دسته بندی

تحصیل در استرالیا می‌تواند یک انتخاب مناسب برای تحصیل در خارج از کشور باشد. استرالیا دارای یک جامعه پر رونق از دانشجویان بین‌المللی است. تحصیل در استرالیا امکان کسب دانش و مهارت‌های جدید و مختلف را برای شما فراهم می‌کند. همچنین به کمک آشنایی با شبکه‌های علمی رده بالا، مقدمه‌ای برای هدایت شغلی مناسب و حتی کار و زندگی دائم پس از فارغ‌التحصیلی خواهد شد.

استرالیا دارای دانشگاه‌هایی در سطوح جهانی، کالج‌های فنی‌ و‌ حرفه‌ای عملی و مدارس زبان انگلیسی برجسته‌ای است که دانشجویان بین‌المللی را پذیرش و حمایت می‌کنند. هر سال هزاران نفر با هدف استفاده از سطح علمی بالا در مقاطع مختلف تحصیلی (از ابتدایی تا تحصیلات تکمیلی) به این کشور سفر می‌کنند.

انواع ویزا برای تحصیل در استرالیا

انواع ویزای دانشجویی استرالیا

ویزای دانشجویی استرالیا در حال حاضر دارای ۱۰ نوع مختلف است که برای اهداف گوناگون صادر می‌شوند و مدت زمان و روش تمدید آن‌ها هم می‌تواند متفاوت باشد. برای آشنایی با انواع ویزا استرالیا با ادامه مقاله همراه شوید تا هرکدام از آن‌ها را برای شما شرح دهیم.

ویزای مستقل دوره فشرده زبان انگلیسی (Independent ELICOS Visa)

این ویزا مخصوص دانشجویان بین‌المللی است که با هدف گذراندن یک دوره فشرده زبان انگلیسی ((English Language Intensive Course (ELICOS) در خارج از کشور، به استرالیا سفر می‌کنند.

ویزای بخش مدارس (Schools Sector Visa)

ویزای بخش مدارس برای کودکانی است که به قصد تحصیل در مقطع ابتدایی یا متوسطه به استرالیا سفر می‌کنند.

ویزای بخش آموزش حرفه‌ای و کارآموزی (Vocational Education and Training)

ویزای آموزش حرفه‌ای برای دانشجویان بین‌المللی که برای تحصیل و کسب یک مدرک مهارت فنی حرفه‌ای یا کارآموزی به استرالیا سفر می‌کنند. مدارکی مثل گواهی I، II، III، IV ، دیپلم VET، دیپلم پیشرفته VET، گواهی تحصیلات تکمیلی فنی و حرفه ای یا دیپلم فنی و حرفه‌ای از جمله مدارکی هستند که می‌توانید از این طریق به دست بیاورید.

انواع ویزای استرالیا

ویزای بخش آموزش عالی (Higher Education Sector Visa)

برای دانشجویان بین‌المللی که به قصد تحصیل و اخذ یک مدرک آموزش عالی به استرالیا سفر می‌کنند، ویزای آموزش عالی صادر می‌شود. این ویزا مدرک کارشناسی، گواهی‌نامه فارغ‌التحصیلی، مدرک تحصیلات تکمیلی، مدرک کارشناسی ارشد، دیپلم آموزش عالی (مدرک کاردانی یا فوق دیپلم) را در بر می‌گیرد.

ویزای بخش تحقیقات تحصیلات عالی (Postgraduate Research Sector Visa)

اگر یک دانشجوی بین‌المللی هستید که به قصد تحصیل برای انجام تحقیقات و اخذ مدرک دکترا به استرالیا سفر کرده‌اید باید برای ویزای Postgraduate Reasearch Sector Visa درخواست بدهید.

ویزا بخش بدون مدرک (Non Award Sector Visa)

بسیاری از افراد به قصد گذراندن دوره‌های درون سازمانی به استرالیا سفر می‌کنند. این افراد از طرف سفارت‌های استرالیا ویزای Non Award دریافت می‌کنند.

ویزای بخش امور خارجه یا دفاع (Foreign Affairs or Defence Sector Visa)

برای دانشجویان بین‌المللی که توسط وزارت امور خارجه و تجارت استرالیا و یا وزارت دفاع استرالیا، برای گذراندن هر نوع دوره‌ای در استرالیا حمایت مالی می‌شوند، ویزای امور خارجه صادر می‌شود.

ویزای سرپرست دانشجو (Student Guardian Visa)

برای والدین و سرپرستان دانشجویان بین‌المللی زیر ۱۸ سال که در استرالیا تحصیل می‌کنند ویزای سرپرستی صادر می‌شود. در برخی شرایط ممکن است این ویزا به سرپرستان دانشجویان بیش از ۱۸ سال سن هم اعطا شود.

ویزای تحصیلی استرالیا

مزایای مهاجرت تحصیلی به استرالیا

در سال ۲۰۱۳، تعداد ۵۲۶۹۳۲ دانشجوی بین‌المللی در استرالیا وجود داشت که در مقایسه با  سال ۲۰۱۲ رشد ۲٫۶٪  نشان می‌دهد. این در حالی است که متوسط نرخ رشد سالانه برای بیش از ده سال قبل از ۲۰۱۳ فقط ۵٫۹٪ بوده است. یعنی سهم قابل توجهی از این عدد برای متوسط نرخ رشد، به سال‌های اخیر برمی‌گردد. دلیل این استقبال احتمالا بهبود کیفیت نظام آموزش و پرورش و محیط زندگی در استرالیا است.

از جمله دلایل مهاجرت تحصیلی به استرالیا

مقاله‌های مرتبط:

 • سیستم آموزش عالی
 • طیف متنوعی از دوره‌ها، از مدرسه تا درجه کارشناسی ارشد
 • وجود بسیاری از انواع موسسات متخصص
 • پذیرش مدارک از استرالیا در سراسر جهان
 • آموزش خلاقانه و یادگیری
 • کیفیت تحقیقات علمی
 • پشتیبانی برای دانشجویان بین المللی
 • محیط امن
 • جامعه چند فرهنگی
 • حق کار حین تحصیل در استرالیا
 • امکان درخواست ویزای فارغ‌التحصیل؛ ویزای فارغ‌التحصیلی اجازه می‌دهد تا شما و خانواده به مدت ۱۸ ماه پس از اتمام تحصیلات در استرالیا بمانید و منوط به شرایط خاصی ویزای موقت یا دائم بیشتر اعمال می‌شود.
 • توانایی برای درخواست ویزای اقامت برای زندگی و کار در استرالیا بعد از تکمیل دوره

ویزای فارغ التتحصیلی مقرمه مهاجرت به استرالیا

مقرون به صرفه بودن تحصیل در استرالیا

هزینه‌های دوره‌های آموزشی و زندگی در استرالیا اغلب در مقایسه با بسیاری از مقصدهای محبوب دیگر نظیر: انگلستان، کانادا و ایالات متحده آمریکا مساوی و یا ارزان‌تر از آن‌ها است.

امکان درخواست ویزای فارغ‌التحصیلی در استرالیا

ویزای فارغ‌التحصیلی، این امکان را برای شما و خانواده‌تان فراهم می‌کند تا  به مدت ۱۸ ماه پس از اتمام تحصیلات خود، به زندگی و کار در استرالیا ادامه بدهید تا بتوانید ویزای موقت یا دائم بگیرید. در واقع ویزای فارغ‌التحصیل شما را به طور مستقیم در مسیر اقامت دائم و شهروندی در استرالیا قرار می‌دهد.

کار در حین تحصیل در استرالیا

یکی از جاذبه‌های مهم تحصیل در استرالیا، امکان کار در حین تحصیل و تأمین هزینه‌ها از این طریق است. با ویزای دانشجویی شما می‌توانید تا ۲۰ ساعت در هفته در طول ترم و به صورت تمام وقت در طول تعطیلات کار کنید.

اگر شما در یک دوره کارشناسی ارشد یا بالاتر ثبت نام کنید و به همراه همسر به استرالیا بروید، همسر شما قادر به کار تمام وقت در آن‌جا خواهد بود.

در صورت ثبت‌نام در یک دوره کارشناسی ارشد تحقیقات (دکترا)، امکان کار تمام وقت برای شما فراهم است.

پشتیبانی برای دانشجویان بین‌المللی در استرالیا

در استرالیا موسساتی وجود دارند که تا زمانی که یک دانشجوی بین‌المللی به سیستم جدید آموزشی، زبان و فرهنگ جدید آشنا شود، او را حمایت و پشتیبانی می‌کنند. بسته به موسسه انتخابی شما، این خدمات می‌توانند در یکی از زمینه‌های زیر باشند:

 • برنامه‌های استقبال در فرودگاه و آشنایی با محل اقامت موقت
 • کلاس‌های زبان انگلیسی
 • ارائه نرم افزارهای مفید برای دانشجویان بین‌المللی
 • ارتباط دانشجویان بین المللی با یکدیگر
 • مشاوران دانشجویی بین‌المللی
 • برنامه‌های حمایتی دیگر از قبیل خدمات بهداشتی، خدمات اشتغال، کمک به نوشتن مقاله ، باشگاه اجتماعی و ورزشی و… .

مهاجرت تحصیلی به استرالیا

شرایط اخذ ویزای دانشجویی برای استرالیا

شرایط مالی

شما باید پول کافی برای پرداخت هزینه‌ سفر، شهریه و هزینه‌های زندگی برای خود، همسر و فرزندان برای مدت زمان اقامت در استرالیا داشته باشید. توصیه می‌کنیم کلیه‌ برآوردهای لازم در این زمینه را انجام دهید.

تعیین و ثبت‌نام دوره مورد نظر

شما باید پس از تعیین دوره‌ مورد نظر خود و اطمینان از داشتن پیش نیاز آموزشی لازم، با برآورد و پرداخت هزینه ترم اول، در دوره ثبت نام کنید. بعد از آن با یک تأیید رسمی گواهی ثبت‌نام صادر می‌شود تا بتوانید برای درخواست ویزای خود از آن استفاده کنید. پس از آن امکان پرداخت در شروع هر ترم فراهم است.

آزمون بهداشت

هر فرد بسته به خطرات بهداشتی کشور خود، ملزم به انجام تعدادی معاینات پزشکی برای درخواست ویزا است.

مهارت‌های زبان انگلیسی

شما باید سطح زبان انگلیسی تعیین شده توسط موسسه‌ای که در آن ثبت‌نام کرده‌اید را داشته باشید.

نتیجه این‌ که اگر شما به دنبال اقامت طولانی ‌مدت در استرالیا هستید، اقدام برای اخذ ویزای دانشجویی و تحصیل در استرالیا بهترین نقطه شروع است.

نویسنده :
انتشار : ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۶
مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت + 11 =

کانال تلگرام
فروش ویژه کیف پول سخت‌افزاری Ledger Nano S (کیف پول سخت‌افزاری برای ارز‌های دیجیتال)خرید انلاین
+