی app موبایل، تخصص دارید، این تخصص را باید از طریق معرفی نرم افزارهایی که طراحی و نصب کرده اید، به کارفرما نشان دهید. یا اگر می گویید مترجم حرفه ای فلان زبان هستید، می بایست متون ترجمه شده را در اختیار مشتریان جدید قرار دهید.

با اگر مدعی هستید که یک فریلسنر در زمینه تولید محتوا یا خبرنگاری یا عکاسی حرفه ای هستید، می بایست، کارفرماهای قبلی را به کارفرمایان جدید معرفی کنید تا صلاحیت شما ارزشیابی شود. به هر حال، شرایط عمومی هم برای فریلنسر و دورکار های دنیای کنونی، به صورت غیر رسمی وجود دارد:

۱- اگر در دنیای بین المللی فریلنسرینگ قصد فعالیت دارید، می بایست به زبان انگلیسی در حد آیلتس ۶، تسلط داشته باشید و بتوانید بخوانید و بنویسید و حتی صحبت کنید. چرا که اسکایپ و تانگو و نرم افزارهای ارتباط تصویری، بخشی از ابزارهای فریلنسر و دورکار ها برای تعامل با مشتریانشان در سراسر جهان است.

۲- مسلط به ابزارهای ویراستاری و طراحی عمومی و پیام رسان ها باشید تا به عنوان دستیارهای فنی شما، بتوانند کارهایی که برای مشتری در طیف های مختلف می بایست انجام دهید را پشتیبانی کنند. مثلا در کار با اینترنت و رایانه و آفیس و چنین نرم افزارهایی، بدون مشکل باشید.

۳- از سواد رسانه ای خوبی برخوردار بوده و بازارشناس باشید. یعنی بدانید که در فلان کشور دنیا در فلان دسته بندی کاری که شما هم در آن تسلط دارید، چه قیمت هایی، چه پروژه هایی، چه طیفی از تخصص ها و چه طیفی از کارفرمایان وجود دارد که در فصول مختلف، پروژه ها را برون سپار می کنند. مثلا در ایران، چند ماه قبل از اتمام سال تحصیلی، فشار پروژه های برنامه نویسی و طراحی دانشجویی افزایش می یابد.

۴-استفاده از وبلاگ، یا پرتال تخصصی یا پروفایل در شبکه های اجتماعی حرفه ای یا عمومی بین المللی مانند فیس بوک و لینکدین می تواند بازاریابی و تبلیغات شما را در عرصه فریلسنرینگ ارتقا دهد.

این مطلب را از دست ندهید:  راه‌های کسب درآمد جانبی که شاید تا به حال به آن فکر نکرده باشید.

برترین سایت فریلنسرینگ

(تصویر ایندکس برترین سایت فریلنسرینگ دنیا)

برای فریلنسر ها، شرایط اختصاصی خاصی وجود ندارد. اما بالطبع، فریلنسر و دورکار های معروف در زمینه کاری خود که نام آن ها و پروژه های قبلی آنان در اینترنت بیشتر ایندکس شده باشد، معمولا با ارجاع سفارش های بیشتری مواجه می شوند.

سایت های معروف فریلنسر و دورکار در ایران

سایت های معروف فریلنسر در ایران

پارس کدرز یکی از پرتال های فعال در زمینه فریلسنر در کشورمان است که رابطی بین تقاضا و اجرا در پروژه های مختلف به شمار می رود. این سایت را در نشانی اینترنتی به آدرس https://parscoders.com دنبال کنید. بیش از ۳۸ هزار فعال کسب و کار و ۱۳۱ هزار پروژه در این سایت سابمیت شده است. این پرتال، خود را اولین پرتال بازار کار انلاین کشور می داند.

پرشین وی ال از دیگر پرتال های فعال فریلسنر کشور است. این پرتال را که برای انجام پروژه های دانشجویی می توان توصیه کرد در نشانی persianvl.com دنبال کنید.

شبکه مترجمین ایران،یکی از فریلنسرهای تخصصی در زمینه ترجمه عمومی و تخصصی به ده ها زبان زنده دنیا بوده که به شما این امکان را می دهد تا متنی را برای ترجمه در این پرتال قرار داده و بهترین قیمت دهندگان را پیدا کنید. بخشی از فعالیت فریلنسر های ایرانی، به موضوع ترجمه و انجام پروژه های دانشجویی مرتبط است.

این سایت امکان دریافت و انجام سفارش های ترجمه به ۳۷ زبان را دارد. برای کسب اطلاعات بیش تر به پرتال به نشانی http://www.worldtranslators.net مراجعه کنید.

سایت ترنسیس نیز از جمله دیگر سامانه های سفارش ترجمه به روش مناقصه ای بوده که سیستم خلاقی را دارد و آشنایی با آن را توصیه می کنیم. مخصوصا برای دانشجویانی که در سال تحصیلی، نیاز به ترجمه متون مختلف برای ارائه و مقاله نویسی و پایان نامه نویسی دارند. برای کسب اطلاعات بیشتر به پرتال transis.ir مراجعه کنید.

کاراک، پرتال دیگری برای امور فریلنسر و دورکار به شمار می رود. در آن، هر پروژه یا کار ارائه شده می تواند ثبت و توسط دیگر مشتریان دیده شود. کاراک یعنی کارهای کوچک و هر زمینه ای را می تواند شامل شود. از طراحی لوگو تا اپلیکیشن تا طراحی سایت و حتی خدمات مشاوره فنی و مهندسی و تحصیلی. کاراک چند سال است که به باشگاه فریلنسرهای ایرانی اضافه شده و هزاران متخصص آماده انجام برون سپاری کارهای شما هستند. آن را در karak.ir دنبال کنید.

مکانی برای دور کاری، عنوانی است که سایت پرشین فریلنسر و دورکار برای فعالیت خود در نظر گرفته و می کوشد تا به عنوان یکی از سامانه های درکاری و آزاد کاری تحت وب فارسی، دنیای فریلنسری را به ظرفیت های کارآفرینی دیجیتالی جامعه اطلاعاتی کشور اضافه کند. این درگاه را در نشانی اینترنتی به آدرس : persianfreelancer.ir دنبال کنید.

یکی از سایت های جالب فریلنسری در ایران، سایت انجام میدم دات کام است. این سایت، دامنه خود را بر اساس مفهوم فریلنسری انتخاب کرده و می کوشد تا با این دامنه آسان ، مخاطبان فریلنسری کشور را به سمت خود جلب و جذب کند. این پرتال را باید درگاه خدمات آنلاین دانست که بازاریابی اینترنت و معرفی فعالان کسب و کار های دیجیتالی، از جمله ماموریت های آن به شمار می رود. این سایت فریلنسر را در نشانی اینترنتی به آدرس http://www.anjammidam.com دنبال کنید.

پارس کار، از جمله دیگر سایت های فریلنسری کشور است که تلاش دارد تا خدماتی را به کارفرمایان و جستجوگران بازار کار کشور ارائه کند. بازار کار آنلاینی که پارس کار ارائه می کند، فرهنگ OUTSOURCING را در بین جامعه می تواند گسترش دهد و نسل جدیدی از کارفرمایان را در فضای وب فارسی هدایت کند. پارس کار را در نشانی اینترنتی به آدرس parskar.ir دنبال کنید.

پرتال دیگری در زمینه ترجمه در دسترس است که به ترجمه ایران نامیده می شود. فری لنسیرنگ تخصصی ترجمه را انجام می دهد و کاربران بسیاری به عنوان مترجم عمومی و تخصصی در زبان های گوناگون در سایت مشغول به فعالیت هستند. این درگاه را در نشانی http://tarjomeiran.com دنبال کنید. البته سایت هایی مانند: irantranslate.ir نیز فعالیتی شبیه به این پرتال را در دستور کار خود دارند.

فعالان امور حقوقی و وکالت نیز از طریق سایت یونیون (UNION) می توانند در این زمینه تخصصی، به فعالیت بپردازند و از کارها و تقاضاهای هزاران عضو پرتال در عرصه های حقوقی و قضایی اطلاع کسب کنند. این سایت در نشانی www.freelancersunion.org دنبال کنید.

سایت های معروف فریلنسر و دورکار در جهان

سایت های معروف فریلنسر در جهان

صد ها پرتال معروف فریلنسر در کشورهای مختلف دنیا طراحی و راه اندازی شده است که در این گفتار، به شماری از آن ها می پردازیم.

سایت ODESK را باید یکی از پرتال های فعال در عرصه فری لنسرینگ در فضای وب دانست که بیش از ۱۰ سال سابقه فعالیت دارد و در هر ۵ قاره دنیا، کارفرمایان و پیمانکاران در گروه های گوناگون کاری، به این سایت مراجعه کرده و درخواست های خود را ارائه می کنند.

فعالیت اصلی این پرتال بر روی فعالیت های اینترنتی (ICT DEVELOPMENT) است و فروش و بازاریابی مجازی نیز در زمره فعالیت های آن قرار دارد.

برای کسب اطلاعات بیشتر به پرتال  odesk.com و elance-odesk.com مراجعه کنید که در گفتار آینده طور اختصاصی درباره آن صحبت خواهیم کرد.

سایت PEOPLE PER HOUR

سایت خلاق و جالب دیگری که در زمینه فریلنسر با مخاطبان گسترده ای مواجه شده است، پرتالی به نام کار ساعتی یا PEOPLE PER HOUR است که با استفاده از سرویس جست و جوی تخصصی آن، می توانید منابع انسانی متخصص را در عرصه های مختلف پیدا کرده و نسبت به برون سپاری پروژه های فنی و خدماتی اقدام کنید.

این مطلب را از دست ندهید:  یک کارآفرین موفق سه چیز را نباید فراموش کند

این سایت را در نشانی اینترنتی peopleperhour.com  دنبال کنید که دسته بندی خوبی بر اساس نوع کار، کشور و مدت زمان انجام پروژه در اختیار مخاطبانش قرار می دهد.

سایت Elance از جمله دیگر پرتال های فعال فریلسنر خارجی است که مخاطبان زیادی دارد و در زمینه ترجمه متون توسط متخصصان ترجمه که افرادی NATIVE هستند، فعال می باشند. اعضای این سایت را مترجمان حرفه ای تشکیل می دهند و هم چون شبکه اجتماعی عمل می کند و هم چون سایت لینکدین، کاربران می توانند پروفایل یکدیگر را مشاهده کرده و به صورت خصوصی با هم تعامل کرده و پروژه های مختلف را به اشتراک بگذارند.

این پرتال، بیش از ۲.۶ میلیون کاربر دارد و صدها هزار پروژه در زمینه های مختلف در آن در دسترس علاقمندان است.

برای کسب اطلاعات بیشتر به ELNACE.COM  مراجعه کنید.

فریلنسر دات نت از جمله دیگر درگاه های پروژه های برون سپاری (outsourcing) بوده که برای جست و جوی پروژه و جست و جوی فرصت های شغلی می توان از آن استفاده کرد. در این پرتال، می توان به جست و جوی همکار و شریک نیز پرداخت و در فضای شبکه مشارکتی (collaborative network) و خرد جمعی (collective intelligence) از نیروهای متخصص و خلاق در بستر فریلسنر استفاده نمود.

برای کسب اطلاعات بیشتر به freelancers.net مراجعه کنید.

از جمله دیگر پرتال های فعال در زمینه فریلنسر می توان به سایت readytolaunch.com اشاره کرد که مدعی است که منبع شماره یک برای کسب و کارهای کوچک و کارآفرینان در اینترنت به شمار می رود. در واقع برای هر استارت آپی، این سایت، روش هایی توسط فریلسنر ها در اختیار مخاطبان قرار می دهد.

بیش از ۱۲ میلیون کاربر از ۱۹۰ کشور دنیا در این سایت فعال هستند و میلیون ها پروژه انجام شده موفق در این درگاه هدایت و راهبری شده است. بسیاری از فعالیت ها هم چون دیگر سایت های فریلسنرینگ، در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات است.

نام دامنه این سایت، یکی از بهترین دامنه های اینترنت است. چرا که به صورت freelancer.com بوده و ارزش بالایی مثل دامنه چند میلیون دلاری business.com دارد.

سایت upwork.com را از جمله دیگر درگاه های فعال در زمینه آشنایی با فریلنسر و دورکار ها در زمینه های مختلف است. در این درگاه که بزرگ ترین سایت پیدا کردن محل کار در اینترنت ادعا شده، میتوان به طیف های گوناگونی در متخصصان در رشته های مختلف دسترسی داشت.

سخن آخر

۱- فریلنسرها، افراد یا گروه های کوچک کارآفرین در فضای مجازی هستند که پروژه محور بوده  و تلاش می کنند تا پروژه های اینترنتی را با قیمت کم و در مدت زمان کوتاه انجام دهند.

۲- شمار فریلسنرها در ایران و جهان در حال افزایش است و اگر شما در زمینه ای تخصص دارید، می توانید از طریق ده ها پرتال فریلسنری که در بالا به آن ها اشاره شد، درخواست انجام پروژه را سابمیت کرده با برای انجام پروژه های مختلف، bid کنید.

۳- همه فریلسنرها برای موفقیت بیشتر، سایت یا وبلاگ یا پروفایلی در شبکه های اجتماعی راه اندازی می کنند.

۴- برای نقد کردن درامدهای اینترنتی خود از طریق فریلنسرینگ، از خدمات ارزی Payment24 استفاده کنید. کارشناسان ما در این زمینه شما را یاری خواهند کرد.

۵- در صورتی که خواهان انجام پروژه های فریلنسر و دورکار  هستید، در اختیار داشتن کارت های اعتباری پرداخت مانند مستر کارت، ویزا کارت برای دریافت هزینه های پروژه هایی که در سطح بین الملل انجام می دهید، الزامی است. بنابراین برای سفارش خرید کارت، از طریق بخش خدمات کارت های اعتباری بین المللی پیمنت ۲۴ اقدام کنید.

۶- برای کسب موفقیت در زمینه فریلنسرینگ، در صورتی که تازه کار هستید، از سایت های معرفی شده در این متن استفاده کرده و بر اساس قیمت های پیشنهادی دیگران برای انجام پروژه های گوناگون، از قیمت های پایین تری استفاده کنید تا آرام آرام، کارفرمایان کوچک در کشورهای مختلف دنیا، ظرفیت های فنی و عملیاتی شما را بشناسند و ارجاع کارهای مختلف به شما داده شود. در ارجاعات بعدی، می توانید قیمت انجام پروژه ها را افزایش دهید و درامد بیشتری کسب کنید.

۷-  فریلنسر و دورکار های حرفه ای، کارفرمایان ثابتی دارند و بعضا چند سال برای یک کارفرما مشغول به کار هستند. این ظرفیت آفرینی را در بلند مدت با انجام کار حرفه ای راستی آزمایی شده می توانید بدست آورید.

۸- از تجارب فریلنسر و دورکار های حرفه ای داخلی و بین المللی استفاده کنید. اطلاعات این افراد را در فیس بوک و لینکدین بدست آورید.

۹- طراحی اپ های موبایل و سایت های پرداخت الکترونیک و هم چنین طراحی سایت و فعالیت های ژورنالیستی در سطوح مختلف، مخاطبان فریلنسرینگ بسیار دارد. اگر قصد فعالیت حرفه ای در این حوزه را دارید، سطح زبان انگلیسی خود را افزایش داده و به کارت های اعتباری معتبر و هم چنین سایت اختصاصی چند زبانه خود را مجهز کنید.

در قسمت های بعدی، شما را با چند پرتال فریلنسر و دورکار معروف دنیا آشنا می کنیم.

دنیای تحصیل، بورس، مهاجرت و پرداخت مجازی را هر روز با سرویس وبلاگ پرتال پیمنت ۲۴ دنبال کنید.

نویسنده :
انتشار : ۱۲ آبان ۱۳۹۵

دیدگاه ها (1)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تلگرام
ثبت شرکت و افتتاح حساب بانکی ترکیهمشاوره رایگان ۵۴۵۰۷-۰۲۱