دسته بندی

تعداد زیادی از افراد موفقی که در شرکت‌هایی بزرگ مانند اپل، گوگل و دیگر شرکت‌ها فعالیت داشته‌اند، موقعیت شغلیشان را رها کرده و به فعالیت و کارآفرینی در حوزه فین‌ تک روی آورده‌اند. این روند رو به افزایش است و رفته رفته بر تعداد کارآفرینان فین تک افزوده می‌شود. اما واقعیت چیست؟ آیا تجربه‌های کار کردن با غول‌های فناوری منجر به موفقیت کارآفرینان فین تک می‌شود؟ فین تک در حوزه تلفیق فناوری و خدمات مالی چگونه در حال گسترش است؟ رشد و تکامل فین تک به کمک تجربه مدیران موفق سابق چگونه حوزه‌های مختلف را تحت تاثیر قرار خواهد داد؟ در ادامه به درس‌های مهمی می‌پردازیم که کارآفرینان فین تک از شرکت‌های بزرگ فناوری آموخته‌اند.

رسالت و ماموریت بسیار مهم است

کارآفرینان فین تک

آنچه به عنوان یک تیم یا سازمان انجام خواهید داد بسیار حائز اهمیت است. به همین دلیل با نگاهی به شرکت‌هایی بزرگ نظیر گوگل متوجه خواهید شد که شناسایی و تعریف مسئولیت‌ها چقدر در میزان موفقیت نقش دارد. اکتفا به تعیین و تعریف رسالت تنها در کلام مهم نیست و کاری از پیش نخواهد برد. آنچه حائز اهمیت است، تعریف رسالتی است که با آن، افراد ملزوم و تحریک به انجام کارهای پیش روی خود می‌شوند.

بیشتر بخوانید:

۴ استراتژی بازاریابی کم هزینه برای کسب و کارهای کوچک چیست؟

شرکت‌های بزرگ فناوری مانند گوگل، اپل و آمازون برای انجام برنامه‌های مهم خود، رسالتی دقیق و هدف‌مند تعیین می‌کنند. پس اگر می‌خواهید به عنوان کارآفرینی نوپا، گام‌های آغازین خود را به درستی بردارید حتما لازم است به تعریف دقیق رسالت بپردازید تا اهداف خوب از عالی تفکیک شوند و نیروهایی را پرورش بدهید که برای رسیدن به چشم‌انداز مطلوب‌ شما انگیزه کافی دارند. مدیریت استراتژیک همواره بخش مهمی از مدیریت هر سازمان و کسب‌ و کار بوده است. استراتژی قبل از شروع به اجرا، نیازمند تعیین چشم‌انداز و رسالت است. هماهنگی بخش‌های مختلف کسب‌ و کار هم در این زمینه بسیار اهمیت دارد. تمام پرسنل باید بتوانند نوازندگانی ماهر و هماهنگ برای نواختن سمفونی موفقیت کسب‌ و کار باشند.

به روش فناوری توجه کافی داشته باشید

کارآفرینان فین تک - روش فناروی

نکته دیگری که شرکت‌های بزرگ به کارآفرینان تازه‌ کار می‌آموزند، این است که پلتفرم و بستری برای شکل‌ دهی به اکوسیستمی عمومی بسازند. برای مثال اندروید با به وجود آوردن بستر و فضایی عمومی، جریان‌ساز و منشا اثر در شکل‌گیری تولیدات مختلف شده است. این نگاه کلی باعث خواهد شد تا بازار و صنعت تا حدود زیادی تحت کنترل و اختیارات کارآفرین باشند و نبض تغییرات در دستان آن‌ها قرار گیرد.

این مطلب را از دست ندهید:  ۴۰ ایده کسب و کار کوچک که با کمترین هزینه می‌توانید شروع کنید

بیشتر بخوانید:

راه اندازی استارت آپ تکنولوژی از چه نظر شبیه ایجاد یک گروه موسیقی است؟

ارائه بستری کلی فواید زیادی برای‌ شما دارد. با گذشت زمان شما به قدرتی خاص بدل خواهید شد که تحولات بازار نمی‌تواند به سادگی شما را از پای درآورد و رشدتان را تهدید کند. روش فناوری و استفاده از آن به شما اجازه می‌دهد تا جریان‌ساز باشید و خود منشاء تغییرات گوناگون شوید. همه بازار پیرو شما خواهند بود و حیات‌ آن‌ها تا حدود زیادی وابسته به سیاست‌های شما خواهد شد.

استفاده موثر از اعضای شبکه ارتباطی فراموش نشود

کارآفرینان فین تک - شبکه ارتباطی

بیشتر بخوانید:

فهرست شرکت‌ های برتر فین تک سال ۲۰۱۸ در حوزه بلاک چین معرفی شد

وجود شبکه ارتباطات گسترده برای همه افراد و کسب‌ و کارها بسیار مهم و ضروری است. کارآفرینان فین تک هم نباید از گسترش و استفاده مفید شبکه ارتباطی‌ خود غافل باشند. هر میزان ارتباطات بهتر و وسیع‌تری شکل بدهید از نظر فردی و حرفه‌ای پیشرفت بیشتری برای‌ شما رقم خواهد خورد. گسترش این شبکه ارتباطی وقتی توام با رشد است که بتوانید از اعضای موجود در این شبکه به خوبی استفاده کنید و کمک بگیرید. این نوع کمک و ارتباط در حقیقت تعاملی دوسویه است. تمام شرکت‌های بزرگ سعی می‌کنند در مواقع لزوم از اعضای موجود در شبکه ارتباطی خود بهره ببرند و متقابلا همین کمک و یاری را برای دوستان خود به خرج خواهند داد. ارتباطات دوسویه و مفید، باعث می‌شوند تا در تنگناها و مشکلات، راه‌کارهای مختلفی پیش روی‌ شما ایجاد شود و از مخمصه‌ها سریعتر نجات پیدا کنید.

به عنوان یکی از کارآفرینان فین تک خلاقیت را سرلوحه کار قرار دهید

کارآفرینان فین تک - خلاقیت

استفاده از داده‌ها، خلق مسیرهای تازه، به کارگیری ابزارهای نوین و به طور کلی حل مسائل به شیوه‌ای جدید نشان از خلاقیت دارد. از میان تمام بخش‌های کار و فعالیت‌های لازم برای رشد کارآفرینی و کسب‌ و کار، به کارگیری خلاقیت درباره بازاریابی مهم‌تر از هر چیز دیگری است. به کمک استراژی‌های مناسب و استفاده از شیوه‌های خلاقانه در تبلیغات و بازاریابی می‌توان گام بسیار مهم و بلندی در جهت ارتقاء وضعیت محصول برداشت. شرکت‌های بزرگ فناوری اهمیت بازاریابی و استفاده از خلاقیت را به خوبی می‌دانند. از همین رو است که حتی در مواردی بسیار جزئی هم از بازاریابی خلاقانه غافل نمی‌شوند. کارآفرینان فین تک باید نوآوری و ایجاد بستری مناسب جهت خلاقیت در تولید و خدمت را جدی بگیرند.

این مطلب را از دست ندهید:  10 استراتژی بازاریابی که همه استارتاپ‌ها باید بدانند

تداوم یادگیری ضرورتی همیشگی است

کارآفرینان فین تک - یادگیری

بیشتر بخوانید:

سیر تکامل فین تک؛ از تلگراف تا لبخند بزن و پرداخت کن

اهمیت یادگیری در هر حرفه و جایگاهی بر هیچ‌ کس پوشیده نیست. به کمک آموختن می‌توان مسیرهایی تازه کشف کرد و امکان و فرصت‌های بیشتری فراهم آورد. شرکت‌های بزرگ همواره در حال برگزاری دوره‌های آموزشی مختلف برای نیروهای خود هستند و مدیران بالغ و کارآزموده، هیچ‌گاه از آموختن دست نمی‌کشند. کارآفرینان فین تک هم با الگوبرداری از چنین رفتاری، باید در پی یادگیری مداوم باشند. یادگیری مداومی که به آن‌ها جرات و اجازه حضور در عرصه‌های تازه را می‌دهد. نباید از ندانستن واهمه داشته باشید، بلکه فرصت یادگیری و رشد همواره در دستان شما است. تنها باید با شجاعت و دقت به سوی رسیدن به هدف گام بردارید.

نمونه‌های بسیاری از کارآفرینان وجود دارند که در بدو ورود به عرصه‌ای تازه، هیچ چیز از صنعت و بازار جدید نمی‌دانسته‌اند اما با تلاش و جسارت توانسته‌اند علاوه بر تسلط بر بازار و صنعت و ساز و کارهای مختلف آن، نوآوری را هم به عمل آورند و مسیرها و روش‌هایی تازه معرفی کنند.

اگر قصد دارید به جرگه کارآفرینان فین تک ملحق شوید باید با الگوبرداری از شرکت‌های بزرگ و موفق، درس‌هایی را آویزه گوش کنید. درس‌هایی که برآمده از تجربه هستند و قطعا در ابتدای راه، چشم‌اندازی مناسب و خوب برای‌ شما فراهم خواهند کرد. این روزها، فین تک با سرعت زیادی در حال رشد و توسعه هر چه بیشتر است و به نظر می‌رسد که شرکت‌های بزرگ فناوری یعنی غول‌هایی مانند گوگل، آمازون و سایر موراد در حال بدل شدن به یک محیط ایده‌آل برای خلق و شکل‌گیری فین تک‌ها هستند. همان‌طور که عنوان شد بیشتر کارآفرینان فین تک از جمله مدیران و اعضای بسیار موفق، شرکت‌های بزرگ فناوری بوده‌اند که تصمیم به خروج و راه‌اندازی کسب‌ و کارهای جدید گرفته‌اند.

اگر به عنوان یک کارآفرین برای توسعه کسب کار خود نیاز به ارسال و حواله ارز به خارج کشور دارید یا در صورت همکاری با شرکت‌های خارجی نیازمند نقد کردن درآمد ارزی خود هستید، می‌توانید به راحتی از خدمات پیمنت۲۴ استفاده کنید.

نویسنده :
انتشار : ۲۸ فروردین ۱۳۹۷
مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − شانزده =

کانال تلگرام
فروش ویژه کیف پول سخت‌افزاری Ledger Nano S (کیف پول سخت‌افزاری برای ارز‌های دیجیتال)خرید انلاین
+