دسته بندی

بازار پول دیجیتال طی یک‌ سال گذشته به شدت داغ شده و متحمل نوسانات بسیاری شده است و بسیاری از افرادی که به تازگی با این بازار آشنا شده‌اند، می‌خواهند از آینده این ارزها باخبر شده و یک دید کلی نسبت به این بازار داشته باشند. به همین دلیل تصمیم گرفتیم در این مقاله تحلیلی بر قیمت ارزهای رمزپایه داشته باشیم. با ما تا پایان مقاله همراه باشید.

تحلیل قیمت ارزهای رمزپایه بر اساس نمودار

پس از ممنوعیت عرضه اولیه سکه در هفته گذشته توسط چین، انتظار می‌رود که دولت این کشور داد و ستد ارزهای رمزپایه را در بورس داخلی ممنوع اعلام کند. این خبر آغاز تغییر رویه در ارزهای دیجیتال بود. این اولین باری نیست که چین در امر خرید و فروش ارزهای رمزپایه مداخله می‌کند؛ وقتی در فوریه سال جاری، صرافی‌های چین جلوی برداشت‌های ارز دیجیتال را گرفتند و این ممنوعیت را تا ماه مارس تمدید کردند، بازار این ارزها دچار تغییراتی شد. اما پس از آن، دوباره رشد خود را از سر گرفت. آیا این بار هم همان داستان تکرار خواهد شد؟ بیایید ببینیم نمودارها تحلیل قیمت ارزهای رمزپایه را چگونه انجام می‌دهند.

بیت کوین (Bitcoin)

بیت کوین خلاف انتظار‌ها حرکت کرد و از مرز بهای ۴۴۰۰ دلار که برای آن پیش‌بینی می‌شد، فراتر رفت. این ارز دیجیتال در حال حاضر از نهایت بهایی که برای آن در نظر گرفته شده بود، بالاتر رفته است و به نظر نمی‌رسد که در آینده نزدیک با حرکت نزولی در رابطه با بهای این ارز رمزپایه مواجه شویم.

قیمت ارزهای رمزپایه

بیت کوین در حال حاضر در حال نوسان قیمت است و تا زمانی که به یک کف قیمتی کوتاه مدت نرسد، هیچ توصیه‌ای برای خرید آن نمی‌کنیم. البته هیچ الگوی نزولی در مورد این ارز وجود ندارد، اما با این وجود بهتر است برای خرید این ارز رمزپایه دست نگه داشت.

اتریوم (Ethereum)

اتریوم هم خلاف تحلیل‌های مختلف قیمت ارزهای رمزپایه پیش رفت و به بالاتر از بهای پیش‌بینی شده‌ ۳۱۸ دلار رسید. این ارز رمزپایه هم مرزهای قیمت را شکست و سیری صعودی را در پیش گرفت. در حال حاضر اتریوم در سطح ۲۸۵ دلار نوسان دارد. کمترین بهای پیش‌بینی شده برای آن، ۱۳۰ دلار و بالاترین بها ۳۹۶ دلار است.

این مطلب را از دست ندهید:  ارز دیجیتالی الکترونیوم با شرکت نرم‌افزاری xius همکاری می کند

قیمت ارزهای رمزپایه

اگر کاهش قیمت اتریوم به زیر ۲۸۵ دلار ادامه یابد، پیش‌بینی می‌شود که قیمت ۲۶۳ دلار وضعیت مناسبی برای ثبات قیمت اتریوم باشد. گرچه در ابتدای ماه نمودار رشد این ارز با کمی سیر نزولی مواجه شد، اما خیلی زود به بهای ۳۱۰ دلار دست یافت. با وجود افت و خیزهای مکرر این ارز، فعلا توصیه‌ای برای خرید و سرمایه‌گذاری روی این ارز رمزپایه نمی کنیم.

بیت کوین کش (Bitcoin Cash)

بیت کوین کش دقیقا طبق پیش‌بینی‌ها حرکت می‌کند و بین طیف قیمتی ۵۲۳ تا ۷۳۶ دلار نوسان دارد. در صورت کاهش بها به زیر ۵۲۴ دلار، قیمت ۴۷۰ دلار نقطه مناسبی برای تثبیت بهای آن است؛ در غیر این صورت با سیر نزولی شدیدی مواجه شده و قیمت آن به سطح ۳۱۰ دلار خواهد رسید.

قیمت ارزهای رمزپایه

از سوی دیگر، افزایش بها به بالاتر از سطح ۵۲۳ دلار به این ارز کمک خواهد کرد تا مسیر هموارتری در شکستن مرزها و رسیدن به بهای ۶۳۴ دلار و پس از آن، به سطح ۷۳۶ دلار داشته باشد. البته خرید بیت کوین کش ریسک بالایی دارد؛ به خصوص در حال حاضر که بیشتر ارزهای برتر رمزپایه در حال تعدیل قیمت هستند. بنابراین حتی خریدارانی که همیشه روی این ارز سرمایه‌گذاری می‌کنند هم باید ۲۵ درصد آنچه در نظر داشتند را برای سرمایه‌گذاری روی بیت کوین کش هزینه کنند.

ریپل (Ripple)

ریپل در یک مثلت نزولی حرکت می‌کند که در نهایت با یک افت قیمت رو به رو شده و به سطح ۰/۱۹۳ دلار خواهد رسید. الگوی حرکت نزولی این ارز به سمت بهایی پایین‌تر از ۰/۰۸۵ دلار پیش می‌رود. البته ریپل دارای وضعیت باثباتی در ۰/۱۳۵۰۰ دلار دارد که از ابتدا سال جاری به پایین‌تر از این بها سقوط نکرده است. پیش‌بینی می‌کنیم بهای ریپل در همین سطح باقی بماند.

قیمت ارزهای رمزپایه

مقاله‌های مرتبط:

از سوی دیگر، اگر ریپل به پایین‌تر از خط نزولی مثلث سقوط کند، الگوی نزولی آن از اعتبار ساقط شده و حرکت به سمت بهای ۰/۳۰۰۰۰ دلار محتمل است. خریداران این ارز می‌توانند در زمان افت قیمت ریپل و نزدیک شدن بهای آن به ۰/۲۳۵۰۰، روی این ارز دیجیتال سرمایه‌گذاری کنند. البته ریپل دارای سیر حرکتی مشخصی نیست؛ بنابراین شروع هرگونه سرمایه‌گذاری روی آن با ریسک همراه خواهد بود. در صورت تصمیم بر خرید این ارز، از سرمایه‌‌گذاری اندک شروع کنید.

این مطلب را از دست ندهید:  چرا در حمله هکری به صرافی ارز دیجیتال ژاپنی فقط NEM سرقت شد؟

لایت‌ کوین (Litecoin)

لایت کوین به سطح ۸۳ دلار که برای آن پیش‌بینی شده بود نرسید؛ بنابراین خرید و فروش آن معلق ماند. افت قیمت این ارز رمزپایه به زیر سطح ۶۳ دلار باعث سقوط این ارز شده و رسیدن آن به ۵۴ و پس از آن ۴۲ دلار حتمی خواهد بود. با توجه به نمودار نزولی لایت کوین، در حال حاضر هیچ توصیه‌ای مبنی بر خرید و سرمایه‌گذاری روی این ارز وجود ندارد.

قیمت ارزهای رمزپایه

تحلیل قیمت ارزهای رمزپایه نشان می‌دهد که بیت کوین با اقتدار پیشتاز این عرصه است و توانسته فاصله خود با رقیبان را حفظ کند. به نظر می‌رسد که دولت‌ها باید سیاست‌های خود در قبال ارزهای دیجیتال را تغییر داده و کم‌کم این پدیده را به رسمیت بشناسند. اگر مبادلات جهانی از طریق ارزهای دیجیتال انجام شود، ارز رایج دولت‌ها از رونق خواهد افتاد و برتری ارز یک کشور بر دیگری بی‌معنا خواهد بود.

نویسنده :
انتشار : ۲۲ شهریور ۱۳۹۶
مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت + 7 =

کانال تلگرام
فروش ویژه کیف پول سخت‌افزاری Ledger Nano S (کیف پول سخت‌افزاری برای ارز‌های دیجیتال)خرید انلاین
+