‍‍
دسته بندی

اشتباه پولی از یک اساسی‌ترین مشکلات برای دانشجویانی است که در تحصیل خارج از کشور می‌کنند. در این بین آمریکا مقصد محبوبی برای دانشجویانی است که قصد ادامه تحصیل در خارج از کشور را دارند. از آنجایی که هر روزه دانشجویان بین‌ المللی بیشتر و بیشتری جذب تحصیل در آمریکا می‌شوند، تجربه‌ای مشترک به وجود می‌آید: اشتباهات پولی. هر کس در برهه‌ای از زندگی خود اشتباه پولی داشته است. با این حال، هنگامی که در آمریکا مشغول تحصیل هستید، خصوصاً اگر دانشجو باشید و بودجه محدودی داشته باشید، سوء مدیریت بودجه و اشتباه پولی می‌تواند برای شما باعث تجربه شکست  شود.

آمادگی و تحقیق برای کسب اطلاعات درباره مخارج تحصیل به عنوان یک دانشجوی بین‌ المللی در آمریکا می‌تواند مفید باشد. به هر حال در صورت آگاهی، کمتر مرتکب خطا می‌شوید.

در اینجا پنج اشتباه پولی رایج در بین دانشجویان بین‌ المللی مشغول به تحصیل در آمریکا نشان داده شده است:

۱. عدم آگاهی از نرخ ارز خارجی

پول برای دانشجویان بین‌ المللی می‌تواند مسئله‌ نسبتاً پیچیده‌ای باشد. نرخ ارز خارجی باعث ایجاد تفاوت‌ در قدرت خرید دانشجویان بین‌المللی بین یک کشور و کشوری دیگر می‌شود. دانشجویان کشور‌هایی که واحد پولی با ارزش بالا دارند، برای تحصیل در آمریکا مشکل زیادی نخواهند داشت. قدرت خرید آن‌ها در مقایسه با کشور خود برابر (یا شاید حتی بهتر) خواهد بود. با این حال، دانشجویان کشور‌هایی که واحد پولی با ارزش پایین دارند، باید مطمئن شوند تا با بررسی نرخ ارز خارجی مشکل مالی نداشته باشند. در غیر این صورت، ممکن است مرتکب اشتباه پولی شوند و دیگر پولی برای خرج کردن نداشته باشند.

اشتباه پولی در تحصیل آمریکا

۲. عدم اطلاع‌رسانی به شرکت‌ کارت اعتباری

اگر دانشجویان بین‌ المللی شرایط لازم را داشته باشند، استفاده از کارت‌های اعتباری رای آن‌ها گزینه‌ای مناسب است. استفاده از کارت اعتباری به مدیریت هزینه‌های اساسی کمک می‌کند تا زمانی که دانشجویان به خانه می‌روند بتوانند تمام بدهی خود را پرداخت کنند. اکثر کارت‌های اعتباری را می‌توان به صورت آنلاین مدیریت کرد، این کار مدیریت کارها را برای زمانی که دور از خانه هستید راحت‌ می‌کند.

با این حال، اگر از قبل برنامه‌ریزی نداشته باشید، با استفاده از کارت اعتباری ممکن است با مشکل مواجه شوید. هنگام تحصیل در آمریکا، کارت اعتباری را انتخاب کنید که بدون کارمزد برای تراکنش‌های بین‌ المللی است و هنگام سفر به خارج از کشور و برگشت به داخل به شرکت مربوطه این موضوع را اطلاع دهید. بدین ترتیب، دیگر به طور ناخواسته مجبور به پرداخت کارمزد اضافی بابت تراکنش‌های بین‌ المللی نمی‌شوید.

اشتباه پولی در تحصیل در آمریکا

۳. پرداخت شهریه با حواله بانکی بین‌ المللی

اکثر دانشجویان بین‌ المللی مشغول به تحصیل در کالج‌های آمریکا شهریه کامل پرداخت می‌کنند، چرا که نمی‌توانند وام دانشجویی فدرال یا بورس تحصیلی بگیرند یا چون نیاز ندارند درخواست وام کنند. این مسئله معمولاً مشکلی ایجاد نمی‌کند، اما اگر حواله بانکی آن‌ها به موقع تحویل داده نشود یا فاقد نام آن‌ها باشد، این مسئله به یک مشکل بزرگ تبدیل خواهد شد.

این مطلب را از دست ندهید:  بهترین مدارس کسب و کار فرانسه برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد مدیریت

انتقال پول از طریق حواله‌ بانکی بین‌ المللی به دلیل کارمزد‌های بین بانکی باعث افزایش هزینه‌های این دسته از دانشجویان می‌شود. علاوه بر این، دانشجویان با این مشکل مواجه هستند که اطلاعات پرداخت ممکن است قبل از رسیدن به امور مالی حذف شود.

خوشبختانه، روز به روز خدمات بیشتری در دسترس دانشجویان بین‌المللی مشغول به تحصیل در آمریکا قرار می‌گیرد، تا بتوانند به صورت بین‌ المللی پول خود را جابه‌جا کنند و سازماندهی بیشتری داشته باشند. مطمئن شوید که هنگام تحصیل در آمریکا چگونه می‌توانید به بهترین وجه ممکن به طور مستقیم پول انتقال دهید. تا از مرتکب شدن به اشتباه پولی جلوگیری کنید.

۴.  عدم کسب اطلاعات درباره وام‌های دانشجویی و اشتباه پولی

اکثر دانشجویان آمریکایی حداقل از برخی وام‌های دانشجویی استفاده می‌کنند تا هزینه‌ تحصیلی خود را تأمین کنند. به این دلیل، دانشجویان بین‌المللی مشغول به تحصیل در آمریکا ممکن است فکر کنند که آن‌ها نیز می‌توانند از این وام‌ها استفاده کنند.

متأسفانه، چون بودجه بخش عمده‌ای از وام‌های دانشجویی توسط دولت فدرال تأمین می‌شود، این وام‌ها تنها در اختیار شهروندان آمریکایی و ساکنان قانونی دائمی قرار داده می‌شود. در صورت داشتن ضامنی که شهروند یا فردی که اقامت دائمی آمریکا را داشته باشد، ممکن است بتوانید از بانک وام دانشجویی بگیرید. این مسئله قطعاً آزاردهنده است، اما درباره وام‌های دانشجویی بین‌المللی تحقیق کنید، به طوری که تمام اطلاعات به روز درباره منابع وام‌های دانشجویی را هنگام تحصیل در خارج از کشور در اختیار داشته باشید.

اشتباه پولی در تحصیل آمریکا

۵. پرداخت شهریه کامل بدون انجام بررسی

مدارس آمریکایی به دلایل مختلفی می‌خواهند افرادی را که قصد دارند تحصیلات خارج از کشور داشته باشند جذب کنند. یکی از دلایل هم این است که این دانشجویان معمولاً شهریه کامل پرداخت می‌کنند. حتی اگر از نظر مالی مشکلی برای پرداخت شهریه کامل ندارید، لازم است مطمئن شوید که این گزینه برای شما انتخاب مناسبی است. تحصیل کردن شما یک سرمایه‌گذاری بزرگ است که باید با دقت زیادی مورد توجه قرار گیرد.

قبل از هر چیز بررسی‌های خود را عاقلانه و به طور کامل با مراجعه به محوطه دانشگاه انجام دهید تا مطمئن شوید آنچه که در وب سایت مؤسسه وعده داده شده است دقیق است. اگر نمی‌توانید قبل از موعد درخواست سفر کنید، حتماً با دانشجویان فعلی و سابق صحبت کنید و قبل از ثبت نام تمام اطلاعات لازم را مطالعه کنید.

اشتباه پولی در تحصیل در آمریکا

نه تنها دانشجویان بین‌المللی، بلکه اکثر دانشجویان کالج‌ها نیز در آمریکا با این مشکلات مواجه هستند. آن‌ها همچنین با مسائل بزرگ‌تری چون نرخ ارز و چالش‌ دسترسی به منابع مالی مواجه هستند. راه حل اصلی کسب اطلاعات لازم قبل از آمادگی برای تحصیل در خارج از کشور است.

در پایان لازم به ذکر است پیمنت۲۴ با تجربه‌ای که در زمینه کمک به دانشجویان برای تحصیل در خارج از کشور دارد می‌تواند در تمامی مراحل اخذ مجوز تحصیل و پرداخت‌های بین المللی همراه شما باشد. پیمنت۲۴ در خدمت شما است تا با ارائه‌ی خدمات در زمینه‌ ثبت‌نام آزمون‌های بین‌المللی و تعیین وقت سفارت، در امور مهاجرتی و تحصیلی شما را همراهی کند.

این مطلب را از دست ندهید:  برای تحصیل در رشته پزشکی خارج از کشور آماده شوید

نویسنده :
انتشار : ۲۴ خرداد ۱۳۹۷
مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تلگرام
ثبت شرکت و افتتاح حساب بانکی ترکیهمشاوره رایگان ۵۴۵۰۷-۰۲۱