‍‍
دسته بندی

گزارش بانک جی پی مورگان که در ۸ فوریه ۲۰۱۸ منتشر شده، می‌گوید که ارزهای دیجیتال، فناوری آشوب طلبی است که دور بلاک چین شکل گرفته و به این زودی‌ها نیز از بین نمی‌رود.

برخلاف نظرات قبلی مدیر عامل این بانک علیه بیت کوین، به نظر می‌رسد این بانک موضع خوبی نسبت به آینده ارزهای دیجیتال دارد. در گزارش آمده است:

ارزهای دیجیتال چهره آشوب طلب فناوری بلاک چین است که نوسانات قیمتی زیادی دارد و دائما با آزمون و خطا در ارائه محصولات جدید در حال امتحان کردن و شکست خوردن است.

با وجود لحن متناقضی که در گزارش وجود دارد اما تغییر موضع این بانک در مورد ارزهای دیجیتال نسبت به ۶ ماه گذشته، کاملا مشهود است.

گزارش بانک جی پی مورگان چه چیزی را بیان می‌کند؟

جیمی دیمون

بیشتر بخوانید:

جیمی دایمن از اینکه بیت کوین را کلاهبرداری خوانده بود پشیمان است

در سپتامبر ۲۰۱۷، جیمی دایمن مدیر عامل این بانک بعد از اینکه بیت کوین را یک کلاه‌برداری نامید، باعث نوسان قیمتی آن شد. گزارش بانک، این نوسانات قیمتی را یکی از چالش‌های پیش‌روی ارزهای دیجیتال می‌داند.

البته دایمن در ادامه گفت که دیگر در مورد بیت کوین صحبت نمی‌کند. هر چند، ماه گذشته از کلاه‌برداری خواندن بیت کوین، ابراز پشیمانی کرد.

او در اجلاس داووس در ژانویه امسال ادعای مشکوک بودن او به بیت کوین را کاملا رد کرد. گزارش اخیر، اشاره می‌کند که چطور می‌توان از ارزهای دیجیتال بهره برد. در گزارش آمده:

احتمال خیلی کمی وجود دارد تا ارزهای دیجیتال نابود شوند و می‌توانند به اشکال گوناگون در میان سایر ارزهای متمرکز نجات پیدا کنند. فناوری پشت ارزهای دیجیتال می‌تواند در جایی که سایر روش‌های پرداخت، کند عمل می‌کنند به سرعت وارد عمل شوند. مثلا: پرداخت‌های برون مرزی، توکن‌های پاداش یا تاسیس یک سیستم برای سایر نوآوری‌های بلاک چین و اینترنت اشیا.

هفته گذشته این بانک جز یکی از ۷ بانک بزرگ آمریکایی بود که اجازه نمی‌دهد تا مشتریانش از کارت‌های اعتباری برای خرید ارزهای دیجیتال استفاده کنند.

این مطلب را از دست ندهید:  دبیت کارت های رمز پایه محبوبیت و افزایش استقبال عمومی

نویسنده :
انتشار : ۲۴ بهمن ۱۳۹۶

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تلگرام
ثبت شرکت و افتتاح حساب بانکی ترکیهمشاوره رایگان ۵۴۵۰۷-۰۲۱